Η παραμονή πριν την εξέταση και το άγχος των Πανελληνίων

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Εγώ είμαι τρεις λαλούν και δυο χορεύουν πάντως, για να δούμε αν θα μου βγει σε καλό :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Πέτρο, διάβασα στο περιοδικό focus πρόσφατα ένα άρθρο σχετικά με τα όνειρα...
Για τους αγχωμένους έφηβους κυρίως πριν από εξετάσεις λέει τα συνηθέστερα όνειρα που βλέπουν είναι σαν αυτό που είδες ή ότι φτάνουν στο σχολείο και δεν μπορούν να βρουν την αίθουσα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εγω δεν ειμαι αγχωμενη, το πιθανοτερο ειναι να με πιασει αγχος στη διαδρομη για το σχολειο και πριν μας δωσουν τα θεματα. Δεν ειμαι ιδιαιτερα αγχωτικο ατομο :P
Γραψαμε και τεστ προσομοιωσης στο σχολειο και οι 3 ωρες μου ηταν αρκετες για να το περασω σιγουρα μια φορα (χωρις απαραιτητα να τα λυσω ολα, αλλα τα προσπαθω). Ο χρονος ειναι σημαντικος για μενα καθως λειτουργω με δικους μου ρυθμους :P Στα τεστ τετραμηνων σπανια γραφω καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Εγώ είμαι τρεις λαλούν και δυο χορεύουν πάντως, για να δούμε αν θα μου βγει σε καλό :P.

Και εγώ ακριβώς το ίδιο είμαι. :P :jumpy:
Κάτι μου λέει όμως πως δεν θα μου βγει σε καλό...:what::hmm::!::'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nad

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Με πιάνουν κάτι παροδικές κρίσεις άγχους sometimes, αλλά γενικά είμαι στον κόσμο μου.:hmm:

Και εγώ ακριβώς το ίδιο είμαι. :P :jumpy:
Κάτι μου λέει όμως πως δεν θα μου βγει σε καλό...:what::hmm::!::'(

Το ότι δεν αγχώνεσαι δε σημαίνει ότι δε θα τα πας καλά. Ίσα-ίσα που είναι καλό να μην αγχώνεσαι.;)
Εξάλλου μες στη χρονιά έχεις διαβάσει, δεν πας τουρίστας.:P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Το ότι δεν αγχώνεσαι δε σημαίνει ότι δε θα τα πας καλά. Ίσα-ίσα που είναι καλό να μην αγχώνεσαι.;)
Εξάλλου μες στη χρονιά έχεις διαβάσει, δεν πας τουρίστας.:P:)

Καλό είναι να μην αγχώνεσαι, απλά το λίγο άγχος είναι συχνά και κινητήριος δύναμη. Ο λόγος που δεν αγχώνομαι (απ' ότι έχω καταλάβει και εγώ :P ) είναι επειδή έχω το δικαίωμα της μετεγγραφής και τα πράγματα απλουστεύουν.
Ελπίζω πάντως να μην σπάσω τα μούτρα μου :P:!:

Καλά εσυ Νάντια πιστεύω πρέπει να είσαι η τελευταία που πρέπει αγχωθεί. Εκτός από το γεγονός πως είσαι ΕΜΠ και δεν το έχεις καταλάβει, ακόμα και να μην περάσεις (που αποκλείεται) έχεις αποφασίσει τι θα κάνεις ;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nad

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Καλό είναι να μην αγχώνεσαι, απλά το λίγο άγχος είναι συχνά και κινητήριος δύναμη. Ο λόγος που δεν αγχώνομαι (απ' ότι έχω καταλάβει και εγώ :P ) είναι επειδή έχω το δικαίωμα της μετεγγραφής και τα πράγματα απλουστεύουν.
Ελπίζω πάντως να μην σπάσω τα μούτρα μου :P:!:

Καλά εσυ Νάντια πιστεύω πρέπει να είσαι η τελευταία που πρέπει αγχωθεί. Εκτός από το γεγονός πως είσαι ΕΜΠ και δεν το έχεις καταλάβει, ακόμα και να μην περάσεις (που αποκλείεται) έχεις αποφασίσει τι θα κάνεις ;).

Δε θα σπάσεις τα μούτρα σου, I'm sure.:)
As for me, κάτσε να γράψω και βλέπουμε αν θα περάσω.:what::(
Όσο για αυτό που λες ότι έχω αποφασίσει, θέλει κ αυτό διάβασμα για να περάσω.:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piper_h

Νεοφερμένος

Η piper_h αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Εμενα συχνα πυκνα με πιανουν κρισεις πανικου οταν δλδ σκεφτομαι τις μερες που μεινανε και οτι της τριτη γραφουμε κ αλλες στιγμες ειμαι χαλαρη...οταν ειχα ξαναδωσει δεν ημουν ετσι δεν ειχα καθολου αγχος κ με εβλεπαν οι αλλοι κ με ελεγαν αναισθητη...αλλα μαλλον ηταν γιατι δεν ειχα καταβαλει τις προσπαθειες που εχω κανει τωρα κ δεν κρινοταν κ πολυ το μελλον μου οπως τωρα που δεν θελω με τπτ να πανε στραφι οι κοποι μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatasaMyk

Νεοφερμένος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Δεν εχω καθολου αγχος. Προσπαθω να αγχωθω μπας και διαβασω λιγο παραπανω αλλα τιποτα.. Ελπιζω να μου βγει σε καλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenalex

Νεοφερμένος

Η 'Eλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
εγω ειμαι πολυ αγχωμενη......βλεπω ονειρα σχετικα με τις πανελλαδικες,ξυπναω και λεω το αοδε!εχω πολλα νευρα ενω ημουν παντα ηρεμη....δν ξερω τι να κανω.θα τρελαθω αν δεν περασω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vicktoria

Νεοφερμένος

Η Βικτωρια-οι φιλοι βικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εχθες ειδα 3 ονειρα,το ενα οτι πηγαινα να γραψω εκθεση,το αλλο οτι με ειδαν κατι φιλοι μ που ηταν περσι 3η λυκειου και με χαιρετουσαν και εγω τους ελεγα ''3 μερες εμειναν'',το αλλο δεν το θυμαμαι.

παντως ξερω ποτε θα αγχωθω!
την ωρα που θα περιμενουμε μεχρι να μας φερουν τα θεματα!
τοτε!!



αφηστε και το αλλο,εχω αλλεργια και εχω τρελαθει στο φτερνισμα!
παλια επαιρνα αντι'ι'σταμινικα αλλα φετος δεν παιρνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isnogood

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο isnogood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Όπως και να έχει πιστεύω ότι θα αγχωθώ στις πανελλήνιες,αλλά όχι για πολύ ώρα.Δηλαδή πιστεύω ότι το άγχος μου θα κρατήσει το πολύ για κάνα τέταρτο και μετά θα ηρεμήσω, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα είμαι συνεχώς σε υπερένταση και με την αδρεναλίνη στα ύψη!!!!!!!!!

Και όλο αυτό θα γίνει γιατί δεν θα πάω ούτε τέλεια διαβασμένος,ούτε καθόλου,θα πάω μετρια διαβασμένος και αυτό είναι που σε κάνει να αγχώνεσαι αφού το τι θα γράψεις θα κρίθει σε αρκετά μεγάλο βαθμό από τα θέματα που θα πέσουν..
Από την ώρα που θα πάρω τα θέματα στα χέρια μου δεν θα με νοιάζει τίποτα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
αφηστε και το αλλο,εχω αλλεργια και εχω τρελαθει στο φτερνισμα!
παλια επαιρνα αντι'ι'σταμινικα αλλα φετος δεν παιρνω...

Αυτο ειναι το μοναδικο προβλημα που με αγχωνει για τις πανελλαδικες φετος...:(
Και γω το ιδιο προβλημα εχω αλλα αν δεν παρω αντιισταμινικα αστο...Πριζονται τα ματια μου κλεινει ο λαιμος μου και δεν μπορω να παρω ανασα...Και το κακο ειναι οτι με τα αντιισταμινικα μειωνεται κατακορυφα η αποδοση σου καθως σου φαιρνουν φοβερη υπνηλια...Δεν ειναι τυχαιο οτι απαγορευεται ο χειρισμος μηχανηματων οταν καποιος τα εχει παρει...Οποτε λεω να στραφω προς την τελευταια λυση που εχω...την κορτιζονη :P αλλα πρεπει να την παρεις αφου εχουν ξεκινησει τα συμπτωματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria122132

Νεοφερμένος

Η maria122132 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Αυτο ειναι το μοναδικο προβλημα που με αγχωνει για τις πανελλαδικες φετος...:(
Και γω το ιδιο προβλημα εχω αλλα αν δεν παρω αντιισταμινικα αστο...Πριζονται τα ματια μου κλεινει ο λαιμος μου και δεν μπορω να παρω ανασα...Και το κακο ειναι οτι με τα αντιισταμινικα μειωνεται κατακορυφα η αποδοση σου καθως σου φαιρνουν φοβερη υπνηλια...Δεν ειναι τυχαιο οτι απαγορευεται ο χειρισμος μηχανηματων οταν καποιος τα εχει παρει...Οποτε λεω να στραφω προς την τελευταια λυση που εχω...την κορτιζονη :P αλλα πρεπει να την παρεις αφου εχουν ξεκινησει τα συμπτωματα....
ο ξαδερφος μου εχει,καθε χρονο επαιρνε κατι ζιρτεκ τα οποια οντως του εφερναν υπνηλία...Και γενικα η κορτιζονη δεν ειναι καλή..
Φετος παιρνει κατι αλλο,και δεν εχει καποια παρενεργεια,νομιζω singular λεγονται..
Εσεις τι φαρμακα λαμβανετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
ο ξαδερφος μου εχει,καθε χρονο επαιρνε κατι ζιρτεκ τα οποια οντως του εφερναν υπνηλία...Και γενικα η κορτιζονη δεν ειναι καλή..
Φετος παιρνει κατι αλλο,και δεν εχει καποια παρενεργεια,νομιζω singular λεγονται..
Εσεις τι φαρμακα λαμβανετε?

Καλα εδω θα μας βγαλουν οφτοπικ:P
Σε οσα εχω δοκιμασει υπνηλια μου φερνουν οποτε αμα με πιασει αλλεργια μεσα εκει θα ζητησω απο το γιατρο που θα βρισκεται στο σχολειο κορτιζονουλα:P ... Ενεση κατα προτιμηση :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria122132

Νεοφερμένος

Η maria122132 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
γιατι υπαρχει σε καθε σχολείο γιατρός στις πανελλήνιες??:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Εδω που μενω ναι... αλλα δε ξερω αν γινεται σε ολες τις πολεις λογικα ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crissko

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδία δεν χρειάζεται αγχος,οτι διαβασαμε διαβασαμε και στις εξετάσεις δεν γραφει απαραιτητα καλύτερα εκεινος ο οποιος ειναι αριστα διαβασμενος αλλα εκεινος που εχει διαβασει καλα και εινα ψυχραιμος!Εγω δεν εχω αγχος τωρα η μαλλον θα αποκτησω την ωρα της αναμονης για να παρουμε τα θεματα,τοτε μολις ξεκινησεις να γράφεις το αγχος σε εγκαταλειπει!!2 εβδομαδες ειναι και μετα τελος....Καλή μας επιτυχια και ψυχραιμια!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Διαφωνω με το οτι διαβασαμε διαβασαμε.....ποτε δεν ειναι αργα για τις τελευταιες πινελιες διαβασματος:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το θέμα ενώθηκε με ένα παλιότερο. ;)



Αύριο είναι η παραμονή του μεγάλου πάρτυ. :)
Δεν θέλει άγχος, απλά ένα ξεσκόνισμα της έκθεσης μέχρι τις... 19:00 - 20:00 η ώρα. Μετά συστήνω ξεκούραση, λίγο καθαρό αέρα να πάρετε και ύπνο κατά τις 22:00.




Να ξυπνήσετε αύριο νωρίς ώστε να μπορέσετε να πέσετε νωρίς για ύπνο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top