Εσπερινά Λύκεια

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Καλα εσυ Βενι το πηγες πιο μετα:P. Για την ωρα θα ''λουστει'' την αμφισβητηση των γνωστων του και αυτο ειναι σιγουρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psilos1975

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο psilos1975 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Γιατι το βρισκεις απιθανο να ειναι καποιος ανεργος μετα τα 30+; Αν ας πουμε ειναι ανεργος θα πρεπει να παει σε εσπερινο δηλαδη; Επισης κατι σχολεια που λεγονται 2ης ευκαιριας σε τι διαφερουν γενικα;

οχι απιθανο δεν ειναι υπαρχουν πολλοι που ειναι ανεργοι μετα τα 30+ αλλα ο νομος ειναι σαφης με καρτα ανεργιας και στο νυχτερινο..

αν εχεις προβλημα με τον νομο και με το υπουργειο παιδιας ..μεγαλωσε , γινε υπουργος και αλλαξε τον!!! :clapup:

εννοείται αστειεύομαι..

αυτα τα σχολεια που ειναι 2ης ευκαιριας εχεις απαντησει μονος σου στο ερωτημα...:/:

στην τελικη αν ησουν γονιος θα ηθελες το παιδι σου να ειναι συμμαθητης με καποιον που το περναει 20 χρονια διαφορα? ε πως να το κανουμε σαν εικονα κολαει..δεν κολαει!

εχω ατομα στην δ ταξη εσπερινου λυκειου που ειναι 50 και 60 χρονων αυτοι δεν εχουν διακαιωμα στην ζωη οταν το πτυχιο τεε που ειχαν δεν ειναι ισοτημο με απολυτηριο λυκειου να το βγαλουν..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
fixed.

Ετοιμάζει τα κρεμμύδια, να είναι πειστικά τα δάκρυα της μεταμέλειας.
Πόσως τον ενδιαφέρουν οι γνωστοί. Εξάλλου μετά το λύκειο και κυρίως το πανεπιστήμιο, χάνονται οι περισσότεροι.


Δηλαδη Βενι απο οτι καταλαβαινω το point σου ειναι οτι στην ουσια η ''ιστορια'' θα γραψει οτι ΜΠΗΚΕ οδοντιατρικη, ΕΓΙΝΕ οδοντιατρος (μιας και εχει και ετοιμο γραφειο). Σωστα αλλα απο ηθικης αποψης δεν ειναι σωστο (για εμενα τουλαχιστον).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Αδικιες στο συστημα εισαγωγης στην τριτοβαθμια εκπαιδευση υπαρχουν πολλοι οπως μουσουλμανοι,ελληνες του εξωτερικου κ.ο.κ.
Τα ατομα παντως που πηγαινουν σε εσπερινο λυκειο και αντιμετωπιζουν οντως προβλημα ειτε αυτο λεγεται δουλεια-επιβιωση ειτε ειναι σε "μεγαλη" ηλικια ειναι αξια θαυμασμου για μενα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
οχι απιθανο δεν ειναι υπαρχουν πολλοι που ειναι ανεργοι μετα τα 30+ αλλα ο νομος ειναι σαφης με καρτα ανεργιας και στο νυχτερινο..

αν εχεις προβλημα με τον νομο και με το υπουργειο παιδιας ..μεγαλωσε , γινε υπουργος και αλλαξε τον!!! :clapup:

εννοείται αστειεύομαι..

αυτα τα σχολεια που ειναι 2ης ευκαιριας εχεις απαντησει μονος σου στο ερωτημα...:/:

στην τελικη αν ησουν γονιος θα ηθελες το παιδι σου να ειναι συμμαθητης με καποιον που το περναει 20 χρονια διαφορα? ε πως να το κανουμε σαν εικονα κολαει..δεν κολαει!

εχω ατομα στην δ ταξη εσπερινου λυκειου που ειναι 50 και 60 χρονων αυτοι δεν εχουν διακαιωμα στην ζωη οταν το πτυχιο τεε που ειχαν δεν ειναι ισοτημο με απολυτηριο λυκειου να το βγαλουν..?

Πω ρε παλι τα ιδια:P
1ον) Οι ερωτησεις ηταν απλες και συγκεκριμενες... Αν δεν εχεις ορεξη να απαντησεις σοβαρα αστο καλυτερα.
Αλλα αφου το ξεκινησες θα λαβεις τις απαντησεις σου:P

2ον) Προσωπικα δεν το βρισκω δικαιο να διαγωνιζεται καποιος ανεργος με παιδια (ή και πιο μεγαλους σε ηλικια) που δουλευουν ολη την μερα και δεν εχουν χρονο να διαβασουν καν. Το ειπε και ο φιλος απο πανω. Και η φιλη:P. Θα μου πεις αδικο δεν ειναι πχ και να κανει καποιος μαθηματα φροντιστηριου και ο αλλος που δεν εχει χρηματα ή δεν εχει χρονο (οπως τα παιδια που δουλεουν) να μην κανει? Οντως, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι επειδη ειναι νομιμο ή επειδη καποιος εχει τη δυνατοτητα οτι θα πρεπει να συμφωνω εγω και να το βρισκω δικαιο. Αλλωστε η ζωη δεν ειναι παντα δικαια σε ολους τους τομεις φυσικα.
3ον)Περιμενα να κανεις μια συγκριση(μιας και φαινεται πως οτι τα ξερεις αυτα τα πραγματα) μεταξυ νυχτερινων λυκειων και των σχολειων δευτερης ευκαιριας. Τελικα απο οτι καταλαβα τα δευτερα σου δινουν απολυτηριο γυμνασιου.
4ον) Προσωπικα δεν θα ειχα προβλημα να ειχα συμμαθητη 20 χρονια μεγαλυτερο. Αααα δεν στα ειπα και τα ωραια:clapup: οταν πηγαινα Αγγλικα ειχα εναν χρονο εναν συμμαθητη 47 χρονων:) Και μαλιστα δεν πηγαινα καν λυκειο τοτε. Νομιζω πιο πολυ προβλημα θα εχει ο μεγαλος σε ηλικια (χασμα γενεων) παρα τα παιδια.Ακομα εσυ που πας εσπερινο σου ετυχαν μονο μεγαλοι σε ηλικια; Θα μπορουσες να τυχαινες με παιδια, δεν τρεχει και κατι.
5ον) Που κολλαει παλι η τελευταια ερωτηση με αυτα που ειπα;:P ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥΣ που θελουν να παρουν απολυτηριο και να αλλαξουν την ζωη τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psilos1975

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο psilos1975 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
ΕΝΤΑΞΗ ....τσουρεκια θα μας τα κανεις ειναι γνωστο πλεον πως εχεις βγει off topik.


και σταματα να κραζεις ανθρωπους που δεν γνωριζεις και ασε τα φιλικα...

αναφερομαι στην κοπελα ποιο πανω που κραζεις πως την εχεις δει...?

εισαι μηπως ο κυριος τελειος εσυ? συμαζεψου..

Πω ρε παλι τα ιδια:P
1ον) Οι ερωτησεις ηταν απλες και συγκεκριμενες... Αν δεν εχεις ορεξη να απαντησεις σοβαρα αστο καλυτερα.
Αλλα αφου το ξεκινησες θα λαβεις τις απαντησεις σου:P

ασχολιαστο!!!



5ον) Που κολλαει παλι η τελευταια ερωτηση με αυτα που ειπα;:P ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥΣ που θελουν να παρουν απολυτηριο και να αλλαξουν την ζωη τους.

κολαει στο οτι οταν εχεις καποιον αρκετα μεγαλυτερο πως θα τον στειλεις να παει σε ημερησιο και στην τελικη εισαι σε νυχτερινο σχολειο μηπως και γνωριζεις την κατασταση καλυτερα απο εμας και θα μας την λες και απο πανω?

ε οχι , λοιπον..πηγαινε στο αναλογο νημα και μην ερχεσε εδω να βγαινεις οφ τοπικ συνεχως το ιδιο κανεις..ελεως πια...


το τοπικ ειναι για να δινει πληροφοριες για οποιον ενδιαφερετε για νυχτερινο σχολειο...

το τι ειναι δικαιο και αδικο δινει καμια πληροφορια σε καποιον η απλα θα κατσουμε να το συζηταμε διχως ουσια...:whistle: λες και ειμαστε τιποτα κουτσομπολες....ΑΡΚΕΤΑ!

Πω ρε παλι τα ιδια:P
1ον) Οι ερωτησεις ηταν απλες και συγκεκριμενες... Αν δεν εχεις ορεξη να απαντησεις σοβαρα αστο καλυτερα.
Αλλα αφου το ξεκινησες θα λαβεις τις απαντησεις σου:P

και το ποιος ειναι σοβαρος αστο καλυτερα εσυ!!!! δεν εισαι θεση να με κρινεις στο εχω ξαναπει συνεχισε ετσι...εισαι πολυ καλο δρομο...μικρε..αν πιστευεις οτι θα κρυβεσε για πολυ πισω απο την οθονη και θα κανεις επιθεσεις σε ατομα που δεν γνωριζεις..σε γελασανε...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΠΙΟΥ

Νεοφερμένος

Ο ΠΙΟΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Δε καταλαβαίνω γιατί μαλώνετε τα νυχτερινά είναι για αυτόυς που δουλεύουνε. Όσοι δε δουλεύουν και πάνε νυχτερινό ανεξάρτητα για τον λόγο που το κάνουν είναι ανήθικοι παράνομοι δε ξέρω.

Σε μας πάντως στην Θεσσαλονικη αυτοί που μπήκαν από νυχτερινό δε τα λες και πρώτα μυαλά (και φυσικά δε το λένε) και δυστυχως από ότι ξερω δεν ήταν παιδιά που δουλεύαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Δε καταλαβαίνω γιατί μαλώνετε τα νυχτερινά είναι για αυτόυς που δουλεύουνε. Όσοι δε δουλεύουν και πάνε νυχτερινό ανεξάρτητα για τον λόγο που το κάνουν είναι ανήθικοι παράνομοι δε ξέρω.

Σε μας πάντως στην Θεσσαλονικη αυτοί που μπήκαν από νυχτερινό δε τα λες και πρώτα μυαλά (και φυσικά δε το λένε) και δυστυχως από ότι ξερω δεν ήταν παιδιά που δουλεύαν.

Ή τεμπέληδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
ΕΝΤΑΞΗ ....τσουρεκια θα μας τα κανεις ειναι γνωστο πλεον πως εχεις βγει off topik.


και σταματα να κραζεις ανθρωπους που δεν γνωριζεις και ασε τα φιλικα...

αναφερομαι στην κοπελα ποιο πανω που κραζεις πως την εχεις δει...?

εισαι μηπως ο κυριος τελειος εσυ? συμαζεψου..



κολαει στο οτι οταν εχεις καποιον αρκετα μεγαλυτερο πως θα τον στειλεις να παει σε ημερησιο και στην τελικη εισαι σε νυχτερινο σχολειο μηπως και γνωριζεις την κατασταση καλυτερα απο εμας και θα μας την λες και απο πανω?

ε οχι , λοιπον..πηγαινε στο αναλογο νημα και μην ερχεσε εδω να βγαινεις οφ τοπικ συνεχως το ιδιο κανεις..ελεως πια...


το τοπικ ειναι για να δινει πληροφοριες για οποιον ενδιαφερετε για νυχτερινο σχολειο...

το τι ειναι δικαιο και αδικο δινει καμια πληροφορια σε καποιον η απλα θα κατσουμε να το συζηταμε διχως ουσια...:whistle: λες και ειμαστε τιποτα κουτσομπολες....ΑΡΚΕΤΑ!



και το ποιος ειναι σοβαρος αστο καλυτερα εσυ!!!! δεν εισαι θεση να με κρινεις στο εχω ξαναπει συνεχισε ετσι...εισαι πολυ καλο δρομο...μικρε..αν πιστευεις οτι θα κρυβεσε για πολυ πισω απο την οθονη και θα κανεις επιθεσεις σε ατομα που δεν γνωριζεις..σε γελασανε...!

Νομιζω οτι εσυ κανεις επιθεση στην τελικη στον Δημητρη δεν σου ειπε και κατι το φοβερο την γνωμη του ειπε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εισαι πολυ καλο δρομο...μικρε..αν πιστευεις οτι θα κρυβεσε για πολυ πισω απο την οθονη και θα κανεις επιθεσεις σε ατομα που δεν γνωριζεις..σε γελασανε...!

Huh? Τι εννοείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psilos1975

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο psilos1975 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
θα πω μονο αυτο ευχαριστω πολυ απο τα βαθη της καρδιας μου αυτον που καθιερωσε τα νυχτερινα λυκεια...

μου δινετε μια ευκαιρια ενω εργαζομαι, να βγαλω απολυτηριο γενικου λυκειου ενω ειχα απο τελ , και μπορω να δωσω στην τριτοβαθμια μεσω πανεληνιων :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρκέλλα Μ.

Νεοφερμένος

Η markella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
καλησπέρα σε όλους...!
διάβασα τα τελευταία μηνύματα σας και θα ήθελα με την σειρά μου να αφήσω τις δικές μου εμπειρίες και απόψεις σχετικά με τα εσπερινά σχολεία..
Είμαι 24 ετών και από την Α Γυμνασίου είμαι στο εσπερινό σχολείο επειδή εργάζομαι... φέτος είμαι στην Δ Λυκείου και ετοιμάζομαι για πανελλήνιες για κάποιο πανεπιστήμιο που είναι και το όνειρο μου και μετά από τοσα χρόνια φτάνω επιτέλους στο τέλος και στο στόχο μου... τα εσπερινά σχολεία απευθύνεται σαφώς για μαθητές που εργάζονται αλλά θέλουν να πραγματοποιήσουν τα όνειρα τους που τα είχαν στερηθεί για κάποιο οικονομικό ή οικογενειακό λόγο...
όταν μπήκα στο Λυκειο έμαθα για κάποιες ''παρανομίες'' που γίνονται στα εσπερινά.. επειδή εμείς ως εργαζόμενοι μαθητές έχουμε μια πιο εύκολη πρόσβαση στα πανεπιστήμια απ'ότι στα πρωινά κάποιοι γονείς εκμεταλεύονται αυτή την ειδικότητα και βάζουν τα δικά τους παιδιά να φοιτήσουν στις 2 τελευταίες τάξεις του εσπερινού για να πάρουν τα μόρια του εσπερινού και να μπουν στο πανεπιστήμιο πιο εύκολα... δηλ. από την πίσω πόρτα... στην ουσία... είναι τα παιδιά εκείνα τα οποία όχι μόνο δεν εργάζονται αλλά εχουν και την ευκαιρία το πρωί να πηγαίνουν φροντιστήρια και το βράδυ να παρακολουθούν τα μαθήματα του εσπερινού που η ημερήσια ύλη τους είναι σαφώς πιο μικρή απο τα πρωινά.. ετσι δίνεται η ευκαιρια στα παιδιά αυτά να προετοιμάζονται κατάλληλα και να παίρνουν και τα αριστεία.. στην ουσία απλά κλέβουν τις θέσεις των εργαζομένων..γιατί απλά... κανείς δεν λέει να αλλάξει αυτό το σύστημα... έτσι πάντα οι πρώτοι μαθητές που θα περάσουν απο εσπερινό στο πανεπιστήμιο θα είναι συνήθως τέτοια παιδιά και θα έχουν πιάσει κυριως τις θέσεις νομικής ή ιατρικής σχολής ή καποια άλλη θέση στο πανεπιστήμιο...
είναι πάρα πολύ άδικο και το λέω γιατί έχω ήδη ένα τέτοιο άτομο μέσα στη τάξη μου και εχω δει αρκετά βολεμένα τετοια παιδιά να μπαίνουν στο πανεπιστήμιο με τετοιο τρόπο... γιατί δηλ. ένας μαθητής που εργάζεται αλλά θέλει να περάσει στο πανεπιστήμιο να πραγματοποιήσει το ονειρο του και η μοναδικός χρόνος για διάβασμα θα είναι συνήθως τα μεσάνυχτα - οπως ο δικος μου (εφόσον πρωί δουλειά - βραδυ σχολειο) να πρέπει να βρίσκεται στο ίδιο σχολείο με ένα άτομο που απλά η πόρτα του πανεπιστημίου για αυτό είναι ηδη ανοιχτη...;; το τραγικό όμως είναι όταν αυτο το εκμεταλεύονται ακόμη και καθηγητές εσπερινών... που παρ'οτι ξέρουν και βλέπουν πως ειναι να διδάσκεις σε εργαζόμενα παιδιά έχουν το θάρρος να παρανομούν και οι ιδιοι μπροστά στους μαθητές τους....
για μένα αξιοι μαθητές είναι αυτοί που παλεύουν με την αξία τους...και όχι αυτοί που βγαίνουν στην κοινωνία με ''σερβιρισμένα πιάτα''..
εχω φτάσει στο σημείο να πιστεύω πλέον πως ότι κάνεις με την αξία σου και καθαρά με το σπαθί σου τότε θα έχεις και πολλές επιτυχίες στη ζωή σου... όταν κερδίζεις κάτι πατώντας επι πτωμάτων τότε η ζωή θα το ανταποδώσει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psilos1975

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο psilos1975 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
είμαι βέβαιος πως σε οτι κάνεις στην ζωή θα στο ανταποδωσει ειτε ειναι καλο ειτε κακο....και ερχετε εις διπλουν και τριπλουν εξισου!

τώρα για το ατομο που λες γιατι δεν τον καταγγελεις με αποδείξεις φυσικά...

στον διευθυντη του σχολειου σου...διοτι αν εγω ειχα τετοιο ατομο θα το εκανα!!!

γιατι να μας βγαινει εμας η πιστη να δουλευουμε ολη μερα να πηγαινουμε εσπερινο και να διαβαζουμε τα ξημερωματα?

δεν καταλαβα ειναι πονηρος αυτος?

στο δικο μας σχολειο φετος εκαναν φύλο και φτερό τους φακέλους των μαθητών για να δουν τετοιες περιπτωσεις που ειχαν ψευδη η καθολου βεβειαωση εργοδοτη...


και ενταξη δε λεω για τους πολυ μεγαλυτερους σε ηλικια να εχουν κανει παρατυπια και να ειναι στο εσπερινο αυτοι το ξερω δεν πανε για πανεληνιες αλλα για ενα απολυτηριο λυκειου!

αλλά ενας πιτσιρικάς ειναι οχι μονο ανήθικο και εαν το εχει κάνει με την συναίνεση των γονιων του φαντασου τι ιθικες αξιες του δωσανε!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρκέλλα Μ.

Νεοφερμένος

Η markella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
έχεις δίκιο.. αλλά όταν όλοι κρύβονται πίσω από το δάκτυλο τους και είναι μονο ένας που φωνάζει αυτή την παρανομία τότε χάνεις και το δίκιο σου...
εγώ εχω παρατηρήσει πως όλοι μαθητές και καθηγητές ξέρουν ότι δεν ειναι σωστή αυτή η πράξη αλλά βλέπω ταυτόχρονα όλοι να σιωπούν..;;; για ποιο λόγο...ακόμη δεν έχω καταλάβει....
και επίσης αν είχα αλλο σκεπτικό θα το είχα προχωρήσει και θα έκανα μέχρι και καταγγελία για αυτά τα πιτσιρίκια..αλλά από την άλλη δεν θέλω να δημιουργήσω προβλήμματα και έχθρες..
και όπως ειπες και στην αρχή ότι κάνεις σε αυτή τη ζωή έρχεται πίσω σε σένα εις διπλούν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psilos1975

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο psilos1975 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
ναι αλλα κατι πρεπει να γινει..ετσι δεν ειναι?

τι θα λειτουργούν μια ζωή στην ανομία οι αχαρακτήριστοι ? είτε είναι γονείς είτε είναι εκπαιδευτικοί είτε μαθητές????

δεν καταλαβα δηλαδη εσυ και εγω και τοσοι αλλοι μαθητες ειμαστε βλακες και χαζοι που παμε με το σπαθι μας?

αυτα τα πιτσιρικια να πανε απο εκει που ηρθαν αν εχουν τα κοτσια να πανε στο ημερησιο...αλλα με τιποτενιους γονεις τι να περιμενει κανεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Όντως αυτο το προβλημα υπαρχει εδω και αρκετα χρονια, κανενας ομως δεν βλεπω να κανει κατι δραστικο για να αλλαξει αυτο. Προσωπικα ξερω 3 τετοιες υποθεσεις όπου ανήλικοι απο ευκαταστατες οικογενειες ερχονται τα 2 τελευταια χρονια στο εσπερινο για να έχουν πιο εύκολη προσβαση, κανοντας παραλληλα και τα πρωινα ιδιαιτερα και για ξεκαρφωμα φέρνουν βεβαιωση εργοδοτη απο τους πατεραδες τους για να πουν οτι ταχα εργαζονται κτλ. Πραγματικα δεν ξερω που θα παει η κατασταση αλλα όλοι ξερουμε ΠΟΙΟΙ θα ειναι οι επιτυχοντες στις περιζητητες σχολες...Δυστυχως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psilos1975

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο psilos1975 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
άποψη μου υπάρχει και θεός..και βλέπει.. κανένας δε χάνετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Φυσικά και κανένας δε χάνεται...μπαίνουν στις σχολές που θέλουν κανονικά! Γιατί κι εγω έχω ακούσει για τέτοιες περιπτώσεις! Και ειναι ξεφτίλα πραγματικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psilos1975

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο psilos1975 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
βασικα εγω λεω για αυτους που πρεπει να μπουν..αλλα οκ ας παμε παρακατω..:P

https://www.zougla.gr/greece/article/apo-ton-fourno-stin-iatriki-sxoli


κσντε τον κοπο και αφιερωστε 2 λεπτα και διαβαστε το!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psilos1975

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο psilos1975 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
σήμερα μιλούσα με τον μαθηματικό κατεύθυνσης για αυτα τα περιστατικά με αποστόμωσε η απαντηση του

απλα δεν περνάνε μεσω πανελλήνιων διοτι οι περισσότεροι απο αυτους απλά δεν γράφουν . ο λόγος απλούστατος ειναι στούρνοι που δεν τραβάνε στο ημερήσιο..και κοιτάνε να εκμεταλλευτούν αλλα υπαρχει και θεος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top