Θέλω να πείσω τους γονείς μου να πάρω μια γάτα

mairo0lini

Νεοφερμένος

Η μαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Λοιπον δεν ξερω αν το θεμα ταιριαζει με την στηλη αλλα τεσπα.....


θελω να πεισω τους γονεις μου να παρω μια γατα στο σπιτι και δεν νομιζω οτι μπορω :( βασικα τους το ειπα στο παρελθον αλλα λεγαν οτι ειμαι πολυ μικρη για την ευθυνη ενος ζωου και οτι εκεινοι δεν μπορουσαν να το φροντισουν ... :( τωρα τελευταια που ανακαλυψα το αλλο σας φορουμ με τις γατες κολλησα και δεν μπορω να βγαλω απο το μυαλο μου την σκεψη ενος ζωου μες το σπιτι...

πραγματικα ειμαι σιγουρη πως μπορω να φροντισω μια αλλη ζωη και θα εχω και την βοηθεια της γιαγιας :P

λοιπον μηπως μπορει κανεις να μου δωσει καμια ιδεα για το πως να τους το φερω???? :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Ρώτα και στο mycat όλο και κάτι περισσότερο θα ξέρουν, ίσως να συμμεριστούν τις αμφιβολίες των γονιών σου και να σου εξηγήσουν το πρόβλημα, είτε να σου δώσουν τις ιδέες που θες ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Ένα ζωάκι είναι μεγάλη ευθύνη
Ειδικά όταν μένει μέσα στο σπίτι έχεις πολλά πράγματα να φροντίσεις
1)Η καθαριότητα:Οι γάτες έχουν πολλή τρίχα η οποία θα βρίσκεται παντου!Παντού όμως!Σε καναπέδες,κρεβάτια και οπουδήποτε αλλού κάθεται το ζώο.Έχει μια φίλη μου γάτα στο σπίτι της και αυτό είναι ένα μόνιμο πρόβλημα:hmm:
2)Διακοπές:Θα πρέπει να σιγουρευτείς πως υπάρχει άτομο που θα μπορεί να φροντίζει τη γάτα όσο εσύ και η οικογένεια σου θα είστε εκτός σπιτιού για πολλές μέρες...Τα πολύωρα ταξίδια με αυτοκίνητο ή πλοίο θα είναι κουραστικά και για εσένα αλλά και για το ζωάκι
3)Κτηνίατρος:Για να είσαι σίγουρη πως το ζωάκι σου είναι υγιές αλλά δεν κινδυνεύει και η δική σας υγεία,θα πρέπει να επισκέπτεστε τον κτηνίατρο.Μέσα στο πρόγραμμα περιλαμβάνονται και τα εμβόλια.Το θέμα εδώ είναι οικονομικό.Πρέπει να είσαι σίγουρη πως οι γονείς σου μπορούν να ανταπεξέλθουν σε αυτό το τόσο σημαντικό έξοδο του κατοικιδίου
4)Χρόνος:Ο χρόνος που διαθέτεις στο κατοικίδιο σου είναι ένα πολύ σημαντικό κομμάτι.Έχουν και τα ζωάκια χαρακτήρα,που σε πολλές περιπτώσεις είναι έντονος :)Το γατάκι θα χρειάζεται την συντροφιά και την προσοχή σου

Μηπως οι γονείς σου σκέφτονται όλα αυτά και διστάζουν;
Προσπάθησε να το ξανασυζητησεις μαζί τους και να δείξεις μέσα απο άλλα πράγματα πως είσαι ώριμη και έτοιμη για μια τέτοια ευθύνη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diana Fire

Νεοφερμένος

Η Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Συμφωνω και εγω...Ειναι μεγαλη ευθυνη η γατα και θελει πολλη φροντιδα και ενασχοληση..και το λεω απο προσωπικη εμπειρια..ξανασκεψου το και εσυ αποφασιζεις!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CSX2033

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
To παιδί ήταν σαφές "πως μπορώ να τους πείσω". Από την στιγμή που αυτή θεωρεί τον εαυτό της αρκετά ώριμο κλπ. για να φροντίσει μία γάτα άσχετα άμα εσείς και εγώ πιστεύουμε πως είναι πιο δύσκολο απ'όσο φαίνεται δεν πρόκειται να αλλάξει γνώμη παρα μόνο να πάψει να κοιτάει το thread. Οπότε θεωρώ ανούσιο αυτό που όλοι κάνετε χωρίς καμία διάθεση να σας κατηγορήσω απλά λέω και 'γω την γνώμη μου. :)


Εγώ σαν μια πρώτη λύση λέω μετά τις εξετάσεις να τους πεις πόσο "σκληρά"(έτσι τουλάχιστον θα τους πεις):P ότι προσπάθησες και ότι σαν δώρω για την όλη χρονιά θες αυτό το γατάκι. Αυτά βέβαια θα τα πεις με σοβαρό ύφος και όχι με το ύφος ενός κοριτσιού που εκληπαρεί την μανα της για μία κούκλα στο σούπερμάρκετ. Φυσικά θα τους υπενθυμίσεις ότι είσαι αρκετά μεγάλη για να ξέρεις τι θέλεις και για να το φροντίσεις. Ε αν δεν πιάσει αυτό κάντους κανα δώρο εσύ από μόνη σου λίγο καιρό αφού τους ζητήσεις το γατάκι χωρίς να ζητήσεις τίποτα και έτσι ίσως νιώσουν λίγο άσχημα που δεν σου έκαναν το χατίρι και τελικά σταθείς τυχερή. Όμως αν στο πάρουν θυμίσου ότι θα πρέπει να τηρήσεις και 'συ τον λόγο σου αλλιώς θα τους δείξεις ότι αυτοί τελικά είχαν δίκιο και 'συ άδικο και θα δυσκολευτείς πολύ να τους πείσεις για κάτι άλλο αργότερα.:hmm:

Αυτά από μένα. Ελπίζω να σε βοήθησα.;)

Υ.Γ Πες μετά τι έγινε να μάθουμε και μεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
To παιδί ήταν σαφές "πως μπορώ να τους πείσω". Από την στιγμή που αυτή θεωρεί τον εαυτό της αρκετά ώριμο κλπ. για να φροντίσει μία γάτα άσχετα άμα εσείς και εγώ πιστεύουμε πως είναι πιο δύσκολο απ'όσο φαίνεται δεν πρόκειται να αλλάξει γνώμη παρα μόνο να πάψει να κοιτάει το thread. Οπότε θεωρώ ανούσιο αυτό που όλοι κάνετε χωρίς καμία διάθεση να σας κατηγορήσω απλά λέω και 'γω την γνώμη μου. :)


Εγώ σαν μια πρώτη λύση λέω μετά τις εξετάσεις να τους πεις πόσο "σκληρά"(έτσι τουλάχιστον θα τους πεις):P ότι προσπάθησες και ότι σαν δώρω για την όλη χρονιά θες αυτό το γατάκι. Αυτά βέβαια θα τα πεις με σοβαρό ύφος και όχι με το ύφος ενός κοριτσιού που εκληπαρεί την μανα της για μία κούκλα στο σούπερμάρκετ. Φυσικά θα τους υπενθυμίσεις ότι είσαι αρκετά μεγάλη για να ξέρεις τι θέλεις και για να το φροντίσεις. Ε αν δεν πιάσει αυτό κάντους κανα δώρο εσύ από μόνη σου λίγο καιρό αφού τους ζητήσεις το γατάκι χωρίς να ζητήσεις τίποτα και έτσι ίσως νιώσουν λίγο άσχημα που δεν σου έκαναν το χατίρι και τελικά σταθείς τυχερή. Όμως αν στο πάρουν θυμίσου ότι θα πρέπει να τηρήσεις και 'συ τον λόγο σου αλλιώς θα τους δείξεις ότι αυτοί τελικά είχαν δίκιο και 'συ άδικο και θα δυσκολευτείς πολύ να τους πείσεις για κάτι άλλο αργότερα.:hmm:

Αυτά από μένα. Ελπίζω να σε βοήθησα.;)

Υ.Γ Πες μετά τι έγινε να μάθουμε και μεις.:P

εισαι στανικος, με ξες απο καπου?:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Λοιπον δεν ξερω αν το θεμα ταιριαζει με την στηλη αλλα τεσπα.....


θελω να πεισω τους γονεις μου να παρω μια γατα στο σπιτι και δεν νομιζω οτι μπορω :( βασικα τους το ειπα στο παρελθον αλλα λεγαν οτι ειμαι πολυ μικρη για την ευθυνη ενος ζωου και οτι εκεινοι δεν μπορουσαν να το φροντισουν ... :( τωρα τελευταια που ανακαλυψα το αλλο σας φορουμ με τις γατες κολλησα και δεν μπορω να βγαλω απο το μυαλο μου την σκεψη ενος ζωου μες το σπιτι...

πραγματικα ειμαι σιγουρη πως μπορω να φροντισω μια αλλη ζωη και θα εχω και την βοηθεια της γιαγιας :P

λοιπον μηπως μπορει κανεις να μου δωσει καμια ιδεα για το πως να τους το φερω???? :/

Λοιπόν,εγώ μεγάλωσα με γάτα και μέσα στην κοιλιά της μαμάς μου-αν καταλααίνεις τι εννοώ-. Έμαθα να την αγαπώ και από 6 χρονών να έχω την ευθύνη της. Επειδή λοιπόν είμαι φανατικό μέλος (ήμουν) του mycat να σου κάνω μια ερώτηση και αφού μου απαντήσεις θα σε βοηθήσω ανάλογα.Γιατί θες γάτα;Και για αυτούς που λένε ότι είναι μεγάλη ευθύνη,ναι είναι αλλά δεν σημαίνει αυτό ότι δεν μπορεί να τα βγάλει πέρα. Από 6 χρονών το τονίζω και τώρα τη μεγάλωσα και είναι 16 (με το καλό να γίνει 17 τον Αύγουστο). Και την φρόντιζα χωρίς να τη βασανίζω.Οπότε το πόσο ώριμη είναι δεν μπορούμε να το κρίνουμε εμείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleannaowner

Νεοφερμένος

Η eleannaowner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εγω εχω τεραστιο problem!!!!πιστεψε με!!!!!!!!!!είμαι 13 εδω και 2 χρονια ηθελα να παρω roller blades αλλα δεν με αφηνουν!!!!!αλλα μια φιλι μου διατιθεται να με βοηθησει!!!!το προβλημα δη ειναι ο μπαμπασ μου αλλα η μαμα μου!ο μπαμπασ μου ομωσ "επιρεαζεταισω" απο την μαμα μου λιγο-πολλη!!!καμια ιδεα πωσ να την πισω??αα εχω δοκιμασει τα παντα!!!!ειμαι πεισματαρα και μπορω να βρω 10000000 επιχειρηματα για να πισω καποιον αλλα δη πειθεται!!!!



οσο για το προβλημα με την γατα!το πρόβλημα θα δημιουργηθεί όταν μπει στο σπίτι!εκτος από ευθύνη θέλει και χρόνο να το παίζεις ktlp....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
εγω εχω τεραστιο problem!!!!πιστεψε με!!!!!!!!!!είμαι 13 εδω και 2 χρονια ηθελα να παρω roller blades αλλα δεν με αφηνουν!!!!!αλλα μια φιλι μου διατιθεται να με βοηθησει!!!!το προβλημα δη ειναι ο μπαμπασ μου αλλα η μαμα μου!ο μπαμπασ μου ομωσ "επιρεαζεταισω" απο την μαμα μου λιγο-πολλη!!!καμια ιδεα πωσ να την πισω??αα εχω δοκιμασει τα παντα!!!!ειμαι πεισματαρα και μπορω να βρω 10000000 επιχειρηματα για να πισω καποιον αλλα δη πειθεται!!!!



οσο για το προβλημα με την γατα!το πρόβλημα θα δημιουργηθεί όταν μπει στο σπίτι!εκτος από ευθύνη θέλει και χρόνο να το παίζεις ktlp....

Πες της οτι:

ειναι ενας τροπος γυμναστικης και τι προτιμαει? να καθεσαι σε ενα πισι ολη μερα και να λιωνεις?οποτε καλυτερα να περνεις τα πατινακια σου και βγαινεις απο το σπιτι.Πες της οτι υπαρχει το παρκακι απεναντι (βρε κατι:P) και οτι στις αρχες θα πηγαινεις να εξασκησε εκει,για να μην ανησυχει κι ολας η γυναικα.Πες της οτι εισαι πολυ προσεκτικη και υπευθυνυ (πες της το μονο αν εισαι) και αν δεν πεισθει μπηξε τα κλαμματα και πες της τη γνωστη ατακα: '' δεν μου εχετε εμπιστοσυνη???????????:(''



αυτα μπορω να σκεφτω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,102 μηνύματα.
εγω εχω τεραστιο problem!!!!πιστεψε με!!!!!!!!!!είμαι 13 εδω και 2 χρονια ηθελα να παρω roller blades αλλα δεν με αφηνουν!!!!!αλλα μια φιλι μου διατιθεται να με βοηθησει!!!!το προβλημα δη ειναι ο μπαμπασ μου αλλα η μαμα μου!ο μπαμπασ μου ομωσ "επιρεαζεταισω" απο την μαμα μου λιγο-πολλη!!!καμια ιδεα πωσ να την πισω??αα εχω δοκιμασει τα παντα!!!!ειμαι πεισματαρα και μπορω να βρω 10000000 επιχειρηματα για να πισω καποιον αλλα δη πειθεται!!!!



οσο για το προβλημα με την γατα!το πρόβλημα θα δημιουργηθεί όταν μπει στο σπίτι!εκτος από ευθύνη θέλει και χρόνο να το παίζεις ktlp....

Mια λύση υπάρχει και θα πιάσει. :)
Μάζεψε ολες τις φίλες που έχουν αυτό το ρόλερ.:) (δύο αρκούν)
Κανόνισε μια fake επίσκεψη στο σπίτι σου. :eek:
Nα ερθουν όλες με τα ρόλερ στην σακούλα.:)
Όταν φεύγουνε μετά από καμιά ώρα από το σπίτι σου, να φοράνε ρόλερ και αν τους ρωτήσει η μάνα σου να απάντήσουν πάμε να παίξουμε ρόλερ :redface:
Εσύ θα πεις ότι δε μπορείς να παίξεις να κάτσεις σπίτι και μετα να κλαψουρίζεις όλη την ώρα μέχρι να βαρεθει και θα σου πάρει. ;)
(για το γατάκι επειδή είναι πιο δύσκολο αφήστε με να το σκεφτώ λίγο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Για να παρεις ενα ζωακι, θα πρεπει να δειξεις οτι εισαι υπευθηνη για να το κρατησεις και επισης θα πρεπει να του παρεχεις οτι χρειαζεται. Εχεις την οικονομικη δυνατοτητα να φροντισεις μια γατουλα? Χρονο για να ασχοληθεις μαζι της? Οσο για να τους πεισεις, δεν ξερω... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Λοιπον δεν ξερω αν το θεμα ταιριαζει με την στηλη αλλα τεσπα.....


θελω να πεισω τους γονεις μου να παρω μια γατα στο σπιτι και δεν νομιζω οτι μπορω :( βασικα τους το ειπα στο παρελθον αλλα λεγαν οτι ειμαι πολυ μικρη για την ευθυνη ενος ζωου και οτι εκεινοι δεν μπορουσαν να το φροντισουν ... :( τωρα τελευταια που ανακαλυψα το αλλο σας φορουμ με τις γατες κολλησα και δεν μπορω να βγαλω απο το μυαλο μου την σκεψη ενος ζωου μες το σπιτι...

πραγματικα ειμαι σιγουρη πως μπορω να φροντισω μια αλλη ζωη και θα εχω και την βοηθεια της γιαγιας :P

λοιπον μηπως μπορει κανεις να μου δωσει καμια ιδεα για το πως να τους το φερω???? :/

Προσωπικά δεν συμφωνώ με την καραμέλα ''είσαι πολύ μικρός για την ευθύνη ενός ζώου''. Έχουμε δει και μεγάλους οι οποίοι φέρθηκαν απαίσια στα ζωάκια. Εγώ μεγάλωσα με ζώα από πολύ μικρή ηλικία (από ημερών) και έτσι έμαθα να είμαι υπεύθυνη, να τα αγαπάω, να τα αναγνωρίζω ως ισότιμα με εμένα και όχι ως ιδιοκτισία, αλλά ως φίλους. Αν εσύ μέσα σου νιώθεις πραγματικά ότι είσαι έτοιμη ψυχολογικά για να υιοθετήσεις μία γατούλα τότε οι γονείς σου θα το καταλάβουν και θα συμφωνήσουν. Πρέπει όμως να ξέρεις ότι ένα ζωάκι είναι ευθύνη. Πρώτα από όλα πρέπει να δεις αν έχετε την κατάλληλη οικονομική κατάσταση για να κάνετε αυτό το βήμα. Ένα ζωάκι,όπως και ένας άνθρωπος απαιτεί φροντίδα και έχει τα δικά του έξοδα (στείρωση - οπωσδήποτε-, τροφές, εμφόλια κλπ). Επίσης, είναι σημαντικό να ξέρεις ότι το ζωάκι δεν είναι κούκλα, ή κάτι παρόμοιο και ότι θα έχει και αυτό τις παραξενιές του μέχρι να προσαρμοστεί. Δεν θα είναι πάντα καλό και μικρό, κάποτε θα μεγαλώσει, μήπως τότε το βαρεθείς; Αν δεν έχεις πρόβλημα με όλα αυτά τότε μίλησε ανοιχτά στους γονείς σου.Προσπάθησε να τους δείχνεις πόσο υπεύθυνη είσαι όποτε μπορείς και πόσο συνετά έχεις πάρει αυτήν την απόφαση.Αν τελικά συμφωνήσουν σου προτείνω να πάρεις μια γατούλα από κάποιο σωματείο οι οποίες είναι αδέσποτες, ταλαιπωρημένες και μπορείς να τους προσφέρεις μια όμορφη ζωη. Πολλές από αυτές είναι στειρωμένες, αν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα σε αυτό. Μια πολύ καλή γατούλα (αν συμφωνήσουν ) είναι αυτή - https://www.facebook.com/home.php#!/...2071598.1267172400&pid=31309745&id=1267172400 . Πέρασε πολλά και χρειάζεται βοήθεια (αποκλειστικά σε σπίτι). Εγώ θα την υιοθετούσαν, αν δεν είχα σκύλο. Το ξέρω, το πήγα πολύ μακρυά το θέμα, ακομή δεν ξέρεις αν θα σε αφήσουν, απλώς θέλησα να σου δώσω απαντήσεις, σε τυχόν ερωτήσεις που μπορεί να έχεις στο μέλλον.

(Αχ, τώρα το είδα ότι έχω απαντήσει ξανά, δεν πειράζει αυτή η απάντηση είναι καλύτερη :p . Τελικά τι έγινε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Παντως να ξες οτι αν παρεις γατα σε περιπτωση που δεν της δινεις σημασια ή την αφινεις πολλες ωρες μονη της μπορει να παθει καταθληψη(το ακουσα σε μια εκπομπη για ζωα:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
'Ένα βιβλίο που θα σας λύσει τα χέρια. Κυκλοφορεί από τον ερχόμενο Δεκέμβριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mika99

Νεοφερμένος

Η mika99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Λοιπον δεν ξερω αν το θεμα ταιριαζει με την στηλη αλλα τεσπα.....


θελω να πεισω τους γονεις μου να παρω μια γατα στο σπιτι και δεν νομιζω οτι μπορω :( βασικα τους το ειπα στο παρελθον αλλα λεγαν οτι ειμαι πολυ μικρη για την ευθυνη ενος ζωου και οτι εκεινοι δεν μπορουσαν να το φροντισουν ... :( τωρα τελευταια που ανακαλυψα το αλλο σας φορουμ με τις γατες κολλησα και δεν μπορω να βγαλω απο το μυαλο μου την σκεψη ενος ζωου μες το σπιτι...

πραγματικα ειμαι σιγουρη πως μπορω να φροντισω μια αλλη ζωη και θα εχω και την βοηθεια της γιαγιας :P

λοιπον μηπως μπορει κανεις να μου δωσει καμια ιδεα για το πως να τους το φερω???? :/
Διάβασα σήμερα τυχαία το μήνυμά σου.Τελικά πήρες γατούλα...?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top