Ζήλεια

Diana Fire

Νεοφερμένος

Η Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Ζηλευω αρκετα αλλα προσπαθω να μην φτανω σε υπερβολες και να μην το εκδηλωνω οσο μπορω..Πιστευω πως η ζηλεια ως ενα βαθμο πρεπει να υπαρχει,μην εισαι δηλαδη και τελειως αναισθητος..Αλλα ουτε και το αλλο ακρο.με το παραμικρο να σου μπαινουν υποψιες και να κανεις σκηνες...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tazoulini

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θάσος (Καβάλα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Δεν ζηλευω πολυ...Μου εχει τυχει ομως με τον πρωην μου να του κανω μια τρομερη σκηνη μπροστα σε κοσμο και να χωρισουμε, αλλα τα ξαναβρηκαμε μετα και δεν ξαναεκανα κατι παρομοιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Όταν έχει να κάνει με αγόρια,ναι ζηλεύω αρκετά,δεν μου αρέσει καθόλου βέβαια.
Δεν έχω ζηλέψει ποτέ φίλες.Ποτέ όμως.Το έχω ως απαράβατο "κανόνα" στη ζωή μου να μην μπώ ποτέ στο τρυπάκι της κόντρας και της ζήλειας που συχνά συναντούνται σε πολλές παρέες γυναικών. (και όχι μόνο.)

Θεωρώ πως η ζήλεια ως έννοια και ως συναίσθημα εμπεριέχει μέσα της σε μεγάλο βαθμό την κτητικότητα.

Θεωρούμε δηλαδή ότι κάποιος μας "ανήκει" ή ότι είναι κτήμα μας κατά κάποιο λανθασμένο τρόπο γι'αυτό και ζηλεύουμε όταν κάποιος μας "απομακρύνει" από αυτόν.

Δεν νομίζω πως υπάρχει κάποια άλλη εξήγηση για το ότι ζηλεύουμε,είναι κάτι το τελείως εγωιστικό.

Ωστόσο παραμένει ένα συναίσθημα και η ζήλεια.
Δεν υπάρχουν κατά τη γνώμη μου "καλά" ή "άσχημα" συναισθήματα.
Άσχημος μπορεί να είναι ο τρόπος με τον οποίον τα διαχειριζόμαστε και τα αντιμετωπίζουμε.

εχεις δικιο, καταλαβα ακριβως πως το σκεφτηκες! εκανα κι εγω την ιδια σκεψη, μονο που ας πουμε το φιλοσοφησα λιγο παραπανω και το αναλυσα περισσοτερο....η ζηλια ειναι ουσιαστικα να θεωρεις οτι ο συντροφος σου "δινει"(αγαπη, προτιμιση κτλ εννοω γιαυτο εβαλα εισαγωγικα) κατι σε καποιον αλλο αυτο που δικαιουσαι εσυ ως συντροφος. σκεφετιτε ομως, δικαιουσαι? πως δικαιουσαι? γιατι? υπαρχει καποιος νομος, εστω αγραφος(ιδεολογικος) που να αναφερει πως δικαιουσαι ορισμενα πραγματα ως συντροφος? δν δικαιουμαστε τπτ, οι αλλοι μας δινουν συμφωνα με το ποσο αξιοι ειμαστε για αυτους ή ποσο σημαντικοι. ειναι λαθος να το απαιτουμε αυτο, ειναι κατι που κερδιζεται. λαθος μου κανει να απαιτουμε αγαπη ή προσοχη απο τον συντοφο οταν αυτος δν θελει να την δωσει. το να ζηλευετε χωρις λογο ομως δειχνει την ελειψη εμπιστοσυνης σας, και ειναι προσβλητικο ως προς την ικανοτητα μας να αφοσιωθουμε και να μην κολαζομαστε απο αλλες...:P....ο σωκρατης ανεφερε ως κακο του ερωτα, το οτι ο συντροφος προκειμενου να εχει τον αλλο κοντα του τον περιοριζει ως ανθρωπο και τον βλαπτει.

επισης στις σχεσεις μπαινουν πειρασμοι, σιγουρα θα μπουν, η μαγκια ειναι ποσο θα καταφερεις να αφοσιωθεις. εγω ζηλευω σαν ανθρωπος φυσιολογικα αλλα δν λεω τπτ, ειναι δικαιωμα της να διξει προσοχη σε καποιον που της τραβηξε το ενδιαφερον κι εγω δν εχω καποια σχεση με αυτο ουτε δικαιουμαι λογο. αλλωστε αν με αγαπαει θα φανει, και αυτο εχει σημασια, το αν δν καταφερε να αντισταθει σε καποιον, ειναι ανθρωπινο και πρεπει να σεβομαστε την αδυναμια. εγω προσπαθω και τα παω καλα. ( :whistle: επισης υπαρχει ενας ακομα αρρωστος, σατανικος, καταχθωνιος λογος που το κανω, αμα προσπαθει να με κανει να ζηλεψω δν θα τα καταφερει, θα εχει πολυ φαση, θα εκνευριστει και θα γελασω πολυ μουαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!! :devil: :devil: :P:P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Κορίτσια ζηλεύετε. Και μάλιστα ζηλεύετε και πολύ. Ας προσπαθείτε να το κρύψετε. Και επειδή ζηλεύετε κάνετε και καυγάδες. Ωραία μέχρι εδώ.
Σας κολακεύει να ζηλεύει ο άλλος. Μεταξύ μας τον κάνετε και επίτηδες να ζηλέψει. Αλλά άμα ζηλεύει θυμώνετε. Τώρα τα χαλάμε.
Και ποια είναι τα λογικά πλαίσια? Μήπως αυτά που κάθε φορά εσείς νομίζετε?



Οι γυναίκες όταν ζηλεύουν το κάνουν υποσυνείδητα, επειδή έχουν την τάση να δίνονται ολοκληρωτικά στον σύντροφό τους, ψυχή τε και σώματι. Οι άντρες όμως που ειδικά σε αυτές τις ηλικίες δεν παραδέχεστε ούτε στον εαυτό σας τα αισθήματά σας φτάνετε σε διαδικασία να προσπαθείτε να αρνείστε τη ζήλεια σας... Γιατί για τους περισσότερους σε αυτή την ηλικία, η κοπέλα δεν είναι τίποτα παραπάνω από μία γκόμενα..
- Δεν μιλάω για εσένα, γιατί δεν σε ξέρω προσωπικά, οπότε μην παρεξηγηθείς-:P


Τώρα όσον αφορά εμένα... Παλιά ζήλευα.. Αλλά πλέον έχω μάθει να αγαπάω και να φροντίζω τον εαυτό μου, οπότε δεν μπαίνω σε αυτή την διαδικασία.

λαθος μου κανει να απαιτουμε αγαπη ή προσοχη απο τον συντοφο οταν αυτος δν θελει να την δωσει.

Φίλε μου νομίζω ότι μπερδεύεσαι λίγο. Από την στιγμή που είσαι με κάποιον, με τον σύντροφό σου σημαίνει ότι έχει κάποια αισθήματα για εσένα.. Αλλιώς γιατί να είναι μαζί σου?? Για την προσοχή οκ.. Αλλά για την αγάπη? Τι θα πει δεν θέλει να σου δώσει αγάπη? Τότε γιατί είναι μαζί σου? Για να έχει κάποια να ........?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Οι γυναίκες όταν ζηλεύουν το κάνουν υποσυνείδητα, επειδή έχουν την τάση να δίνονται ολοκληρωτικά στον σύντροφό τους, ψυχή τε και σώματι. Οι άντρες όμως που ειδικά σε αυτές τις ηλικίες δεν παραδέχεστε ούτε στον εαυτό σας τα αισθήματά σας φτάνετε σε διαδικασία να προσπαθείτε να αρνείστε τη ζήλεια σας... Γιατί για τους περισσότερους σε αυτή την ηλικία, η κοπέλα δεν είναι τίποτα παραπάνω από μία γκόμενα..
Στερεότυπα. :)
Δεν ισχύει αυτό για όλες τις περιπτώσεις.
Υπάρχουν και αγόρια που δίνονται ολοκληρωτικά. Και αντίστοιχα υπάρχουν και γυναίκες που δεν δίνονται.
Αν και διαφωνώ γενικότερα με το "ολοκληρωτικά",πάντα πρέπει να κρατάμε και πράγματα για τον ευατό μας αλλά Ok,άλλο θέμα τούτο. :P

εχεις δικιο, καταλαβα ακριβως πως το σκεφτηκες! εκανα κι εγω την ιδια σκεψη, μονο που ας πουμε το φιλοσοφησα λιγο παραπανω και το αναλυσα περισσοτερο....]η ζηλια ειναι ουσιαστικα να θεωρεις οτι ο συντροφος σου "δινει"(αγαπη, προτιμιση κτλ εννοω γιαυτο εβαλα εισαγωγικα) κατι σε καποιον αλλο αυτο που δικαιουσαι εσυ ως συντροφος. σκεφετιτε ομως, δικαιουσαι? πως δικαιουσαι? γιατι? υπαρχει καποιος νομος, εστω αγραφος(ιδεολογικος) που να αναφερει πως δικαιουσαι ορισμενα πραγματα ως συντροφος? δν δικαιουμαστε τπτ, οι αλλοι μας δινουν συμφωνα με το ποσο αξιοι ειμαστε για αυτους ή ποσο σημαντικοι. ειναι λαθος να το απαιτουμε αυτο, ειναι κατι που κερδιζεται.]
Συμφωνώ απόλυτα με τον προβληματισμό ως προς το τι "δικαιούμαστε" και τι όχι.
Γενικότερα πιστεύω πως βασική προϋπόθεση για να υπάρξει μια ισορροπημένη σχέση είναι να υπάρχει ελευθερία.
Δεν μπορείς να "φυλακίζεις" ή να ΄βάζεις "όρια" στον άλλον.
Μόνος του "πρέπει" να κινείται με βάση αυτά που νιώθει για σένα.
Αν θέλει να απατήσει ή να πάει με άλλη,τότε Ok,ας πάει και να περάσει καλά.Με την ευχή μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Μα δεν πρόκειται για στερεότυπο, η φύση της γυναίκας είναι έτσι... είναι μακράν πολύ πιο συναισθηματική από τον άντρα.. Φυσικά δεν μιλάω για τις εξαιρέσεις αν και αυτές κατ' εμέ είναι λίγες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
..κατ' εσέ είναι λίγες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
για εσένα όμως όχι...Φυσικά.. αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει..:P έτσι δεν είναι...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=kKmXyGNrmXI&feature=related
Αν είσαι καιρό σε σχέση και συνεχίζεις και ζηλεύεις μερικές φορές σε κάνει να νιώθεις χαρούμενh που ακόμα σε νοιάζει αυτός ο άνθρωπος και που δεν έχεις ξενερώσει. Εμένα μου πήρε 3 χρόνια να μαλακώσω, αλλά σε στιγμές που νιώθω μπερδεμένη και φοβάμαι αν έχουμε ξενερώσει αρκεί να σχολιάσει θηλυκό και γίνομαι αγνώριστη, μου περνάνε όλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Στερεότυπα. :)
Δεν ισχύει αυτό για όλες τις περιπτώσεις.
Υπάρχουν και αγόρια που δίνονται ολοκληρωτικά. Και αντίστοιχα υπάρχουν και γυναίκες που δεν δίνονται.
Αν και διαφωνώ γενικότερα με το "ολοκληρωτικά",πάντα πρέπει να κρατάμε και πράγματα για τον ευατό μας αλλά Ok,άλλο θέμα τούτο. :P


Συμφωνώ απόλυτα με τον προβληματισμό ως προς το τι "δικαιούμαστε" και τι όχι.
Γενικότερα πιστεύω πως βασική προϋπόθεση για να υπάρξει μια ισορροπημένη σχέση είναι να υπάρχει ελευθερία.
Δεν μπορείς να "φυλακίζεις" ή να ΄βάζεις "όρια" στον άλλον.
Μόνος του "πρέπει" να κινείται με βάση αυτά που νιώθει για σένα.


Παιδιά πολύ ωραίες όλες οι απόψεις.Συμφωνώ σχεδόν με όλα.
Θα σταθώ όμως στο μήνυμα της Έλενας.Φυσικά και δεν μπορείς να φυλακίσεις κάποιος.Εξάλλου τι αξία έχει μια σχέση που δεν υπάρχει ελευθερία αλλά πίεση;:/:
Αν θέλει να απατήσει ή να πάει με άλλη,τότε Ok,ας πάει και να περάσει καλά.Με την ευχή μου. :P


Ακριβώωωωωωως...και θα είμαι χαρούμενη που έφυγε απο δίπλα μου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν ζηλεύω καθόλου. :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν ζηλεύω καθόλου. :P:P
Αυτά είναι..Πες μας το μυστικό!:P
Εγώ παλιότερα δεν ζήλευα...:whistle: Καθόλου όμως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Εγω τωραα ζηλευω.Που και που.
Γενικα εξαρταται.Μπορει καποια που να μην ζηλευα, τωρα να την ζηλευω.Εστω και λιγο.
Δεν κανω ουτε σκηνες ουτε τιποτα.
Ουτε καν το λεω, βασικα. :P
Σιγουρα δεν με τρωει κι ολη μερα τι θα κανει με αυτην και τι θα κανει με την αλλην.
Τωρα αμα του την πεφτει μπροστα στα ματια μου, δεν ξερω τι θα κανω.:redface:
Εμ.Τι αλλο?:/
Αυτά είναι..Πες μας το μυστικό!:P
Εγώ παλιότερα δεν ζήλευα...:whistle: Καθόλου όμως
Mην τον ακους.Ψεματα λεει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
PΤωρα αμα του την πεφτει μπροστα στα ματια μου, δεν ξερω τι θα κανω.:redface:
Εμ.Τι αλλο?:/

Mην τον ακους.Ψεματα λεει. :P

Τίποτα μπροστά στην άλλη :P Καμιά άγρια ματιά ίσως.Βασικά αν δεν ανταποκρινεται εκείνος όλα οκ(φαντάζομαι δηλαδή :P:whistle:)
Στο σπίτι θα πέσει η παντόφλα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Τίποτα μπροστά στην άλλη :P Καμιά άγρια ματιά ίσως.Βασικά αν δεν ανταποκρινεται εκείνος όλα οκ(φαντάζομαι δηλαδή :P:whistle:)
Στο σπίτι θα πέσει η παντόφλα :D
Ναι.Εχμ.Δεν μου εχει τυχει να πω την αληθεια.
Βασικα ψεμα.Μου εχει τυχει.
Του την επεφτε και εγω εφυγα.Σκατα ψυχολογια κλασικα.
Και απλα οι φιλες μου με πηραν και με πηγαν πισω και καθομασταν σαν μια ωραια παρεα.
Βεβαια παει καιρος απο τοτε.
Τωρα θα ενεργουσα διαφορετικα σιγουρα.Πως, δεν ξερω.Εξαρταται απο το τι θα εκανε η κοπελια.
:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Σαν μια ωραία παρέα :/::mad:
Να θες να την κοπανήσεις και να μην μπορείς :P
Εμένα μου έτυχε πολύ πρόσφατα αλλά,οκ,δεν αντέδρασα κάπως γιατί ο χρυσόοοος μου με κοίταζε με ένα απελπισμένο ύφος σε στυλ ''Πάει καλά η φίλη σου?'' :PΌχι,δεν πάει ;)
Τίποτα παιδί μου,θέλουν ψυχική ηρεμία τέτοιες σκηνές(για να μην καταλήγουν αυτές στο χώμα και εμείς στη φυλακή...θα γεμίσουν οι φυλακές :whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Ετσι κι αλλιως διπλα μου ειναι οι φυλακες δεν θα αλλαξω και περιβαλλον.:P

Αχ.Ναι.Αμα με κοιταει και μενα ετσι εκεινη τη στιγμη θα ειμαι ο πιο ευτυχισμενος ανθρωπος. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Χαχαχα,σωστά :P(Τώρα είδα πως είσαι απο Κορυδαλλό:redface:)
Ας μην κοιτάξει,και θα δει ;) :mad: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Ζηλεύω αγιάτρευτα και δεν μπορώ να το κρύψω:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
ζηλευω πολυ. δυστυχως :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top