ΗΜΜΥ vs ΣΕΜΦΕ ΕΜΠ

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Το ιδιο σου λεω κι εγω στο μηνυμα μου. Συμφωνουμε. Το γενικο νοημα ειναι οπου κι αν πας να ξερεις τι σε περιμενει και να μπορεις να κανεις μια καλη προβολη του εαυτου σου στο μελλον. Να αναγνωριζεις απο που προερχεσαι που εισαι κ που θες να πας. Η δικη μου προταση ειναι να στραφεις στις στρατιωτικες σχολες και συνδυαστικα να δεις και τα αντικειμενα που σε ενδιαφερουν ειτε σε συνδυασμο με τη στρατιωτικη σχολη ειτε μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος00753684

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κούγκαρ της Ενωσης Ζωαδιων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Δν ειναι βεβαια ολα τοσο ωραιοποιημενα. Αν επιλεξεις στρατιωτικη σχολη και συνεχισεις τις σπουδες σου σε καποιο πολυτεχνειο, το νωριτερο που θα ασχοληθεις με το αντικειμενο εκτος στρατου ειναι στα 45+. Το θετικο ειναι οτι οσα χρονια σπουδαζεις εξτρα θα ξεφυγεις απο την καθημερινοτητα του στρατου. Αλλα μην το σκεφτεσαι μονο για τα λεφτα. Σκεψου οτι θα ειναι κατι που θα κανεις για καμια 30αρια χρονια. Αν δν εχεις προβλημα να στραφεις σε αγορες εκτος Ελλαδας, πηγαινε σε καποια πολυτεχνικη σχολη, αναλογα ποια σε ενδιαφερει και φυγε εξω. Τωρα στην Ελλαδα δυσκολα θα βρεις δουλεια με καλες απολαβες (1,000+) αλλα παντα με τα σημερινα δεδομενα, γιατι τα πραγματα αλλαζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Είμαι η μόνη που δεν καταλαβαίνω με ποιό σκεπτικό συγκρίνεται σχολές διαφορετικού αντικειμένου ως προς επίπεδο δυσκολίας;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Είμαι η μόνη που δεν καταλαβαίνω με ποιό σκεπτικό συγκρίνεται σχολές διαφορετικού αντικειμένου ως προς επίπεδο δυσκολίας;;

Εντάσσεται στην ευρύτερη λογική, ότι αφού είναι σχολές του ΕΜΠ, μπορούν να κάνουν τα πάντα. Κλασική Ελληνική λογική: Αφού και ο Φυσικός διδάσκεται 1-2 εξάμηνα Χημεία, είναι Χημικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
η ΗΜΜΥ έχει καλύτερης ποιότητας φοιτητές (αν και όχι σε απόλυτο αριθμό) κατά τα άλλα οι δύο σχολές ελάχιστα σχετιζονται μεταξύ τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top