Ερωτικές σχέσεις

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά,μπορείτε να με βοηθήσετε σε ένα πραγματάκι.
Δεν ξέρω ακόμα πως να χειρίζομαι αυτό το site γιατί είναι η πρώτη μ μέρα θα θελα να μου πείτε την γνώμη σας για ένα θέμα που με απασχολεί πολύ εδώ και κάτι ένα χρόνο+ είναι ένα αγόρι ο οποίος δείχνει κάποια σημάδια ότι του αρέσω αλλά δεν μ μιλάει και πολύ το μόνο που κάνει είναι να με κοιτάει και να χαμογελάει είναι ντροπαλός από ότι έχω καταλάβει και δεν κάνει κάτι στην αρχή τον χαιρέταγα και μόνο τότε μ έλεγε γεια μετά σταμάτησα ήθελα να με χαιρετίσει πρώτος όταν το έκανα σταμάτησε η επικοινωνία μας τέλος πάντων δεν μπορώ να καταλάβω από την μια στέλνει σημάδια και από την άλλη είναι απόμακρος τι να κάνω?

Ναι σε θέλει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexbz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
εχετε σχεση?ποσο καιρο?ειναι σοβαρη η περιστασιακη?

Σημείωση: Τα μηνύματα 889-898 προέρχονται από την ένωση με το θέμα ερωτικές σχέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
οχι δεν εχω σχεση αλλα εχουμε στο τμημα στη βρεφονηπιοκομια εναν μαναρο μπουκια και συχωριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexbz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
9 μηνες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Exω με τον εαυτό μου εδώ και λίγο καιρό και είναι σοβαρότατη. λέω να παντρευτούμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
οχι δεν εχω σχεση αλλα εχουμε στο τμημα στη βρεφονηπιοκομια εναν μαναρο μπουκια και συχωριο

Για εμενα λες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
Για εμενα λες;

οχι εκτος αν εισαι και εσυ μαναρος:) οποτε αλλαζει το πραγμα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Exω με τον εαυτό μου εδώ και λίγο καιρό και είναι σοβαρότατη. λέω να παντρευτούμε :P

εχεις βρει την καταλληλη ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
χαχα αυτό ακριβώς,παραήταν ρομαντικό.Θα ήταν λογικό αν γινόταν στο νηπιαγωγείο ή στις πρώτες τάξεις του δημοτικού..
πέρσι που τελείωσα το λύκειο μονο που πάρτυ δεν έκανα οτι αποδεσμεύτηκα απο αυτόν.Και πάλι όμως όλο και κάπου τον πετυχαίνω,μου έχει μείνει ο φόβος και η αίσθηση οτι κάαααποιος με παραμονεύει χεχε.Έχω αντέξει αρκετά απο τον συγκεκριμένο,είχε φτάσει στο σημείο να με χτυπήσει μια φορά επειδή αδιαφορούσα για αυτόν ...μετά απο αυτό, εύχομαι να μη μου ξανατύχει κάτι ανάλογο :worry:

παρδόοοον; here we have a psycho!! :confused:


(αυτό γενικά το λέω)
πάντως εγώ θυμάμαι 2 άτομα που όταν ήμουν α' λυκείου,ενδιαφερόταν αρκετά για'μένα ..ο ένας 1 χρόνο κι ο άλλος 2 χρόνια μεγαλύτερος.. το μόνο που κάναν ήταν έντονα βλέμματα,ψου ψου με τους κολλητούς τους,πολλές φορές πήγαιναν όπου πήγαινα και συγκεκριμένα ο ένας μιλούσε διαρκώς στη δική μου κολλητή και τη ρωτούσε τι κάνω,γενικώς για ότι με αφορά..( κατι εχει και η κολλητη μου και τους κανει ολους να βγαζουν τα εσωψυχα τους με τη μια :P )..ο άλλος τα έλεγε σε έναν φίλο του που τα έλεγε στην κολλητή μου επειδή ο φίλος του με την κολλητή μου κάναν πολλή παρέα..και φυσικά κανένας τους δεν είχε τα κότσια να έρθει έστω μια κουβέντα να μου ανοίξει,μονο σαν κατινες κανανε :P ο ένας ντρεπόταν,ο άλλος έδινε πανελλήνιες..και μετά εμάς λέτε αψυχολόγητες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lakitos

Νεοφερμένος

Ο Lakitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ρε παιδια επανερχομαι στο θεμα μου που ειχα γραψει πιο παλια με μια κοπελια, με την τυπισσα ειχαμε κανει κατι και τωρα πλεον δεν θελει ομως συνεχιζουμε και μιλαμε καθημερινα κλπ. και που και που δειχνει ενδιαφερον! Σημερα ενας φιλος μου την ψαρεψε και αυτη του πε οτι δεν θελει να ξανακανουμε κατι ομως χθες το βραδυ σε ενα παρτυ ερχοταν εκει που ημουν εγω για να χορεψουμε.. Που και που δειχνει τρελο ενδιαφερον οταν μιλαμε και αλλες φορες ετσι κι ετσι ενω βρισκομαστε απο κοντα και αρκετες φορες την εβδομαδα..Ειναι σαν να τα εχουμε χωρις να κανουμε κατι ( οχι απο επιλογη μου φυσικα ). Με εχει μπερδεψει ολο αυτο και δεν ξερω τι να κανω πραγματικα! Any ideas?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ρε παιδια επανερχομαι στο θεμα μου που ειχα γραψει πιο παλια με μια κοπελια, με την τυπισσα ειχαμε κανει κατι και τωρα πλεον δεν θελει ομως συνεχιζουμε και μιλαμε καθημερινα κλπ. και που και που δειχνει ενδιαφερον! Σημερα ενας φιλος μου την ψαρεψε και αυτη του πε οτι δεν θελει να ξανακανουμε κατι ομως χθες το βραδυ σε ενα παρτυ ερχοταν εκει που ημουν εγω για να χορεψουμε.. Που και που δειχνει τρελο ενδιαφερον οταν μιλαμε και αλλες φορες ετσι κι ετσι ενω βρισκομαστε απο κοντα και αρκετες φορες την εβδομαδα..Ειναι σαν να τα εχουμε χωρις να κανουμε κατι ( οχι απο επιλογη μου φυσικα ). Με εχει μπερδεψει ολο αυτο και δεν ξερω τι να κανω πραγματικα! Any ideas?
Καλά είσαι σοβαρός; "Ένας φίλος μου την ψάρεψε..." Γιατί αυτή θα πρέπει να 'ναι ηλήθια και να μην το κατάλαβε ότι ο άλλος την ψάρευε; Και φυσικά να απάντησε αναλόγως; Όπως και να 'χει, ένας είναι ο τρόπος να καταλάβεις πραγματικά τι γίνεται... μιλάς ξεκάθαρα! ;)

Ααα και εννοείται ότι δε στέλνουμε φίλους να "ψαρέψουν" αλλά... πάμε οι ίδιοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lakitos

Νεοφερμένος

Ο Lakitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
βασικα δεν τον εστειλα..μονος του πηγε ο μακακας..και οταν της μιλαω ξεκαθαρα τα ιδια μου λεει οτι δεν θελει ομως που και που αλλα δειχνει και θελει να μιλαμε και το δειχνει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Προβληματα που εχει ο κοσμος βρε παιδι μου...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Ρε φίλε απλά χαλάρωσε, μπορεί να έχει γίνει κάτι και να μη θέλει... Συνεχίστε να μιλάτε και τα υπόλοιπα αν είναι θα έρθουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ρε παιδια επανερχομαι στο θεμα μου που ειχα γραψει πιο παλια με μια κοπελια, με την τυπισσα ειχαμε κανει κατι και τωρα πλεον δεν θελει ομως συνεχιζουμε και μιλαμε καθημερινα κλπ. και που και που δειχνει ενδιαφερον! Σημερα ενας φιλος μου την ψαρεψε και αυτη του πε οτι δεν θελει να ξανακανουμε κατι ομως χθες το βραδυ σε ενα παρτυ ερχοταν εκει που ημουν εγω για να χορεψουμε.. Που και που δειχνει τρελο ενδιαφερον οταν μιλαμε και αλλες φορες ετσι κι ετσι ενω βρισκομαστε απο κοντα και αρκετες φορες την εβδομαδα..Ειναι σαν να τα εχουμε χωρις να κανουμε κατι ( οχι απο επιλογη μου φυσικα ). Με εχει μπερδεψει ολο αυτο και δεν ξερω τι να κανω πραγματικα! Any ideas?
Εφόσον είχατε "κάνει κάτι", έχεις αρκετή ελευθερία για να ρωτήσεις ευθέως τι στο καλό θέλει από σένα.
Αν θέλει να είναι ξεκάθαρη μαζί σου, έχει καλώς.

Αλλιώς, μακριά από παιδάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lakitos

Νεοφερμένος

Ο Lakitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εφόσον είχατε "κάνει κάτι", έχεις αρκετή ελευθερία για να ρωτήσεις ευθέως τι στο καλό θέλει από σένα.
Αν θέλει να είναι ξεκάθαρη μαζί σου, έχει καλώς.

Αλλιώς, μακριά από παιδάκια.
|Δεν ξερει τι θελει απο οτι εχω καταλαβει..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Την πιθανότητα ότι είναι έτσι σε όλους (bold word) επειδή απλά, κοίτα να δεις τι μου 'ρθε τώρα, έχει κι αυτή προτιμήσεις κι ελευθερία στις επιλογές της τη σκεφτόμαστε ή μπα?

Care to elaborate?


Κοιταξε να δεις και εμενα τι μου ηρθε αν και δεν μπορω να πω οτι η γνωμη που θα εκφράσω θα την αναφερω για πρωτη φορα.Παρόλα αυτα απο την δικη μου μερια θα κανω μια προσπαθεια να δωσω εξηγηση και σε εσενα.Ελπίζω να υπαρχει κατανοηση των οσων αποψεων θα εκφρασω.Σε περίπτωση που προκύψουν κενα απο την εξήγηση θα κανω τον κόπο να συμπληρώνω οσο πιο σωστα γίνεται στις τυχόν απορίες σου.

Πρωτον μια κοπελα το να είναι ήλιθια σε ολους ή το αν ειναι ηλιθια μονο σε αυτους που αντιπαθεί και δεν τους παει κατα την αποψη της ειναι μια συνήθης και αποδεκτη αντίληψη η οποία επικρατει στην νοοτροπία εκατομμυριων Ανθρωπων.Σε αυτο το σημείο δεν υπάρχει καποια διαφωνία.Παρόλα αυτα δεν υπαρχουν απολυτα κριτήρια στα οποία ισχυει αυτο που λες οτι δηλαδη αποκλειεται η Κοπελα να μην είναι ηλιθια σε ολους.

Στα εξι και παραπανω δισεκατομμυρια που είμαστε υπαρχουν ολες οι περιπτωσεις των Ανθρωπινων συμπεριφορων.Επομενως μπορεί και μια κοπέλα να είναι σε ολους το ίδιο.Ειναι αρκετα εγωιστικο και ατοπο απο την πλευρα σου να λες με τοση σιγουρια ότι δεν υπαρχει εστω και ενας Ανθρωπος που να μην αρεσει σε ολους.Μια συμπεριφορα που είναι προκλητικη και επηρεαζει πολυ εντονα τα συναισθηματα του αλλου μπορει και αυτη η συμπεριφορα να μην αρεσει και σε όλους οσους ασχοληθουν μαζί της.:P Φυσικα να ξεκαθαρίσω οτι αν θελησει θα το κάνει.Αν υπάρχουν Ανθρωποι που την εμπνεουν οπωσδηποτε θα ελατώσσει τον εγωιστικο της χαρακτηρα ωστε να εχει παρεες και να μην είναι μονη της.

Παρόλα αυτα υπαρχουν και κοπελες που οντως εχουν προκλητικες συμπεριφορες και σε κλασματα δευτερολέπτου απωθούν Ανθρωπους που τις πλησιάζουν και ασχολούνται με αυτες.Συμπεριφορες που είναι όντως προκλητικες και χτυπουν πολυ εντονα προς το αρνητικο τα συναισθήματα ενός Ανθρώπου είναι λογικο να μην είναι αποδεκτες σε κανεναν.Ακομα και σε εσενα.

Τωρα αν δες θες να πιστεψεις ότι υπάρχουν όντως Ανθρωποι που είναι ηλιθιοι και συμπεριφέρονται απερισκεπτα σε όλους τους Ανθρωπους ειναι δικό σου θέμα.Παντως υπάρχουν και αρκετές τετοιες περιπτωσεις Ανθρωπων.

Το να ισχυρίζεσαι ότι δεν υπαρχουν τετοιες περιπτωσεις Ανθρωπων κανοντας απολυτη αναιρεση μιας τετοιας περίπτωσης Ανθρώπου ειναι παντελώς άτοπο εκ μερους σου.:P

Και στο λεω γιατι βλεπω καθημερινα τετοιες περιπτωσεις Ανθρώπων.



@bro Όχι, μπορείς να πέσεις σε πουτάνα ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΡΙΣΜΟΥΣ ΣΟΥ, κάτι που δε θα σημαίνει ότι η τύπισσα είναι γενικά και για όλους κάτι τέτοιο.

Στην τελική θες να γίνω λίγο κακός? Το ότι εσύ (για μένα) είσαι μαλάκας και αφήνεις συναισθήματα να σε διαλύσουν, ανοιχτά σ' οποιαδήποτε φάση ή συμπεριφορά ή ό,τι άλλο επέλεξες να εμπιστευτείς, ναι OK, είναι στην τελική δικό σου πρόβλημα/θέμα/μαλακία κι όχι του άλλου.

Πώς να το πω, μπορεί η άλλη να 'ναι όσο μαλακισμένη θέλει στα μάτια σου αλλά αυτό δε σημαίνει ότι κι εγώ ή ο δίπλα ή όλοι οι άλλοι θα τη δουν έτσι. All in all το μόνο που θα μπορέσω να διακρίνω όταν θα 'ρθεις να μου πεις ότι "η πόρνη με κορόιδεψε" είναι η δική σου αδυναμία/μαλακία/μπλέκω-με-ανθρώπους-χωρίς-να-μπορώ-ν'αντέξω-τις-πιθανές-συνέπειες κι όχι ότι η κοπελιά είναι όντως αυτό που περιγράφεις.

Εμ ξερεις η λεξη πουτανα περα απο το σεξουαλικο και το συμπεριφερικο κομματι δεν σημαίνει ότι η Κοπέλα είναι οντως πουτανα.Απλα γινεται αναφορα στην περιπτωση μιας Κοπελας οπου με την επιπωλαια και απερισκεπτη συμπεριφορα της μπορει να διωξει τον άλλον ειτε σε φιλικο είτε ακόμα και σε ερωτικο επιπεδο.Το ότι μια κοπελα μπορεί να είναι επιπώλαια και ελαφρόμυαλη δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και ανηθικη.Αρα τις εννοιες που χρησιμοποιείς να τις προσέχεις.

Μια κοπελα που είναι επιπώλαια και ελαφρομυαλη μονο στο θέμα της συμπεριφορας δεν προϋποθετει και ανηθικοτητα.Επομενως πρωτη ανοησία.:P

Το ότι μια κοπελα δεν συμπεριφερεται οσο θα έπρεπε σωστα σε έναν Ανθρωπο με τον οποίο βρίσκεται σε σχεση για αρκετο χρονικο διαστημα και τελικα χωρίζει μπορει αν θελει να εχει την ίδια ασχημη συμπεριφορα σε όλους.Δεν αποκλειεται μια τετοια περιπτωση.Τωρα το αν εχει ψυχολογικα προβληματα ή το αν παίρνει δοσεις και κανει τετοιες ασχημες επιλογες αυτο δεν είναι απαραίτητο.Μπορει η τυπισσα οπως την χαρακτηρίζεις να είναι τετοιος εγωιστικος και Αναιδης χαρακτηρας που να είναι σε ολους το ίδιο.

Επιπλεον υπάρχει και μια ανοησία σε αυτο το οποίο εξεφρασες.Το οτι μπορει ο αλλος να υποστει απορριψη και ασχημο φερσιμο απο μια Κοπελα που δεν ξερει να εκτιμαει και ως αποτελεσμα να πληγωθεί δεν σημαίνει οτι ο Ανθρωπος που πληγώνεται και στεναχωριεται είναι ο μαλακας κατα την δικη σου αποψη.Και δεν ισχυει αυτη η Βλακεία που λες γιατι ο Ανθρωπος εχει συναισθηματα και πληγωνεται και θα στεναχωρεθεί οσο και αν δεν το θελει αν μια κοπελα του φερθει σκάρτα.Το αντιστοιχο φυσικα θα συμβει και σε μια Κοπελα αν την πληγωσει με την άσχημη σμυπεριφορα ενας Αντρας.Ετσι λοιπον το να λες εσυ κάποιον μαλακα επειδη στεναχωριεται αυτο είναι δικη σου βλακεία με την εννοια οτι ο Ανθρωπος δεν είναι ρομποτ ετσι ωστε να μην αισθάνεται λυπη και απαγοητευση απο ενα προσωπο που δεν θα του έχει φερθει εντιμα και ειλικρινα.

Επομενως το να λες οτι οποιος Ανθρωπος αφηνει τα συναισθηματα του και πληγωνεται σε μια σχεση είναι βλακας δεν είναι καθολου λογικη η νοοτροπία σου.Αποκλειεται να μην στεναχωρεθει εστω και σε κάποιο βαθμό ενας Ανθρωπος απο μια Κοπελα που θα συμπεριφερεται ηλιθια και ανοητα και ειδικα κιολας όταν ο Ανθρωπος που βρισκόταν σε μια σχεση τοσο καιρο ειχε μεγαλη δοτικότητα συναισθηματων προς την κοπελα.

Απο καποιο σημειο και υστερα φυσικα αν ένας Ανθρωπος κανει και άλλες σχεσεις στο μελλον και δίνεται ετσι απερισκεπτα τοτε την ευθυνη για την συναισθηματικη ταραχη την έχει ο ίδιος.Αλλα μην κατηγορεις εναν Ανθρωπο που πληγώνεται την στιγμη που σε μια σχεση δεν εχει ευθύνη πάντοτε μονος ο ενας αλλα και το άλλο προσωπο.

Πολλες φορες και η συναισθηματικη απαγοητευση είναι μια καλη περιπτωση ωστε να τονιζεται με ιδιαιτερη εμφαση η αρνητικη πραξη του άλλου προσωπου.Οταν εισαι μεσα σε μια σχεση και η Κοπελα που εχεις ως δεσμό σου ασκει λεκτικη βία δεν νομίζω οτι δεν θα ενοχληθείς απο μια τετοια παραλογη συμπεριφορα.Επομενως σε αυτην την περίπτωση το να λες καποιον ηλιθιο ας πουμε επειδη ενοχλήθηκε νομίζω πως ο χαζός εισαι εσύ και οχι ο άλλος.:P

Τωρα υπαρχει και η άλλη περιπτωση που θα πρεπει να επισημανθει.Η αναισθησια μπορει κάποιες φορες να μας σωζει απο καταστασεις που αν δεν την χρησιμοποιούσαμε ως επιλογη μπορει να είχαμε ασχημες επιπτωσεις στην συναισθηματικη μας ηρεμία.Δηλαδη να κανεις σχεση με έναν Ανθρωπο τον οποίο τον γνωρίζεις για μικρο χρονικο διαστημα και να δωθείς σε έναν Ανθρωπο τοσο πολυ την στιγμη που δεν τον γνωρίζεις τοσο καλα και να διαλυθει η σχεση σου.Και οχι μονο να διαλυθει η σχεση σου αλλα να σε πληγωσει και η συντροφος σου ενω εσυ ανευ λογου ως βλακας δοθηκες στα συναισθηματα σου και ως αποτέλεσμα αδικα να πληγωθεις.

Η αναισθησία ωστόσο εχει και άλλο τίμημα.Οταν η κοπελα σε κερατωσε και εσυ το μαθεις μπορει να μην σε στεναχωρέσει καθόλου.Αυτο είναι καλο σε αρχικο επίπεδο.Ωστοσο η αναισθησια μπορει να κανει αναίσθητο εσενα και οταν εσυ με την συμπεριφορα σου πληγώσεις μια κοπέλα και αδιαφορήσεις και δεν σε νοιαζει το γεγονός ότι την εκανες να αισθανθεί ασχημα με την οποία μεχρι κάποια στιγμή είχες σχέση τοτε δειχνεις Αχαριστια.Η αναισθησια επιπλεον μπορει να σε κανει να μην έχεις αισθηση του σωστού.Δηλαδη εφοσον μια κοπελα σε κερατωσε τοτε δεν σε πειραζει και προχωρας παρακατω.Ωστοσο αν δεν τονιζεις και δεν κανεις παρατηρηση ότι το κερατωμα είναι λαθος τοτε καθε ανηθικη πραξη θα θεωρείται ως φυσιολογικη.

Αυτα οσον αφορα την αναισθησία.

Σε καθε σχεση το αποτελεσμα του χωρισμου είναι ευθυνη και των δυο.

Γενικα σε οποια φαση και αν βρίσκεται ενας Ανθρωπος πρεπει να υπαρχει μετρο και να μην ξεφευγει.Ωστοσο μην λες βλακειες στο οτι επειδη ενας Ανθωπος στεναχωριεται εστω και σε καποιο βαθμό σημαίνει οτι είναι βλακας και σκράπας.Το οτι εσυ θέλεις να είσαι ρομποτ και να μην θέλεις να αισθανθεσαι τιποτα ειναι δικαιωμα σου και μαγκια σου και μπορεις να κανεις το αγαλματάκι οσο θέλεις ωστοσο δεν σημαίνει ότι πρεπει να γίνουν ολοι οι Ανθρωποι ρομποτακια και να μην έχουν συναισθήματα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top