Η Γεωγραφία είναι ενδιαφέρον μάθημα ή όχι;

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
μαθηματικα, φυσικη, χημεια... αααααααα και γυμναστικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Παιδιά αφήστε ο Πάνος είναι θετικός!!:P

Η Γεωγραφία εμένα όλα τα χρόνια που έκανα μου φαινόταν βουνό....σέβομαι την άποψη του Πάνου αλλά θα διαφωνήσω διότι η οικιακή οικονομία είναι φοβερό μάθημα....η Γεωγραφία πάλι είναι απ'τα χειρότερα μαθήματα....εγώ να σας πω την αλήθεια στις εξετάσεις έγραψα 20...αν όμως με ρωτήσεις τώρα δε θυμάμαι απολύτως τίποτα...τι νόημα έχει λοιπόν?....τώρα όσον αφορά τον καθηγητή θα πρέπει ο ίδιος να αγαπάει το μάθημα και να το παραδίδει με τέτοιο τρόπο ώστε να κάνει τα παιδιά να το αγαπήσουν κι αυτά...και κάτι άλλο...απ'την Γ' Γυμνασίου και μετά ΤΕΡΜΑ η Γεωγραφία!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
συμφωνω για τη γεωγραφια σε ολα, και σ' αυτο για τις εξετασεις, αλλα για την οικιακη ισως να εφταιγε και η καθηγητρια που τη βαριοταν ολο το σχολειο... υπνος που επεσε... βαριοσουν μεσα στο μαθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Ε τότε δε φταίει το μάθημα αλλά η καθηγήτρια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sulfur

Νεοφερμένος

Η Sulfur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Εμενα δεν μου αρεζε αλλα το μαθαινα!Τελικα αποδειχτηκε οτι ηταν παρα πολυ χρησιμο!Φαντασου να σε ρωτησει καποιος μπροστα σε ολους που βρισκεται η ηγουμενιτσα και να του πεις στην στερεα ελλαδα!Ελεος θα γινεις ρεζιλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
το πιο βαρετο μαθημα μετα απο την οικιακη οικονομια...!!!

οικ.οικ. και ΚΠΑ ειναι για να βαρεσεις ενεση,βλεβα και χαρακια μαζι!:Pθυμαμαι η βλαμμενη στη δευτερα μου ειχε βαλει 16 γιατι δεν ειχα διαβασει μια φορα.βασικα ποτε δε διαβαζα,παντα στο διαλειμμα,αλλα τοτε ελεγα στο διαλειμμα κατι για τους SOAD....ε,που ορεξη μετα να διαβαεις για υδατανθρακες και μαργαρινες!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
η γεωγραφια ειναι απο τα πιο γαματα μαθηματα αν διδασκεται σωστα...
καταλαβαινω οτι σε μια πλειοψηφια σχολειων (μεσα και το γυμνασιο μου) ειναι η ενεση,της ενεσης αλλα αν καποιος ασχοληθει με πραγματικο ενδιαφερον θα δει οτι ειναι πολυ cool τομεας:P:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΠΑΛΤΣ.

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εμενα δεν μου αρεζε αλλα το μαθαινα!Τελικα αποδειχτηκε οτι ηταν παρα πολυ χρησιμο!Φαντασου να σε ρωτησει καποιος μπροστα σε ολους που βρισκεται η ηγουμενιτσα και να του πεις στην στερεα ελλαδα!Ελεος θα γινεις ρεζιλι

Το θέμα είναι ότι η Γεωγραφία Α' και Β' Γυμνασίου (τουλάχιστον αυτή που κάναμε εμείς πριν 3 χρόνια, δεν ξέρω εάν έχει αλλάξει τώρα το βιβλίο) δεν πραγματευόταν μόνο αυτά τα θέματα. Είναι μάθημα που δίνει μερικές από τις γενικές γνώσεις που πρέπει να έχει ένας άνθρωπος στη ζωή του, αλλά από εκεί και πέρα κατα τη γνώμη μου δεν είναι μάθημα στο οποίο πρέπει να δίνεται ιδιαίτερη βαρύτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Στην α γυμνασίου αυτος που μας έκανε γεωγραφία δεν του άρεσε το μαθημα και μας το είχε μεταδώσει στη β όμως που μας έκανε άλλος ήταν τέλειο μάθημα...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
συγγνώμη δλδ αλλά ο καθηγητής σου σε έχει ρωτήσει ποτέ το πιο μικρό χωριό της Αφρικής ή κάτι ανάλογο που ΔΕΝ το γράφει το βιβλίο και ΔΕΝ σας το έχει πει ως συμπλήρωμα του μαθήματος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JoJoanna

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
δεν είναι και το καλύτερο,είναι λιγάκι βαρέτο....:nono:....αλλά με καλούς καθηγητές δεν είναι κι άσχημο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dodos-7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
παιδιά γενικά (απο την συντομη εμπειρια μου στο γυμνάσιο+λύκειο) έχω καταλαβει οτί ο καθηγητής κανει το μάθημα οποιο και αν είναι αυτο. Συνήθως οι νέοι τα καταφέρνουν καλύτερα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Το αγαπημένο μου μάθημα στο Γυμνάσιο...Παιδιά, αν ενδιαφέρεσαι έστω και για λίγο για τη γεωγραφία, τρελαίνεσαι!!!Βασικά με την καθοδήγηση του κατάλληλου καθηγητή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aekara4ever

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Εμένα η καθηγήτριά μου και στις πρώτες δύο τάξεις ήταν για τα μπάζα. Έλεγε ασταμάτητα για ότι της κατέβαινε, συνήθως άσχετα με το μάθημα και κάθε φοράπου εξεταζόμασταν μας διέκοπτε και συμπλήρωνε το μάθημα λέγοντάς μας ότι έπρεπε να τα πούμε αυτά που είπε και ενώ έκανε ανάγνωση του μαθήματος ένας μαθητής, αυτή τον διέκοπτε ασταμάτητα για να πει τα δικά της ή για να ξαναπει π.χ. την πρώτη πρόταση του κειμένου. :P Στο τέλος βέβαια, έβαζε 20 σε όλους και παρά το ότι έλεγε ότι θα είναι δίκαια η βαθμολογία των εξετάσεων, πάλι 18-20 μας έβαζε. Η ίδια μας έκανε και Οικιακή Οικονομία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Είναι ωραία η Γεωγραφία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Ωραία η γεωγραφία! Πολύ ενδιαφέρουσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epistaths

Νεοφερμένος

Ο epistaths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
η γεωγραφία γενικά θα μπορούσε είναι ωραίο μάθημα αλλά αμα ο καθηγητής σου λέεει μόνο κάτι κινέζικα π.χ σε ρωτάει πως λέγετε το πιο μικρό χωριό τις Αφρικής και ούτε που το γράφει στο βιβλίοπως να σου αρέσει με όλα αυτά τα ποτάμια,λίμνες,βουνά κ.τ.λ.
έλεος!
Θα μπορούσε να ήταν ωραίο μάθημα αν οι καθηγητές που το διδάσκουν δε το έπερναν τόσο σοβαρά επιπλέον θα μπορούσε να μην εξετάζεται στο τέλος της σεζόν έτσι θα ήταν πολύ πιο άνετο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Deatheater*

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
ρε παιδία η γεωγραφία είναι το πιο βαρετό μάθημα...μια μέρα είχα κοιμηθή...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
η γεωγραφία γενικά θα μπορούσε είναι ωραίο μάθημα αλλά αμα ο καθηγητής σου λέεει μόνο κάτι κινέζικα π.χ σε ρωτάει πως λέγετε το πιο μικρό χωριό τις Αφρικής και ούτε που το γράφει στο βιβλίοπως να σου αρέσει με όλα αυτά τα ποτάμια,λίμνες,βουνά κ.τ.λ.
έλεος!
Η ερωτηση σου ειναι υποκειμενικη.Για μενα το μαθημα ηταν αθλιο.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stogian

Νεοφερμένος

Ο stogian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
καλό είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top