Θέλω οπωσδήποτε να παρατήσω το σχολείο

georged12908

Νεοφερμένος

Ο georged12908 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά θα πάω δευτέρα γυμνασίου και θέλω για πολύ προσωπικούς λόγους να αφήσω το σχολείο.Ξέρω πολλά ατόμα τα οποία έκαναν το ίδιιο και τώρα δουλεύουν.Ντελίβερι,περιπτεράς,...Τι λέτε να κάνω;Εγώ δεν νομίζω να έχω πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Πιστεύεις ότι μπορείς να ζησεις με ένα απολυτήριο δημοτικού;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά θα πάω δευτέρα γυμνασίου και θέλω για πολύ προσωπικούς λόγους να αφήσω το σχολείο.Ξέρω πολλά άτομα τα οποία έκαναν το ίδιο και τώρα δουλεύουν. Ντελίβερι,περιπτεράς,...Τι λέτε να κάνω;Εγώ δεν νομίζω να έχω πρόβλημα.
Πιστεύω ότι προσωπικά είναι λάθος να το παρατήσεις.
Αλλά εξαρτάται γιατί θες να το παρατήσεις.
Πόσο προσωπικούς λόγους εννοείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Σε λιγα χρονια θα το μετανιωσεις ...γτ ενω μπορεις να γινεις κατι καλο να καταληξεις στα μπετα?
Συνεχισε το γιατι στην ελλαδα της κρισης αυτος που δεν εχει τις στοιχειωδες γνωσεις που χρειαζονται το 2014 ...βρισκεται σε χειρουερη κατασταση απο τον φοιτητη Που προσπαθει...
Ετσι και αλλιως δευτερα γυμνασιο ειναι υποχρεωτικη η εκπαιδευ
Στο σχολειο μαθαινεις και αλλαπραγματα που πρεπει να τα μαθεις και γνωριζεις κοσμο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Nα το αφησεις και να κοιταξεις να ασχοληθεις με κατι πρακτικο. Το απολυτηριο δεν εχει πλεον καμμια αξια. Ξερεις ποσα ατομα υπαρχουν με φοβερα βιογραφικα που βαρανε μυγες? Ασε το τι λεφτα χαλασανε και ποσο χρονο απ τα καλυτερα τους χρονια. Απλα ειναι η καψα του ελληνα να μπω πανεπιστημιο και καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georged12908

Νεοφερμένος

Ο georged12908 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Οι λόγοι δεν ξέρω πως να τους εξηγήσω αλλά βαριέμαι όταν είμαι μέσα στο σχολείο δεν μπορώ να διαβάζω.Ο πατέρας μου το άφησε στην τρίτη γυμνασίου το σχολείο και δουλεύει κρεωπόλης και μου είπε αν θέλω να το αφήσω να βρω δουλειά.Και αν δηλαδή πάρω πτυχίο στην Ελλάδα της κρίσης μπορεί και να μη βρω δουλειά.Δεν ξέρω το σκέφτομαι γι'αυτό ρωτάω τη γνώμη σας.Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Οι λόγοι δεν ξέρω πως να τους εξηγήσω αλλά βαριέμαι όταν είμαι μέσα στο σχολείο δεν μπορώ να διαβάζω.Ο πατέρας μου το άφησε στην τρίτη γυμνασίου το σχολείο και δουλεύει κρεωπόλης και μου είπε αν θέλω να το αφήσω να βρω δουλειά.Και αν δηλαδή πάρω πτυχίο στην Ελλάδα της κρίσης μπορεί και να μη βρω δουλειά.Δεν ξέρω το σκέφτομαι γι'αυτό ρωτάω τη γνώμη σας.Ευχαριστώ!

Να ξέρεις όταν μια χώρα είναι στον πάτο μετά αρχίζει η ανακαψη.
Εσύ θα βγεις στην αγορά σε 10 χρόνια περίπου.
Δε ξέρεις αν σε 10 χρόνια η Ελλάδα αν θα είναι σε καλύτερο σημείο ή σε χειρότερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον παραπάνω. Επίσης το σχολείο δεν παρέχει μόνο επαγγελματικη εκπαίδευση. Σε τόσο μικρές τάξεις το σχολείο δεν αποτελεί εφόδιο για την επαγγελματικη σου σταδιοδρομία αλλά προπάντων σε καλλιεργεί πνευματικά. Αν αφού τελειώσεις το γυμνάσιο δεν ενδιαφέρεσαι να ασχοληθείς με κάποιο τομέα του επιστητού, μπορείς μέσω των επαλ ή των ιεκ να αποκτήσεις την απαραίτητη εκπαίδευση για κάποιο τεχνικό επάγγελμα. Εξάλλου με περισσότερες γνώσεις πάνω στο αντικείμενο της δουλειάς σου θα έχεις την ευκαιρία να γίνεις καλύτερος επαγγελματίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Nα το αφησεις και να κοιταξεις να ασχοληθεις με κατι πρακτικο. Το απολυτηριο δεν εχει πλεον καμμια αξια. Ξερεις ποσα ατομα υπαρχουν με φοβερα βιογραφικα που βαρανε μυγες? Ασε το τι λεφτα χαλασανε και ποσο χρονο απ τα καλυτερα τους χρονια. Απλα ειναι η καψα του ελληνα να μπω πανεπιστημιο και καλα.

Και ποιος εγγυάται ότι σε λίγα χρόνια δεν αλλάξει κάτι στην αγορά εργασίας και υπάρξει ξαφνική ζήτηση σε κάποιον τομέα;
Δε θα χτυπάει τότε το παιδί το κεφάλι του στον τοίχο επειδή είχε μια ευκαιρία αλλά την απέρριψε νωρίς;
Γνώμη μου είναι να συνεχίσει την προσπάθεια, να βγάλει γυμνάσιο, λύκειο και ας μη δώσει πανελλήνιες. Κι αν δει ότι δεν του πάει η πολλή γνώση τότε πιάνει δουλειά που στο κάτω κάτω μπορεί να του ταιριάξει καλύτερα. Υπομονή λίγα χρόνια μέχρι να πάρεις ένα χαρτί και ας μην το χρειαστείς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andante

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Andante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά θα πάω δευτέρα γυμνασίου και θέλω για πολύ προσωπικούς λόγους να αφήσω το σχολείο.Ξέρω πολλά ατόμα τα οποία έκαναν το ίδιιο και τώρα δουλεύουν.Ντελίβερι,περιπτεράς,...Τι λέτε να κάνω;Εγώ δεν νομίζω να έχω πρόβλημα.

Αμα σου αρέσει δουλειά ξεκίνα αλλά μην παρατήσεις το σχολείο, υπάρχει και το νυχτερινό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,838 μηνύματα.
Δεν έχω γνωρίσει ούτε έναν ενήλικα, που να άφησε το σχολείο και να είναι ικανοποιημένος με αυτή του την απόφαση.

Δε θα παραθέσω ως επιχείρημα ότι έχεις να αποκομίσεις καμία τρομερή πνευματική καλλιέργεια από το σχολείο, εφόσον δεν σε ενδιαφέρει, γιατί ξέρω παιδιά που τελείωσαν γενικό λύκειο και ούτε πρόταση ξέρουν να συντάξουν, για να μην πω ότι αυτή τη στιγμή δε μπορούν ούτε μια διαίρεση να λύσουν.

α) Λίγο ή πολύ συνεχίζοντας το σχολείο είσαι σε μια επαφή με τα γράμματα, οπότε αυτό το λίγο, να είσαι σίγουρος, δε θα σου βγει σε κακό
β) Είσαι σε επαφή με συνομηλίκους, μοιράζεσαι κοινές ανησυχίες, αναπτύσσεις σταδιακά τη προσωπικότητά σου, διασκεδάζεις
γ) Θα σε εντάξει πιο ομαλά στην κοινωνία. Είσαι πόσο, 11-13 ετών; Γιατί να μην κάνεις λίγη υπομονή 2-3 χρόνια και ύστερα να μπεις στην αγορά εργασίας; Άλλωστε μέσα στην εβδομάδα υπάρχουν ώρες για part time δουλειά στο κρεοπωλείο του πατέρα σου, ενώ είσαι και μαθητής. Έτσι βλέπεις πως πάνε και οι δύο ενασχολήσεις (σχολείο - δουλειά) και είσαι πιο χαλαρός στο πως τα συνδυάζεις.
δ) Αν σκεφτούμε το ότι και η κουτσή Μαρία βγάζει ένα απολυτήριο λυκείου στις μέρες μας, μπορεί να χάσεις αρκετές δουλειές στο μέλλον επειδή ο εργοδότης, έστω και για το "έτσι" επέλεξε κάποιον που έχει τελειώσει λύκειο από κάποιον που όχι.
ε) Υπάρχει και η λύση του νυχτερινού γυμνασίου και λυκείου, στην οποία μπορείς να στραφείς ως ενήλικας, αν μετανιώσεις αργότερα, όμως τότε θα είσαι ενήλικας, μπορεί να μην έχεις την υποστήριξη των γονιών σου οπότε να συνδυάζεις σχολείο και δουλειά. Ενώ αυτή τη στιγμή μόνο λίγη υπομονή χρειάζεσαι.
στ) Ναι, μπορεί κάποιοι να θεωρούν άδικο κόπο να δίνουν την ενέργειά τους στη τριτοβάθμια εκπαίδευση και να μην ανταμείβονται άμεσα με μια καλή και σταθερή δουλειά. Αυτό όμως ισχύει για την τριτοβάθμια ή μετα-δευτεροβάθμια (ΙΕΚ) εκπαίδευση. Το σχολείο έχει και άλλους ρόλους πέρα από ένα καλύτερο επαγγελματικό μέλλον.

Αυτά μου ήλθαν προς το παρόν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georged12908

Νεοφερμένος

Ο georged12908 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ναι αλλά εδώ που μένω (Πύργο Ηλείας) δεν ξέρω αν έχει νυχτερινό γυμνάσιο.Επίσης υπάρχουν κάποιες δουλειές που δεν απαιτούν απολυτήρια.Σερβιτόρος,...Επίδης αν έχεις ένα ποσό δεν μπορείς να ξεκινήσεις τη δική σου δουλειά. Να ανοίξεις π.χ ένα μαγαζί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Γνώμη μου ειναι να τελειωσεις το γυμνασιο για να έχεις το απολυτηριο. Κάνε υπομονη ένας χρονος σου εμεινε
Πρεπει να έχεις το απολυτηριο γιατί ειναι βασικο χαρτι άσε που νομίζω πως αν σταματησεις επεμβαινει η αστυνομια. Αλλά και το μαγαζί του πατερα σου να θες να κρατησεις αργοτερα το χαρτι της βασικης εκπαιδευσης θα σου χρειαστει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ναι αλλά εδώ που μένω (Πύργο Ηλείας) δεν ξέρω αν έχει νυχτερινό γυμνάσιο.Επίσης υπάρχουν κάποιες δουλειές που δεν απαιτούν απολυτήρια.Σερβιτόρος,...Επίδς αν έχεις ένα ποσό δεν μπορείς να ξεκινήσεις τη δική σου δουλειά. Να ανοίξεις π.χ ένα μαγαζί;

Κοιτά αν θες μπορείς να δουλέψεις και στο κρεοπωλείο του πατέρα σου αλλά γιατί να το παρατήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι αλλά εδώ που μένω (Πύργο Ηλείας) δεν ξέρω αν έχει νυχτερινό γυμνάσιο.Επίσης υπάρχουν κάποιες δουλειές που δεν απαιτούν απολυτήρια.Σερβιτόρος,...Επίδης αν έχεις ένα ποσό δεν μπορείς να ξεκινήσεις τη δική σου δουλειά. Να ανοίξεις π.χ ένα μαγαζί;

Δεν λέμε να πας για διδακτορικό αγαπητέ. ΄Ενα απολυτήριο λυκείου για να μην χτυπάς αργότερα το κεφάλι σου, σου λέμε να πάρεις. Το κρεοπωλείο εκεί θα είναι και θα σε περιμένει. Μια χαρά δουλειά είναι και πολύ καλά θα κάνεις, αφού σου αρέσει, να την ακολουθήσεις. ΄Αλλο αυτό και άλλο το απολυτήριο. Δεν παίρνουμε τα χαρτιά μόνο και μόνο για να βρούμε δουλειά αλλά κυρίως για να "ξεστραβωθούμε". ΄Αντε γιατί από τη μια εσύ, από την άλλη ο πιτσιρικάς που τέλειωσε το δημοτικό και θέλει να πάει μόνος του στην Τουρκία, βάλε και τη ζέστη, θα φλιπάρουμε ομαδικά στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Κατι παιρνει η νεα γενια, δεν εξηγειται αλλιως.

Φυσικα ειμαι κατα του να αφησεις το σχολειο, τελειωσε το λυκειο (δεν ειναι και τοσο δυσκολο, στοιχειωδη ενασχοληση θελει) και τοτε να ψαξεις για δουλεια ή να δουλευεις μαζι με τον πατερα σου. Νομιζω ειναι και παρανομο να σε προσλαβει καποιος σε αυτη την ηλικια. Το ονειρο της ζωης σου ειναι να γινεις σερβιτορος? (χωρις να θελω να υποτιμησω οσα παιδια δουλευουν σερβιτοροι αλλα το να λεει ενα 13 χρονο οτι θελει να γινει σερβιτορος επειδη βαριεται ειναι εκτος λογικης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά θα πάω δευτέρα γυμνασίου και θέλω για πολύ προσωπικούς λόγους να αφήσω το σχολείο.Ξέρω πολλά ατόμα τα οποία έκαναν το ίδιιο και τώρα δουλεύουν.Ντελίβερι,περιπτεράς,...Τι λέτε να κάνω;Εγώ δεν νομίζω να έχω πρόβλημα.

1. Έτσι όπως το παρουσιάζεις, είναι λες και είναι το πιο φυσιολογικό πράγμα του κόσμου. Πόοοοσα πολλά άτομα δηλαδή ξέρεις που το παράτησαν (1 στους 1.000, 5 στους 1.000, 20 στους 1.000, ή 500 στους 1.000);
2. Τα άτομα που λες ότι ξέρεις ότι έκαναν το ίδιο είναι συνομήλικοί σου; Συμμαθητές σου; Μήπως σε έχουν επηρεάσει αυτοί καταβάθως; Διότι σ' αυτή την ηλικία ο εγκέφαλος των περισσοτέρων είναι λίγο "κατεστραμμένος". Λίγο η εφηβεία, λίγο η παρέες, λίγο το να πάμε να το παίξουμε "μάγκες" κλπ., ωθούν πολύ προς τα εκεί.
3. Ντελίβερι και περιπτεράς ε; Και το ότι βρήκαν αυτοί, ποιος σου εγγυάται ότι σε μία Ελλάδα με τέτοια κατάσταση που επικρατεί, συνεπάγεται ότι θα βρεις και εσύ; Και πως είσαι τόσο σίγουρος ότι δεν νομίζεις να έχεις πρόβλημα;
4. Επιπλέον στο παραπάνω, να ξέρεις ότι αν σε δουλειές σήμερα, απόφοιτοι ΑΕΙ/ΤΕΙ, μεταπτυχιακού ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο, εκμεταλλεύονται μία, εσύ με το απολυτήριο δημοτικού μόνο, θα είσαι η χαρά των εργοδοτών για εκμετάλλευση (Συγνώμη που στο λέω τόσο ωμά, αλλά είναι η σκληρή αλήθεια).
5. Επίσης τα άτομα που λες ότι βρήκαν δουλειά, κράτα στο πίσω μέρος του μυαλού σου ότι χτυπάει και καμπάνακι για το σύνηθες πλέον φαινόμενο "βύσμα".
Αυτά από μένα. Σκέψου το πάντως πολύ καλά. Σε μία κοινωνία η οποία προχωράει με γοργούς ρυθμούς και οι απαιτήσεις γίνονται μέρα με τη μέρα όλο και πιο απερίγραπτες και δύσκολες, αν νομίζεις ότι θα τα καταφέρεις, it's your choice. Κανένας δεν θα σου πει τι θα κάνεις, καθ' ότι αφορά μία καθαρά δική σου απόφαση, η οποία θα σε κυνηγάει σε όλη τη ζωή σου. Απλά όλοι εδώ μέσα, προσπαθούν να σε βοηθήσουν σε αυτή σου την απόφαση. Και εμείς περάσαμε από αυτό το στάδιο "βαριέμαι να διαβάσω", "βαριέμαι να ξυπνήσω" κλπ. όμως το πολεμήσαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Οι λόγοι δεν ξέρω πως να τους εξηγήσω αλλά βαριέμαι όταν είμαι μέσα στο σχολείο δεν μπορώ να διαβάζω.Ο πατέρας μου το άφησε στην τρίτη γυμνασίου το σχολείο και δουλεύει κρεωπόλης και μου είπε αν θέλω να το αφήσω να βρω δουλειά.Και αν δηλαδή πάρω πτυχίο στην Ελλάδα της κρίσης μπορεί και να μη βρω δουλειά.Δεν ξέρω το σκέφτομαι γι'αυτό ρωτάω τη γνώμη σας.Ευχαριστώ!
Ο φίλος μάλλον έχει άλλη άποψη. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ναρκωτικά παίρνετε σ αυτό το φόρουμ? Πρώτα ο ένας ήθελε να πάει μόνος του ταξίδι στην Κων/πολη 13 χρονών σκατό, και τώρα εσύ θέλεις να παρατήσεις το σχολείο επειδή βαριέσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Ναρκωτικά παίρνετε σ αυτό το φόρουμ? Πρώτα ο ένας ήθελε να πάει μόνος του ταξίδι στην Κων/πολη 13 χρονών σκατό, και τώρα εσύ θέλεις να παρατήσεις το σχολείο επειδή βαριέσαι?

Ο άλλος ήταν το κορυφαίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top