Ερώτηση για τα Αγγλικά (πανελλήνιες).

thesecretfemme

Νεοφερμένος

Η thesecretfemme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Καλημέρα σας! Είχα μια ερώτηση για όσον αφορά το ειδικό μάθημα των Αγγλικών στις πανελλήνιες. Συνήθως, οι εκθέσεις που γράφω είναι 30 με 40 λέξεις παραπάνω απο το όριο (170-200 λέξεις). Μήπως γνωρίζει κανείς αν αυτό αξιολογείται αρνητικά; Έχω προσπαθήσει να κάνω τα πάντα για να το περιορίσω, αλλά μετά οι προτάσεις μου είναι ελλιπείς 😕
 

Guest 302501

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημέρα σας! Είχα μια ερώτηση για όσον αφορά το ειδικό μάθημα των Αγγλικών στις πανελλήνιες. Συνήθως, οι εκθέσεις που γράφω είναι 30 με 40 λέξεις παραπάνω απο το όριο (170-200 λέξεις). Μήπως γνωρίζει κανείς αν αυτό αξιολογείται αρνητικά; Έχω προσπαθήσει να κάνω τα πάντα για να το περιορίσω, αλλά μετά οι προτάσεις μου είναι ελλιπείς 😕
Τώρα, χωρίς να παίρνω κι όρκο για τα μαθηματικά μου, επιτρέπεται απόκλιση μέχρι το 10%.
Το 10% του 200 νομίζω είναι το 20, επομένως επιτρέπεται να γράψεις και είκοσι επιπλέον λέξεις. Τώρα αν φτάσεις τις 40, υποθέτω θα κόψουν μια μονάδα.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Καλημέρα σας! Είχα μια ερώτηση για όσον αφορά το ειδικό μάθημα των Αγγλικών στις πανελλήνιες. Συνήθως, οι εκθέσεις που γράφω είναι 30 με 40 λέξεις παραπάνω απο το όριο (170-200 λέξεις). Μήπως γνωρίζει κανείς αν αυτό αξιολογείται αρνητικά; Έχω προσπαθήσει να κάνω τα πάντα για να το περιορίσω, αλλά μετά οι προτάσεις μου είναι ελλιπείς 😕
Η κόρη μου έδωσε πέρυσι πανελληνιες και περάσε Αγγλικής φιλολογιας. Η καθηγήτρια Αγγλικών που της έκανε κάποια μαθήματα της έλεγε ότι είναι αυστηροί σε αυτό το θέμα. Θυμάμαι που μετρούσε τις λέξεις να μην ξεφύγει καθόλου. Να σκεφτείς ότι και οι δύο βαθμολογητες της έβαλαν 96, δύο γραμματικά λάθη μόνο είχε κάνει (2 βαθμούς το καθένα) που σημαίνει ότι έκθεση βαθμολογηθηκε με άριστα. Ξέρω όμως ότι προσπάθησε πολύ να μην ξεφύγει στις λέξεις γιατί θα της έκοβαν αρκετά
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,159 μηνύματα.
Καλημέρα σας! Είχα μια ερώτηση για όσον αφορά το ειδικό μάθημα των Αγγλικών στις πανελλήνιες. Συνήθως, οι εκθέσεις που γράφω είναι 30 με 40 λέξεις παραπάνω απο το όριο (170-200 λέξεις). Μήπως γνωρίζει κανείς αν αυτό αξιολογείται αρνητικά; Έχω προσπαθήσει να κάνω τα πάντα για να το περιορίσω, αλλά μετά οι προτάσεις μου είναι ελλιπείς 😕
Σε μια εξέταση βαρύτητας πανελληνίων, καλό είναι να μην υπάρξει απόκλιση ως προς τον ζητούμενο αριθμό λέξεων.

Στην θέση σου θα πρόσεχα πάρα πολύ. Το 240 από το 200 λέξεις είναι αρκετά εμφανές γιατί μέσες άκρες είναι 4 γραμμές παραπάνω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top