Ερώτηση για την σειρά εισαγωγής στην σχολή

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Μπορω να δω αν με τα μορια που εβγαλα ειμαι μεσα στο 20% των πρωτων της ταδε σχολης;(με βαση τα περσινα δεδομενα εννοω φυσικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pipis1990

Νεοφερμένος

Ο pipis1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
οχι.γιατι για παραδειγμα αν η περσινη βαση ηταν 19000 και εσυ εχεις 19100 και στην σχολη εισαγονται 100 ατομα μπορει οι υπολοιποι 98 να ναι πανω απο σενα και ενας με τα 19000 που διαμορφωνει την βαση, τωρα αν εισαι πολυ ψηλα απτην βαση για παραδειγμα θες μια σχολη με περσινη βαση 16000 και εχεις 18000 ε λογικα εισαι στο 20% οσο ελαχιστα και να ανεβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Η σχολή μου χωράει 150 άτομα,από τα οποία τα 135 είναι με το 90% και τα άλλα 15 με το 10%.

Εγώ το 20% το μετράω στο 150 ή στο 135;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Μπορω να δω αν με τα μορια που εβγαλα ειμαι μεσα στο 20% των πρωτων της ταδε σχολης;(με βαση τα περσινα δεδομενα εννοω φυσικα)

Αν είσαι πολύ πάνω από την βάση μπορείς στο περίπου να καταλάβεις. Αν όχι τότε μάλλον δεν είσαι. Γενικά τα προγνωτικά είναι δύσκολα σε αυτήν την περίπτωση. Στο ατομικό σου δελτίο επιτυχίας γράφει την σειρά με την οποία εισάγεσαι στην σχολή της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης που πέτυχες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
dimitrismat σε ποια σχολη αναφερεσαι
σορυ για το f topic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.

pipis1990

Νεοφερμένος

Ο pipis1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
το 20% για την επιδοτηση των λαπτοπ παντως ξερς οτι αφορα το 90% των θεσεων και για υψηλοβαθμες σχολες ειναι γενικα δυσκολο να καταλαβεις αν εισαι στο 20%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyg4

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
ποσα χρηματα δινουν για laptop;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pipis1990

Νεοφερμένος

Ο pipis1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
κοιτα σου δινουν εως 80 τοις εκατο με μεγιστο ποσο 400 ευρω αρα σε συμφερει να παρεισ λαπτοππανς απο 500 ευρω για να μην τουσ χαρισεις λεφτα εγω περυσι πηρα ενα 499 και αξιοποιησα την επιδοτηση παρα ενα ευρω περιπου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Tο λεει η βεβαιωση προσβασης που θα παρεις απ το σχολειο σου αφου βγουν οι βασεις.. δε μπορεις να ξερεις απο τη διαφορα των μοριων σου και της βασης,εγω ειχα 800 μορια παραπανω και δεν ημουν στο 25% που δικαιουταν επιδοτηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Ρε παιδια δεν ανεφερα πουθενα βασεις.Το ξερω οτι μπορει η βαση να ειναι 10000 και να εβγαλε 15000 αλλα οι μισοι στη σχολη να βγαλαν 15100 και να μην εισαι στο 20%.
Εγω ρωταω αν υπαρχουν τα στοιχεια των μοριων του καθε εισαχθεντα σε καθε σχολη ωστε να δω με βαση τα περσινα δεδομενα αν θα εμπενα στο 20% με 18060κατι μορια στη ΣΕΜΦΕ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Εγω ρωταω αν υπαρχουν τα στοιχεια των μοριων του καθε εισαχθεντα σε καθε σχολη ωστε να δω με βαση τα περσινα δεδομενα αν θα εμπενα στο 20% με 18060κατι μορια στη ΣΕΜΦΕ. :)

Όχι, δε μπορείς να τα βρεις αυτά. Όσο για τη Σ.Ε.Μ.Φ.Ε., από εμπειρία, μάλλον είσαι στο 20%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Δηλαδή όταν ανακοινώνονται οι βάσεις και οι βαθμολογίες δεν μπορείς να δεις αν είναι από τους πρώτους ή τους τελευταίους στην σχολή? Γιατί εγώ που θέλω ΣΤΥΑ θέλω να μπω με καλό βαθμό γιατί σου δίνουν παραπάνω αρμοδιότητες και επίσης παίζει ρόλο στην ειδικότητα που θα διαλέξεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
μπορεις να δεις με ποια σειρα μπηκες, το γραφει στο ατομικο δελτιο επιτυχιας
και αν παιρνεις επιδοτηση για λαπτοπ μπορεις να το δεις στο www.destinpsifiaka.gr λιγες μερες μετα την ανακοινωση των βασεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Παντως περυσι ο πρωτος στη ΣΕΜΦΕ ειχε 19.793. :P Αλλα αναλυτικη κατασταση με τα μορια ολων των εισακτεων δεν βρηκα, μπορει οι 2-3 πρωτοι να εχουν 19+ και μετα να πεφτει αποτομα (το πιο πιθανο για μενα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Παντως περυσι ο πρωτος στη ΣΕΜΦΕ ειχε 19.793. :P Αλλα αναλυτικη κατασταση με τα μορια ολων των εισακτεων δεν βρηκα, μπορει οι 2-3 πρωτοι να εχουν 19+ και μετα να πεφτει αποτομα (το πιο πιθανο για μενα).
hope so...:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top