Ηλεκτρολόγων Μηχανικών ΕΜΠ vs ΑΠΘ

antonis2012

Νεοφερμένος

Ο antonis2012 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπερα!! Απο οτι εχω διαβασει στις προηγουμενες σελιδες , το μετσοβιο φαινεται καλυτερο..
Ομως, μπορει κανεις να μου πει τι κανει καποιος ο οποιος τελειωνει αυτη τη σχολη διοτι ειμαι παντελως ασχετος ?

Ευχαριστω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Καλησπερα!! Απο οτι εχω διαβασει στις προηγουμενες σελιδες , το μετσοβιο φαινεται καλυτερο..
Ομως, μπορει κανεις να μου πει τι κανει καποιος ο οποιος τελειωνει αυτη τη σχολη διοτι ειμαι παντελως ασχετος ?

Ευχαριστω :P

γραφεται στον ΟΑΕΔ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Καλησπερα!! Απο οτι εχω διαβασει στις προηγουμενες σελιδες , το μετσοβιο φαινεται καλυτερο..
Ομως, μπορει κανεις να μου πει τι κανει καποιος ο οποιος τελειωνει αυτη τη σχολη διοτι ειμαι παντελως ασχετος ?

Ευχαριστω :P
Aσχολείται με οτι ασχολείται ένας πληροφορικός και επιπλένον υπογράφει ενεργειακές μελέτες καθώς μπορεί να ασχοληθεί και με τις τηλεπικοινωνίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Γίνεται ΑΣΕ, όπως οι περισσότεροι άλλωστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Mεταξύ ΑΠΘ και ΕΜΠ το ΕΜΠ είναι το καλύτερο για διάφορους λόγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Εξαρτάται τι τομέα θες, για ρομποτική πχ, εχω ακούσει πως το ΑΠΘ είναι καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όπως το ότι το ΕΜΠ είναι στην Αθήνα, το ότι το Ε σημαίνει εθνικό και το γεγονός πως έχει μεγαλύτερη βάση.

Seriously now, τι ακριβώς εννοείς καλύτερο? Προσφέρει καλύτερη αποκατάσταση στους αποφοίτους του? Έχει καλύτερους καθηγητές? Κάνει καλύτερη δουλειά στην έρευνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Όπως το ότι το ΕΜΠ είναι στην Αθήνα, το ότι το Ε σημαίνει εθνικό και το γεγονός πως έχει μεγαλύτερη βάση.

Seriously now, τι ακριβώς εννοείς καλύτερο? Προσφέρει καλύτερη αποκατάσταση στους αποφοίτους του? Έχει καλύτερους καθηγητές? Κάνει καλύτερη δουλειά στην έρευνα?

Ειναι το πανεπιστημιο (πολυτεχνειο whatever ) που λαμβανει την μεγαλυτερη χρηματοδοτηση απο οποιοδηποτε αλλο πανεπιστημιο στην Ελλαδα . Αυτο απο μονο του το κανει καλυτερο (περισσοτερη ερευνα, καλυτερες υποδομες ,κ.α)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ειναι το πανεπιστημιο (πολυτεχνειο whatever ) που λαμβανει την μεγαλυτερη χρηματοδοτηση απο οποιοδηποτε αλλο πανεπιστημιο στην Ελλαδα . Αυτο απο μονο του το κανει καλυτερο (περισσοτερη ερευνα, καλυτερες υποδομες ,κ.α)

Το ότι λαμβάνει μεγαλύτερη χρηματοδότηση δεν σημαίνει ότι συμβάλει στην ανάπτυξη του πανεπιστημίου σε σχέση με άλλα καθώς δεν πιστεύω ότι οι χρηματοδοτήσεις πήγαιναν στο πανεπιστήμιο αλλά σε... τσέπες κάποιων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Γιατί έχουμε το ΔΠΘ στην απ' έξω...??:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Απλά είναι σε πολύ μακρινή περιοχή για τους κατοίκους της Αθήνας.

Έχει και πλεονεκτήματα εδώ. Από ότι ακούω από φοιτητές οι περισσότεροι καθηγητές είναι εντάξει, από μεριάς καταλήψεων είναι πολύ καλύτερα από ότι εκεί Αθήνα-Θεσν/νίκη. Επίσης, η καθηγήτρια που μου έκανε φυσική στο φροντιστήριο, είχε πει ότι υπάρχουν ένας δυο καθηγητές οι οποίοι κάνουν μαθήματα σε πανεπιστήμια της Αμερικής και αν είσαι καλός στις σπουδές μπορούν να σε βοηθήσουν στην μετέπειτα πορεία σου.

Φυσικά δεν έχω σπουδάσει ακόμα, αυτό που μένει είναι να επιβεβαιώσω αυτά που λένε.

Απλώς Νατάσα εννοείται ότι θα τρώει λάσπη η σχολή σε σχέση με άλλες κεντρικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
απο αποψη δημοσιευσεων των καθηγητων σε τι θεση βρισκονται οι σχολες; εβλεπα γενικα ως συνολο το πανεπιστημιο κρητης εχει πολυ υψηλο ποσοστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Θα ήθελα δύο λινκ..Ένα για τον οδηγό σπουδών ημμυ εμπ και ένα για τον οδηγό ήμμυ απθ για να τα συγκρίνω!!Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
Γιάννη μπορείς από τους ιστότοπους των Τμημάτων αυτών να βρεις αυτό που ζητάς. Επίσης, μη δίνεις και πολύ βάση στις πληροφορίες του Οδηγού Σπουδών. Κάποια πράγματα που αναφέρονται για τα μαθήματα κλπ., διαφέρουν αρκετά στην Ελληνική πράξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EngineSp

Νεοφερμένος

Ο EngineSp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Το site του ΤΗΜΜΥ ΑΠΘ έχει πέσει, να ξέρεις. Ρίξε μια ματιά στο φόρουμ μας ( thmmy.gr) μέχρι να ανέβει η σελίδα της σχολής..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Χαζεύοντας λίγο το φόρουμ είδα ότι διοργανώνονται τουρνουά ποδοσφαίρου?Iσχύει αυτό σε απθ και εμπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Οι παρατάξεις διοργανώνουν κάτι τέτοια μόλις πας στην σχολή θα δεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top