ΗΜΜΥ ΕΜΠ - αναγνώριση μαθημάτων

angeloskar

Νεοφερμένος

Ο angeloskar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα, όπως έχω αναφέρει και σε κάποιες παλαιότερες δημοσιεύσεις, σπουδάζω ημμυ στο εμπ από μεταγραφή. Στην Πάτρα είχα περάσει όλα τα μαθήματα και ήρθα με κατ'εξαίρεση μετεγγραφή(χάνοντας έτσι όλο το πρώτο εξάμηνο της Αθήνας). Έτσι, ζήτησα αναγνώριση μαθημάτων και μου αναγνώρισαν 3/3 από αυτά που είχαν αντιστοιχία. Γνωρίζω ότι κάθε εξάμηνο μπορείς να δηλώσεις μέχρι 6-7 μαθήματα(6 έχει κάθε εξάμηνο) όπως μου είχαν πει σε ένα παλαιότερο post στο forum, και σκέφτηκα ωραία, μπορώ να αφήσω τα μαθήματα αυτά για επι πτυχίω, μιας και δεν είναι δύσκολα. Το πρόβλημα όμως είναι το εξής. Επειδή κανονική εγγραφή στο 1ο εξάμηνο στην Αθήνα δεν έγινε, μήπως θα πρέπει αναγκαστικά να κάνω εγγραφή στο 1ο εξάμηνο πάλι στην Αθήνα από Σεπτέμβριο; Γιατί μου είπαν εκείνη την περίοδο να τους στείλω ποια μαθήματα θα ήθελα να αντικαταστήσω στην θέση των αναγνωρισμένων για το επόμενο εξάμηνο. Και αν το κάνω αυτό, θα είμαι τον χειμώνα πρώτο εξάμηνο και την άνοιξη 3ο εξάμηνο;

Μπορεί κάποιος που είναι από κατ'εξαίρεση μετεγγραφή να μου απαντήσει ή έστω κάποιος που γνωρίζει για αυτό το θέμα;

Έχω ξαναρωτήσει σχετικά με την αναγνώριση μαθημάτων παλαιότερα, συγγνώμη αν κουράζω
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top