ΗΜΜΥ κατακτήριες

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,605 μηνύματα.
Μην προβληματίζεσαι.
Ναι μεν έχει κάποιες υποχρεωτικές, αλλά το αβαντάζ του 3ου έτους απ'τη στιγμή που ενδιαφέρεσαι σοβαρά, είναι μεγάλο συν.
Μαζί σου, αρκεί να τα βάλεις σε μια ζυγαριά, να δεις τι πραγματικά μπορεί να σου προσφέρει το Τμήμα και αν όντως αξίζει τον κόπο, (γιατί έχει πολύ κόπο πίστεψέ με).
ΥΓ: Τελείωσα το Φυσικό του ΕΚΠΑ (τρελό ζόρι) και μετά έδωσα κατατακτήριες στην Ιατρική Πατρών και την τελείωσα και αυτήν (στο ρελαντί).

Όλα γίνονται.

Φιλικά,
στο ρελαντι την ιατρικη πατρας???και πατρας ειδικα στο ρελαντι??να μου λεγες αθηνα με τις 800 εξεταστικες να το δεχτω.τι να πω θα σουνα πολυ διαβαστερος και εξυπνοτερος απο την πλειοψηφια.
 

Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Τράβα σε computer engineering τμήμα εαν θες να κάνεις αυτό τότε. Οι ημμύ θα σου φορτώσουν άπειρα μαθήματα φυσικής,ενέργειας & μαθηματικών τα οποία θα σου είναι περιττά για embedded .
Έχεις να μου προτείνεις κάποιο τμήμα? Και δεν είπα εγώ ότι ενδιαφέρομαι για embedded παράδειγμα ήταν. Για software engineer τι χρειάζεται?
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Θα σου δώσω μια ειλικρινή συμβουλή. Το να πας ημμυ τώρα θα είναι το δεύτερο μεγαλύτερο λάθος σου μετά από το να σπουδάσεις πολιτικός μηχανικός. Καλύτερα να προσπαθήσεις για μπεις ιατρική.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Έχεις να μου προτείνεις κάποιο τμήμα? Και δεν είπα εγώ ότι ενδιαφέρομαι για embedded παράδειγμα ήταν. Για software engineer τι χρειάζεται?

Εαν δεν θες να ασχοληθείς αποκλειστικά με υπολογιστές μπορείς να σκεφτείς και το τμήμα ημμυ . Απλά δεν έχεις clear path και γι'αυτό σε ρωτάω τι αναμένεις απο ένα δεύτερο πτυχίο . Απλά εργασία ; Να αλλάξεις επάγγελμα ; Να κυνηγήσεις κάτι που σου αρέσει πολύ ; Τι δεν σου άρεσε απο τους πολιτικούς μηχανικούς ; Ανάλογα με τις απαντήσεις σου σε αυτά μπορούμε να σου δώσουμε μια πολύ πιο τεκμηριωμένη συμβουλή για το τι είναι καλύτερο για εσένα .

Θα σου πρότεινα να δεις αυτό το βίντεο,είναι πολύ accurate σαν οδηγός σπουδών και θα σε βοηθήσει να πιάσεις το νόημα του αντικειμένου :


Μετά δες και αυτό


Αυτά θα σε βοηθήσουν να επιλέξεις εαν τελικά αποφασίσεις να κάνεις δεύτερο πτυχίο . Το οποίο όπως είπαμε πρέπει να σκεφτείς πολύ σοβαρά και να ζυγίσεις βάσει τα + και τα - , βάσει τα θέλω σου .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Εαν δεν θες να ασχοληθείς αποκλειστικά με υπολογιστές μπορείς να σκεφτείς και το τμήμα ημμυ . Απλά δεν έχεις clear path και γι'αυτό σε ρωτάω τι αναμένεις απο ένα δεύτερο πτυχίο . Απλά εργασία ; Να αλλάξεις επάγγελμα ; Να κυνηγήσεις κάτι που σου αρέσει πολύ ; Τι δεν σου άρεσε απο τους πολιτικούς μηχανικούς ; Ανάλογα με τις απαντήσεις σου σε αυτά μπορούμε να σου δώσουμε μια πολύ πιο τεκμηριωμένη συμβουλή για το τι είναι καλύτερο για εσένα .

Θα σου πρότεινα να δεις αυτό το βίντεο,είναι πολύ accurate σαν οδηγός σπουδών και θα σε βοηθήσει να πιάσεις το νόημα του αντικειμένου :


Μετά δες και αυτό


Αυτά θα σε βοηθήσουν να επιλέξεις εαν τελικά αποφασίσεις να κάνεις δεύτερο πτυχίο . Το οποίο όπως είπαμε πρέπει να σκεφτείς πολύ σοβαρά και να ζυγίσεις βάσει τα + και τα - , βάσει τα θέλω σου .
Χωρίς να έχω δει τα βίντεο. Θέλω να αλλάξω επαγγέλμα. Κάτι πιο καινοτόμο. Οι εξελίξεις τρέχουν ωστόσο το επάγγελμα του πολιτικού μηχανικού δεν έχει αλλάξει πάρα πολύ. Για την ώρα δεν έχω κάτι να με παθιάζει, αν το είχα αυτό θα κυνηγούσα. Θέλω ένα επάγγελμα πιο ευέλικτο και σύγχρονο.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Χωρίς να έχω δει τα βίντεο. Θέλω να αλλάξω επαγγέλμα. Κάτι πιο καινοτόμο. Οι εξελίξεις τρέχουν ωστόσο το επάγγελμα του πολιτικού μηχανικού δεν έχει αλλάξει πάρα πολύ. Για την ώρα δεν έχω κάτι να με παθιάζει, αν το είχα αυτό θα κυνηγούσα. Θέλω ένα επάγγελμα πιο ευέλικτο και σύγχρονο.

Οκει λοιπόν δεδομένου οτι πράγματι θες αλλαγή επαγγέλματος ,δες τα , είναι πάρα πολύ καλά,θα σε βοηθήσουν ως προς με τι μπορείς να ασχοληθείς απο αυτά τα τμήματα .

Να ξέρεις οτι όλα τα επαγγέλματα μηχανικού είναι λίγο στανταρ .Αυτό είναι ζητούμενο ειδάλλως θα έπεφταν πολλά σπίτια και θα είχαμε πολλές φωτιές . Ο Ηλεκτρονικός ως προς αυτό το κομμάτι πράγματι έχει ευελιξία .
 

Guest 237551

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
στο ρελαντι την ιατρικη πατρας???και πατρας ειδικα στο ρελαντι??να μου λεγες αθηνα με τις 800 εξεταστικες να το δεχτω.τι να πω θα σουνα πολυ διαβαστερος και εξυπνοτερος απο την πλειοψηφια.

Για Πάτρα μιλάμε και ναι, με μεθοδικό διάβασμα και προσήλωση στο στόχο μου την έβγαλα με σχετική άνεση σε σχέση πχ με το Φυσικό που μου έβγαλε την ψυχή.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,605 μηνύματα.
Για Πάτρα μιλάμε και ναι, με μεθοδικό διάβασμα και προσήλωση στο στόχο μου την έβγαλα με σχετική άνεση σε σχέση πχ με το Φυσικό που μου έβγαλε την ψυχή.
εγω πιστευω απλα οτι σου αρεσε παραπανω η ιατρικη αpo φυσικο.ενας που δεν του πολυαρεσει η ιατρικη σιγα που τελειωνει στο ρελαντι
 

spinalgr1990

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 206 μηνύματα.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,605 μηνύματα.
Δειτε αυτό το βίντεο που δίνει πληροφορίες για τις κατατακτήριες του ΗΜΜΥ του ΑΠΘ

Επίσης δεν δικαιούστε πλέον μειωμένο εισιτήριο.
πολυ ωραιο βιντεο.επαθα πλακα με την δημοσιογραφο...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

αυτο το καναλι ειναι των παπαδων της σαλονικης??πολυ ωραια εκπομπη και βλεπω εχει και για αλλα τμηματα.μονο θεσσαλονικη εκπεμπει αυτο το καναλι?
 

Pepega'

Νεοφερμένος

Ο Pepega' αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Και εγώ πάνω κάτω τα ίδια σκέφτομαι.Μπηκα στατιστική παπει με προορισμό την αναλογιστική αλλά στην πορεία και βλέποντας τι σημαίνει οικονομικά το μετάνιωσα.Τωρα μπαίνω τρίτο έτος οπότε λέω δεν αξίζει να αργήσω με πανελλήνιες και σκέφτομαι κατατακτήριες ημμυ. Επειδή δεν έχω κατασταλάξει ακόμα τι τομέα θέλω να ακολουθήσω ,δεν έχω αποκλείσει το Υλισμικο κομμάτι .Ήθελα να ρωτήσω λοιπόν,εάν εγώ έχω ένα πτυχίο α, εάν συμπληρώσω διδακτικές μονάδες απτό πτυχίο β,θα μπορούσα να κάνω ποτέ ένα μεταπτυχιακό στο κομμάτι β?Ας πούμε εάν ήθελα ποτέ να ασχοληθώ με ανάλυση σήματος,εάν έπαιρνα 3 4 μαθήματα απτους ημμυ πάνω σε αυτό θα με βοηθούσε ποτέ στο να με πάρουν για μεταπτυχιακό?
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Και εγώ πάνω κάτω τα ίδια σκέφτομαι.Μπηκα στατιστική παπει με προορισμό την αναλογιστική αλλά στην πορεία και βλέποντας τι σημαίνει οικονομικά το μετάνιωσα.Τωρα μπαίνω τρίτο έτος οπότε λέω δεν αξίζει να αργήσω με πανελλήνιες και σκέφτομαι κατατακτήριες ημμυ. Επειδή δεν έχω κατασταλάξει ακόμα τι τομέα θέλω να ακολουθήσω ,δεν έχω αποκλείσει το Υλισμικο κομμάτι .Ήθελα να ρωτήσω λοιπόν,εάν εγώ έχω ένα πτυχίο α, εάν συμπληρώσω διδακτικές μονάδες απτό πτυχίο β,θα μπορούσα να κάνω ποτέ ένα μεταπτυχιακό στο κομμάτι β?Ας πούμε εάν ήθελα ποτέ να ασχοληθώ με ανάλυση σήματος,εάν έπαιρνα 3 4 μαθήματα απτους ημμυ πάνω σε αυτό θα με βοηθούσε ποτέ στο να με πάρουν για μεταπτυχιακό?

Θα σε έπαιρναν ναι, το πολύ να ζήταγαν πιστεύω να πάρεις σήματα και συστήματα & αλγόριθμους .
Ένα μεταπτυχιακό που βλέπω να εστιάζει εκεί και να έχει προχωρημένα θέματα του τομέα είναι το :
"Μαθηματική Προτυποποίηση σε Σύγχρονες Τεχνολογίες και στην Οικονομία" της ΣΕΜΦΕ στο ΕΜΠ .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,806 μηνύματα.
Με πτυχίο πολυτεχνείου μπαίνεις στις άλλες σχολές της πολυτεχνικής στο 3ο έτος.
Αυτό ισχυει και για πολυτεχνεία πέρα από το ΕΜΠ; δλδ αν έχει κάποιος πτυχίο από το Πολυτεχνείο Κρήτης μπορεί πχ. να μπει στο τρίτο έτος των ημμυ (ή και μηχανολόγων);
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Αν εχεις σχετικο πτυχιο μηχανικου και μπεις με κατατακτηριες σου δινουν μπονους μεχρι 4 εξαμηνα.
Απο εκει και περα καθε προκυρηξη κατατακτηριων του καθε τμηματος εχει τα δικα της , αναζητησε αυτη που στοχεύεις.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top