Θα ήθελα τη γνώμη σας για το πως να προχωρήσω μετά το λύκειο

Τι ειναι καλυτερο να κανω κατα της γνωμη σας;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 16)
  • α) Επαρχια

    Ψήφοι: 12 75.0%
  • β) Ιδιωτικο Κολλεγιο (και ποιο αν ναι)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • γ) Ιδιωτικο/Δημοσιο ΙΕΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • δ) ξανα πανελληνιες (δυσκολο)

    Ψήφοι: 5 31.3%

Dekaneas

Νεοφερμένος

Ο Dekaneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπερα,
οι πανελληνιες πηγαν πολυ ασχημα με βαθμους που σιγουρα δεν με αντιπροσωπευουν αλλα, it is what it is, το θεμα ειναι τι κανω τωρα...
Εχω μορια να περασω μονο επαρχια (Ψηφιακων συστ σπαρτη, ηλεκτρονικων μηχανικων χανια, κτλ).
Δεν εχω κατι συγκεκριμενο κατα νου αλλα παντοτε ειχα μια αγαπη για την τεχνολογια χωρις ιδιαιτερα να με περιοριζει μονο εκει, μου αρεσουν και τα οικονομικα...
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,956 μηνύματα.
ηλεκτρονικων μηχανικων χανια,
Αυτό τι είναι το πρώην ΤΕΙ ή το Πολυτεχνείο;
Αν είναι το Πολυτεχνείο είναι πολύ καλα
Να πας επαρχία να σπουδάσεις. Όλα τα ίδια επαγγελματικά δικαιώματα έχουν (οι σχολές με ίδιο όνομα βεβαίως)
 

Dekaneas

Νεοφερμένος

Ο Dekaneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αυτό τι είναι το πρώην ΤΕΙ ή το Πολυτεχνείο;
Αν είναι το Πολυτεχνείο είναι πολύ καλα
Να πας επαρχία να σπουδάσεις. Όλα τα ίδια επαγγελματικά δικαιώματα έχουν (οι σχολές με ίδιο όνομα βεβαίως)
Το πρωην ΤΕΙ ειναι.
Καλη κατευθυνση ειναι αλλα πεφτει μακρια :lol:
 

aggorf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aggorf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Θράκης. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Για μένα πήγαινε σε όποια σχολή πιάνεις στην επαρχία που σου αρέσει και αν δεις ότι δεν είναι καλά εκεί ξαναδώσε. Αν σε πειράζει τόσο πολύ να πας επαρχία η/και να ξαναδώσεις μπορείς να δεις και την επιλογή του εξωτερικού(αν έχεις την οικονομική δυνατότητα βεβαίως) κι επίσης ψάξε και το μηχανογραφικό της Κύπρου καθώς εκεί βρίσκεις πολύ καλές σχολές με λίγα μόρια
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,956 μηνύματα.

Dekaneas

Νεοφερμένος

Ο Dekaneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μετεγγραφη δεν μπορείς να πάρεις;
Μακριά κοντά, παντού θα νοικιάσεις εκτός αν σπουδάσεις εκεί που έχεις σπιτι
Οχι, δεν τηρω τους ορους μεταγραφης. Οσον αφορα την αποσταση, ισα ισα δεν με νοιαζει, η μητερα μου γκρινιαζει :lol:
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,956 μηνύματα.
Οχι, δεν τηρω τους ορους μεταγραφης. Οσον αφορα την αποσταση, ισα ισα δεν με νοιαζει, η μητερα μου γκρινιαζει :lol:
Άσε την μάνα να γκρινιάζει, και στην δίπλα πόλη να πας πάλι θα χτυπιέται
Θα περάσεις φοβερή φοιτητική ζωή στα Χανιά
 

math2arch

Νεοφερμένος

Ο math2arch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Το ότι περνάς επαρχία δε σημαίνει ότι και τα τμήματα είναι χαμηλότερου επιπέδου σε σχέση π.χ. με τα αντίστοιχα σε Αθήνα/Θεσσαλονίκη. Τώρα, οι μάνες θα γκρινιάξουν και θα γκρινιάζουν, δεν είναι ανασταλτικός παράγοντας αυτός. Αν την αντέχεις οικονομικά την αλλαγή βάσης, φύγε. Είναι πολύτιμη εμπειρία η φοιτητική ζωή μακριά από την οικογένεια.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,624 μηνύματα.
Οχι, δεν τηρω τους ορους μεταγραφης. Οσον αφορα την αποσταση, ισα ισα δεν με νοιαζει, η μητερα μου γκρινιαζει :lol:
Να φύγεις. Καλή ευκαιρία να ανεξαρτητοποιηθείς αλλά και να συνηθίσει η μητέρα σου το να βρίσκεσαι μακριά από εκείνη.
 

Mewmaw

Νεοφερμένος

Η Mewmaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Κρήτης. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλησπερα,
οι πανελληνιες πηγαν πολυ ασχημα με βαθμους που σιγουρα δεν με αντιπροσωπευουν αλλα, it is what it is, το θεμα ειναι τι κανω τωρα...
Εχω μορια να περασω μονο επαρχια (Ψηφιακων συστ σπαρτη, ηλεκτρονικων μηχανικων χανια, κτλ).
Δεν εχω κατι συγκεκριμενο κατα νου αλλα παντοτε ειχα μια αγαπη για την τεχνολογια χωρις ιδιαιτερα να με περιοριζει μονο εκει, μου αρεσουν και τα οικονομικα...
Πάντως αν τελικά αποφασίσεις για Χανιά και είσαι σίγουρος ότι περνάς, φιλική συμβουλή ψάξε από τώρα για σπίτι. Γίνεται χαμός με τα αρμπιενμπι και τα διαθέσιμα σπίτια για φοιτητές δεν είναι πάρα πολλά πλέον. Οπότε κινητοποιήσου όσο πιο γρήγορα γίνεται
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top