Γενικό -  Εφόδια πέρα από βοηθήματα!

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Βασικά, μπορεί να πηγαίνω φροντιστήρια, αλλά αυτό προσωπικά για εμένα δεν αρκεί. Αγοράζω δηλαδή και βοηθήματα.

Εσείς αγοράζετε, και αν ναι ποια; Ας ανταλλάξουμε απόψεις, μήπως και βρούμε τα καλύτερα προς αγορά (και συμφέρον μας εννοείται!)

Λοιπόν, ξεκινώ με τα δικά μου, με τα οποία είμαι και πολύ ευχαριστημένη:

  • Μαθήματα Σύνταξης της αρχαίας Ελληνικής - Πολυξένη Μπίλλα
  • Μαθήματα αρχαίας Ελληνικής γραμματικής - - // -
  • Λεξικό ανώμαλων ρημάτων - Ι. Ρωσση
  • Ρητορικά Κείμενα - Σαββάλας
  • Και έχω κατεβάσει ένα εξοχότατο ετυμολογικό λεξικό (mail.phl.uoc.gr/announce/docti2lfORdbp.doc)

Θέλω ν' αγοράσω κι ένα λεξικό αρχαίων, έχετε να προτείνετε κανένα μεγάλο και καλό; Όπως επίσης αν βρείτε και καλό υλικό στο διαδίκτυο... link!!

Πάμε λοιπόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
τη γραμματικη την ειχα παρει και εγω στην α επειδη με δυσκολευε λιγο.... αλλα ειναι για πλ ψηλο επιπεδο οποτε την φυλαω για του χρονου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Όντως, αλλά πολύ καλή και αναλυτική. Να σου πω, κάποια πράγματα ρίξ' τα μια ματιά και από 'κει, βέβαια στην δευτέρα θα κάνεις επανάληψη της πρώτης, αλλά για να μην σου πέσουν μαζεμένα (αν βέβαια ακολουθήσεις θεωρητική, αλλιώς δεν σου χρειάζεται).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Γραμματική/ Συντακτικό Βασιλάτου και τα αντίστοιχα βιβλία ασκήσεων.
Κατάλογος ρημάτων ομαλών και ανώμαλων, κλασσικά, Πατάκης.
Λεξικό αρχαίας ελληνικής Κώστας Κιουπκιόλης/ επιτροπή φιλολόγων.
:no1:


Βασικά έχω συλλογή θεωρητικών βοηθημάτων- πήγαινε και ο αδερφός μου θεωρητική. :P *goes to study*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanasis_KAS

Νεοφερμένος

Ο thanasis_KAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Θέλω ν' αγοράσω κι ένα λεξικό αρχαίων, έχετε να προτείνετε κανένα μεγάλο και καλό; Όπως επίσης αν βρείτε και καλό υλικό στο διαδίκτυο... link!!

Πάμε λοιπόν!

Εγώ έχω της Βλάχου, και είναι πολύ καλό!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Εγω εχω το ''Λεξικο ρηματων αρχαιας ελληνικης ομαλων και ανωμαλων'' απο Πατακη-Τζιρακη.

Ασχετα αν ειμαι τεχνολογικη, με εχει βοηθησει αρκετες φορες και σε επαναληψεις που κανω στα γενικης παιδειας, και περυσι και φετος.

εδιτ
αυτο που λεει και η Χεη Τζοη λεω κι εγω, τωρα το ειδα. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Εγω εχω ενα λεξικο ανωμαλων του Γεωργοπαπαδακου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoula!

Νεοφερμένος

Η vasoula! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Θα ήθελα να μου πείτε ποια βιβλία (γραμματική,συντακτικό αρχαίων,βοηθήματα κ.τ.λ) χρειάζετε ένας μαθητής της θεωρητικής.
(επειδή ήδη έχω κάποια βιβλία θα προτιμούσα να είναι αρκετά "δύσκολα" για να μην πάει τσάμπα και ο κόποσ και τα χρήματα....:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Η καθηγήτρια που μου κάνει άγνωστο μου πρότεινε το λεξικό ανωμάλων ρημάτων του Γεωργοπαπαδάκου... σίγουρα χρειάζεσαι ένα απ' αυτά! Όσο για το συγκεκριμένο, το προτείνω ανεπιφύλακτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Τα δικα μου είναι τέλεια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Το βασικό λεξικό ρημάτων της αρχαίας ελληνικής του σαββαλα οπωσδήποτε..



επίσης το βιβλίο με άγνωστα για β και γ των εκδόσεων ζητη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
εγω εχω μονο το λεξικο ανωμαλων του πατακη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pipi

Νεοφερμένος

Η nikoletta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εμας στο φροντιστηριο μας δινουν βοηθηματα που γραφουν οι καθηγητες μας και ειμαι πολυ ευχαριστημενη τα εχει ολα μεσα...τα βοηθηματα που εχω αφορουν τα μαθηματα γενικης που δεν την παλευω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoula!

Νεοφερμένος

Η vasoula! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
για θεματογραφία τι προτείνετε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Tζουγανάτου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HOOLIGAN13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dhmhtrhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
εγω αν και ειμαι α λυκειου εχω του πατακη λεξικο ανωμαλων ρηματων,και γραμματικη του τζαρτζανου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
οπωσδηποτε η σχολικη αρχαια γραμματικη και το συντακτικο και η σχολικη λατινικη γραμματικη.... για περαιτερω πραματα και πετομερεις ο καθηγητης μπορει να προτεινει καποια βιβλια...
-----------------------------------------
επισης λεξικο της αρχαιας ελληνικης απαραιτητο ...εγω ειχα εκδοσεις πατακη αλλα το μεγαλο...το λεω γιατι υπαρχει και ενα μικρο...
και φυσικα ενα μεγαλο λεξικο ρηματων με ολα τα ρηματα και τους αρχικους χρονους... απαραιτητα μιλαμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Εγώ έχω ένα μεγάλο κόκκινο του Παττάκη για άγνωστα κείμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top