Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών (ΠΑΔΑ)

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Το ΗΜΜΥ της Κρήτης έχει κατευθύνσεις btw, απλα δεν τις δηλώνεις κάπου, αλλα καθορίζονται απο το ποιά μαθήματα θα πάρεις στα μεγαλύτερα έτη και απο την διπλωματική. Βέβαια μπορείς να τα πάρεις όλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tomkarachris

Νεοφερμένος

Ο tomkarachris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ξερεις κανεις τι μεταπτυχιακο μπορεις να κανεις απο το τει ηλεκτρονικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Το ΗΜΜΥ της Κρήτης έχει κατευθύνσεις btw, απλα δεν τις δηλώνεις κάπου, αλλα καθορίζονται απο το ποιά μαθήματα θα πάρεις στα μεγαλύτερα έτη και απο την διπλωματική. Βέβαια μπορείς να τα πάρεις όλα :P

:hmm::hmm::hmm:πωτς γεννεν ατο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν έχει ροές, εσύ διαμορφώνεις τη "ροή" που θα ακολουθήσεις.
Αυτό εννοεί ο Eruyomo.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Όταν λέμε ότι μία σχολή έχει τομείς εννοούμε ότι από κάποιο εξάμηνο και μετά (π.χ. 7ο) ο κάθε φοιτητής επιλέγει έναν τομέα εξειδίκευσης και επιλέγει μαθήματα και από αυτόν τον τομέα και εκπονεί διπλωματική σε αντικείμενο αυτού του τομέα, όπως συμβαίνει στα τμήματα πολιτικών, ηλεκτρολόγων, μηχανολόγων και τοπογράφων μηχανικών. Δηλαδή η έννοια του τομέα δεν έχει μόνο επιστημονική αλλά και τυπική υπόσταση.

Στο τμήμα ηλεκτρονικών μηχανικών του πολυτεχνείου Κρήτης δεν υπάρχουν τομείς εξειδίκευσης με την τυπική υπόσταση αλλά ο κάθε φοιτητής κάνει εξειδίκευση επιλέγοντας τα αντίστοιχα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Ξερεις κανεις τι μεταπτυχιακο μπορεις να κανεις απο το τει ηλεκτρονικης
λοιπον στην αθηνα πραγματοποιειται σε συνεργασια με το school of engineering and design του πανεπιστημιου brunel της αγγλιας μεταπτυχιακο με τιτλο data communications systems.
αν θες για καποιο αλλο τει πες μου.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tomkarachris

Νεοφερμένος

Ο tomkarachris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
λοιπον στην αθηνα πραγματοποιειται σε συνεργασια με το school of engineering and design του πανεπιστημιου brunel της αγγλιας μεταπτυχιακο με τιτλο data communications systems.
αν θες για καποιο αλλο τει πες μου.:no1:
γαι το τει πληροφορικης αν θελεις κιολας. και γενικα οτι αλλο ξερεις για το ηλεκτρονικης(ανεξαρτητος αν ειναι στην αθηνα(ελλαδα) ή στο εξωτερικο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Titakos

Νεοφερμένος

Ο Titakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ωστοσο πιστευω κατι το οποιο κατευθηνη την σκεψη μου, τα πολλα μαθηματα και το διαβασμα για το πανεπηστημιο χαλαν την δημιουργικοτητα της σκεψης.

Το ίδιο πίστευε και ο Russell Crowe στο "a beautiful mind" και πήρε νόμπελ, που ξέρεις, αλλά αυτός σπούδαζε στο Princeton! Anyway, καλύτερα στα Χανιά περισσότερες γνώσεις και προοπτικές που μπορούν να σου δώσουν περισσότερα ερεθίσματα για κάτι δημιουργικότερο αντίθετα με το ΤΕΙ, δεν νομίζεις;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
το τει πληροφορικης στην Αθηνα συμμετεχει στο διατμηματικο μεταπτυχιακο με τιτλο ''πληροφορικη και επιστημες της πληροφορισης και της επικοινωνιας''.
εαν θες κατι για το τει ηλεκτρονικης,πες μου πιο συγκεκριμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tomkarachris

Νεοφερμένος

Ο tomkarachris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Το ίδιο πίστευε και ο Russell Crowe στο "a beautiful mind" και πήρε νόμπελ, που ξέρεις, αλλά αυτός σπούδαζε στο Princeton! Anyway, καλύτερα στα Χανιά περισσότερες γνώσεις και προοπτικές που μπορούν να σου δώσουν περισσότερα ερεθίσματα για κάτι δημιουργικότερο αντίθετα με το ΤΕΙ, δεν νομίζεις;;

ταινια ειναι αυτο; δεν το επιασα!

Αληθεια πιστευεις οτι τα μαθηματα τους και τα βιβλια τους ειναι αυτα που θα σε κανουν δημιουργικο;Η δυνατοτητα σου να διακριθεις επειδη ησουν πιο καλο σκυλη και απεδωσες καλητερα στις μεθοδολογιε τους; Ξερεις φυσικα το τελος αυτων. Τιποτα το ξεχωριστο και ιδιετερο, οι τυποι επεναλαμβανουν συνεχεια τα ιδια(που ειπαν και οι προηγουμενοι που περασαν απο το πανεπηστμιο) αλλα χωρις κατι καινουργιο.

Αν ειχα τα χρηματα θα περνουσα και εγω στο Stanford οκ.Για το Princeton δεν ξερω αν ειναι καλη σχολη(σε αυτο που θελω)

(Και το μονο λιγοτερο που θα μου δωση το Τει ειναι λιγοτερα μαθηματικα αλλα περισσοτερη εφαρμογη των πραγματων,δες τα μαθηματα και θα καταλαβεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Θα ρωτήσω στη γραμματεία αύριο μπας και ξέρουν.
Λοιπόν.
Η μετονομασία έχει εγκριθεί απο τη ΓΣΤ του τμήματος, έχει εγκριθεί απο το ΣΑΠΕ αλλά όχι ακόμα απο το Υπουργείο Παιδείας. Δεν ξέρουμε πότε θα εγκριθεί, αλλά αφού εγκριθεί, θα αρχίσει να ισχύει μόλις δημοσιευτεί στο ΦΕΚ, το οποίο γίνεται σχετικά γρήγορα αφού παρθεί η απόφαση.
Αυτά ακριβώς μου είπαν απο τη γραμματεία σήμερα που ρώτησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Το ίδιο πίστευε και ο Russell Crowe στο "a beautiful mind" και πήρε νόμπελ, που ξέρεις, αλλά αυτός σπούδαζε στο Princeton! Anyway, καλύτερα στα Χανιά περισσότερες γνώσεις και προοπτικές που μπορούν να σου δώσουν περισσότερα ερεθίσματα για κάτι δημιουργικότερο αντίθετα με το ΤΕΙ, δεν νομίζεις;;

o john nash εννοεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Υπεροχη ταινια το 'a beautiful mind'.Πρεπει ολοι να τη δειτε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Λοιπόν.
Η μετονομασία έχει εγκριθεί απο τη ΓΣΤ του τμήματος, έχει εγκριθεί απο το ΣΑΠΕ αλλά όχι ακόμα απο το Υπουργείο Παιδείας. Δεν ξέρουμε πότε θα εγκριθεί, αλλά αφού εγκριθεί, θα αρχίσει να ισχύει μόλις δημοσιευτεί στο ΦΕΚ, το οποίο γίνεται σχετικά γρήγορα αφού παρθεί η απόφαση.
Αυτά ακριβώς μου είπαν απο τη γραμματεία σήμερα που ρώτησα.

Αφού απομένει να εκδοθεί μόνο το σχετικό ΦΕΚ (και αυτό θαρρώ στο άμεσο μέλλον), μήπως παίζει να μπήκες για Ηλεκτρονικών ΜΜΥ και να βγεις με πτυχίο Ηλεκτρολόγων ΜΜΥ?
Γνωρίζω σε περιπτώσεις που αλλάζει "ταμπέλα" ένα Τμήμα (αλλά όχι και εργασιακώς διαφορετικό), οι παρόντες φοιτητές του παίρνουν πτυχίο με τη νέα ταμπέλα. Τώρα όμως που η μετονομασία διαφοροποιεί και τις εργασιακές σχέσεις (άλλη ειδικότητα στο ΤΕΕ)... τί γίνεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μου είπε η γραμματεία οτι θα υπάρξει κάποια μεταβατική διάταξη για τους υπάρχοντες φοιτητές. Θα πρέπει να περάσουμε 2 ηλεκτρολογικά μαθήματα αν θέλουμε να πάρουμε πτυχίο ηλεκτρολόγου, κάτι τέτοιο.

o john nash εννοεις
O Russell Crowe έπαιζε τον John Nash.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Duh το ξερω, απλα ειναι πραγματικη ιστορια κ δεν υπαρχιε λογος να αναφερομαστε στην ταινια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stroumfita

Νεοφερμένος

Η Κρυσταλλένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Ειμαι σε διλλημα για το ποια απο τις 3 σχολες να διαλεξω στο τελος.
Απο τη μια σκεφτομαι οτι για τουριστικες επιχειρησεις πρεπει να παρω 5ο πεδιο δηλαδη +1 μαθημα (το οποιο ηδη το κανω στο φροντηστηριο και δεν μ αρεσει καθολου) και απο την αλλη λεω να παρω ή Ηλεκτρονικη ή Ηλεκτρολογια απο 4ο πεδιο που δεν εχω και τον επιπλεον μαθημα αλλα κολλαω στο οτι εχει μαθημα βαρυτητας τα μαθηματικα κατευθυνσης (αν δεν κανω λαθος).
Επισης τουριστικες επιχειρησεις κυμαινονται απο 13-15000 μορια (δυσκολα θα βγαλω τοσα) ενω Ηλεκτρονικη/Ηλεκτρολογια απο 8-13000 περιπου.
Πειτε μου τη γνωμη σας.
Σημαντικη επισης και η γνωμη οσων ασχολουνται με τα παραπανω επαγγελματα δινοντας μου συμβουλες για τα υπερ και τα κατα αυτων.
Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Σαν επάγγελμα πιστεύω ότι το καλύτερο είναι του Ηλεκτρονικού επειδή μετά μπορείς να απασχοληθείς σε πολλές διαφορετικές θέσεις.Τώρα για τα μόρια και τα μαθήματα δεν ξέρω.Απλά αποφάσισε ποια σχολη σου αρέσει περισσότερο και πάρε τα αντίστοιχα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stroumfita

Νεοφερμένος

Η Κρυσταλλένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Μου αρεσει η Ηλεκτρονικη και η Ηλεκτρολογια απλως δεν εχω ασχοληθει σχεδον καθολου με το αντικειμενο της καθεμιας και δεν μπορω να ξερω κατα ποσο θα μου αρεσει στην πραξη.
Δεν ξερω δηλαδη τις δυσκολιες και τις απαιτησεις της καθεμιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thodwris

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγω παντος περασα ηλεκτρολογιας καβαλας........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top