ΗΜΜΥ ΕΜΠ

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το μόνο καλό είναι ότι έχει ροές αντί για κατευθύνσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,898 μηνύματα.
δεν ειπα αυτο..ισως δεν το εξεφρασα σωστα..βασει προγραμματος σπουδων εννοουσα δινουν την ευχερεια στον φοιτητη να συνδυασει το θεωρητικο επιστημονικο υποβαθρο(πολλα φυσικομαθηματικα ΑΝ επιλεξει αυτον τον δρομο)με τα του κλαδου τους

Νομίζω ότι εσύ ο ίδιος είχες πει, ότι ο καθείς στο είδος του. Τελευταία βλέπω ότι εκθειάζεις υπερ-βολικά, τον χώρο των μηχανικών λες και έχουν την ανάγκη να τους λιβανίσουν. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
οχι καμια σχεση...απλα η συγκεκριμενη σχολη(και εχω αναφερθει και σε παλιες δημοσιευσεις μου γι αυτο,δεν μου ρθε ξαφνικα τωρα) και μονο αυτη δινει την δυνατοτητα σε καποιον που επιλεγει μαθημα επιλ φυσικης και την ροη,να παρει ενα σετ πολλων μαθηματων φυσικης(μιλωντας για πολυτεχνειο παντα)πανω απο δεκα στο συνολο...για κανονικη φυσικη μιλαω...δεν παυουν να ειναι ισχυρα εφοδια..τωρα προφανως η συντριπτικη πλειοψηφια των ΗΜΜ στην σχολη αυτη δεν παιρνουν ροη φυσικης,επομενως δεν εχουν και την αναλογη καταρτιση
ειναι μια δυνατοτητα που δεν την δινει καμια αλλη πολυτεχνικη σχολη

αν παντως καποιος μετα απο τοσο ψαξιμο που χω κανει στις σχολες τις πολυτεχνικες(της Αθηνας συν κανα δυο της θεσνικης και περιφερειας) και του φυσικου με ρωτουσε αν την προτεινω για σπουδες?θα του ελεγα ενα "ειμαι επιφυλακτικος" ,κυριως λογω της τεχνητης δυσκολιας οπως ανεφερε και η κοπελια της σχολης...απο την αλλη στην Αθηνα αλλη επιλογη για ηλεκτρολογος μηχανολογος δεν υφισταται..και εξυπακουεται καποιος που αποζητα την φυσικη και τπτ αλλο δεν πρεπει να μπλεξει με ΗΜΜΥ που θα του ρθουν και λιγοτερα μαθηματα φυσικης και καμια 40αρια επιπλεον ασχετα και δυσκολα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
To βασικο ειναι οτι ακομα κραταει για να βρεις δουλεια στην ελλαδα, ειδικα στον κλαδο τελεκομ και λογισμικο, σαν γενικη ταση, δε μπαινω σε περιπτωσιολογια. Οτι μαθηματα και να χει δωρον αδωρον αμα δε μπορεις να ζησεις μετα πχ η σχολη πολιτικων μηχανικων που στην ελλαδα πεθανε, οπως ειχαν πεθανει ενα σωρο σχολες και πριν την κριση. Φτασαμε στην ελλαδα να ναι πρωτη δουλεια ο μπαρμαν, η σερβιτορα, η αισθητικος κι ο σουβλατζης. Δεν εχω τιποτα και με τους 4 ισα ισα ειναι απο τις μεγαλες μου απολαυσεις, αλλα δε μπορει μια οικονομια να στηριζεται σ αυτα τα 4.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
ολα οι σχολες πληροφορικης και ΗΜΜΥ,καθως και τα οικονομικα κρατανε και βρισκουν διεξοδο....αλλα για ποσο; γιατι βαζουν και χιλιαδες καθε χρονο σε αυτες..

αλλα παιζει ρολο να σου αρεσει και αυτο που κανεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Kαι μενα μου αρεσει να χτιζω σπιτια στον τοπο μου, αλλα τι να το κανω να τελειωσω πολιτικος μηχανικος? Πολιτικος σκετο βεβαια θα ναι καλη ιδεα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
απαιτειτα η χρυση τομη δεν αντιλεγω...σχολες οπως πολιτικων μηχανικων και οι συν αυτω εχουν πεθανει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,898 μηνύματα.
Η εισαγωγή πρωτοετών φοιτητών μαζικά σε σχολές και η ταξινόμηση σε "περιζήτητες", "δευτεροκλασσάτες", "καθηγητικές",... και άλλοι χαρακτηρισμοί από τα ΜΜΕ, εξυπηρετούν πολιτικές σκοπιμότητες. Οι Έλληνες την πληροφόρηση θα την πάρουν από τα ΜΜΕ πρώτα αγνοώντας την επιστημονική τάση σε διεθνές επίπεδο. Γι' αυτό και πάμε κατά διαόλου. Το γεγονός ότι οι υποψήφιοι των πανελληνίων θέλουν διακαώς κάτι που να έχει σχέση με πληροφορική, υγεία και οικονομία επειδή έτσι τους είπαν, λέει πολλά και μια μεγάλη κουβέντα που έχει να κάνει με το Ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα αλλά και την πολιτική που προωθείται μέσω του παρκαρίσματος μαθητών σε Πανεπιστήμια. Η πολιτεία έχει πιάσει καλά το νόημα του κάθε Έλληνα γονιού που θέλει να σπουδάσει...μηχανικός ή γιατρός. Του παρκάρει το παιδί στο Πανεπιστήμιο. Η φιλοδοξία τελειώνει εκεί. Η αναζήτηση δουλειάς δεν ανήκει στην πολιτεία και η οποία δεν ευθύνεται γι' αυτό. Η πολιτεία απλά δημιούργησε Τμήματα σε κάθε χωριό της Ελληνικής επικράτειας για να σπουδάζουν όλοι, αυτό που ήθελαν δηλαδή. Η αναζήτηση εργασίας...δεν περιλαμβανόταν τα "κομματικά" σχέδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
μην συζητας και σου εφερα και το παραδειγμα της πληροφορικης...το χουμε ξανασυζητησει..ηταν η δεκαετια του 90 που υπηρχε η μανια με αυτες σε σημειο να φτασουν πανω απο 19 χιλιαδες μορια..και τι εκανε το κρατος; ιδρυσε δεκαδες ακομα σχολες πληροφορικης ΑΕΙ,ΤΕΙ ή τι...
τον "πρωτο στοχο" τον πετυχε εριξε τις βασεις...ο δευτερος ακομα δεν εχει πραγματοποιηθει(κορεσμος στην αγορα),αλλα βρισκομαστε σε καλο δρομο
μιλαμε για σχεδον 4 χιλιαδες εισακτεους σε σχολες πληροφορικης ή ΗΜΜΥ(που και αυτες στο τελος σχολες πληροφορικης ειναι σχεδον ολοι αυτην την κατευθυνση παιρνουν)...ηδη φετος ανακοινωσε και νεα αυξηση εισακτεων σε αυτες!δεν τους πιανεις πουθενα λεμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,898 μηνύματα.
Ναι, αλλά όλοι μένουν ικανοποιημένοι! Αυτό έχει σημασία. Κανείς δεν θέλει να δουλέψει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
ο δευτερος ακομα δεν εχει πραγματοποιηθει(κορεσμος στην αγορα),αλλα βρισκομαστε σε καλο δρομο
μιλαμε

?? δεν έχει πραγματοποιηθεί ??
εκτός και αν μιλάμε για άλλη χώρα εκτός της Ελλάδας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dioonet

Νεοφερμένος

Ο dioonet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδια θα ηθελα και γω να σας απασχολησω λιγο με μια σκεψη που με βασανιζει εδω και καμποσο καιρο.Εχω τελειωσει τει πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων,ειμαι 27 ετων και σκεφτομαι να δωσω κατατακτηριες για τους ημμυ στο εμπ.Δουλευω παραλληλα και δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα να παρατησω την δουλεια οποτε ο,τι κανω θα το κανω παραλληλα με την δουλεια.Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι σε περιπτωση που καταφερω και περασω απο τις κατατακτηριες(ναι γνωριζω τις απιστευτες δυσκολιες των ποσοστων,ανταγωνισμος ας το παραβλεψουμε) ποσο εφικτο ειναι να τελειωσω την σχολη ενω θα δουλευω παραλληλα?Εννοω εχει πολλα εργαστηρια,εργασιες,υποχρεωτικες παρουσιες?Το βλεπετε μια καλη λυση για την εξελιξη μου με δεδομενο ο τι δουλευω ηδη κοντα στο αντικειμενο μου?Δεν σας κρυβω βεβαια οτι παντα ηθελα να περασω στους ναυπηγους μηχανικους αλλα πολυ αργα για να κυνηγας τα ονειρα σου.Ευχαριστω για τον χρονο σας εκ των προτερων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Εχει καποια εργαστηρια αλλα οχι τοσα πολλα, πιστευω λιγες φορες θα μπορεσεις να λειψεις απ τη δουλεια σου. Επισης σε ειδικες περιπτωσεις σε αφηνουν να δωσεις στο τελος χωρις το εργαστηριο. Δεν ειναι εκει το προβλημα.
Και μην σκεπτεσαι οτι ειναι κατι δυσκολο. Τα μαθηματα των εξετασεων ειναι μαθηματα που διδασκονται στη σχολη και απλα πρεπει να τα μαθεις καλα, ποσο μαλλον που εσυ εισαι απο πολυ σχετικη σχολη. Αν μπεις ειναι θεμα στρωσιματος. Αν δεν μπιστολιαζεις τα καταφερνεις. Θα χεις πιθανως και αναγνωριση ορισμενων πχ κατι μαθηματικα, προγραμματισμους κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dioonet

Νεοφερμένος

Ο dioonet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ευχαριστω για την απαντηση σου θελω να σου πω οτι διατιθεμαι να θυσιασω πολλα τοσο για να μπω οσο και για να τελειωσω.Αλλα ο προβληματισμος μου ειναι μηπως τελικα κανω τον κοπο ,καταφερω τελικα να μππω και τελικα δεν μπορω να τελειωσω.Και δεν μπορω οχι απο την αποψη διαβασματος.Απο την αποψη οτι δεν θα μπορω καθημερινα να δινω παρων στα μαθηματα,δεν θα ειμαι παρων για να εχω σημειωσεις,εργασιες και ολα αυτα.Επισης οταν λες μπιστολιαζεις τι εννοεις?Εννοεις να μην ασχολουμαι ?γιατι αυτο δεν παιζει αλλα αν εννοεις τις διαλεξεις τοτε λογω δουλειας ειναι πιθανο το 70%των διαλεξεων να το χανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Προβλημα για τα εργαστηρια ξεχνα το. Ειναι λιγα και καποια μπορεις να τα αποφυγεις. Για τις κατατακτηριες αρκει να μαθεις καλα τα μαθηματα που παιζει ηδη να τα ξερεις σε ενα βαθμο. Απο κει και μετα, εφοσον δουλευεις προφανως δε θα τελειωσεις ταυτοχρονα με καποιον που δε δουλευει, αλλα δε βιαζεσαι κιολας τοσο πολυ. Με ενα νορμαλ ρυθμο θα το πετυχεις. Ουτε προβλημα με την παρακολουθηση θα εχεις εκτος αν θες να γραψεις σε ολα 10 οποτε πρεπει να πιασεις και το 1 υποερωτημα που θα πουνε μεσα στην ταξη κ δε το χει το βιβλιο. Αλλα και σ αυτο υπαρχουν λυσεις διοτι βαζουν πολυ υλικο στο ιντερνετ οι καθηγητες, οι φοιτητες αναρτουν τις σημειωσεις, μπορεις να βρεις παλιοτερους κλπ. Το βασικο στο εμπ ειναι να ψαχνεις βιβλιογραφια αγγλικη φυσικα. Αν μαθαινεις απο κει θα μαμας κ θα δερνεις. Τελος, θα σου αναγνωριστουν και αρκετα μαθηματα εφοσον εισαι απο πολυ σχετικη σχολη, ειδικα αν πας στην αντιστοιχη ροη, δηλ εκτος απ τα 3 που θα δωσεις θα κερδισεις και αλλα απο το πρωτο σου τμημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dioonet

Νεοφερμένος

Ο dioonet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Προβλημα για τα εργαστηρια ξεχνα το. Ειναι λιγα και καποια μπορεις να τα αποφυγεις. Για τις κατατακτηριες αρκει να μαθεις καλα τα μαθηματα που παιζει ηδη να τα ξερεις σε ενα βαθμο. Απο κει και μετα, εφοσον δουλευεις προφανως δε θα τελειωσεις ταυτοχρονα με καποιον που δε δουλευει, αλλα δε βιαζεσαι κιολας τοσο πολυ. Με ενα νορμαλ ρυθμο θα το πετυχεις. Ουτε προβλημα με την παρακολουθηση θα εχεις εκτος αν θες να γραψεις σε ολα 10 οποτε πρεπει να πιασεις και το 1 υποερωτημα που θα πουνε μεσα στην ταξη κ δε το χει το βιβλιο. Αλλα και σ αυτο υπαρχουν λυσεις διοτι βαζουν πολυ υλικο στο ιντερνετ οι καθηγητες, οι φοιτητες αναρτουν τις σημειωσεις, μπορεις να βρεις παλιοτερους κλπ. Το βασικο στο εμπ ειναι να ψαχνεις βιβλιογραφια αγγλικη φυσικα. Αν μαθαινεις απο κει θα μαμας κ θα δερνεις. Τελος, θα σου αναγνωριστουν και αρκετα μαθηματα εφοσον εισαι απο πολυ σχετικη σχολη, ειδικα αν πας στην αντιστοιχη ροη, δηλ εκτος απ τα 3 που θα δωσεις θα κερδισεις και αλλα απο το πρωτο σου τμημα.

Τα 2 απο τα 3 μαθηματα που δινω για κατατακτηριες θεωρω οτι τα εχω σε ενα καλο ποσοστο.Το τριτο το εχω διδαχθει αλλα δεν ειμαι αρκετα καλος οποτε θα πρεπει να προσπαθησω πολυ.Τα αλλα 2 φυσικα και θελουν διαβασμα αλλα πιστευω οτι μπορω να το κανω.Επισης αυτο που πιστευω ειναι οτι αν μπω στην σχολη τωρα στα 27 μου και παρω πτυχιο περιπου στα 32 , μαζι με την δουλεια θα εχω περιπου 6 χρονια προυπηρεσιας (δουλευω ηδη 1 χρονο).Οποτε δεν θα ειναι σαν να βγαινω πρωτη φορα στην αγορα εργασιας στα 32 που φυσικα δεν ειναι και οτι καλυτερο.Να σε ρωτησω,εσυ εχεις τελειωσει την συγκεκριμενη σχολη?Επισης κατι αλλο: γνωριζεις οι ναυπηγοι και οι μηχανολογοι μηχανικοι αν ειναι δυσκολοτερα και πιο απαιτητικα σαν τμηματα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Aν χρειαστεις υλικο απο μεσα πχ υλικο των καθηγητων που δε διατιθεται στο διαδικτυο ή καποια πληροφορηση συγκεκριμενη, να σε πω στα πμ. Εγω τελειωσα μηχανολογων αλλα εχω και πολλα φιλαρακια απο σημμυ. Για μενα το πιο βασικο ειναι να παρεις καποια καλα βοηθηματα και κατσε σπιτι σου και ξεσκισε τα οποτε μπορεις. Εγω ετσι τα καταφερα. Στη χειροτερη περιπτωση οι αλλοι να σε φτασουν, ποτε δε θα σε ξεπερασουν. Βεβαιως αν δε σε νοιαζουν οι βαθμοι εκει τα πραματα ειναι ακομα πιο ευκολα. Γιατι με ρωτας για αλλες σχολες αν ειναι πιο δυσκολες? θες να πας στην πιο δυσκολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dioonet

Νεοφερμένος

Ο dioonet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Aν χρειαστεις υλικο απο μεσα πχ υλικο των καθηγητων που δε διατιθεται στο διαδικτυο ή καποια πληροφορηση συγκεκριμενη, να σε πω στα πμ. Εγω τελειωσα μηχανολογων αλλα εχω και πολλα φιλαρακια απο σημμυ. Για μενα το πιο βασικο ειναι να παρεις καποια καλα βοηθηματα και κατσε σπιτι σου και ξεσκισε τα οποτε μπορεις. Εγω ετσι τα καταφερα. Στη χειροτερη περιπτωση οι αλλοι να σε φτασουν, ποτε δε θα σε ξεπερασουν. Βεβαιως αν δε σε νοιαζουν οι βαθμοι εκει τα πραματα ειναι ακομα πιο ευκολα. Γιατι με ρωτας για αλλες σχολες αν ειναι πιο δυσκολες? θες να πας στην πιο δυσκολη?

Οχι κριτηριο μου δεν ειναι η δυσκολια της σχολης για να επιλεξω.Απλα καπου μεσα στο μυαλο μου υπαρχει και η σκεψη μηπως θα μπορουσα να αλλαξω κλαδο και να παρω ενα δευτερο πτυχιο σε ενα αλλο αντικειμενο.Για παραδειγμα οσον αφορα το πολυτεχνειο τα πιο ενδιαφεροντα τμηματα ειναι οι μηχανολογοι, οι ναυπηγοι και οι ηλεκτρολογοι(κατ'εμε παντα) και γι αυτο σε ρωτησα για αυτες τις 2 σχολες.Αν και μεσα μου εχω σχεδον καταληξει να δοκιμασω την τυχη μου στους ημμυ,και με βοηθησες πολυ εσυ σε αυτο, ωστοσο παντα ψαχνω και κοιταω και αλλες επιλογες που μπορει να εχω.Οπως και να εχει με βοηθησες αρκετα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Επειδή δεν θα μπορείς να παρακολουθείς εγώ θα έλεγα να επιλέξεις την σχολή που τα μαθήματα της σου φαίνονται πιο ενδιαφέρον. Είναι υπερβολικά δύσκολο να διαβάζεις μόνος ένα μάθημα το οποίο σου είναι αδιάφορο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Τοτε θα σκεφτεις πρακτικα. Εστω οτι εχεις αυριο το πρωι ενα πτυχιο σημμυ. Ποιες ειναι οι επομενες κινησεις σου? αν ειχες πτυχιο ναυπηγων ποιες ειναι? κοκ. Για σκεψου και κατι σε οικονομικα, διοικηση κλπ. Ειναι πολυ της μοδας. Για την παρακολουθηση παντως μπορεις να κανεις και κατι αλλο, να δινεις ενα χαρτζηλικι σε εναν που πηγαινει και να σου μεταφερει πληρη εικονα. Σε οποιαδηποτε σχολη αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top