Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Πολ/νείο Κρήτης (Χανιά)

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
ειμαι 1 ετος!
και μπορώ να πω πως ακμ παίζει να είμαστε 25-30 κορίτσια μόνο! :P
που δεν πάνε και όλες!! οποτε κτλβ! σε μάθημα μπορεί να τύχει να είμαστε και 3-4 κορίτσια άλλα μπορεί και 10!
ακριβές αριθμό δεν 3ερει κανενας στα κοριτσιααα γτ ποτε δεν είμαστε όλες στα μαθήματα για να μετρηθούμε!

Και δεν χαίρεσαι; Ποιος τη χάρη σας!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
χαχααχ καλα εισαι ρε κοπελια που να δεις στο τμημα μου ψωλαρια , πανω απο δεκα κοριτσια δεν εχουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
ειμαι 1 ετος!
και μπορώ να πω πως ακμ παίζει να είμαστε 25-30 κορίτσια μόνο! :P
που δεν πάνε και όλες!! οποτε κτλβ! σε μάθημα μπορεί να τύχει να είμαστε και 3-4 κορίτσια άλλα μπορεί και 10!
ακριβές αριθμό δεν 3ερει κανενας στα κοριτσιααα γτ ποτε δεν είμαστε όλες στα μαθήματα για να μετρηθούμε!
Τοσες πολλες σε μας ματαβιας αγκιζουν το ατρονομικο νουμερο 12
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Invincible

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Hello! Είμαι μαθήτρια Γ λυκείου και φέτος έχω ως στόχο να περάσω σε αυτή τη σχολή! Τα μαθήματα που έχει με ενθουσιάζουν πραγματικά...Έχω όμως και μια απορία και απευθύνομαι κυρίως σε αυτούς που είναι τώρα φοιτητές. Οι γονείς μου δεν φέρνουν καμιά αντίρρηση για την επιλογή μου αυτή απλά κατά διαστήματα μου επισημάνουν και αυτοί αλλά και γνωστοί μου ότι στις σχολές αυτές φοιτούν κατά πλειοψηφία αγόρια. Τελικά στο τμήμα αυτό των Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ισχύει αυτό και αν ναι σε πόσο μεγάλο βαθμό;
Εγώ είμαι 2ο έτος και στο έτος μας υπάρχουν 17 κορίτσια (τα είχαμε μετρήσει την 1η μέρα μαθημάτων που πάτησαν όλοι και όλες ;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melita123

Νεοφερμένος

Η melita123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειά !
Σκέφτομαι να κάνω αίτηση για μεταπτυχιακό στο τμήμα ΗΜΜΥ (Χανίων),
συγκεκριμένα στην κατεύθυνση πληροφορικής (είμαι πτυχιούχος Μηχ. Η/Υ
και Πληροφορικής Πάτρας). Έχω δει ότι μπορεί να υπάρξει υποτροφία από
καθηγητές, και θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κανείς που να έχει πάρει
υποτροφία, πόσα λεφτά είναι και κάθε πότε τα δίνουν.
Επίσης είναι και το θέμα του επιβλέποντα καθηγητή. Μπορεί κανείς να μου προτείνει
ποιον θα ήταν καλύτερο να διαλέξω, από θέμα επικοινωνίας και χαρακτήρα (εννοείται
να κάνει μάθημα που να σχετίζεται με τον τομέα πληροφορικής). Επειδή καταλαβαίνω
ότι το να λέμε ονόματα δημόσια δεν είναι απλό, αν υπάρχει πρόβλημα στείλτε μου pm.
Ευχαριστώ πολύ!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Η έκθεση εξωτερικής αξιολόγησης του τμήματος (Ιούνιος 2011):
https://www.adip.gr/eks/External_Evaluation_Report__TUC_June_2011_FINAL.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Η αλλαγή ονόματος συζητιέται μια 5αετία τουλάχιστον από ότι βλέπω ...! Επειδή ενδιαφέρομαι και για το συγκεκριμένο τμήμα στα Χανιά , έχω κάποιες απορίες ... Και θέλω να λυθούν σαν μια φιλική συζήτηση και όχι με ειρωνικά υφάκια κτλπ!

Εγώ κοιτούσα σχολές Ηλεκτρολόγων (βλ. Βόλος) , δυστυχώς φοβάμαι πως η βάση στο ΗΜΜΥ του Βόλου θα εκτοξευτεί και αυτη τη χρονιά , λόγω πόλης , εγκαταστάσεων κ.α . Εν συνεχεία παρατήρησα πως τελικά , στα Χανιά η σχολή είναι Ηλεκτρονικοί Μηχανικοί και Μηχανικοί Υπολογιστων . Στην αρχή δεν έδωσα και πολύ σημασία , αλλα τώρα αρχίζει και μου μοιάζει περίεργο το όλο θέμα ... Ποια ειναι η ουσιαστική διαφορά με τους Ηλεκτρολόγους? Εγώ αν τελειώσω τη Σχολή στα Χανιά , σαν τι επαγγελματίας θα βγω , τι διαφορά θα έχω απο τους απόφοιτους των Ηλεκτρολόγων ? Σε τι εταιρίες έχει το δικαίωμα να δουλέψει καποιος ηλεκτρονικός και σε ποιες ο ηλεκτρολογος? Θα παρακαλούσα απάντηση κατα βάση στα bold γραμματα !

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Η αλλαγή ονόματος συζητιέται μια 5αετία τουλάχιστον από ότι βλέπω ...! Επειδή ενδιαφέρομαι και για το συγκεκριμένο τμήμα στα Χανιά , έχω κάποιες απορίες ... Και θέλω να λυθούν σαν μια φιλική συζήτηση και όχι με ειρωνικά υφάκια κτλπ!

Εγώ κοιτούσα σχολές Ηλεκτρολόγων (βλ. Βόλος) , δυστυχώς φοβάμαι πως η βάση στο ΗΜΜΥ του Βόλου θα εκτοξευτεί και αυτη τη χρονιά , λόγω πόλης , εγκαταστάσεων κ.α . Εν συνεχεία παρατήρησα πως τελικά , στα Χανιά η σχολή είναι Ηλεκτρονικοί Μηχανικοί και Μηχανικοί Υπολογιστων . Στην αρχή δεν έδωσα και πολύ σημασία , αλλα τώρα αρχίζει και μου μοιάζει περίεργο το όλο θέμα ... Ποια ειναι η ουσιαστική διαφορά με τους Ηλεκτρολόγους? Εγώ αν τελειώσω τη Σχολή στα Χανιά , σαν τι επαγγελματίας θα βγω , τι διαφορά θα έχω απο τους απόφοιτους των Ηλεκτρολόγων ? Σε τι εταιρίες έχει το δικαίωμα να δουλέψει καποιος ηλεκτρονικός και σε ποιες ο ηλεκτρολογος? Θα παρακαλούσα απάντηση κατα βάση στα bold γραμματα !

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !
O Βολος δεν εχει εγκαταστασεις, κανουν εργαστηρια σε πολυκατοικιες. Η ανοδος οφειλεται αποκλειστικα στη μετονομασια.

Αν τελειωσεις σχολη Ηλεκτρολογων, σε πολυ γενικες γραμμες, εχεις το επιπλεον δικαιωμα να υπογραψεις μελετες(σε οικοδομες κυριως).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
O Βολος δεν εχει εγκαταστασεις, κανουν εργαστηρια σε πολυκατοικιες. Η ανοδος οφειλεται αποκλειστικα στη μετονομασια.

Αν τελειωσεις σχολη Ηλεκτρολογων, σε πολυ γενικες γραμμες, εχεις το επιπλεον δικαιωμα να υπογραψεις μελετες(σε οικοδομες κυριως).

Δηλαδη αυτη ειναι η ολη ουσιαστικη διαφορα τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Κάποιος που σπουδάζει εκεί να μου πει την άποψη του για το τμήμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top