Ερώτηση περι πανελληνίων !

Diaforetikos2023GR

Νεοφερμένος

Ο Diaforetikos2023GR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Τι προοπτικες υπάρχουν στην σχολή αυτή : Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων (Θεσσαλονίκη - Πανεπιστήμιο Μακεδονίας) , Κάποια άποψη / γνώμη / συμβουλή... Ευχαριστώ (είμαι νέος στην εφαρμογή..)
 

Deadly_sorrowX

Νεοφερμένος

Η Deadly_sorrowX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Από το site του παμακ βρήκα αυτό
Επαγγελματικές προοπτικές των φοιτητών του Τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων:
Δεν απαιτείται άδεια ασκήσεως επαγγέλματος
Δυνατότητα απασχόλησης στον δημόσιο τομέα
Δυνατότητα απασχόλησης στον ιδιωτικό τομέα
Δυνατότητα αυτοαπασχόλησης και ανάληψης επιχειρηματικών πρωτοβουλιών
.
Οι απόφοιτοι μπορούν να εξασφαλίσουν θέσεις:
ως ελεύθεροι επαγγελματίες:
οικονομολόγοι
λογιστές
επιχειρηματίες
σύμβουλοι επιχειρήσεων
ως ορκωτοί ελεγκτές/λογιστές
ως στελέχη σε δημόσιους οργανισμούς
σε επιχειρήσεις και οργανισμούς στους παρακάτω τομείς:
Οικονομική και διοικητική διαχείριση
Μάρκετινγκ
Έρευνα αγοράς
Ανθρώπινο δυναμικό
Διαφήμιση
Δημόσιες Σχέσεις
Πωλήσεις
Εξαγωγές
Δίκτυα Διανομής
Διοίκηση παραγωγής και ποιότητας
Προγραμματισμός παραγωγή

Από ότι κατάλαβα το τμήμα ΟΔΕ εκεί έχει δύο κατευθύνσεις: 1)Οργανωσης και διοικησης επιχειρησεων και 2)Μάρκετινγκ και διοικησης λειτουργιών
Αναφορικά θα πω ότι το τμήμα οδε στην ασοεε (τώρα οπα) έχει 4 κατευθυνσεις οι οποίες είναι: 1) λογιστικης και χρηματοοικονομικης 2) Πληροφοριακά συστήματα 3)Μάρκετινγκ και 4) Μάνατζμεντ δηλαδή οργανωση και διοικηση επιχειρησεων.
Είχα καθηγητή μου που είχε τελειώσει παμακ και μας είχε πει καλα λόγια και δούλευε σε μεγάλες πολυεθνικές πριν πάρει το μονοπάτι της εκπαίδευσης, τώρα από κει και πέρα δεν ξέρω κάτι παραπάνω για να σε κατευθύνω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top