ΗΜΜΥ ΠΑΠΕΛ κάνεις;

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Είναι κάνεις φοιτητής στη σχολή ΗΜΜΥ του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου, να μας πει εντυπώσεις απο τη σχολή αυτή;
Πως ήταν η πρώτη σας χρονιά εκεί;
Γίνεται μάθημα σωστά; Τα εργαστήρια είναι εξοπλισμένα; Οι καθηγητές τι λένε;
Είστε ευχαριστημένοι με την επιλογή σας;
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Δεν υπαρχει κανεις στο φορουμ που να ειναι φοιτητης σε αυτη τη σχολη?
Ουτε ενας?!
 

civilian

Νεοφερμένος

Ο civilian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ (Αθήνα). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
Γενικά μην περιμένεις πολλούς φοιτητές από πανεπιστήμια όπως ΠΑΠΕΛ, Χαροκόπειο, Παν. Δυτ Μακ, Αιγαίου κτλ, από ότι έχω δει οι περισσότεροι είναι από ΟΠΑ, ΑΠΘ, ΕΚΠΑ και σε λίγες περιπτώσεις από άλλα πανεπιστήμια
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Μα ουτε ενας! Μαραζι το 'χω..
Ας μπει ενας και ας πει μονο παρον ρε παιδι μου!
 

Thanos_D

Νεοφερμένος

Ο Thanos_D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Μα ουτε ενας! Μαραζι το 'χω..
Ας μπει ενας και ας πει μονο παρον ρε παιδι μου!
Κοίτα, στα χαρτιά είμαι φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών του ΠΑΠΕΛ. Πέρασα πέρυσι, αλλά δεν πήγα ποτέ, ξαναεδωσα φέτος. Οπότε δεν έχω να παρέχω την παραμικρή πληροφορία. Απλά για το παρόν :)
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Κοίτα, στα χαρτιά είμαι φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών του ΠΑΠΕΛ. Πέρασα πέρυσι, αλλά δεν πήγα ποτέ, ξαναεδωσα φέτος. Οπότε δεν έχω να παρέχω την παραμικρή πληροφορία. Απλά για το παρόν :)

Μα δεν πηγες ουτε να δεις τη σχολη, να παρεις μια γευση απο τα εργαστηρια, να δεις τις εγκαταστασεις εστω? Μενεις καπου μακρια?

Εγω στη θεση σου θα πηγαινα να γραφτω και θα εκανα αναστολη φοιτησης και θα δινα ξανα φετος, οποτε αν δεν κατσει αυτο που θελω, θα ειχα μια εναλλακτικη.

Για ποιο λογο δεν πηγες, τι στοχευες και τι στοχευεις για φετος?
 

Thanos_D

Νεοφερμένος

Ο Thanos_D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Μα δεν πηγες ουτε να δεις τη σχολη, να παρεις μια γευση απο τα εργαστηρια, να δεις τις εγκαταστασεις εστω? Μενεις καπου μακρια?

Εγω στη θεση σου θα πηγαινα να γραφτω και θα εκανα αναστολη φοιτησης και θα δινα ξανα φετος, οποτε αν δεν κατσει αυτο που θελω, θα ειχα μια εναλλακτικη.

Για ποιο λογο δεν πηγες, τι στοχευες και τι στοχευεις για φετος?
Είμαι από Κεντρική Μακεδονία, οπότε ναι, δεν το λες και απλό να πας να δεις την σχολή, αν δεν έχεις σκοπό να την παρακολουθήσεις.

Από σπόντα πέρασα, λάθος στο μηχανογραφικό. Αλλαγή της τελευταίας στιγμής, δεν παρατήρησα καλά, και τσουπ, βρέθηκα εκεί. Στοχευα, και στοχεύω και φέτος ΗΜΜΥ, και από κάτω έβαλα τους ΜΗΧ ΜΗΧ. Δεν ήθελα όμως να επιλέξω τμήμα πρώην ΤΕΙ, και έτσι πχ δεν δήλωσα το ΗΜΜΥ στην Κοζάνη, που το έπιανα, ήμουν 800 μόρια πάνω. Έβαλα όμως καταλάθος αυτό το τμήμα, και να μαι.
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Δε βαριεσαι, λαθη παντα θα γινονται, αρκει να μην επαναλαμβανονται!
Ευχομαι φετος να περασεις εκει που θες. Για ποια σχολη ΗΜΜΥ ενδιαφερεσαι δηλαδη, Θεσσαλονικη να υποθεσω?
Εμενα θα με ενδιεφερε η ΗΜΤΥ Πατρας, αλλα ειναι λιγο απροβλεπτη η κατασταση με τις βασεις των ΕΠΑΛ, οποτε ποιος ξερει πως θα κινηθουν..
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
HMMY Δυτ. Μακεδονίας; :kitty: :loltooth:
 

Thanos_D

Νεοφερμένος

Ο Thanos_D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Δε βαριεσαι, λαθη παντα θα γινονται, αρκει να μην επαναλαμβανονται!
Ευχομαι φετος να περασεις εκει που θες. Για ποια σχολη ΗΜΜΥ ενδιαφερεσαι δηλαδη, Θεσσαλονικη να υποθεσω?
Εμενα θα με ενδιεφερε η ΗΜΤΥ Πατρας, αλλα ειναι λιγο απροβλεπτη η κατασταση με τις βασεις των ΕΠΑΛ, οποτε ποιος ξερει πως θα κινηθουν..
Σε ευχαριστώ πολύ, μακάρι να πετύχεις και εσύ τον στόχο σου. Ναι, πρώτη επιλογή Θεσσαλονίκη, και για 2η αμφιταλαντεύομαι μεταξύ Ξάνθης και Βόλου, αν και τεινω πιο πολύ στην Ξανθη
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ, μακάρι να πετύχεις και εσύ τον στόχο σου. Ναι, πρώτη επιλογή Θεσσαλονίκη, και για 2η αμφιταλαντεύομαι μεταξύ Ξάνθης και Βόλου, αν και τεινω πιο πολύ στην Ξανθη

Πάντως, για Ξάνθη, ένας φίλος μου - 5ο έτος - μου λέει συστηματικά τα χειρότερα. :Ρ (με κάθε επιφύλαξη, βέβαια)
 

Thanos_D

Νεοφερμένος

Ο Thanos_D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Πάντως, για Ξάνθη, ένας φίλος μου - 5ο έτος - μου λέει συστηματικά τα χειρότερα. :Ρ (με κάθε επιφύλαξη, βέβαια)
Εγώ μίλησα με έναν διδακτορικό φοιτητή, έναν ακόμα που είναι 6ο έτος, κανένας από τους δύο δεν μου εδωσε τέτοια εντύπωση. Μίλησα και με κάποιον από Βόλο που πήγε Ξάνθη, και μου είπε πως οι εγκαταστάσεις τους εκεί είναι πολύ καλύτερες από άποψη εργαστηρίων. Γενικά τρεχα γυρευε...
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Εγώ μίλησα με έναν διδακτορικό φοιτητή, έναν ακόμα που είναι 6ο έτος, κανένας από τους δύο δεν μου εδωσε τέτοια εντύπωση. Μίλησα και με κάποιον από Βόλο που πήγε Ξάνθη, και μου είπε πως οι εγκαταστάσεις τους εκεί είναι πολύ καλύτερες από άποψη εργαστηρίων. Γενικά τρεχα γυρευε...

Προφανώς, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις όσες περισσότερες γνώμες μπορείς. Καλά αποτελέσματα εύχομαι!
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Ίσως μια βόλτα στις σχολές πριν καταθέσουμε μηχανογραφικό, να ήταν μια καλή ιδέα, ώστε να δούμε από κοντά περί τίνος πρόκειται.
Άραγε θα είναι κανείς εκεί να μας ξεναγήσει τώρα ή έκλεισαν για καλοκαίρι;
 

civilian

Νεοφερμένος

Ο civilian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ (Αθήνα). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ίσως μια βόλτα στις σχολές πριν καταθέσουμε μηχανογραφικό, να ήταν μια καλή ιδέα, ώστε να δούμε από κοντά περί τίνος πρόκειται.
Άραγε θα είναι κανείς εκεί να μας ξεναγήσει τώρα ή έκλεισαν για καλοκαίρι;
λίγο δύσκολο μιας και τώρα τελειώνουν την εξεταστική
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Άρα κάποιον θα πετύχουμε εκεί.
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Ίσως μια βόλτα στις σχολές πριν καταθέσουμε μηχανογραφικό, να ήταν μια καλή ιδέα, ώστε να δούμε από κοντά περί τίνος πρόκειται.
Άραγε θα είναι κανείς εκεί να μας ξεναγήσει τώρα ή έκλεισαν για καλοκαίρι;

Για τα παιδιά στο λύκειο έχουν καθιερωθεί δύο ημέρες «ανοικτών πανεπιστημίων» ετησίως, κατά τις οποίες σχολεία οργανώνουν εκπαιδευτικές κατά τμήματα σε διάφορες σχολές, ανάλογα με το ενδιαφέρον που εκδηλώνουν τα παιδιά.
 
Top