Η παύλα στα 2 ονόματα στις νέες ταυτότητες δεν υπάρχει, θα έχω πρόβλημα;

giannis13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Καλησπέρα.

Όταν είχα βγάλει παλιά την ταυτότητά μου, ανάμεσα στα 2 ονοματά μου υπήρχε η παύλα, όπως στους περισσότερους. Τα πάντα έκτοτε, πχ πτυχίο Πανεπιστημίου, είναι με παύλα ανάμεσα, αλλά στις καινούριες ταυτότητες δεν αναγράφεται η παύλα. Θα δημιουργηθεί πρόβλημα στο μέλλον; Έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα λόγω της - ανάμεσα στα ονοματά του;

Φαντάζομαι με κάποιο πιστοποιητικό ταυτοπροσωπίας θα είμαι εντάξει;; Αν θελήσω να κάνω κάτι στο εξωτερικό (διδακτορικό-δουλειά) και στα πτυχία τα 2 ονόματα ειναι με παύλα ενώ η ταυτότητα/διαβατήριο χωρίς παύλα, τι διέξοδος υπάρχει άραγε;
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Σε ένα μαθητικο - φοιτητικό φόρουμ σίγουρα απάντηση δε θα πάρεις που να σε καλύψει. Πήγανε σε ένα αστυνομικό τμήμα και σε ένα ΚΕΠ και θα ξέρουν σίγουρα να σου πουν.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,596 μηνύματα.
Καλησπέρα.

Όταν είχα βγάλει παλιά την ταυτότητά μου, ανάμεσα στα 2 ονοματά μου υπήρχε η παύλα, όπως στους περισσότερους. Τα πάντα έκτοτε, πχ πτυχίο Πανεπιστημίου, είναι με παύλα ανάμεσα, αλλά στις καινούριες ταυτότητες δεν αναγράφεται η παύλα. Θα δημιουργηθεί πρόβλημα στο μέλλον; Έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα λόγω της - ανάμεσα στα ονοματά του;

Φαντάζομαι με κάποιο πιστοποιητικό ταυτοπροσωπίας θα είμαι εντάξει;; Αν θελήσω να κάνω κάτι στο εξωτερικό (διδακτορικό-δουλειά) και στα πτυχία τα 2 ονόματα ειναι με παύλα ενώ η ταυτότητα/διαβατήριο χωρίς παύλα, τι διέξοδος υπάρχει άραγε;
Καλημερα
Δεν χρειαζεται καμια ανησυχια..Η μπλε ταυτοτητα δεν ειναι πλεον ακλονητο στοιχειο ταυτοπροσωπιας και ειδικα στο εξωτερικο και με την κουλτούρα τους που εχουν...εκει προσπαθουν να διαβασουν και να προφερουν σωστα το ονομα.
Εγω πχ ψήφισα 2 φορες με το διπλωμα γιατι αυτο εχω μαζι μου ...η ταυτοτητα καπου ειναι ..αλλα που?
Σημεια στίξης ( τελειες ,παυλες ,καθετοι κλπ) λαμβανονται υπ οποψιν ως μερος ονοματος μονο αν γραφονται ολογραφως..διαφορετικα ειναι μερος του τροπου γραφεις..σα να λεμε κατι σαν το φοντ γραφης .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top