Εσωτερικά Σχολεία

katerinakask

Νεοφερμένος

Η katerinakask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ποια είναι η άποψη σας για τα εσωτερικά σχολεία?Θα ήθελα πολύ να πάω όμως δεν ξέρω κανένα στην Ελλάδα.... Είδα τέτοια σχολεία στο εξωτερικό αλλά είναι και πανάκριβα και δίνουν πολύ δύσκολα υποτροφίες.Please help...!!!:P:D;):redface::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Αμερικανιά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerinakask

Νεοφερμένος

Η katerinakask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ναι ίσως..... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
τι ειναι τα εσωτερικα σχολεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Αυτά τα υπερπαραγωγή...
που δείχνουν σε ταινίες :P
Με δωμάτια στη τρίχα κλπ κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
υπαρχουν στην Ελλαδα τετοια;:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerinakask

Νεοφερμένος

Η katerinakask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Είναι σχολεία μέσα στα οποία τα παιδιά ζουν!Δεν είναι τοσο ανατριχιαστικο όσο ακούγεται.Τα παιδια εκεί κάνουν πολλές δραστηριότητες!

δεν ξέρω!στο google βγαίνουν μόνο μονάδες ψυχολογικης αποκατάστασης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Δεν γνωρίζω να σου πω, για το μόνο σχολείο που μένεις μέσα σε αυτό και γνωρίζω είναι για την αμερικάνικη γεωργική σχολή..

Δεν το είπα έτσι επειδή το θεωρώ ανατριχιαστικό, απλά αν δεν έχεις τα φράγκα για πολυτέλειες και δεν το προστάζει το "Status" σου, δεν βρίσκω ιδιαίτερο λόγο για να πας σε κάτι τέτοιο...δεν ξέρω αν με πιάνεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Και καλα αυτα τα κολλεγιακα με ντουλαπακια,χορους στην αποφοιτηση και τετοια; χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
ακριβώς....
Για εμένα το μόνο σχολείο που ίσως αξίζει είναι η αμερικάνικη γεωργική σχολή στη Θεσσαλονίκη, αν κάποιος θέλει στο μέλλον να ασχοληθεί με γεωργία, κτηνοτροφία κλπ είναι πολύ καλό.. έχω πάει και την έχω δει από κοντά την σχόλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerinakask

Νεοφερμένος

Η katerinakask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Κοίτα με υποτροφ. σκέφτομαι να πάω..γιατί αλλιώς δεν υπάρχει καμία πιθανότητα να μπορέσω να πάω.Εγω αρχικά το σκέφτηκα γιατί έψαχνα για κάποια πανεπιστήμια στο εξωτερικό και τα διαφήμιζαν.Τα πάτησα και τα είδα.Μερικά από αυτά σε προετοιμάζουν για πανεπιστήμια της χώρας στην οποία βρίσκονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Ξες ότι πρέπει να ιδρώσει ο κωλαρ*κος για υποτροφία έτσι? Δεν τις δίνουν έτσι εύκολα...
Επειδή όμως μένουμε στο Ελλάδα καλό είναι λίγο να "πατήσεις γη" και το λέω πολύ φιλικά αυτό....
Και φαντάζομαι ξέρεις ότι εξετάσεις έστω για υποτροφία θα δώσεις σε άλλη γλώσσα, πιστεύεις ότι έχεις τόσο καλό επίπεδο για κάτι τέτοιο?Και αν σε πάρουν να ανταπεξέλθεις στις απαιτήσεις τους?
Βγάλε αυτά τα πράγματα από το μυαλό σου, είναι αμερικανιές που δεν έχουμε την δυνατότητα να τις ζήσουμε εμείς τα ταπεινά χαμομηλάκια :P
Διάβασε, κάνε την προσπάθεια σου, και απέδειξε με αυτό το τρόπο πόσο ικανή είσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,064 μηνύματα.
Ποια είναι η άποψη σας για τα εσωτερικά σχολεία?Θα ήθελα πολύ να πάω όμως δεν ξέρω κανένα στην Ελλάδα.... Είδα τέτοια σχολεία στο εξωτερικό αλλά είναι και πανάκριβα και δίνουν πολύ δύσκολα υποτροφίες.Please help...!!!

Αυτό που ζητάς στην Ελλάδα λέγεται σχολείο με οικοτροφείο. Μια έρευνα με τον φίλο μου τον Γκούγκλη έδειξε ότι τέτοιο έχει το Anatolia:
https://www.anatolia.edu.gr/cms.jsp?CMCCode=0101020205&extLang=
Από ότι φαίνεται και πανάκριβο είναι και δύσκολα σε δέχονται.
Υπάρχουν βέβαια και κάτι χριστιανικά αλλά μάλλον δεν θα σε ενδιαφέρουν.
Προσωπικά δεν θα μου άρεσε με τίποτα να πηγαίνω σε ένα τέτοιο σχολείο.
Αν έχεις μαγικές ικανότητες υπάρχει και το Hogwarts . . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
ααα ναι και το Ανατόλια είναι!!! Είχε μπει μια φίλη μου με υποτροφία, αλλά νταξ είχε ξεσκιστεί για τις εξετάσεις...!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Ρε πλάκα πλάκα τώρα που το γκούγκλαρα και μένα αυτά για την ψυχολογική υποστήριξη μου βγαλε και κάτι εκκλησιαστικά. :lol:
Τέλοσπαντων, δεν έχω ακούσει κάτι από πρώτο χέρι άλλα μάλλον πολύ κακό για το τίποτα. Γιατί το θες ντε και καλά εσωτερικό;

βρήκα αυτό: https://www.isa.edu.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerinakask

Νεοφερμένος

Η katerinakask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Τα εχω σκεφτεί όλα αυτα.Έχεις δίκιο.Απλα μια ιδέα από το να την πω μεχρι το να την πραγματοποιήσω υπάρχει μεγάλη απόσταση!

Δε θέλω ντε και καλα εσωτερικό.....απλά το σκέφτηκα.Μια χαρά είναι και τα ελληνικά δημόσια!


Αυτό που ζητάς στην Ελλάδα λέγεται σχολείο με οικοτροφείο. Μια έρευνα με τον φίλο μου τον Γκούγκλη έδειξε ότι τέτοιο έχει το Anatolia:
https://www.anatolia.edu.gr/cms.jsp?CMCCode=0101020205&extLang=
Από ότι φαίνεται και πανάκριβο είναι και δύσκολα σε δέχονται.
Υπάρχουν βέβαια και κάτι χριστιανικά αλλά μάλλον δεν θα σε ενδιαφέρουν.
Προσωπικά δεν θα μου άρεσε με τίποτα να πηγαίνω σε ένα τέτοιο σχολείο.
Αν έχεις μαγικές ικανότητες υπάρχει και το Hogwarts . . .
Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Δε θέλω ντε και καλα εσωτερικό.....απλά το σκέφτηκα.Μια χαρά είναι και τα ελληνικά δημόσια!

το είδες το λινκ που παρέθεσα μετά την επεξεργασία; Ναι, απλώς μου έκανε εντύπωση που κοίταζες για οικοτροφεία και όχι απλά ιδιωτικά αν ήθελες κάτι εκτός του δημοσίου, που μάλλον δεν ισχύει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikstifler

Νεοφερμένος

Ο nikstifler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Η άποψη μου είναι πως αυτά τα σχολεία έχουν τέλειες εγκαταστάσεις και είναι ζηλευτά απο πολλούς και είναι λογικό...αλλά δυστηχώς δεν υπάρχουν και ούτε θα υπάρξουν στην ελλάδα με αυτό το ελείνο παιδαγωγικό σύστημα που έχουμε...οπότε κάντε όνειρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Για εμένα το μόνο σχολείο που ίσως αξίζει είναι η αμερικάνικη γεωργική σχολή στη Θεσσαλονίκη

Αυτό που ζητάς στην Ελλάδα λέγεται σχολείο με οικοτροφείο. Μια έρευνα με τον φίλο μου τον Γκούγκλη έδειξε ότι τέτοιο έχει το Anatolia:
https://www.anatolia.edu.gr/cms.jsp?CMCCode=0101020205&extLang=

Φυσικά κανένα απ'αυτά δεν έχει τις εγκαταστάσεις του Elite Way. Τα έχω επισκεφτεί και honestly τα δωμάτια δεν εμπνέουν και η επιτήρηση του τί κάνεις ΟΛΗ τη μέρα είναι αρκετά έντονη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tellme

Νεοφερμένος

Η Tellme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εγω για το Anatolia δεν συμφωνώ δεν ξερω ρε παιδί μου αλλα παει μια φίλη μου και εχει κλίκες στο κομμάτι που δεν ειναι εσωτερική στο άλλο φαντάσου στην εσωτερική πως θα ειναι και εγω θα παω εσωτερική γτ ο δάσκαλος μου μου είπε οτι θα ειναι πολυ καλο αλλα δεν ξέρει στην Ελλάδα κανένα εγω ειμαι αριστούχα ( δεν το λέω ψωνίστηκα) αλλα ο δάσκαλος μου γι αυτο μου το είπε θέλουν να ειναι ολα 20 και ειναι πολυ αυστηρά σκέψου αν εισαι έτοιμη επίσης ελέγχουν αν ειναι το δωμάτιο σου καθαρό φοράς στολή ξυπνάς στις 6 ντύνεσαι τρως και λιγο πριν αρχίσουν τα μαθήματα βάζεις πλυντήριο και ετοιμάζεσαι τελείως αφου δίπλωσεις τα ρουχα σου πας στην τάξη σου επισης εχεις συγκάτοικο. Εάν θέλεις μπορείς να πας σε ενα ξένο σε μια άλλη χώρα με υποτροφία δίνοντας εξετάσεις. Η απόφαση δίκη σου προσκοπικά μιλώντας πέρασα στο σαφραουζεν αυριο φεύγω για ξενάγηση θα σου λέω αν θέλεις τις εμπειρίες μου απο εκει


Υ. Γ τις πληροφορίες τις ξερω απο τον κανονισμό που μου έδωσαν :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top