Θέματα - λύσεις Proficiency Michigan - Μάιος 2022

Happytraveler

Νεοφερμένος

Η Happytraveler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα! Μόλις έδωσα τις εξετάσεις αγγλικών Proficiency του Michigan και είχα το θέμα E. Πώς τα πήγατε οι υπόλοιποι; Το θέμα της έκθεσης πως σας φάνηκε; Σας ευχαριστώ!
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Συγγνωμη δεν εδωσα αλλα ηθελα να ρωτησω, που μπορουμε να δουμε τα θεματα ονλαιν; Αργουν πολυ να ανεβουν;
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Συγγνωμη δεν εδωσα αλλα ηθελα να ρωτησω, που μπορουμε να δουμε τα θεματα ονλαιν; Αργουν πολυ να ανεβουν;
Αν δεν κάνω λάθος, δεν ανεβαίνουν πουθενά τα θέματα της HAU (ECCE, ECPE). Μόνο sample tests είναι διαθέσιμα.
 

Mariahj

Νεοφερμένος

Η Mariahj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Για εκείνους που έδωσαν εκείνη την ημέρα, πως σας φάνηκε η εξέταση; (εγώ ήμουν στο form f)
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
Το θέμα που αντιμετώπισα κι εγώ στο Michigan B2 ήταν το εξής:
α) δεν θυμόμουν τις απαντήσεις που έδωσα μετά
β) σε συνδυασμό με το ότι τα θέματα δεν διαδίδονται όπως στις πανελλήνιες και δεν βγαίνουν λύσεις στο κοινό

Άρα ήμουν λίγο στο σκοτάδι για το πως έγραψα.
Οι περισσότεροι υποψήφιοι θεωρούμε ότι τα πήγαμε χειρότερα, ενώ στα τελικά αποτελέσματα οι βαθμοί μας είναι υψηλότεροι ;)
 

Happytraveler

Νεοφερμένος

Η Happytraveler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα τι σας έπεσαν εσάς στα προφορικά;; Σας φάνηκαν εύκολα θέματα; Εγώ είχα θέμα τα ταξιδια
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top