Ερώτηση για εβε

Mhtsaras76

Νεοφερμένος

Ο Mhtsaras76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά σε λιγότερο από 2 εβδομάδες δίνω πανελλήνιες και χθες μας είπε κάτι η γυμνάστρια του σχολείου που με αγχωσε πάρα πολύ. Ξέρει κανείς αν ισχύει πως αν γράψεις π.χ 5 στη χημεία και στα υπόλοιπα τα μαθήματα ρε παιδί μου γράψεις ένα 17 στην έκθεση, ένα 17 ας πούμε βιολογία, 12 φυσική ισχύει ότι αν γράψεις 5 ή 3 ένα πολύ χαμηλο βαθμό τέλος πάντων στη χημεία μπορεί να μην σε πάρουν στη σχολή επειδή έγραψες πάρα πάρα πολύ χαμηλά σε ένα μαθημα. Αμα ξερει κανεις ας μου πει!!
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,476 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά σε λιγότερο από 2 εβδομάδες δίνω πανελλήνιες και χθες μας είπε κάτι η γυμνάστρια του σχολείου που με αγχωσε πάρα πολύ. Ξέρει κανείς αν ισχύει πως αν γράψεις π.χ 5 στη χημεία και στα υπόλοιπα τα μαθήματα ρε παιδί μου γράψεις ένα 17 στην έκθεση, ένα 17 ας πούμε βιολογία, 12 φυσική ισχύει ότι αν γράψεις 5 ή 3 ένα πολύ χαμηλο βαθμό τέλος πάντων στη χημεία μπορεί να μην σε πάρουν στη σχολή επειδή έγραψες πάρα πάρα πολύ χαμηλά σε ένα μαθημα. Αμα ξερει κανεις ας μου πει!!
Εαν το συνολικό αποτέλεσμα σε μόρια σε ρίχνει κάτω απο την εβε που έχει θεσπίσει το τμήμα τότε μένεις εκτός, ακόμα και εαν δεν έχουν συμπληρωθεί όλες οι θέσεις του.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,835 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά σε λιγότερο από 2 εβδομάδες δίνω πανελλήνιες και χθες μας είπε κάτι η γυμνάστρια του σχολείου που με αγχωσε πάρα πολύ. Ξέρει κανείς αν ισχύει πως αν γράψεις π.χ 5 στη χημεία και στα υπόλοιπα τα μαθήματα ρε παιδί μου γράψεις ένα 17 στην έκθεση, ένα 17 ας πούμε βιολογία, 12 φυσική ισχύει ότι αν γράψεις 5 ή 3 ένα πολύ χαμηλο βαθμό τέλος πάντων στη χημεία μπορεί να μην σε πάρουν στη σχολή επειδή έγραψες πάρα πάρα πολύ χαμηλά σε ένα μαθημα. Αμα ξερει κανεις ας μου πει!!
Ναι αυτο το γραφω χαμηλα σε ενα μαθημα ισχυει αλλα μονο στα ειδικα μαθηματα..σχεδια... αγγλικα ..γαλλικα..αυτα εχουν και την δικη τους ξεχωριστη εβε εκτος των αλλων.. και σε κοβουν απο το μηχανογραφικο
Για τα 4 βασικα μαθηματα δεν ισχυει ..εκει εχει αθροισμα και διαιρεση με το 4.. για το ΜΟ πεδιου απ οπου υπολογιζεται η ΕΒΕ
Οποτε και 0 να γραψεις σε ενα μαθημα δεν ''πειραζει'' αρκει τα αλλα να ειναι βαρια ωστε να πηδας την ΕΒΕ και θα σου επιτρεπουν να κανεις μηχανογραφικο...
Βεβαια το 0 θα το βρεις μπροστα σου στα ελαττωμένα μορια και την βαση της σχολης.
 

Mhtsaras76

Νεοφερμένος

Ο Mhtsaras76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Να στε καλα ρε παιδια δε φαντάζεστε ποσο με ξεαγχωσατε. Περιμενω σφαγή στη χημεια γιατι ολη τη χρονια δε καταλαβαίνω Χριστό 😭.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,835 μηνύματα.
Να στε καλα ρε παιδια δε φαντάζεστε ποσο με ξεαγχωσατε. Περιμενω σφαγή στη χημεια γιατι ολη τη χρονια δε καταλαβαίνω Χριστό 😭.
Δεν πειραζει ο χριστος βοηθα τους αδυναμους.. μονο πιστους στην επιτυχια θελει..Την χημεια μια που την ειδες μια που δεν θα την ξαναδεις.
 

Mhtsaras76

Νεοφερμένος

Ο Mhtsaras76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top