Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσ. Επιστημών ΕΜΠ

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ξέρεις πόσα άτομα χρωστάνε Ανάλυση Ι ΜΟΝΟ και μόλις το περάσουν παίρνουν πτυχίο και το έδιναν και το ξαναέδιναν;

καλυψούλα... όταν έδωσα εγώ ανάλυση Ι, είχε μόλις δημιουργηθεί η ΣΕΜΦΕ. Το θυμάμαι χαρακτηριστικά γιατί ηταν από τα πρώτα μαθήματα και είχα ...τρομάξει με αυτό που είδα στην κατάσταση... Από ολόκληρο αμφιθέατρο με ~60 άτομα μέσα πρωτοετείς ήμαστε οι.... 10(!). Οι υπόλοιποι ήταν παλαιότερα έτη που το χρωστάγανε. Όταν το διδάχτηκαν αυτά τα 50 άτομα ΔΕΝ υπηρχε σχολή που λεγόταν ΣΕΜΦΕ. Υπήρχε ένα γενικό τμήμα με φυσικομαθηματικούς. ΔΕΝ (μας) σας φταίει η σχολή που λέγεται ΣΕΜΦΕ. Να μου πεις ότι ο κάθε μαθηματικός ή ο κάθε φυσικός μπορεί να έχει κόλλημα ναι, να μου πεις ότι το πρόβλημα των φυσικομαθηματικών μαθημάτων είναι η σχολή που λέγεται ΣΕΜΦΕ. Απλά δεν παίζει. Τα πράγματα ήταν έτσι από όταν οι καθηγητές αυτοί ήταν στο γενικό τμήμα.

Είναι θέμα νοοτροπίας. ΕΚεί έχουν μείνει κάποιοι παλιοί καθηγητές, πιο κολλημένοι αν θέλεις. Προσωπικά, όταν ήμουν στη σχολή στα κοινά (ή παρόμοια) μαθήματα που είχαμε με τους μηχανολόγους (αλλά μας τα έκαναν άλλοι καθηγητές) αυτό που άκουγα από φίλους μηχανολόγους ήταν "εσείς τα περνάτε έυκολα γιατί έχετε πιο νέους καθηγητές με άλλες νοοτροπίες από τους πεπαλαιωμένους δικούς μας". Αυτό ναι, το δέχομαι σαν επιχείρημα. Αλλά μέχρι εκεί. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Είπα αυτά που είπα έχοντας στο μυαλό μου σαν παράδειγμα την Ανάλυση Ι. :worry: Συμφωνώ απόλυτα με τα όσα λες, ίσως εγώ δεν το έθεσα σωστά αλλά με έχει νευριάσει αυτή η κατάσταση... Χρωστάω 1 αμιγώς Ναυπηγικό μάθημα και όλα τα υπόλοιπα είναι της ΣΕΜΦΕ! Και είναι μαθήματα που τα δίνω συνέχεια, δεν τα έχω παρατήσει.
Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί οι καθηγητές είναι τόσο κολλημένοι. Δεν είπα να βάλουν εύκολα, δεν είπα να βάλουν καν θέματα που λύνονται με μεθοδολογία. Αλλά ρε παιδί μου δεν μπορούν να αφήνουν ολόκληρα έτη να χρωστάνε επειδή έτσι αισθάνονται "Καθηγητές ΕΜΠ". :mad: Και το χειρότερο είναι ότι αυτά τα κάνουν Αναπληρωτές και Επίκουροι... Οι Καθηγητές συνήθως είναι πολύ πιο εντάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
επειδή έτσι αισθάνονται "Καθηγητές ΕΜΠ". :mad: Και το χειρότερο είναι ότι αυτά τα κάνουν Αναπληρωτές και Επίκουροι... Οι Καθηγητές συνήθως είναι πολύ πιο εντάξει.

αυτό το λένε ... κομπλεξ και άμα μου βρεις τι φταίει για αυτό θα σε ευγνομωνώ για πάντα (και από καθηγητές της σχολής μου πιο εύκολα σε πέρναγε ή έστω το συζητούσε η πλειοψηφία των καθηγητών σε σχέση με επίκουρους, λέκτορες και τα συναφή :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Archie

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Σας ευχαριστω, εγω πιστευω πως εχω περασει γιατι ειναι γνωστο σε ολους οτι φετος στα μαθηματικα κατευθηνσης εγινε πανολεθρια. Τα θεματα για οσους δεν εχουν ιδιαιτερη κληση προς τα μαθηματικα ηταν αρκετα δυσκολα (στη ταξη μου στο φροντηστηριο, εκτος απο εμενα που εγραψα 16.5 - 17,2, ολοι οι αλλοι που τους ρωτησα πιστευουν πως ειναι γυρω στο 12), αλλα ταυτοχρονα οπως ανεφερα πιο πανω ηταν και παρα πολλα για ενα 3ωρο με αποτελεσμα παρα πολλοι καλοι να πεσουν στο 17- επηδη απλα δεν προλαβανε, ακουστηκε για το 80% των μαθητων της τεχνολογικης κατευθηνσης οτι ειναι κατω απο τη βαση, ετσι λοιπον το ενδεχομενο να ανεβουν οι βασεις ειναι παρα πολυ μικρο, και αφου υπολογιζω να εχω βγαλει καπου 17.500 μορια ενω η ΣΕΜΦΕ περισυ ειχε βαση 16.658 δεν νομιζω να εχω μεινει απ εξω... Απο την αλλη ομως με την εισοδο της σχολης στο ΑΣΕΠ ειναι λογικο οτι πολλοι μαθητες που περισυ θα θελανε να πανε μαθηματικο Αθηνας η Πατρας, φετος θα προσπαθησουν να μπουν ολοι στη ΣΕΜΦΕ (αφου απο εκει θα μπορουν, οχι μονο να γινουν καθηγητες αλλα και να ασχοληθουν με παρα πολλες εφαρμογες των μαθηματικων σε αλλες επιστημες), πραγμα που πιστευω οτι μπορει να σημανει ραγδεα μειωση των βασεων στα απλα μαθηματικα τμηματα και ταυτοχρονα ραγδεα αυξηση της βασης της ΣΕΜΦΕ... Τελος παντων, τωρα οτι γραψαμε γραψαμε και περιμενουμε τα αποτελεσματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Semfer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Semfer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 332 μηνύματα.
Νικο, όντως υπάρχει μεγάλη πιθανότητα η βάση της ΣΕΜΦΕ να ανέβει και να ξεπεράσει τα 17.000. Αλλά και πάλι αν θα έχεις 17.500 νομίζω πως είσαι μέσα.. Καλά αποτελέσματα λοπον!

Υγ. πότε βγαίνουν οι βαθμολογίες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Archie

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Σε 10-12 μερες απο σημερα. Αλλα θα ενημερωθω κατα 1η η 2η Ιουλιου γιατι μαλλον θα ειμαι εξωτερικο στο διαστημα 18-30 Ιουνιου. Και λεω μαλλον γιατι δεν εχω ρωτησει ακομα αν μπορω να λειψω καποιες μερες, ισος να μη μπορεσω να φυγω λογο μηχανογραφικου κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σε 10-12 μερες απο σημερα. Αλλα θα ενημερωθω κατα 1η η 2η Ιουλιου γιατι μαλλον θα ειμαι εξωτερικο στο διαστημα 18-30 Ιουνιου. Και λεω μαλλον γιατι δεν εχω ρωτησει ακομα αν μπορω να λειψω καποιες μερες, ισος να μη μπορεσω να φυγω λογο μηχανογραφικου κλπ

To Μηχανογραφικό εμείς ήταν να το δώσουμε στις 18/7 (έχει συγκεκριμένες ημερομηνίες που παει ο καθένας) αλλά επειδή εκείνη τη μέρα το πρωί θα φεύγαμε με την παρέα μου διακοπές πήγαμε όλοι μαζί και το δώσαμε κάποια από τις προηγούμενες μέρες και δε μας είπαν τίποτα. :whistle: Δες πότε αρχίζει η προθεσμία και πήγαινε από τους πρώτους και πρωί- αλλιώς περιμένεις πολύ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Σε 10-12 μερες απο σημερα. Αλλα θα ενημερωθω κατα 1η η 2η Ιουλιου γιατι μαλλον θα ειμαι εξωτερικο στο διαστημα 18-30 Ιουνιου. Και λεω μαλλον γιατι δεν εχω ρωτησει ακομα αν μπορω να λειψω καποιες μερες, ισος να μη μπορεσω να φυγω λογο μηχανογραφικου κλπ

το μηχανογραφικό δε πρέπει να σε απασχολεί και τόσο... Αν ξέρεις ήδη τι θα δηλώσεις, η κατάθεσή του είναι μια διαδικασία που δεν είναι απαραίτητο να γίνει από εσένα.
Αν θες κάνεις εξουσιοδότηση στους γονείς σου και το καταθέτουν αυτοί.
Επίσης οι 2 τελευταίες μέρες της προθεσμίας των μηχανογραφικών είναι για περιπτώσεις μαθητών που δε μπόρεσαν να το καταθέσουν την ημέρα που τους είχε σε σειρά η διεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πάντως ένας γνωστός, απόφοιτος του ΣΕΜΦΕ, τελείωσε μεταπτυχιακό στην Particle Technology και τον δέχτηκαν με τα χίλια και για διδακτορικό. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γιατι δυστυχως?
Γιατί τα φυσικομαθηματικά αυτά δεν είναι για μηχανικούς. :P
Τι να την κάνω την επιστήμη για την επιστήμη και τις τεχνικές υπολογισμού ολοκληρωμάτων όταν η Matlab (:worship:) τα βγάζει πιο γρήγορα από μένα;
Γιατί να μαθαίνω άχρηστες αποδείξεις ενώ είμαι μηχανικός, οέο; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Γιατί να μαθαίνω άχρηστες αποδείξεις ενώ είμαι μηχανικός, οέο; :hmm:
Ο Μηχανικός δεν θεωρείτε επιστήμονας; Τέλος αν κάνεις δεν θα μαθαίνει άχρηστες αποδείξεις ποίος θα δημιουργήσει την νέα έκδοση του Matlab;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Γιατί τα φυσικομαθηματικά αυτά δεν είναι για μηχανικούς. :P
Τι να την κάνω την επιστήμη για την επιστήμη και τις τεχνικές υπολογισμού ολοκληρωμάτων όταν η Matlab (:worship:) τα βγάζει πιο γρήγορα από μένα;
Γιατί να μαθαίνω άχρηστες αποδείξεις ενώ είμαι μηχανικός, οέο; :hmm:

Για να μην σε δουλεύει κάποιος που τα ξέρει και ζητάει τον ουρανό με τ'αστρα για πράγματα που βγαίνουν πανεύκολα.
simple as that.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookie

Νεοφερμένος

Η cookie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Κι εγω θα συμφωνησω με τον Γιωργο!!
Οχιι ΣΕΜΦΕ...Αν σου αρεσουν τα μαθηματικα τοτε πιστευω πως αξιζει μονο η σχολη που αφορα μονο τα μαθηματικα...Στο ΣΕΜΦΕ μαθαινεις φυσικη και μαθηματικα αλλα στην ουσια δε μπορεις να βγεις ουτε μαθηματικος ουτε φυσικος...Γενικα δεν εχει επαγγελματικη αποκατασταση.Προσεξε το ..το ξερω διοτι περασαν συο φιλοι μου και αυτοι οπως και αλλοι που περασαν σε αυτη τη σχολη αλλαξαν γνωμη και ξαναεδωσαν εξετασεις ή εκαναν 10% την αλλη χρονια...και μιλαμε για κοπελα που εβγαλε 19,5 και ειχε ονειρο να περασει σε αυτη τη σχολη..:( Ωστοσο δε μπορω να ξερω ακριβως...φερνω απλα ενα παραδειγμα...

ΥΓ καινουρια κι εγωω...γεια σας :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ο Μηχανικός δεν θεωρείτε επιστήμονας; Τέλος αν κάνεις δεν θα μαθαίνει άχρηστες αποδείξεις ποίος θα δημιουργήσει την νέα έκδοση του Matlab;
Εγώ απ' όσο ξέρω (βέβαια μπορεί και ν' αλλάξω γνώμη κάποια στιγμή, όλα είναι πιθανά σε τούτη τη ζωή :D) ο επιστήμονας παράγει γνώση, ο μηχανικός εφαρμόζει.



Πουχου... κάνουμε Φυσική ΙΙ (από ΣΕΜΦΕ) και σε μια άσκηση βγαίνει κάποια χωρητικότητα 2 Farad.


Αν παραγγείλω τέτοιον πυκνωτή θα πρέπει να μου τον φέρει ο προμηθευτής πάνω σε τριαξονική νταλίκα! :confused:




Καλωσήρθες cookie. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
oπότε για να καταλάβεις τη μεθοδολογία πρέπει να σε μπλέξει κανείς με picoFarad να χάσεις το μπούσουλα από τα μηδενικά και να νιώσεις καλύτερα...

και μετά θα "φώναζες"... 'ααααχ αυτοί οι φυσικοί πρέπει να μας τρελαίνουν στις δύσκολες πράξεις για να μας δείξουν μια μεθοδολογία???' :P

δεν σε πιάνει και κανείς βρε Γιώργο εσένα:P

ΕΙλικρινά αναρωτιέμαι ποιό, κατά τη γνώμη σου, θα έπρεπε να είναι το πρόγραμμα σπουδών της σχολής... Και μη μου πεις να σου μαθαίνουν Matlab... γιατί αν ήθελες αυτό... η πληροφορική του ΕΚΠΑ 2 βήματα από το ΕΜΠ είναι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
oπότε για να καταλάβεις τη μεθοδολογία πρέπει να σε μπλέξει κανείς με picoFarad να χάσεις το μπούσουλα από τα μηδενικά και να νιώσεις καλύτερα...

και μετά θα "φώναζες"... 'ααααχ αυτοί οι φυσικοί πρέπει να μας τρελαίνουν στις δύσκολες πράξεις για να μας δείξουν μια μεθοδολογία???' :P

Εμάς αυτό μας κάνουν :confused:

Για μισό, γιατί οι Ηλεκτρολόγοι να έχουν ευνοϊκότερη αντιμετώπιση;; :rtfm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Semfer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Semfer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 332 μηνύματα.
Κι εγω θα συμφωνησω με τον Γιωργο!!
Οχιι ΣΕΜΦΕ...Αν σου αρεσουν τα μαθηματικα τοτε πιστευω πως αξιζει μονο η σχολη που αφορα μονο τα μαθηματικα...Στο ΣΕΜΦΕ μαθαινεις φυσικη και μαθηματικα αλλα στην ουσια δε μπορεις να βγεις ουτε μαθηματικος ουτε φυσικος...Γενικα δεν εχει επαγγελματικη αποκατασταση.Προσεξε το ..το ξερω διοτι περασαν συο φιλοι μου και αυτοι οπως και αλλοι που περασαν σε αυτη τη σχολη αλλαξαν γνωμη και ξαναεδωσαν εξετασεις ή εκαναν 10% την αλλη χρονια...και μιλαμε για κοπελα που εβγαλε 19,5 και ειχε ονειρο να περασει σε αυτη τη σχολη..:( Ωστοσο δε μπορω να ξερω ακριβως...φερνω απλα ενα παραδειγμα...

ΥΓ καινουρια κι εγωω...γεια σας :redface:

lol... πρωτα δες τα προηγουμενα ποστ και μετα γραφε. Αυτα που ξερεις δεν ισχυουν

ο επιστήμονας παράγει γνώση, ο μηχανικός εφαρμόζει.

Α μπράβο Γιώργο, επιτελούς συμφωνώ μαζί σου σε κάτι. Εμείς στην σεμφε αυτό ακριβώς μαθαίνουμε, να εφαρμόζουμε την γνώση(για αυτο και λεγομαστε εφαρμοσμενοι). Οπότε ειμαστε μηχανικοί ;) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookie

Νεοφερμένος

Η cookie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
lol... πρωτα δες τα προηγουμενα ποστ και μετα γραφε. Αυτα που ξερεις δεν ισχυουν

Κοιτα ,εγω διαβασα το πρωτο ποστ στο οποιο εθετε ενα ερωτημα καποιος και ειπα αυτα που ξερω ,εφερα ενα παραδειγμα και ειπα πως απο εκει και περα δε γνωριζω...αλλοι θα ξερουν περισσοτερο..ενταξει...διοτι μαλλομ κι εσυ δε διαβασες καλα το ποστ μου...

σορρυ για το οφφ τοπικ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Semfer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Semfer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 332 μηνύματα.
Απλά νευριάζω οταν κάποιος μιλάει για κάτι που δεν ξέρει. Μας λες οτι έχεις φίλες στην σεμφε. Εγω σου λεω οτι ειμαι ο ιδιος στην σεμφε. Αυτα που είπες δεν είναι σωστά. Όπως έχω ξαναγράψει απο την Σεμφε βγαίνεις ειτε μαθηματικός εφαρμογών είτε φυσικός εφαρμογών. Όντως στα δυο πρώτα ετη κάνουμε φυσικη και μαθηματικα μαζι, όπως όλες οι σχολές του πολυτεχνείου. Μετά επιλεγείς κατεύθυνση και αποκτάς ειδίκευση.

Επίσης στα προηγούμενα ποστ μιλήσαμε για την επαγγελματική αποκατάσταση. Τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα τώρα γιατί μπήκαμε στο ΑΣΕΠ και ήδη σκεφτόμαστε να κάνουμε κάποιες αλλαγές στο πρόγραμμα για να ενταχθούμε στο ΤΕΕ σε νέα ειδικότητα με συγκεκριμένα επαγγελματικά δικαιώματα που απορρέουν από το επιστημονικό αντικείμενο των σπουδών μας. Φυσικά δεν σκοπεύουμε να γίνουμε ούτε ηλεκτρολόγοι ούτε μηχανολόγοι ή πολίτικοι μηχανικοί και δεν θα τους πάρουμε δουλειά όπως φοβούνται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Α μπράβο Γιώργο, επιτελούς συμφωνώ μαζί σου σε κάτι. Εμείς στην σεμφε αυτό ακριβώς μαθαίνουμε, να εφαρμόζουμε την γνώση(για αυτο και λεγομαστε εφαρμοσμενοι). Οπότε ειμαστε μηχανικοί ;) :)

Το μπουζούκι είναι όργανο, ο αστυνόμος είναι όργανο, οπότε ο αστυνόμος είναι μπουζούκι :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top