ΗΜΤΥ ή Μηχανολόγων - Αεροναυπηγών;

Gepandreou

Νεοφερμένος

Η Gepandreou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Θα κανω 10% φετος και σκεφτομαι ποια απο τις δυο σχολες να βαλω πρωτη. Θα δωσω με το 10% μιας και περυσι περασα σε μια σχολη που δεν με ικανοποιει, και εχω 19055. Ποια σχολη προτεινετε βασει των επαγγελματικων προοπτικων, ευκολια ευρεσης εργασιας κτλ και με τα μορια μου ειναι σιγουρο οτι πιανω τις δυο σχολες; Επισης να πω οτι ημουν θετικη , οποτε θα υπαρξει καποια δυσκολια ως προς τον προγραμματισμο που θα εχω στην πρωτη αναφερθεισα σχολη; Ευχαριστω , καθε αποψη δεκτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Θα κανω 10% φετος και σκεφτομαι ποια απο τις δυο σχολες να βαλω πρωτη. Θα δωσω με το 10% μιας και περυσι περασα σε μια σχολη που δεν με ικανοποιει, και εχω 19055. Ποια σχολη προτεινετε βασει των επαγγελματικων προοπτικων, ευκολια ευρεσης εργασιας κτλ και με τα μορια μου ειναι σιγουρο οτι πιανω τις δυο σχολες; Επισης να πω οτι ημουν θετικη , οποτε θα υπαρξει καποια δυσκολια ως προς τον προγραμματισμο που θα εχω στην πρωτη αναφερθεισα σχολη; Ευχαριστω , καθε αποψη δεκτη

Εισαι αναμεσα στις δυο καλυτερες σχολες για μενα που μπορει να επιλεξει μαθητης. Η αληθεια ειναι οτι οι ηλεκτρολογοι εχουν μεγαλυτερη ζητηση λογω των νεων τεχνολογιων στις οποιες δραστηριοποιουνται, αλλα αν κοιταξεις αγγελιες σε εξωτερικο και οι δυο ειδικοτητες ειναι περιζητητες με μεγαλες απολαβες. Εχουν ιδια επαγγελματικα δικαιωματα και πολλα κοινα αντικειμενα αλλα ο καθενας εχει διαφορετικες γνωσεις πανω σε αυτα. Διαλεξε αυτο που γουσταρεις λοιπον, εγω παντως προτεινω το πρωτο (ΗΜΤΥ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gepandreou

Νεοφερμένος

Η Gepandreou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ξεχασα να πω οτι μαρεσουν και οι δυο σχολες εξισου ,αλλα πιστευω οτι το τι μας αρεσει επεται.

Ουδεις αλλος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kwstas_1992

Νεοφερμένος

Ο kwstas_1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
για αρκετους λογους,θα συμβουλευα να δηλωσεις πρωτα ημτυ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Καταλληλοτερη επιλογη ειναι το ΗΜΜΥ ΕΜΠ αλλα εαν δε καταφερεις να μπεις εκει, μπορεις να αρκεστεις στο ΗΜΤΥ... Αν για οικονομικους λογους δε θες να μεταναστευσεις μπορεις να πορευτεις και με τους ναυπηγους, εχω ακουσει πολυ καλα λογια για την σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Καταλληλοτερη επιλογη ειναι το ΗΜΜΥ ΕΜΠ αλλα εαν δε καταφερεις να μπεις εκει, μπορεις να αρκεστεις στο ΗΜΤΥ... Αν για οικονομικους λογους δε θες να μεταναστευσεις μπορεις να πορευτεις και με τους ναυπηγους, εχω ακουσει πολυ καλα λογια για την σχολη

wtf? Ξεκόλλα λίγο με το ΕΜΠ. Να αρκεστεί στο ΗΜΤΥ; Σε τι υστερεί το ΗΜΤΥ, μου λες; Από παιδιά που ήταν ΗΜΤΥ κι έφυγαν για ΕΜΠ ή ΑΠΘ ξέρω πως σε επίπεδο οργάνωσης και καθηγητών το ΗΜΤΥ είναι πολύ πιο μπροστά. (και κάπου εδώ θα μου παραθέσεις παγκόσμιες κατατάξεις και λοιπές μπούρδες)

Δηλαδή αν είχαν 19.000 οι ΗΜΜΥ Χανίων θα έλεγες πως το ΗΜΜΥ Χανίων είναι η καταλληλότερη επιλογή; Έχεις φοιτήσει και σε άλλες σχολές και μπορείς και συγκρίνεις ή στέκεσαι στη βάση της κάθε σχολής; Α, και πληροφοριακά οι ΜΜ έχουν περισσότερα επαγγελματικά δικαιώματα από τους ΗΜΜΥδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top