Εσπερινό ΕΠΑ.Λ.: Βοηθός Φαρμακείου (απορία)

upw750243

Νεοφερμένος

Η upw750243 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα θα ήθελα όποιος γνωρίζει να μου λύσει μια απορία. Γράφτηκα σε ένα εσπερίνο ΕΠΑΛ

στην Β' τάξη για παρακολούθηση μόνο των μαθημάτων της ειδικότητας Βοηθός Φαρμακείου (κατέχω απολυτήριο

λυκείου). Μόλις τελειώσω λοιπον μετά από 2 χρόνια, κάνω και την πρακτική μου 1 χρόνο και δώσω και τις απαραί-

τητες εξαιτάσεις στην πρυτανεία της Φαρμακευτικής για την άδεια άσκησης εργασίας, γνωρίζει κάποιος ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ να δώσω και τις εξετάσεις πιστοποίησης που δίνουν και αυτοί που έχουν πάει σε ΙΕΚ?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Καλησπέρα θα ήθελα όποιος γνωρίζει να μου λύσει μια απορία. Γράφτηκα σε ένα εσπερίνο ΕΠΑΛ

στην Β' τάξη για παρακολούθηση μόνο των μαθημάτων της ειδικότητας Βοηθός Φαρμακείου (κατέχω απολυτήριο

λυκείου). Μόλις τελειώσω λοιπον μετά από 2 χρόνια, κάνω και την πρακτική μου 1 χρόνο και δώσω και τις απαραί-

τητες εξαιτάσεις στην πρυτανεία της Φαρμακευτικής για την άδεια άσκησης εργασίας, γνωρίζει κάποιος ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ να δώσω και τις εξετάσεις πιστοποίησης που δίνουν και αυτοί που έχουν πάει σε ΙΕΚ?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Δεν εισαι σιγουρος αλλα τις εξετασεις ΕΟΠΕΠ τις δινουν μονο τα ΙΕΚ για πτυχιο διαβαθμισης 5.
Τα επαλ οταν αποφοιτουν παιρνουν απολυτηριο και πτυχιο διαβαθμισης 4 .
Αν θελουν να το αναβαθμισουν σε διαβαθμιση 5 τοτε παρακολουθουν 1 χρονο την ταξη μαθητειας υπο την επιβλεψη του ΕΠΑΛ , αν τρεχουν κατι αναλογο για την ειδικοτητα σου.
Πληρεστερες πληροφοριες στον λυκειαρχη σου.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top