Η απάτη με το "άγιο" φως

Τελετή Αγίου φωτός (θαύμα ή απάτη) ;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 443)
  • Θαύμα

  • Απάτη

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

takis777

Νεοφερμένος

Ο takis777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Mr.Crowley παρακολουθησε αν μπορεις το ντοκιμαντερ για τον γεροντα Παισιο...νομιζω οτι θα αλλαξεις αποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Που κάθε χρόνο ο Θεός σας κάνει θαύμα για να ανάψει τις λαμπάδες και δεν κάνει ένα θαύμα να σωθούν χιλιάδες μικρα παιδάκια σε τριτοκοσμικές χώρες που ζουν σε εξαθλιωμενες συνθήκες.

Εδώ έχει δίκιο όμως και δεν το σχολίασε κανείς ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Εγώ απλά νομίζω ότι σου αρέσει να τα μηδενίζεις όλα και να τους απαξιώνεις όλους. :)
Παρόλα αυτά, θα έχει πλάκα να ακούσω τα επιχειρήματά σου για αυτό το θέμα.

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%92%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%BF%CF%82_%CE%9A%CE%B1%CE%B9%CF%83%CE%B1%CF%81%CE%B5%CE%AF%CE%B1%CF%82

Για την ακρίβεια,έχω την τάση να αμφισβητώ τα πάντα και να αυτοπροσδιορίζω την όποια αξία τους βάσει της δικής μου λογικής και ηθικής.Anyway,αυτό ήταν γενικό.Θα στο εξηγήσω απλά:αυτό που πολλοί δεν καταλαβαίνετε,είναι ότι όταν χρησιμοποιούμε μια έννοια που δεν αναφέρεται σε κάτι υλικό,τότε αυτή η έννοια μπορεί να δεχτεί πολλές ερμηνείες και να έχει διαφορετικό ορισμό από διαφορετικές οπτικές γωνίες.Τι θα πει "φωτισμένος άνθρωπος"?Αυτή είναι ορολογία που προϋποθέτει να αποδέχεσαι τον μεταφυσικό ιδεαλισμό,ως ιδεολογία.Εγώ,ως ορθολογιστής,δεν τον αποδέχομαι,συνεπώς για εμένα η έννοια "φωτισμένος",δεν έχει καν κάποιο νόημα.Πως να δεχτώ μια ιδιότητα που δίνεται σε κάποιον από μεταφυσική πηγή,όταν δεν αναγνωρίζω την οντολογική υπόσταση του μεταφυσικού (και κατ'επέκταση και του θεού)?Τι θα πει "υπέρ του ανθρώπου"?Ο καθένας,βάσει της κοσμοθεωρίας του,δίνει έναν διαφορετικό ορισμό σ'αυτό.Αλλιώς ωφελούνται οι άνθρωποι απ'τη δική μου οπτική γωνία,βάσει των κριτηρίων που θέτω εγώ,αλλιώς από μια άλλη,βάσει διαφορετικών κριτηρίων.Δεδομένου ότι θεωρώ τη χριστιανική φιλοσοφία εν γένει προβληματική,για πολλούς και διάφορους λόγους που δεν είναι της παρούσης,είναι λογικό ότι δεν μπορώ να θεωρήσω "υπέρ του ανθρώπου" τις πράξεις που προκύπτουν από αυτήν.

Όσο για τον Μ. Βασίλειο,διάβασε το "Πηδάλιο",που έγραψε ο ίδιος,για να τον κρίνεις καλύτερα,αν ήταν όντως τόσο "γαμάτος" όσο τον παρουσιάζουν,διότι δεν έχω τώρα κάποιο απόσπασμα πρόχειρο στον υπολογιστή μου.

Mr.Crowley παρακολουθησε αν μπορεις το ντοκιμαντερ για τον γεροντα Παισιο...νομιζω οτι θα αλλαξεις αποψη.

Dude,ο Παΐσιος όχι μόνο ήταν ένας αμόρφωτος τρελόγερος,ήταν και επικίνδυνος.Πάρε εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nostradamos

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Για την ακρίβεια,έχω την τάση να αμφισβητώ τα πάντα και να αυτοπροσδιορίζω την όποια αξία τους βάσει της δικής μου λογικής και ηθικής.Anyway,αυτό ήταν γενικό.Θα στο εξηγήσω απλά:αυτό που πολλοί δεν καταλαβαίνετε,είναι ότι όταν χρησιμοποιούμε μια έννοια που δεν αναφέρεται σε κάτι υλικό,τότε αυτή η έννοια μπορεί να δεχτεί πολλές ερμηνείες και να έχει διαφορετικό ορισμό από διαφορετικές οπτικές γωνίες.Τι θα πει "φωτισμένος άνθρωπος"?Αυτή είναι ορολογία που προϋποθέτει να αποδέχεσαι τον μεταφυσικό ιδεαλισμό,ως ιδεολογία.Εγώ,ως ορθολογιστής,δεν τον αποδέχομαι,συνεπώς για εμένα η έννοια "φωτισμένος",δεν έχει καν κάποιο νόημα.Πως να δεχτώ μια ιδιότητα που δίνεται σε κάποιον από μεταφυσική πηγή,όταν δεν αναγνωρίζω την οντολογική υπόσταση του μεταφυσικού (και κατ'επέκταση και του θεού)?Τι θα πει "υπέρ του ανθρώπου"?Ο καθένας,βάσει της κοσμοθεωρίας του,δίνει έναν διαφορετικό ορισμό σ'αυτό.Αλλιώς ωφελούνται οι άνθρωποι απ'τη δική μου οπτική γωνία,βάσει των κριτηρίων που θέτω εγώ,αλλιώς από μια άλλη,βάσει διαφορετικών κριτηρίων.Δεδομένου ότι θεωρώ τη χριστιανική φιλοσοφία εν γένει προβληματική,για πολλούς και διάφορους λόγους που δεν είναι της παρούσης,είναι λογικό ότι δεν μπορώ να θεωρήσω "υπέρ του ανθρώπου" τις πράξεις που προκύπτουν από αυτήν.

Όσο για τον Μ. Βασίλειο,διάβασε το "Πηδάλιο",που έγραψε ο ίδιος,για να τον κρίνεις καλύτερα,αν ήταν όντως τόσο "γαμάτος" όσο τον παρουσιάζουν,διότι δεν έχω τώρα κάποιο απόσπασμα πρόχειρο στον υπολογιστή μου.



Dude,ο Παΐσιος όχι μόνο ήταν ένας αμόρφωτος τρελόγερος,ήταν και επικίνδυνος.Πάρε εδώ.

παρε διαβασε κανενα απο τα βιβλια του και μετα ελα πες μας πως γινεται ενας τετοιος αμορφωτος ανθρωπος να εχει τετοια παιδεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Dude,ο Παΐσιος όχι μόνο ήταν ένας αμόρφωτος τρελόγερος,ήταν και επικίνδυνος.Πάρε εδώ.
:D Όμως, αυτά βγάζουν πολύ γέλιο. Άλλωστε, τα βιβλία του Παΐσιου τα πουλάει και ο Λιακόπουλος. :P

....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
παρε διαβασε κανενα απο τα βιβλια του και μετα ελα πες μας πως γινεται ενας τετοιος αμορφωτος ανθρωπος να εχει τετοια παιδεια!

Αυτό σου λέω,man,ότι-απ'τη δική μου σκοπιά,τουλάχιστον-δεν είχε καμία παιδεία.Μαλακίες έλεγε.

Δες εδώ τι έλεγε.Να σε βοηθήσω λίγο:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Αυτό σου λέω,man,ότι-απ'τη δική μου σκοπιά,τουλάχιστον-δεν είχε καμία παιδεία.Μαλακίες έλεγε.

Δες εδώ τι έλεγε.Να σε βοηθήσω λίγο:
Καλά, το ότι το μυαλό γίνεται σαν γιαούρτι/ξυνόγαλο/γαλακτομπούρεκο μετά από 2-3 απανωτές μπορεί να στο επιβεβαιώσει ο καθένας.
Δε χρειάζεται να λέγεται Παΐσιος. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Η γενίκευση είναι η αρχή του Φασισμού, δεν είναι δυνατόν να βάζουμε στο ίδιο τσουβάλι τους πάντες και τα πάντα, αμφιβάλλεις ότι υπάρχουν πάρα πολλοί φωτισμένοι άνθρωποι στην Εκκλησία που κάνουν αγώνα υπέρ του Ανθρώπου; Κανείς δεν αρνήθηκε ότι υπάρχει διαφθορά και στους κόλπους της εκκλησίας σημαίνει όμως αυτό ότι πρέπει να κάνουμε εκπτώσεις ή να καταργήσουμε τα έθιμά και τις παραδόσεις μας τα οποία τα υποστηρίζει η πλειοψηφία του λαού; Τι παράλογο ισοπεδωτικό σκεπτικό είναι αυτό; Κακά τα ψέμματα η Εκκλησία και η Θρησκεία έχει παίξει σημαντικότατο ρόλο στο θέμα της επιβίωσής μας σαν οντότητα και μόνο αυτό είναι αρκετό για να εμπνέει σεβασμό. Είμαι και εγώ υπέρ στο να μπεί αυστηρότατη φορολογία στην εκκλησιαστική περιουσία και να γίνεται σοβαρός έλεγχος ώστε να εξασφαλίζεται η διαφάνεια, όμως αυτό είναι ένα άλλο θέμα που λίγη σχέση έχει με τις παραδόσεις μας καθαυτές.[/quote]

Γιατί εγώ που αναφέρθηκα στα posts μου ότι δεν υπάρχουν και πραγματικοί χριστιανοί παππάδες;;Απλώς μίλησα για το 99% τω περιπτώσεων.όχι για όλους.Και βέβαια υπάρχουν και σωστοί(βλέπε παπα-Αντώνιος με την Κιβωτό του Κόσμου).
Πόσοι άλλοι όμως ενδιαφέρονται και εφαρμόζουν σε τέτοιο βαθμό το αγαπάτε αλλήλους;

Ούτε υποστηρίζω την ισοπέδωση των εθίμων και των παραδόσεων καθώς και του Χριστιανισμού γενικότερα,αν διάβασες καθόλου το προηγούμενα posts μου.Απλά πρέπει να σταματήσει αυτη η υπερβολική θρησκοληψία.

Όσο για τον δήθεν λυτρωτικό ρόλο της εκκλησίας έχω να σου πώ τρία πράγματα:1)ότι και άνθρωποι άθεοι ή και αδιάφοροι προς τα θρησκευτικά πράγματα μπορούν να ζήσουν μια υπέροχη ζωή και πολλές φορές είναι πιο "χριστιανοί" και απο τους χριστιανούς 2)θυμίζω το σκοτεινό παρελθόν που βύθισε η εκκλησία τον άνθρωπο και 3)τον αντιεπαναστατικό της χαρακτήρα το '21 και νωρίτερα.

Η θρησκεία μπορεί να προσφέρει,κάθε εκκλησία όμως προσπαθεί μέσω της θρησκείας να εκμεταλλεύεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

takis777

Νεοφερμένος

Ο takis777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
και γιατι να ειναι αληθεια αυτα που αναφερεις εσυ?εγω αυτα εχω διαβασει για τους νεους και τον γεροντα παισιο:
Πολλές φορές , Γέροντα , τα παιδιά αντιδρούν σε διάφορα θέματα ευσέβειας.

- Όταν κάτι δεν πάει καλά, πάντα κάτι φταίει. Μήπως φταίει το παράδειγμά σας; Μήπως φταίνε τίποτε κακά θέματα , τίποτε άσχημες πράξεις, άσχημα λόγια μέσα στο σπίτι; Πάντως την ευσέβεια τη δίνουμε στα παιδιά με το γάλα και όχι με την ξηρά τροφή. Ποτέ με πίεση και προσταγή. Και προπάντος με το παράδειγμά μας.

- Στις περιπτώσεις των κακών πράξεων το ξύλο φέρνει αποτέλεσμα;

- Να το αποφεύγουμε όσο μπορούμε. Ούτε εκείνα τα μη - μη συνέχεια. Του παιδιού να του δίνουμε να καταλαβαίνει. Να ξέρει πότε κάνουμε κάτι και πότε δεν κάνουμε. Μόνο τότε το φέρνουμε σε λογαριασμό.

Καλο θα ηταν να μην διαβαζουμε επιλεκτικα...μια αξιοπιστη πηγη πιστευω πως ειναι το βιβλιο του ιερομναχου ισαακ που αναφερεται στη ζωη του γεροντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Εγώ απλά νομίζω ότι σου αρέσει να τα μηδενίζεις όλα και να τους απαξιώνεις όλους. :)
Παρόλα αυτά, θα έχει πλάκα να ακούσω τα επιχειρήματά σου για αυτό το θέμα.

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%92%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%BF%CF%82_%CE%9A%CE%B1%CE%B9%CF%83%CE%B1%CF%81%CE%B5%CE%AF%CE%B1%CF%82


:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

Φίλε μόλις τώρα έριξες την μεγαλύτερη τάπα στον εαυτό σου!!!

Πιο ανθέλληνα άνθρωπο δεν βρήκες να ποστάρεις;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Καλο θα ηταν να μην διαβαζουμε επιλεκτικα...μια αξιοπιστη πηγη πιστευω πως ειναι το βιβλιο του ιερομναχου ισαακ που αναφερεται στη ζωη του γεροντα...

Δεν έχω διαβάσει ποτέ τίποτα για τον συγκεκριμένο μοναχό, πέρα από όσα έχετε παραθέσει εσύ κι ο Mr Crowley. Μόνο ακουστά που τον διαφημίζει ο Λιακόπουλος τον έχω.

Αλλά αυτή σου η φράση περιέχει λογικό σφάλμα. Αν ο Mr Crowley παρουσιάζει επιλεκτικά κομμάτια, άλλο τόσο το κάνεις κι εσύ, που επιλέγεις μόνο τα "καλά" τμήματα.;)
Άρα μάλλον ο καθένας παρουσιάζει αυτό που υποστηρίζει τη θέση του, οπότε μη νομίζεις ότι βλέπεις σφαιρικά το ζήτημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Και όμως,το βιβλίο που ανέφερα ("Ο Πατήρ Παΐσιος μου είπε"),δεν είναι βιβλίο των επικριτών του,αλλά του κοινού του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Dude σε ποιο κόσμο ζεις/ποιο θρεντ διαβάζεις/σε τι THE FUCK απαντάω, οεο?:mad:
Εξυπνάκια.

Δες τον χριστιανό πως μιλάει. Πα πα πα δε ντρέπεσαι λιγάκι;;Βλέπω είσαι καλός χριστιανός.Αλλά τί να κάνεις, εσυ δε φταις, με τον βιασμό εγκεφάλου που έχεις υποστεί απο την εκκλησία και απο τους παπάδες.

Σας παρουσιάζω τον Άγιο,Μέγα,ΠΡΟΣΤΑΤΗ ΤΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΜΑΣ Βασίλειο από την Καισάρεια:


Μέγας Βασίλειος:
«Μη δειλιάζετε από των ελληνικών πιθανολογημάτων… τα οποία είναι σκέτα ξύλα, μάλλον δε δάδες που απώλεσαν και του δαυλού την ζωντάνια και του ξύλου την ισχύ, μη έχοντας δε ούτε και του πυρός την φωτεινότητα, αλλά σαν δάδες καπνίζουσες καταμελανώνουν και σπιλώνουν όσους τα πιάνουν και φέρνουν δάκρυα στα μάτια όσων τα πλησιάζουν. Έτσι και (των Ελλήνων) η ψευδώνυμος γνώση σε όσους την χρησιμοποιούν».
«Εις τον Προφήτην Ησαΐαν Προοίμιον»

«Είναι εχθροί οι Έλληνες, διότι διασκεδάζουν καταβροχθίζoντας με ορθάνοιχτο στόμα τον “Ισραήλ”. Στόμα δε, λέγει εδώ ο προφήτης (βλ. Ησαΐας Θ΄: 11) την σοφιστική του λόγου δύναμη, η οποία τα πάντα χρησιμοποίησε για να παραπλανήσει τους εν απλότητι πιστευσάντων».
«Εις τον Προφήτην Ησαΐαν»
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Είναι αλήθεια πως οι φερώνυμοι Χριστιανοί, θα έπρεπε να συγχωρούν αντί να επιστρέφουν την ειρωνία. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

takis777

Νεοφερμένος

Ο takis777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
ο καθενας μας γραφει οτι θελει ειτε για το αγιο φως ειτε για τον παισιο ειτε για τον μεγα βασιλειο...νομιζω οτι δεν καταληγουμε πουθενα...παρα μονο τσακωνομαστε ουτε καν διαφωνουμε...μου φαινεται οτι σχεδον κανεις μας δεν δεχεται να ακουσει την αποψη των αλλων...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Bασικά γιατί κανένας δεν σέβεται τις απόψεις του άλλου?:worry:
Υ.Γ. Μόλις τώρα είδα ότι ο από πάνω έκανε την ίδια σκέψη με εμένα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Bασικά γιατί κανένας δεν σέβεται τις απόψεις του άλλου?:worry:

γιατί αλλιώς δεν έχει πλάκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Σου φαίνεται αστείο?:P

πολλά πράγματα μου φαίνονται αστεία

ΥΓ: έλα, συνεχίστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top