Η αστυνομία απαγορεύει τις διαδηλώσεις λόγω Μέρκελ!

Eskl1nd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ۞_۞ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
O,τι σπερνεις θεριζεις.....οριστε λοιπον τα αποτελεσματα των τελευταιων εκλογων ! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.


:P

αυτό μπορεί να ερμηνευτεί και αλλιώς:

ΣΑΣ ΕΦΑΓΑ ΓΑΤΑΚΙΑ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Αλήθεια νομίζουν ότι δε θα κατέβουμε κάτω επειδή το είπαν οι μπάτσοι;

Εγώ αύριο θα είμαι με το ΠΑΜΕ στην Ομόνοια στη 13:00! Ας έρθουν να με διώξουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
κυριοι και κυριες

η ελευθερια μας δεν ειναι ουτε δικαιωμα ουτε προνομιο! αποφαση ειναι.

Στο χερι μας ειναι να αποφασισουμε τι θελουμε.

αν και οι μεχρι τωρα προθεσεις δειχνουν οτι δεν την θελουμε και ιδιαιτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Πάντως το πρωί στη σχολή κάτι κομματόσκυλα μας καθησύχαζαν ότι η Αγκέλα δεν έρχεται για να κηρύξει επίσημα την Ελλάδα υπό κατοχή :P

Του λέω, ευχαριστώ, τώρα θα κοιμάμαι ήσυχη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Βάσει του χουντικού νομοθετικού διατάγματος 794/1971 "Περί δημοσίων συναθροίσεων", που ουδέποτε καταργήθηκε, λήφθηκε η σημερινή απόφαση της αστυνομίας για απαγόρευση των συγκεντρώσεων.

Η απόφαση λήφθηκε ως εξαίρεση του κανόνα του άρθρου 11 του Συντάγματος (ελευθερία συναθροίσεων). Ποτέ από το 1974 δεν έχει εφαρμοστεί αυτή η διάταξη σε τέτοια κλίμακα. Είναι η 1η φορά εδώ και 38 έτη.

πηγη

@τσουφου

τα παιδια του γαλαζιου περιστεριου? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Βάσει του χουντικού νομοθετικού διατάγματος 794/1971 "Περί δημοσίων συναθροίσεων", που ουδέποτε καταργήθηκε, λήφθηκε η σημερινή απόφαση της αστυνομίας για απαγόρευση των συγκεντρώσεων.

Η απόφαση λήφθηκε ως εξαίρεση του κανόνα του άρθρου 11 του Συντάγματος (ελευθερία συναθροίσεων). Ποτέ από το 1974 δεν έχει εφαρμοστεί αυτή η διάταξη σε τέτοια κλίμακα. Είναι η 1η φορά εδώ και 38 έτη.

πηγη

@τσουφου

τα παιδια του γαλαζιου περιστεριου? :P

Ναι.

Να ρωτήσω, έχουν κλείσει κάποιοι δρόμοι; Γιατί πριν που ερχόμουν από την πειραιώς, είχαν κλείσει το δρόμο προς πειραιά :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Ναι, γιατί έχει συγκεντρώσεις!
--------------------------------------------
Λεωφορεία & Τρόλεϊ 9 Οκτωβρίου, στάση εργασίας 11:00 έως 16:00

Λεωφορεία & Τρόλεϊ 9 Οκτωβρίου, στάση εργασίας 11:00 έως 16:00 ,
Προβλήματα θα αντιμετωπίσει αύριο Τρίτη το επιβατικό κοινό στις μετακινήσεις του με το μετρό, αλλά και με τα λεωφορεία.

Όπως έγινε γνωστό, τα λεωφορεία στην Αθήνα θα ακινητοποιηθούν από τις 11.00 έως τις 16.00, λόγω στάσης εργασίας των εργαζομένων.

Παράλληλα, στο πλαίσιο των μέτρων ασφαλείας της Αστυνομίας λόγω της άφιξης της Γερμανίδας καγκελαρίου στην Αθήνα, από τις 10.00 το πρωί θα κλείσουν οι σταθμοί του μετρό: Σύνταγμα, Πανεπιστήμιο, Ευαγγελισμός, Κατεχάκη, Αμπελόκηποι, και Μέγαρο..
Πηγή:www.naftemporiki.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αετός

Νεοφερμένος

Ο Αετός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Αλήθεια νομίζουν ότι δε θα κατέβουμε κάτω επειδή το είπαν οι μπάτσοι;

Εγώ αύριο θα είμαι με το ΠΑΜΕ στην Ομόνοια στη 13:00! Ας έρθουν να με διώξουν!

Δεν θα σε διώξουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Στις 12 προσγειώνεται το αεροπλάνο. Οι δρόμοι από το αεροδρόμιο μέχρι το ξενοδοχείο (και ο παραλιακός) θα είναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΔΕΙΟΙ. «Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΘΡΥΛΟΣ»!!!:verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Οι υπόλοιποι σταθμοί ηλεκτρικού και μετρό είναι οκ δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Τι άλλο θα δουν τα ματάκια μας? Ελεος!
Αυτό που της αδειάζουμε τους δρόμους για να μετακινηθεί ανενόχλητη πολύ μου τη σπάει. :mad: Θα απαγορέψουν και τις διαδηλώσεις.:/: μηπως έπρεπε να την περιμένουμε με λουλουδια, τοπικά εδέσματα και πανό που λέει Καλωσήρθες φίλη μας Αγκελα? :confused:

Παίζει να χάσω εγώ σχολείο επειδή έρχεται αυτή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Παίζει να χάσω εγώ σχολείο επειδή έρχεται αυτή?

Εδώ έχουμε χάσει «τ' αυγά και τα πασχάλια μας» εξαιτίας της. :alljumpy:
Το σχολείο σου σε ενοχλεί; :wall: (πλάκα κάνω...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Εδώ έχουμε χάσει «τ' αυγά και τα πασχάλια μας» εξαιτίας της. :alljumpy:
Το σχολείο σου σε ενοχλεί; :wall: (πλάκα κάνω...)
Ας βγει και κάτι καλό από αυτή την επίσκεψη... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Ας βγει και κάτι καλό από αυτή την επίσκεψη... :redface:

Μέσα σε 7 ώρες που θα μείνει εδώ τι θέλεις να προλάβει να βγει; Θα τα δει όλα ΗΣΥΧΑ & ΩΡΑΙΑ και θα φύγει ευχαριστημένη καθώς τίποτα δε θα υποπέσει στην αντίληψή της. Άδειοι δρόμοι, καθαροί, κίνηση μηδέν.... στην κοσμάρα τους!!! Σε ένα «κουκούλι» μέσα θα την έχουν... και θα την περιφέρουν από το ένα γραφείο-σαλόνι στο άλλο γραφείο-σαλόνι και πάλι πίσω στο ξενοδοχείο. Και ξανά από άδειους, καθαρούς δρόμους σε 15' στο αεροδρόμιο. :clapping:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Μέσα σε 7 ώρες που θα μείνει εδώ τι θέλεις να προλάβει να βγει; Θα τα δει όλα ΗΣΥΧΑ & ΩΡΑΙΑ και θα φύγει ευχαριστημένη καθώς τίποτα δε θα υποπέσει στην αντίληψή της. Άδειοι δρόμοι, καθαροί, κίνηση μηδέν.... στην κοσμάρα τους!!! Σε ένα «κουκούλι» μέσα θα την έχουν... και θα την περιφέρουν από το ένα γραφείο-σαλόνι στο άλλο γραφείο-σαλόνι και πάλι πίσω στο ξενοδοχείο. Και ξανά από άδειους, καθαρούς δρόμους σε 15' στο αεροδρόμιο. :clapping:
Βασικά εννοούσα να χάσουμε μάθημα γιατί δεν παλευεται η αυριανή μέρα. :P

Δεν νομίζω να δει και πολύ αδειους δρόμους. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Τραγικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Τι άλλο θα δουν τα ματάκια μας? Ελεος!
Αυτό που της αδειάζουμε τους δρόμους για να μετακινηθεί ανενόχλητη πολύ μου τη σπάει. :mad: Θα απαγορέψουν και τις διαδηλώσεις.:/: μηπως έπρεπε να την περιμένουμε με λουλουδια, τοπικά εδέσματα και πανό που λέει Καλωσήρθες φίλη μας Αγκελα? :confused:

Παίζει να χάσω εγώ σχολείο επειδή έρχεται αυτή?

παιζει τα σχολεια που θα ειναι στο δρομο της να μεινουν κλειστα :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Μπραβο ρε μπατσοι,προστατεψτε το αφεντικο σας.Ο σκυλος μου τρελαθηκε με γατα ζευγαρωνει(οσοι καταλαβαν καταλαβαν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Αλήθεια νομίζουν ότι δε θα κατέβουμε κάτω επειδή το είπαν οι μπάτσοι;

Εγώ αύριο θα είμαι με το ΠΑΜΕ στην Ομόνοια στη 13:00! Ας έρθουν να με διώξουν!

Ε,καλά,εσάς του ΠΑΜΕ που είστε και άμαθοι στα χημικά δεν θα δυσκολευτούν και πολύ :P

Βάσει του χουντικού νομοθετικού διατάγματος 794/1971 "Περί δημοσίων συναθροίσεων", που ουδέποτε καταργήθηκε, λήφθηκε η σημερινή απόφαση της αστυνομίας για απαγόρευση των συγκεντρώσεων.

Η απόφαση λήφθηκε ως εξαίρεση του κανόνα του άρθρου 11 του Συντάγματος (ελευθερία συναθροίσεων). Ποτέ από το 1974 δεν έχει εφαρμοστεί αυτή η διάταξη σε τέτοια κλίμακα. Είναι η 1η φορά εδώ και 38 έτη.

πηγη

Έχει ξαναγίνει στο παρελθόν,για παράδειγμα το 1999 που ήρθε ο Clinton.

Ο σκυλος μου τρελαθηκε με γατα ζευγαρωνει

μπαγουδό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top