Ζήλεια

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αν είναι ασήμαντη γιατί ζηλεύεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
μα λεγοντας ασημαντη εννοω οχι τοσο σοβαρη... οχι οτι δν μετραει καθολου... αν ειναι κατι πιο πρωχορημενο εχεις εμπιστοσυνη στον αλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lazos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Να ταν η ζηλια ψορα θα την ειχε ολος ο κοσμος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
στο θεμα των φιλων δε ζηλευω,σπανια εως ποτε.τωρα στο γκομενικο.ναι,ζηλευω :D .θελω να πιστευω σε κανονικα επιπεδα αλλα μαλλον ειμαι λιγο πιο πανω :D :lol::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Ζηλεύω, τις περισσότερες φορές σε φυσιολογικά πλαίσια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lola_29

Νεοφερμένος

Η Aγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Εμ,εντάξει...μερικές φορές γίνομαι ζηλιαρα,όχι σε ερωτικές σχέσεις,σε φιλικές...:hmm::s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Ούτε εγώ σε φίλους. Ή μάλλον δεν έχει χρειαστεί ποτέ για να το δω. :-/

Στις ερωτικές σχέσεις ναι. Αλλά ποτέ, ποτέ, ποτέ δεν το εκφράζω. Ειδικά άμα έχει τελειώσει κλπ., με καταλαβαίνει κανείς...? :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Luis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Ζήλεια... Τι απαίσιο και εξοργιστικό συναίσθημα. Που οφείλεται άραγε? Έχει καταστρέψει τη γνησιότητα των διαπροσωπικών σχέσεων. Έχει φθείρει το νόημα της επαφής. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να ζηλέψεις τον άλλο και να προσπαθείς να τον μειώσεις. Γιατί αυτή η καταστροφή? Η ζήλεια στον έρωτα ... βέβαια ... είναι μαρτύριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Αν ο φίλος σου έιναι πραγματικός δεν ζηλεύεις αλλά χαίρεσαι , αυτο πιστεύω εγώ.Τωρα για την ζήλια στην αγάπη. . .ναι είμαι ζηλιάρα!Ανθρώπινο συναίσθημα είναι και πιστεύω πως αν δεν ζηλεύεις σε αυτό το θέμα έστω και λίγο τοτε δεν αγαπάς ,είσαι αναίσθητος!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν ο φίλος σου έιναι πραγματικός δεν ζηλεύεις αλλά χαίρεσαι , αυτο πιστεύω εγώ.Τωρα για την ζήλια στην αγάπη. . .ναι είμαι ζηλιάρα!Ανθρώπινο συναίσθημα είναι και πιστεύω πως αν δεν ζηλεύεις σε αυτό το θέμα έστω και λίγο τοτε δεν αγαπάς ,είσαι αναίσθητος!:P

θα συμφωνησω με την συμπατριωτισσα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Ούτε εγώ σε φίλους. Ή μάλλον δεν έχει χρειαστεί ποτέ για να το δω. :-/

Στις ερωτικές σχέσεις ναι. Αλλά ποτέ, ποτέ, ποτέ δεν το εκφράζω. Ειδικά άμα έχει τελειώσει κλπ., με καταλαβαίνει κανείς...? :S
Αμέ.
:P
Ούτε εγώ το δείχνω.
Το σφραγίζω στις φυλακές των συναισθημάτων μου και το αφήνω να βγει όταν βρίσκομαι μόνη μου. Με δυσκολία χωράει να περάσει μέσα απο τα γκρίζα βρώμικα κάγκελα, κι όταν καταφέρνει και βγαίνει, η θέα που αντικρίζει είναι κάπως απροσδόκητη.
(Τι κάθομαι και λέω πάλι βραδιάτικα; :/ )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
οταν ζηλευα προσπαθουσα να το απαγορευψω στον εαυτο μου....μεχρι που διαβασα ενα βιλιο που εξηγει τον μηχανισμο της ζηλιας και απο τοτε ειπα ενα ωραιοτατο "αντε γεια!!!" σε αυτο το συναισθημα. δεν μου σημβαινει πια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xmmmm

Νεοφερμένος

Η xmmmm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
οταν ζηλευα προσπαθουσα να το απαγορευψω στον εαυτο μου....μεχρι που διαβασα ενα βιλιο που εξηγει τον μηχανισμο της ζηλιας και απο τοτε ειπα ενα ωραιοτατο "αντε γεια!!!" σε αυτο το συναισθημα. δεν μου σημβαινει πια...
Ωχχ βιβλίο ζήλιας..για πες χαχα:Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
οταν ζηλευα προσπαθουσα να το απαγορευψω στον εαυτο μου....μεχρι που διαβασα ενα βιλιο που εξηγει τον μηχανισμο της ζηλιας και απο τοτε ειπα ενα ωραιοτατο "αντε γεια!!!" σε αυτο το συναισθημα. δεν μου σημβαινει πια...
ρε για δωσε λεπτομερειες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
αρκετα αλλα προσπαθω-και νομιζω οτι τα καταφερνω-να μην το δειχνω...εχω και ενα εγωισμο:)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μετά από πολύ σκέψη κατέληξα ότι δεν ζηλεύω.Χωρίς όμως αυτό να σημαίνει ότι δεν νοιάζομαι.Θέλω να έχω εμπιστοσύνη στον άλλον.Αν είναι να κάνει κάτι θα το κάνει είτε 'φωνάξω' είτε όχι.
Το να κάνω σαν υστερική και να αρχίσω τα τρελά ''Και ποια είναι αυτή?Γιατί την χαιρέτησες?Πού την ξέρεις?Κάτι έγινε μεταξύ σας έτσι?Το ξέρω μη μου πεις.Το αισθάνομαι.Είσαι διαφορετικός.:jumpy:'' ε το θεωρώ κάπως μλκ:P
Μερικές φορές κιόλας όταν κατηγορείς τον άλλον για κάτι που δεν έκανε,τον οδηγείς στο να το κάνει από αντίδραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Ζηλέυω, ζηλεύω πολύ και όταν αφορα κοντινά μου άτομα το λέω (φυσικά όχι κατινιες και τέτοια), δεν το βρήσκω κατι για το οποίο πρεπει να να ντρέπεσαι, στο κατω κάτω αυτα τα άτομα με αγαπανε γι αυτο που είμαι και αυτο είναι μέρος μου. Όταν ζηλευεις και το κρατας μέσα σου σε φθείρει και βασανίζεσαι και άδικα τις περισσότερες φορες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ζηλέυω, ζηλεύω πολύ και όταν αφορα κοντινά μου άτομα το λέω (φυσικά όχι κατινιες και τέτοια), δεν το βρήσκω κατι για το οποίο πρεπει να να ντρέπεσαι, στο κατω κάτω αυτα τα άτομα με αγαπανε γι αυτο που είμαι και αυτο είναι μέρος μου. Όταν ζηλευεις και το κρατας μέσα σου σε φθείρει και βασανίζεσαι και άδικα τις περισσότερες φορες


+1000000000000000000000000000000:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ζηλευω αρκετα μπορω να πω. Το θεωρω ομως ενα απο τα χειροτερα χαρακτηριστικα μου και καθε φορα που αισθανομαι αυτο το συναισθημα προσπαθω να το καταπνιξω. Σχεδον ποτε δεν το λεω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top