Εύκολη κόπωση...γιατί;

NaDia0tiNaNai

Νεοφερμένος

Η NaDia0tiNaNai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σαν μαστουρωμένο είμαι ρε παιδία (:P:P:P) ..Σε τι οφείλεται αυτο;
Κουράζομαι πολύ εύκολα, κοιμάμαι απο τις εννέα το βράδυ για να ξυπνήσω στις 8 παρα.., και πάλι νυστάζω...Δεν μου φτάνει ο υπνος.Γυρνάω απο το σχολείο και κοιμάμαι ορθια...:(
Η καθηγήτρια Οικιακής Οικονομίας κάνοντας μάθημα το ανέφερε -χωρις να της έχω πει εγώ τίποτα..- και είπε οτι μπορεί να το πάθουν αυτο άνθρωποι όταν τους λειπουν βιταμίνες αλλα εγω κάνω σωστη διατροφή..
Εσεις έχετε πάθει κατι παρόμοιο ποτέ; Και αν ναι, πώς το αντιμετωπίσατε; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Το΄χα πάθει στην Γ' Λυκείου. Το μόνο που με ένοιαζε ήταν πότε θα κοιμηθώ. Και το παθαίνω γενικά σε περιόδους που έχω πολλή δουλειά, μάλλον βγαίνει στην επιφάνεια η τεμπελιά μου. Κάνε εξετάσεις, πρόσεχε τι τρως, γυμνάσου-δίνει ενέργεια, και προσπάθησε να εκπαιδεύσεις το σώμα σου να κοιμάται συγκεκριμένες ώρες. Που θα πάει θα σου περάσει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Σαν μαστουρωμένο είμαι ρε παιδία (:P:P:P) ..Σε τι οφείλεται αυτο;
Κουράζομαι πολύ εύκολα, κοιμάμαι απο τις εννέα το βράδυ για να ξυπνήσω στις 8 παρα.., και πάλι νυστάζω...Δεν μου φτάνει ο υπνος.Γυρνάω απο το σχολείο και κοιμάμαι ορθια...:(
Η καθηγήτρια Οικιακής Οικονομίας κάνοντας μάθημα το ανέφερε -χωρις να της έχω πει εγώ τίποτα..- και είπε οτι μπορεί να το πάθουν αυτο άνθρωποι όταν τους λειπουν βιταμίνες αλλα εγω κάνω σωστη διατροφή..
Εσεις έχετε πάθει κατι παρόμοιο ποτέ; Και αν ναι, πώς το αντιμετωπίσατε; :D


το παθαινω και εγω αυτο,συνηθως οταν δεν βρισκομαι σε εγρηγορση,υστερα πχ απο την εξεταστικη που εχω περασει μεγαλο διαστημα κουρασης και αγχους.δεν ξερω πως να το εξηγησω,ισως επειδη μετα ηρεμω και δεν εχω τπτ να κανω...

παντως πηγαινε να κανεις καμια εξεταση αιματος,μηπως σου λειπουν βιταμινες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Παιζει να φταιει κι οτι κοιμαται και πολυ?
Δοκιμασε να κοιμασαι πιο αργα, γιατι ο υπνος εμενα υπνο μου φερνει.:P
Και αν ειναι πανε σε κανα φαρμακειο να σου δωσουν κατι τονοτικο για την ηλικια σου. Πρσπαθησε να εχεις και πιο πολλα πραγματα να κανεις ή να βγαινεις καμια βολτα το απογευμα:D

Αλλα ναι κανε και εξετασεις αιματος που παν τα παιδια.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vera94

Νεοφερμένος

Η vera94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Α εγώ αυτό το μαστουρωμένο style το έχω εκ γενετής!!! Πώς το αντιμετωπίζω τώρα? Αυτό είναι ένα πρόβλημα... βασικά κοιμάμαι... το πρωί, το μεσημέρι, το βράδυ όποτε βρίσκω χρόνο! Ριξ'το στον ύπνο μωρέ και εσυ... !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάτθα45561

Νεοφερμένος

Η Μάτθα45561 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εγω πάλι θα σου έλεγα να αντισταθείς στον ύπνο.Περνάω κι εγω τα ίδια.Πω πω πραγματικά δεν ξέρω ουτε εγώ γιατι συμβαίνει.Πιστεύω όμως πως είναι η κούραση και η πίεση των μαθημάτων.Ο ύπνος είναι απαραίτητος,αλλά μην επαναπάβεσαι.Κάθε φορά που πιάνεις τον εαυτό σου να νυστάζει,προσπάθησε να το αποφύγεις.Αυτό προσπαθώ να κάνω κι εγώ...λογικά κάποια στιγμή θα περάσει κι αυτό,τι να κάνομε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwtsia

Νεοφερμένος

Η kwnstantina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
το παθα και γω φέτος που είμουν τελειόφητη και μου περασε μονο οταν κλείσαν τα σχολεία... δηλαδή τώρα το καλοκαίρι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Τσέκαρε το σίδηρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Να κανεις εξεταση αιματος να δεις πως εισαι,αν οι βιταμινες ειναι φυσιολογικες,ο αιματοκριτης.Και το κυριοτερο να τρως φαγητα πλουσια σε σιδηρο(φακες) και βιταμινες(πορτοκαλαδες,αναναδες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Παιδια,στις περισσοτερες περιπτωσεις δεν υπαρχει λογος ανησυχιας,ειναι κατι το φυσιολογικο.Απο τρια πραγματα εχει αναγκη ενας εφηβος :
1)σωστη διατροφη
2)ασκηση οσο δυνατο
3)ΚΡΕΒΑΤΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Στην εφηβεια ο οργανισμος κυριολεκτικα υπερλειτουργει,καθως σημειωνονται οι μεγαλυτερες αλλαγες στα παντα.Αυξανεται το υψος,ο ογκος,εκκρινονται ορμονες,ολα αυτα ειναι φυσικο να κουραζουν τον οργανισμο,το περναμε ολοι.Αλλοι σε μεγαλυτερο,κι αλλοι σε μικροτερο βαθμο.Ενα check up παντως-κυριως για σιδηρο-ποτε δεν εβλαψε κανεναν.:)Και να θυμαστε : Κ Α Ν Ε Ν Α ειδος βιταμινης δεν μπορει να αντικαταστησει ενα πληρες και υγιεινο γευμα.Τετοιου ειδους σκεβασματα λειτουργουν ως συμπληρωματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εγώ το παθαίνω ακόμα, ιδίως στις εξεταστικές μετά είμαι στο κρεβάτι για καμία βδομάδα. Αυτή τη φορά λέω να δοκιμάσω energy drink. :drunk:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Εγώ το παθαίνω ακόμα, ιδίως στις εξεταστικές μετά είμαι στο κρεβάτι για καμία βδομάδα. Αυτή τη φορά λέω να δοκιμάσω energy drink. :drunk:
συμφωνα με μια ερευνα που διαβασα προσφατα.Τα ενεργειακα ποτα δεν προσφερουν σε ολους,παρα μονο σε εκεινους που γυμναζονται εντονα σε τακτα χρονικα διαστηματα,ωστε να αναπληρωνεται ενα ποσοστο υδατανθρακων που χαθηκε κατα την ασκηση,και να ενυδατώνεται ο οργανισμος.Αυτο που λεγεται στις διαφημησεις,οτι γενικα το ταδε ποτο ενυδατώνει καλυτερα απο το νερο,είναι ενας μυθος,ή αληθεια του οποιου χανεται στα ψηλα γραματα.

Προφανως πρεπει να αρχισεις να τρεφεσαι διαφορετικα.Αρκετες κοπελες (βαζω και την αδερφη μου μεσα) κατα τη διαρκεια εξετάσεων κυριολεκτικα σέρνονται,κι αυτο σημαινει πως ο οργανισμος τους εχει καποια πραγματα αναγκη.

Αν δεν εχεις κανει εξετασεις παντως,καλο θα ηταν να το κοιταξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
το παθαινω συνηθως τις καλοκαιρινες περιοδους.....και μου ειναι πολυ δυσκολο και μενα !αυτη τη στιγμη μου λειπει υπνος,ξερω μεσα μου οτι πρεπει να κοιμηθω αλλα το θεμα ειναι οτι αν κοιμηθω παραπανω θα ειναι σαν να εχω χασει την μιση μου μερα οποτε δεν με οφελει.....:hmm:

Επισης μετα απο ταξιδια το παθαινω μεχρι να συνελθω θα εχουνε περασει βδομαδες:D προφανως βγαινει η κουραση μαζεμενη...γι'αυτο να κανεις τις εξετασεις και ολα αυτα αλλα το παν ειναι να τρως υγιεινα και να γυμναζεσαι που και που γιατι οπως λενε Νους υγιής εν σώματι υγιεί ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
συμφωνα με μια ερευνα που διαβασα προσφατα.Τα ενεργειακα ποτα δεν προσφερουν σε ολους,παρα μονο σε εκεινους που γυμναζονται εντονα σε τακτα χρονικα διαστηματα,ωστε να αναπληρωνεται ενα ποσοστο υδατανθρακων που χαθηκε κατα την ασκηση,και να ενυδατώνεται ο οργανισμος.Αυτο που λεγεται στις διαφημησεις,οτι γενικα το ταδε ποτο ενυδατώνει καλυτερα απο το νερο,είναι ενας μυθος,ή αληθεια του οποιου χανεται στα ψηλα γραματα.

Προφανως πρεπει να αρχισεις να τρεφεσαι διαφορετικα.Αρκετες κοπελες (βαζω και την αδερφη μου μεσα) κατα τη διαρκεια εξετάσεων κυριολεκτικα σέρνονται,κι αυτο σημαινει πως ο οργανισμος τους εχει καποια πραγματα αναγκη.

Αν δεν εχεις κανει εξετασεις παντως,καλο θα ηταν να το κοιταξεις.
Δεν βοηθούν στην απόδοση του διαβάσματος; :redface:

Συνήθως ή ξεχνάω να φάω ή από το άγχος μου δεν τρώω, άρα απορρίπτονται τα περί διατροφής. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εγω το παθαινω αυτο λιγο το καλοκαιρι και αν το παθω το χειμωνα ειναι επειδη με κουραζει η μονοτονια των μαθηματων!αλλα ειναι και η ηλικια μας τωρα που μπορει να ειμαστε κυκλοθυμικοι,να μην νιωθουμε κασλα ,να βαριομαστε!το αντιδοτο σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι να κανουμε κατι δημιουργικο πανω απο ολα και ευχαριστω για μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Δεν βοηθούν στην απόδοση του διαβάσματος; :redface:

Συνήθως ή ξεχνάω να φάω ή από το άγχος μου δεν τρώω, άρα απορρίπτονται τα περί διατροφής. :P
δεν απορριπτονται,αυτο ακριβως εννοω.ΔΕΝ ΤΡΩΤΕ σωστα,και οσον αφορα την ποσοτητα,αλλα και την ποιοτητα.Ακριβως,ενα energy drink δε θα σε βοηθησει στο να αποδωσεις πνευματικα.Βαλε τον εαυτο σου σε ενα προγραμμα και τρωε ό,τι πρεπει,διαφορετικα ο εαυτος σου με τη σειρα του θα σε κρεμαει,οταν εχεις απαιτησεις.Οσο για το αγχος,απλα γινε λιγο πιο αναισθητη.Ολα εινα μεσα στο προγραμμα,και η επιτυχια κι η αποτυχια.Μονο που για να υπαρξει προοπτικη επιτυχιας,πρεπει πρωτα να ειναι σε καλη κατασταση ο εαυτος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
δεν απορριπτονται,αυτο ακριβως εννοω.ΔΕΝ ΤΡΩΤΕ σωστα,και οσον αφορα την ποσοτητα,αλλα και την ποιοτητα.Ακριβως,ενα energy drink δε θα σε βοηθησει στο να αποδωσεις πνευματικα.Βαλε τον εαυτο σου σε ενα προγραμμα και τρωε ό,τι πρεπει,διαφορετικα ο εαυτος σου με τη σειρα του θα σε κρεμαει,οταν εχεις απαιτησεις.Οσο για το αγχος,απλα γινε λιγο πιο αναισθητη.Ολα εινα μεσα στο προγραμμα,και η επιτυχια κι η αποτυχια.Μονο που για να υπαρξει προοπτικη επιτυχιας,πρεπει πρωτα να ειναι σε καλη κατασταση ο εαυτος σου.
παντως γιαννη αμα ετρωγες αυτα που τρωω εγω,θα γινοντουσαν χημικες αντιδρασεις στην κοιλια σου και θα εσκαγε!χαχαχαχαχαχπαντως η διατροφη ειναι ενας βασικοτατος παραγοντας για την ισσοροποια και ευεξια του οργανισμου μας!αμα τρωμε συνεχεια προχειρο φαγητο,πινουμε καφεδες,και παχαινουμε και δεν προσφερουμε κατι στον οργανισμο μας!για αυτο μονο σπιτικο φαγητο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
παντως γιαννη αμα ετρωγες αυτα που τρωω εγω,θα γινοντουσαν χημικες αντιδρασεις στην κοιλια σου και θα εσκαγε!χαχαχαχαχαχπαντως η διατροφη ειναι ενας βασικοτατος παραγοντας για την ισσοροποια και ευεξια του οργανισμου μας!αμα τρωμε συνεχεια προχειρο φαγητο,πινουμε καφεδες,και παχαινουμε και δεν προσφερουμε κατι στον οργανισμο μας!για αυτο μονο σπιτικο φαγητο!

Τρωω παρα πολυ,αληθεια.Ολη την ωρα βασικα.:redface:Απλα περιοριζω τις βλακειες(αναψυκτικα καθολου-αλκοολ ελαχιστο και τα υπολοιπα εξαρταται.)Οποτε εδω και χρονια το βαρος μου ειναι το ιδιο;)Το μονο σπιτικο φαγητο δεν ειναι κατ'αναγκην απαραιτητο και δε νομιζω πως το εφαρμοζει κανεις.Αρκει να ξερεις τι τρως,και ποσο συχνα το κανεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Τρωω παρα πολυ,αληθεια.Ολη την ωρα βασικα.:redface:Απλα περιοριζω τις βλακειες(αναψυκτικα καθολου-αλκοολ ελαχιστο και τα υπολοιπα εξαρταται.)Οποτε εδω και χρονια το βαρος μου ειναι το ιδιο;)Το μονο σπιτικο φαγητο δεν ειναι κατ'αναγκην απαραιτητο και δε νομιζω πως το εφαρμοζει κανεις.Αρκει να ξερεις τι τρως,και ποσο συχνα το κανεις.
ε καλα δεν λεμε να κανουμε και το σπιτικο φαγητο θρησκεια αλλα οπως ειπες να ξερουμε τι τρωμε και ποτε!:clapup:εγω κανω καποιες αυξομοιωσεις αρους αλλα οχι πολλες!και εγω καταναλωνω μεγαλες ποσοτητες φαγητου αλλα κυριως σπιτικο απλως λατρευω τα γλυκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
ε καλα δεν λεμε να κανουμε και το σπιτικο φαγητο θρησκεια αλλα οπως ειπες να ξερουμε τι τρωμε και ποτε!:clapup:εγω κανω καποιες αυξομοιωσεις αρους αλλα οχι πολλες!και εγω καταναλωνω μεγαλες ποσοτητες φαγητου αλλα κυριως σπιτικο απλως λατρευω τα γλυκα!
εχεις 666 μηνυματα μακρια απο μας:eek::eek::eek::eek::eek:

:Pεγω λατρευω τα παντα,γλυκα και αλμυρα δυστυχως.Κι επειδη στην Κρητη δεν μπορουσα να παρω τη μανα μου μαζι,αρχισα να μαγειρευω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top