Θέλω να δώσω Πανελλαδικές για να περάσω Ιατρική ούσα μητέρα - είναι εφικτό;

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Εσύ, το ότι ισχύει κάτι στην περίπτωσή σου δεν σημαίνει πως είναι καθολικό φαινόμενο :P.
Προετοιμάζονται τα περισσότερα παιδιά για Ιατρική και πετυχένουν. Οι περισσότεροι έτσι πάνε.
κακως πανε ομως ετσι.εγω πριν δωσω δεν ειχα ιδεα για σχολες κτλπ.οσο και αν σου φαινεται απιστευτο.ουτε ηξερα ποσες ιατρικες υπαρχουν κτλπ.ασχοληθηκα μολις επιασα τα μορια και διαβασα το μηχανογραφικο.
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Γεια σας σκέφτομαι να ξαναπάω γενικό λύκειο αλλά έχω και δυο παιδιά έχω γραφτεί σε ΙΕΚ για β.νοσηλευτικης χειρουργείου μέχρι να αποφασίσω τι θα κάνω , το θέμα είναι ότι θέλω να μπω στην ιατρική τι ελπίδες έχω με δυο παιδιά να ξεσκιστώ στο διάβασμα ; Μάλλον απίθανο ;
Δεν θα έλεγα ότι είναι αδύνατο. Είχα δει μία είδηση με μια μητέρα που στόχευε για ιατρική,και πήγαιναν όλοι εναντίων της. Της έλεγαν "που πας μητέρα με παιδιά" και άλλες τέτοιες μπούρδες.
Για εμένα,αν έχεις την στήριξη του συζύγου σου και των παιδιών σου,πιστεύω πως αξίζει να κάνεις αυτό που ονειρεύεσαι.
 

cel123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cel123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
γτ αν σου κοβανε εναν καλο μισθο θα σε χαλαγε να πηγαινες και κει??ο ακικος βρηκε τοσες δουλειες με ενα απλο ψαξιμο στο google.ενας που ναι τεμπελης και βαριεται να κανει ειδικοτητα δεν ειναι και ασχημα.δεν θα πας να ψησεις σουβλακια
Σοβαρα τωρα? Αυτες οι δουλειες προσφερουν καποια προοπτικη? Τις λογαριαζεις ως υποκαταστατο της ειδικοτητας λεγοντας οτι απευθυνονται σε ατομα που βαριουνται να κανουν ειδικοτητα? Κ η σεζον σε νησι εξισου καλους μισθους (και μαλλον καλυτερους) προσφερει με τους μισθους γιατρων σε καλοκαιρινες κατασκηνωσεις? Θεωρεις οτι καποιος μπορει να αποφυγει την ειδικοτητα κ μεχρι τα 70 του να εργαζεται τους χειμωνες στα λειζερ αποτριχωσης κ τα καλοκαιρια στις κατασκηνωσεις?
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
και συμπληρωνω αν δεν επιανα ιατρικη θα πηγαινα στην επομενη σχολη που επιανα.θα τσαντιζομουνα βεβαια γτ δε θα μπαινα στην σχολη που μπηκανε οι μαθητες του επιπεδου μου ομως δε θα ξαναεδινα για να μπω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σοβαρα τωρα? Αυτες οι δουλειες προσφερουν καποια προοπτικη? Τις λογαριαζεις ως υποκαταστατο της ειδικοτητας λεγοντας οτι απευθυνονται σε ατομα που βαριουνται να κανουν ειδικοτητα? Κ η σεζον σε νησι εξισου καλους μισθους (και μαλλον καλυτερους) προσφερει με τους μισθους γιατρων σε καλοκαιρινες κατασκηνωσεις? Θεωρεις οτι καποιος μπορει να αποφυγει την ειδικοτητα κ μεχρι τα 70 του να εργαζεται τους χειμωνες στα λειζερ αποτριχωσης κ τα καλοκαιρια στις κατασκηνωσεις?
ειπα εγω οτι ειναι υποκαταστατο?απλα ειπα οτι λυσεις υπαρχουνε αμα εισαι τεμπελακος.εξαλλου ειδικοτητα μπορεις να κανεις και στα 40.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Μάλλον δεν έχει πολύς κόσμος επίγνωση των σπουδών...

1594310603723.png


Έτσι, βλέπω να καταλήγουν ορισμένοι των Ιατρικών επιστημών :P
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
επισης για να δειτε την κοροιδια της ελλαδας ποιος μου λεει εμενα αν παω σε ενα καναλι και τους πω εχω πτυχιο ιατρικης μπορει να χωθω σε μια εκπομπη και να βγαλω τρελο χρημα.να τους λεω 2 μπουρδες περι ιατρικης και να κονομαω.λυσεις υπαρχουνε
 

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Ναι αλλά από την μια σκέφτομαι ότι το εσπερινό θα έχει λίγο αλητεία 😂
Στο μόνο εσπερινό επαλ που είναι στον δήμο μου πάνε μόνο εργαζόμενοι που είναι άνω των 30 και απλά θέλουν να πάρουν ένα απολυτήριο ή να συμμετέχουν στις πανελλαδικές.
Γενικά μην σε τρομάζει η "αλητεία",συνήθως είναι λίγοι και δεν πρέπει οι λίγοι να τρομάζουν τους πολλούς που πάνε για έναν σοβαρό λόγο κάπου.
 

cel123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cel123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
και συμπληρωνω αν δεν επιανα ιατρικη θα πηγαινα στην επομενη σχολη που επιανα.θα τσαντιζομουνα βεβαια γτ δε θα μπαινα στην σχολη που μπηκανε οι μαθητες του επιπεδου μου ομως δε θα ξαναεδινα για να μπω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


ειπα εγω οτι ειναι υποκαταστατο?απλα ειπα οτι λυσεις υπαρχουνε αμα εισαι τεμπελακος.εξαλλου ειδικοτητα μπορεις να κανεις και στα 40.
Τι σημαινει μπορεις κ στα 40? Κ στα 70 μπορεις, επισης... Κ μετα στα 50 που θα τελειωσεις ειδικοτητα θα αρχισεις να ψαχνεις τι θα κανεις στο μελλον σου? Δε βγαζουν νοημα αυτα που λες...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

επισης για να δειτε την κοροιδια της ελλαδας ποιος μου λεει εμενα αν παω σε ενα καναλι και τους πω εχω πτυχιο ιατρικης μπορει να χωθω σε μια εκπομπη και να βγαλω τρελο χρημα.να τους λεω 2 μπουρδες περι ιατρικης και να κονομαω.λυσεις υπαρχουνε
Ο,τι να ναιιιι... αυτα λες κ δεν υπαρχει περιπτωση κανεις να σε πιστεψει...
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
@eukleidhs1821 τελικα τελειωσες την ιατρικη ή βαριεσαι?Γιατι απο οσο θυμαμαι ελεγες οτι χρωστας μαθηματα, μετα ειπες οτι τελειωσες στα ιωαννινα και τωρα στην πατρα.Τελικα αποφασισε να μην μπερδευομαστε...
 

cel123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cel123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
@eukleidhs1821 τελικα τελειωσες την ιατρικη ή βαριεσαι?Γιατι απο οσο θυμαμαι ελεγες οτι χρωστας μαθηματα, μετα ειπες οτι τελειωσες στα ιωαννινα και τωρα στην πατρα.Τελικα αποφασισε να μην μπερδευομαστε...
Τελειωσε ιατρικη, μαθηματικο κ τελειωνει κ μεταπτυχιακο συμφωνα με τις τελευταιες δηλωσεις του.
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ρε παιδια οι περισσοτεροι μπαινουν λογω μοριων.γραφουν 19000 μορια και παιρνουν το λαφυρο της ηθικης ικανοποιησης μπαινοντας στη σχολη των πρωτων.αν η ιατρικη ειχε 9000 μορια και οι ιχθυοκαλλιεργειες 19000 μορια θα διαλεγανε ιχθυοκαλλιεργειες.γτ δεν παραδεχομαστε καποια προφανη πραγματα?
κανενας δεν σχολιασε αυτο το μηνυμα.γτ να μην ειμαστε ειλικρινεις?

Πόσες φορές να γράψουμε τα ίδια αγαπητέ;
Βλέπεις η Ιατρική δεν συζητιέται σ΄ένα θέμα!
΄Εχει απλώσει τα πλοκάμια της και αντί να μας σώσει, θα μας πνίξει!
Ορίστε:
Τώρα αν κάποιοι δίνουν Πανελλαδικές απλά επειδή έτσι συνηθίζεται και κάνουν αμπεμπαμπλόμ στις Σχολές για να συμπληρώσουν μηχανογραφικό ή αν ξεπουλάνε την κλίση τους και το όνειρό τους για την γκλαμουριά, εγώ προσωπικά δεν θα τους λυπηθώ καθόλου!
Σιγά μην είχα όνειρο της ζωής μου να γίνω πχ Φυσικός και επειδή έπιασα 19800 μόρια να δήλωνα Ιατρική!
Βρε κι ο ήλιος ν΄ανέτειλε από τη Δύση, δεν υπήρχε καμία μα καμία περίπτωση ν΄αλλάξω γνώμη!
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
@eukleidhs1821 τελικα τελειωσες την ιατρικη ή βαριεσαι?Γιατι απο οσο θυμαμαι ελεγες οτι χρωστας μαθηματα, μετα ειπες οτι τελειωσες στα ιωαννινα και τωρα στην πατρα.Τελικα αποφασισε να μην μπερδευομαστε...
βλεπω εκανες εγγραφη την κυριακη!πως ξερεις οτι εχω πει ολα αυτα μεσα σε 3 μερες??Ησουνα και πριν στο φορουμ?:laugh:
 

Sourma

Νεοφερμένος

Η Sourma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Καθολου επιθεση. Απλα σου επισημαινω πως ισως εχεις σχηματισει στρεβλη εντυπωση για καποια πραγματα.
Όχι καμία σχέση . Ξέρω πολύ καλά τι θέλω να κάνω αλλά εντάξει παιδιά οκ ακόμα δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί όλο αυτό
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
καταρχας σουρμα για να γυρισουμε και στο αρχικο θεμα εσυ θα δωσεις πανελληνιες απο επαλ??
 

Sourma

Νεοφερμένος

Η Sourma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
καταρχας σουρμα για να γυρισουμε και στο αρχικο θεμα εσυ θα δωσεις πανελληνιες απο επαλ??
Αρχικά αυτό είναι που με προβληματίζει γιατί δεν ξέρω και τι με συμφέρει να κάνω και άμα αυτό θα με βοηθήσει πιο πολύ .. γιατί όπως καταλαβαίνεις μπορεί να είμαι 22 αλλά το κεφάλι μου είναι για 40 δλδ έχω σκεφτώ 1002 πράγματα την ημέρα όποτε ψάχνω ένα τρόπο να διευκολύνω τον εαυτό μου και να κάνω μια προσπάθεια .. όμως το θέμα είναι τι να κάνω ; Να πάω γελ με τα 15 ; Η να πάω εσπερινό λύκειο και άμα έχει θέσεις + ότι με την πρώτη μλκια έχω ξενερώσει την ζωή μου .
 

ada1974

Νεοφερμένος

Η ada1974 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Είμαι λίγο τυχερή έχω την θεία μου η οποία ήταν καθηγήτρια μαθηματικών φυσικής και χημείας όποτε δεν απασχολεί αυτό τόσο . Αλλά το πως θα γίνει με δυο παιδιά γιατί μιλάμε για διάβασμα όχι αστεία
Τότε πήγαινε Γελ!Στα ΕΠΑΛ έχεις λιγότερες πιθανότητες!Διάβασμα όχι τρελλα!2 ώρες την ημέρα συστηματικά και συχνές επαναλήψεις!!!Η προσπάθεια μετράει!
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Αρχικά αυτό είναι που με προβληματίζει γιατί δεν ξέρω και τι με συμφέρει να κάνω και άμα αυτό θα με βοηθήσει πιο πολύ .. γιατί όπως καταλαβαίνεις μπορεί να είμαι 22 αλλά το κεφάλι μου είναι για 40 δλδ έχω σκεφτώ 1002 πράγματα την ημέρα όποτε ψάχνω ένα τρόπο να διευκολύνω τον εαυτό μου και να κάνω μια προσπάθεια .. όμως το θέμα είναι τι να κάνω ; Να πάω γελ με τα 15 ; Η να πάω εσπερινό λύκειο και άμα έχει θέσεις + ότι με την πρώτη μλκια έχω ξενερώσει την ζωή μου .

Έτσι, όπως τα βλέπω, καλύτερη επιλογή και συνάμα ευκολότερη είναι το Εσπερινό (ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ). Το ΕΠΑΛ ημερήσιο μετά και τελευταία θα τοποθετούσα το ΓΕΛ Ιατρική. Απαιτεί πολύ διάβασμα και το ΕΠΑΛ και το ΓΕΛ ημερήσιο.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
Αρχικά αυτό είναι που με προβληματίζει γιατί δεν ξέρω και τι με συμφέρει να κάνω και άμα αυτό θα με βοηθήσει πιο πολύ .. γιατί όπως καταλαβαίνεις μπορεί να είμαι 22 αλλά το κεφάλι μου είναι για 40 δλδ έχω σκεφτώ 1002 πράγματα την ημέρα όποτε ψάχνω ένα τρόπο να διευκολύνω τον εαυτό μου και να κάνω μια προσπάθεια .. όμως το θέμα είναι τι να κάνω ; Να πάω γελ με τα 15 ; Η να πάω εσπερινό λύκειο και άμα έχει θέσεις + ότι με την πρώτη μλκια έχω ξενερώσει την ζωή μου .
Κάτι ακόμα, εδώ 50χρονές/χρόνοι τα κατάφεραν και πέρασαν ιατρική έχοντας παιδιά και ταυτόχρονα δούλευαν, εσύ δεν θα τα καταφέρεις που είσαι 22 χρονών;
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Τότε πήγαινε Γελ!Στα ΕΠΑΛ έχεις λιγότερες πιθανότητες!Διάβασμα όχι τρελλα!2 ώρες την ημέρα συστηματικά και συχνές επαναλήψεις!!!Η προσπάθεια μετράει!
2 ωρες διάβασμα την ημέρα και θα περάσει ιατρική;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top