Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Πολ/νείο Κρήτης (Χανιά)

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Εγώ νομίζω πως με 16800 μαλλον θα πιάσεις ΗΜΜΥ στα Χανια. Θα πέσει πολύ η βάση, ίσως και κάτω από 16000....
Καλα αυτο ειναι σεναριο επιστημονικης φαντασιας.
Παιδιά μην παρασύρεστε οι ηλεκτρονικοί μηχανικοί και μηχανικοί υπολογιστών στα Χανιά δε σχετίζονται με τους ΗΜΜΥ είναι πιο κοντά στη σχολή μηχανικών Η/Υ Πάτρας αν και αυτοί δε μαθαίνουν τόσο υψηλού επιπέδου προγραμματισμό όπως οι Η/Υ. Εγώ θα σας πρότεινα αν δεν πιάνετε ΗΜΜΥ να δηλώσετε μηχανολόγους μιας και έχουν παραπλήσια δικαιώματα με εμάς.
Αν καποιον δεν τον ενδιαφερει ο τομεας ενεργειας αλλα θελει να ασχοληθει με software, τηλεπικοινωνιες κλπ δεν πρεπει απαραιτητα να δηλωσει μηχανολογους, αυτο το τμημα θα τον καλυψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos992

Νεοφερμένος

Ο giorgos992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καρλόβασι (Σάμος). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Καλα αυτο ειναι σεναριο επιστημονικης φαντασιας.

άν ήμουν booker θα το έβαζα στο 2.50 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgoV

Νεοφερμένος

Ο GiorgoV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Κατω απο 16000 ειναι πολυ δυσκολο..αλλα για το 10% η σχολη εχει 1000 μορια κατω σε σχεση με τις βασεις του 90%..αρα με 16800 εισαι μεσα...Αν ολα παραμεινουν ως εχουν...Τωρα η σχολη στα χανια ειναι ΗΜΜΥ (Ηλεκτρονικοι Μηχανικοι & Μηχανικοι Υπολογιστων) δεν ειμαστε ηλεκτρολογοι αλλα ουτε οι ηλεκτρολογοι ειναι σαν εμας(ασχετα αν εχουν τα δικαιωματα που εχουμε και εμεις + τα Ε.Δ που τους δινει ο τομεας της ενεργειας).Ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garrythesnail

Νεοφερμένος

Ο garrythesnail αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλα αυτο ειναι σεναριο επιστημονικης φαντασιας.
Και όμως όχι....... 15250 παρακαλώ η βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Invincible

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω τα παιδιά που φοιτούν στη σχολή Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών στο Πολυτεχνείο Κρήτης, που μπορώ να δω αν δικαιούμαι δωρεάν σίτιση... Ευχαριστώ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω τα παιδιά που φοιτούν στη σχολή Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών στο Πολυτεχνείο Κρήτης, που μπορώ να δω αν δικαιούμαι δωρεάν σίτιση... Ευχαριστώ :D
Αν δεν κανω λαθος δεν μπορεις να το δεις καπου, απλα κανεις αιτηση και περιμενεις.Μην ανησυχεις παντως, νομιζω οτι ολες οι αιτησεις γινονται δεκτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
ωπα,τωρα ειδα τι σημαινει για τα χανια ΗΜΜΥ.Δηλαδη δεν καταλαβα τι περισσοτερο ή λιγοτερο εχετε απο τους υπολοιπους;;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,092 μηνύματα.
ωπα,τωρα ειδα τι σημαινει για τα χανια ΗΜΜΥ.Δηλαδη δεν καταλαβα τι περισσοτερο ή λιγοτερο εχετε απο τους υπολοιπους;;;;:hmm:
Εσείς οι Ηλεκτρολόγοι ΗΜΜΥ έχετε θεωρητικά τα ίδια και περισσότερα επαγγελματικά δικαιώματα από τους ΗΜΜΥ ηλεκτρονικούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Δεν εχουμε/ειχαμε* μαθηματα ενεργειας και συνεπως τα αναλογα δικαιωματα.


*Εχουν ξεκινησει διαδικασιες για τη μετονομασια, αλλα ευτυχως κατ με το προγραμμα σπουδων δεν εχει σημαντικες διαφορες με πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δεν εχουμε/ειχαμε* μαθηματα ενεργειας και συνεπως τα αναλογα δικαιωματα.


*Εχουν ξεκινησει διαδικασιες για τη μετονομασια, αλλα ευτυχως κατ με το προγραμμα σπουδων δεν εχει σημαντικες διαφορες με πριν.

δυστυχώς να λες, δικαιώματα ενέργειας χωρίς γνώσεις ενέργειας είναι ανοησία να έχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
δυστυχώς να λες, δικαιώματα ενέργειας χωρίς γνώσεις ενέργειας είναι ανοησία να έχεις.
Ευτυχως λεω γιατι επειδη δεν με ενδιαφερει αυτος ο τομεας και επελεξα τη σχολη λογω της απουσιας του.

Τις γνωσεις μπορεις να τις αποκτησεις απο τα μαθηματα επιλογης, εννοουσα οτι στα υποχρεωτικα μαθηματα δεν υπαρχουν πολλες αλλαγες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
δυστυχώς να λες, δικαιώματα ενέργειας χωρίς γνώσεις ενέργειας είναι ανοησία να έχεις.

τεε is a bich οκ το καταλαβαμε δεν συμφωνεις αλλα τι να κανουμε Life sucks....





thanx παιδια ολους σας για τις απαντησεις σας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
τεε is a bich οκ το καταλαβαμε δεν συμφωνεις αλλα τι να κανουμε Life sucks....





thanx παιδια ολους σας για τις απαντησεις σας....

έχω την εντύπωση πως δεν περνούσε απ' το χέρι τους... για το ΤΕΕ όσοι λιγότεροι τόσο το καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
έχω την εντύπωση πως δεν περνούσε απ' το χέρι τους... για το ΤΕΕ όσοι λιγότεροι τόσο το καλύτερο.
οι αποψεις διιστανται of course αλλα οκ :offtopic::offtopic::offtopic:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadowvault

Νεοφερμένος

Ο shadowvault αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλησπέρα,
φέτος πέρασα σε αυτή τη σχολή αλλά είμαι πολύ απογοητευμένος διότι στόχευα το ΗΜΤΥ Πάτρας.Πήρα την αποφαση να ξαναδώσω μετά απο πολλούς τσακομούς με τους γονείς μου που θέλαν να πάω Κρήτη.Πλέον δε δινουν χρήματα για το φροντ. και τα δίνω εγώ απο ότι έχω μαζέψει αυτά τα 17 χρόνια.Τα μαθήματα άρχισαν και όλα είναι πολύ βαρετά μιας και τον προηγούμενο χρόνο είχα διαβάσει πάρα πολύ (απλώς μου έτχυμε μια άσχημη στραβή και τα παράτησα).Όλοι με κράζουν που δε παω και γενικά φετος το κλήμα είναι βαρύ και είμαι μόνος πλεον στον αγώνα.Απο την άλλη είναι και το γαμώτο.Αφού άξιζα να γράψω παραπάνω γιατί να μην το κάνω φέτος?Έσεις θα ξαναδίνατε ή θα αρχίζατε τη σχολή?Όσοι έχουν περάσει Χανιά πως τους φένεται εκεί η φοιτιτική ζωή?(υπάρχει?πολλοί λενε πως είναι πολύ ήσυχα μιας και είναι μόνο το πολυτεχνίο και το ΤΕΙ στα Χανιά και γενικά όλες οι σχολές είναι διάσπαρτες στην Κρήτη).Τέλος εσείς που ξαναδώσατε πως αντέξατε πάλι ένα χρόνο τα ίδια?(και έχοντας τους φίλους να λένε τα νέα πράγματα που κάνουν στις σχολές τους?)
Ευχαριστώ! (κάπου επρεπε να μιλήσω θα έσκαγα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μπαμπης5304

Νεοφερμένος

Ο μπαμπης5304 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
φιλε και εγω φετος περασα στο ημτυ της πατρας....αλλα και μηχανικος ηλεκτρονικων υπολογιστων στα χανια αποσο ξερω ειναι πολυ καλα,εχουν σχεδον μηδεν ανεργια αποτι ξερω αυτοι που τελειωνουν την σχολη.συγκεκριμενα το τμημα αυτο στα χανια θεωρειται και απο τα καλυτερα και συνεργαζεται και με πολυτεχνεια του εξωτερικου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koaxis7

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Φιλε και εγω στο HMTY ΠΑτρας στοχευα αλλα εκανα μαλακια στην εκθεση και το χασα για 300 μορια.
Βασικα ολο το καλοκαιρι πιστευα οτι θα περναγα χανια και μαλιστα ειχα βρει και σπιτι.
Βεβαια πεσανε τοσο πολυ οι βασεις και μπηκα Ξανθη, που δεν το πιστευα.
Απο τη μια ειναι καλυτερα (για μενα) επειδη εισαι ηλεκτρολογος και οχι ηλεκτρονικος.
Απο την αλλη το προβλημα της μεταφορας ειναι λιγο... (με κτελ).
Και ως πολη μου αρεσε πιο πολυ η Ξανθη, αλλα και τα χανια ωραια ηταν.
Εγω προσωπικα δε θα ξαναδινα. Εχεις γραφτει στη σχολη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ζωή στα Χανιά, here
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

shadowvault

Νεοφερμένος

Ο shadowvault αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ναί έχω γραφτεί στα Χανιά.Βασικά την Ξάνθη την έχασα για 200 μόρια.Στο δεύτερο μάθημα τα παράτησα και πήγαινα να δώσω γιατί με πιέζαν όλοι να πάω (είχα σίγουρο το ότι θα ξανάδινα).Έχει κανείς ιδέα αν μπορώ να πάρω μεταγραφή για Βόλο και πως?Πάντως απο ότι διαβάζω αποτυχία είναι η ζωη στα Χανιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koaxis7

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Αμα περναγες Ξανθη θα πηγαινες;
Αν ναι τοτε λογικα η κρητη σε πειραζει επειδη ειναι ηλεκτρονικοι και δεν εχουν δικαιωματα ενεργειας;
Αμα σε ενδιαφερει τοσο πολυ η ενεργεια ξαναδωσε τι να πω.
Αυτο για τη μεταγραφη δεν ξερω, αλλα και στο βολο ιδιο πτυχιο παιρνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top