Ερωτικές σχέσεις

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ε δεν είναι τίποτα. Νομίζω θα ήταν καλό να ζυγίσεις λίγο την κατάσταση, δηλαδή εφόσον λες ότι τον ξέρεις αρκετά καλά, να τον ψαρέψεις για το τι παίζει με την κοπέλα. Μπορεί δηλαδή εκείνος να μην το θεωρεί κάτι σοβαρό. Τότε εσύ βουρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
οοοοκ με έπεισες!Δεν χρειάζεται να πεις άλλα! Ο τυπάς είναι ψυχάκιας τελείως! Μακριάάάά του! και καλό είναι να απευθυνθείς κάπου, δεν παίζουμε με τέτοια, όσο γοητευτικό και αν φαίνεται...Ο μεθυσμένος είδε τον τρελό και φοβήθηκε δεν λένε;;;
[off topic]Είδε ο τρελός το μεθυσμένο και φοβήθηκε,λένε. [off topic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JohnyDaPir

Νεοφερμένος

Ο JohnyDaPir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ε δεν είναι τίποτα. Νομίζω θα ήταν καλό να ζυγίσεις λίγο την κατάσταση, δηλαδή εφόσον λες ότι τον ξέρεις αρκετά καλά, να τον ψαρέψεις για το τι παίζει με την κοπέλα. Μπορεί δηλαδή εκείνος να μην το θεωρεί κάτι σοβαρό. Τότε εσύ βουρ.

Δεν ξερω..φοβαμαι μην κανω καμια "πατατα" και εκτος απο οτι μπορει να μαλωσω με τον αλλον να το μαθει και αυτη και να μη μου μιλαει..Αλλα αυτο που εκανε ο τυπος ειναι πολυ αδικο.τα φτιαχνεις το προηγουμενο βραδυ..και την επομενη μερα φευγεις και την βλεπεις μια φορα την βδομαδα..Μεχρι και οι φιλοι μου λενε οτι δεν εχει κανει καλα παρολο που δεν ξερουν αυτα που γινονται με μενα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Καλησπερα.
Να σας πω και τ δικο μου προβλημα.Γνωρισα μια κοπελα φετος το καλοκαιρι..στην αρχη την εβλεπα καθαρα ως φιλη αλλα μετα δν ξερω τι εγινε και αρχισε να μου αρεσει.Δυστυχως τα εχει με ενα αλλο παιδι που τον ξερω αρκετα καλα αλλα αυτος δεν ειναι εδω και βλεπονται μια φορα την βδομαδα για μια ωρα το πολυ και καποοιες μερες και στο τηλεφωνο.Την εχω πιασει να με κοιταει πολλες φορες και οταν την ρωταω τι??αυτη συνηθως απανταει με ενα χαμογελο.Μου εχει πιασει και καποιες φορες το χερι χωρις να το περιμενω και νιωθω οτι κατι γινεται αλλα δεν ειμαι σιγουρος.Τι να κανω;Δεν ειναι αδικο ρε παιδια την βλεπω καθε μερα και ο αλλος μια ωρα την βδομαδα.Παμε για μπανιο μαζι ειμαστε σχεδον παντα μαζι αλλα δεν ξερω πως με βλεπει... :/

Από τη στιγμή που αυτό το παιδί το ξέρεις πολύ καλά νομίζω είναι λίγο άδικο όλο αυτό προς το πρόσωπο του.
Νομίζω το βλέπεις εγωιστικά, μπορεί εσύ να την βλέπεις κάθε μέρα, να πηγαίνεις για μπάνιο μαζί της όπως λες, αλλά αυτή με εκείνον τα έχει, οπότε μη σκέφτεσαι τόσο...μονόπλευρα.
Άσε λίγος καιρός να περάσει,αν δεις ότι συνεχίζει να κάνει παιχνιδάκια μίλησε της ότι, ξες τι ο τάδε (τάδε=γκόμενος της) είναι κάλο παιδί και το ξέρω αρκετά δε θέλω να του κάνω μαλακία, αν έχεις σκοπό να κάνεις κάτι μαζί μου καλύτερα να ξεκαθαρίσεις πρώτα και μετά τα λέμε, δεν θέλω να παίξω πουστι* στον τάδε.
Από εκεί θα καταλάβεις τι ακριβώς θέλει η κοπέλα.
Γενικά πάντως μη τρως σκάλωμα, δεν την ξέρω προσωπικά για να σου πω τι ακριβώς θέλει, μπορεί να όντως να της αρέσεις, μπορεί απλά να κάνει παιχνίδι ή μπορεί τώρα που λείπει ο δικός της να θέλει να δει αν περνάει η μπογιά, δηλαδή να θέλει να της ανέβει το ηθικό...

Πάντως στο λέω, είναι άδικο αυτό για τον δικό της... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.

JohnyDaPir

Νεοφερμένος

Ο JohnyDaPir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Το ξερω οτι ειναι αδικο για αυτον αλλα πιστευω πως ειναι αδικο και για μενα.. :/ δν ξερω τι να κανω γιατι αμα της πω κατι τετιο για το τι παιζει με τον αλλον μπορει να θυμωσει και να μην μιλαει καθολου μετα...και αυτο δν θελω να γινει :@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Τι λέτε μωρέ? Αν ο άλλος δεν ενδιαφέρεται καν, που σιγά μην ενδιαφέρεται άμα μου λες 3 βδομάδες σχέση και τη βλέπει μια φορά στο τόσο (στον πρώτο μήνα της σχέσης είναι τα ΥΠΕΡ-ΝΤΟΥΠΕΡ-Μέλια), σιγά μην αδικείται κιόλας. Πρέπει να βολιδοσκοπήσεις την κατάσταση. Ρε παιδί μου πάνω στη συζήτηση με αυτόν ή με την κοπέλα, να δεις πως πάει η σχέση τους. Αν αυτή έχει "ξενερώσει" με αυτόν, τότε γιατί να αδικείς εσύ τον εαυτό σου ; Αν αυτός δεν μπορεί να την κάνει ευτυχισμένη (και δεν είναι και ο ίδιος) και εσύ μπορείς τότε ποιο το πρόβλημα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JohnyDaPir

Νεοφερμένος

Ο JohnyDaPir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Παντως απο οτι εχω καταλαβει χαιρεται η κοπελα για την μιση-μια ωρα που τον βλεπει την βδομαδα..αν και τωρα καποιες μερες δεν την ειχε παρει τηλ..και αυτη τα πηρε λιγο..αλλα τωρα δν ξερω τι γινεται..την κυριακη θα τν δουμε παλι για μιση ωρα τν αλλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JohnyDaPir

Νεοφερμένος

Ο JohnyDaPir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ε δεν είναι τίποτα. Νομίζω θα ήταν καλό να ζυγίσεις λίγο την κατάσταση, δηλαδή εφόσον λες ότι τον ξέρεις αρκετά καλά, να τον ψαρέψεις για το τι παίζει με την κοπέλα. Μπορεί δηλαδή εκείνος να μην το θεωρεί κάτι σοβαρό. Τότε εσύ βουρ.

Α και εκτος απο αυτο οι κοινοι φιλοι που εχουμε με τν αλλον ρωτανε αν παιζει τπτ μεταξυ μας γτ μας βλεπουνε συνεχεια μαζι αλλα οταν τ ακουσε η κοπελα ειπε:γτ το παρεξηγουναι;και κατι τετοια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
σε αυτην την κοινωνια,αν δε γινεις θυτης δυστυχως,δε θα επιβιωσεις.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Τι λέτε μωρέ? Αν ο άλλος δεν ενδιαφέρεται καν, που σιγά μην ενδιαφέρεται άμα μου λες 3 βδομάδες σχέση και τη βλέπει μια φορά στο τόσο (στον πρώτο μήνα της σχέσης είναι τα ΥΠΕΡ-ΝΤΟΥΠΕΡ-Μέλια), σιγά μην αδικείται κιόλας. Πρέπει να βολιδοσκοπήσεις την κατάσταση. Ρε παιδί μου πάνω στη συζήτηση με αυτόν ή με την κοπέλα, να δεις πως πάει η σχέση τους. Αν αυτή έχει "ξενερώσει" με αυτόν, τότε γιατί να αδικείς εσύ τον εαυτό σου ; Αν αυτός δεν μπορεί να την κάνει ευτυχισμένη (και δεν είναι και ο ίδιος) και εσύ μπορείς τότε ποιο το πρόβλημα ;

Καλώς ή κακώς αυτοί οι δυο άργησαν να "τα φτιάξουν" και τους πρόλαβαν οι διακοπές, έτυχε να τα έχουν με απόσταση για κάποιο διάστημα, πως ήμαστε σίγουροι εμείς τι προθέσεις έχει ο άλλος και πως το βλέπει; Τον γνωρίζουμε; του έχουμε μιλήσει; Μας είπε κάτι το παιδί που έγραψε το θέμα; Όχι, ξέρουμε απλά ότι έχει σχέση με απόσταση, 3-4 βδομάδες, γιατί να βιαστούμε να βγάλουμε συμπεράσματα και να φουσκώσουμε κι άλλο τον εγωισμό του παιδιού που μας έγραψε;

Δεν ξέρω μπορεί να είμαι και αυστηρή επειδή γενικά δεν λειτουργώ έτσι.Από τι στιγμή που ξέρω ότι ο άλλος έχει σχέση, είτε γνωρίζω το ταίρι, είτε όχι κρατάω τα χέρια μου "κοντά". Δεν υπήρξα ποτέ, ούτε θέλω υπάρξω τρίτο πρόσωπο,όπως δεν μου αρέσει να μου το κάνουν, δεν το κάνω και εγώ και ούτε προτρέπω άλλους να το κάνουν :/:

Τι να σας πω, μπορεί να βρωμάω συντηρητούκλα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Αν σε θέλει, γιατί δεν χωρίζει τότε; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JohnyDaPir

Νεοφερμένος

Ο JohnyDaPir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Αν την ρωτησω απλα πως τα πανε και οτι τι γινεται με εμας που εχουμε γινει παρα πολυ κολληταρια;;τουλαχιστον να το βγαλω απο μεσα μου.. βασανιζομαι.!! :(

Υ.Γ. η κοπελα φευγει τν Σεπτεμβριο γιατι δν μενει εδω και αυτος γυρναει 20 Αυγουστου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,777 μηνύματα.
Όρμα αδερφέ! Καλύτερα το Χ και οι στεναχώριες παρά να αναρωτιέσαι <<τι θα γινόταν αν>>....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JohnyDaPir

Νεοφερμένος

Ο JohnyDaPir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Της το ειπα και δν μου ειπε τπτ..απλα αρχισε να φαινεται λιγο στεναχωρημενη..τι παει να πει αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Της το ειπα και δν μου ειπε τπτ..απλα αρχισε να φαινεται λιγο στεναχωρημενη..τι παει να πει αυτο?

Μάλλον ότι δεν ξέρει τι θέλει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι στεναχωρημένη με τον εαυτό της.
Διότι βλέπει ότι εσύ της φέρεσαι καλά ενώ ο άλλος όχι αλλά παρ'όλα αυτά θέλει τον άλλον.


Δεν ξέρω.Υποθέσεις κάνω κι εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisKal

Νεοφερμένος

Ο DimitrisKal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καλώς ή κακώς αυτοί οι δυο άργησαν να "τα φτιάξουν" και τους πρόλαβαν οι διακοπές, έτυχε να τα έχουν με απόσταση για κάποιο διάστημα, πως ήμαστε σίγουροι εμείς τι προθέσεις έχει ο άλλος και πως το βλέπει; Τον γνωρίζουμε; του έχουμε μιλήσει; Μας είπε κάτι το παιδί που έγραψε το θέμα; Όχι, ξέρουμε απλά ότι έχει σχέση με απόσταση, 3-4 βδομάδες, γιατί να βιαστούμε να βγάλουμε συμπεράσματα και να φουσκώσουμε κι άλλο τον εγωισμό του παιδιού που μας έγραψε;

Δεν ξέρω μπορεί να είμαι και αυστηρή επειδή γενικά δεν λειτουργώ έτσι.Από τι στιγμή που ξέρω ότι ο άλλος έχει σχέση, είτε γνωρίζω το ταίρι, είτε όχι κρατάω τα χέρια μου "κοντά". Δεν υπήρξα ποτέ, ούτε θέλω υπάρξω τρίτο πρόσωπο,όπως δεν μου αρέσει να μου το κάνουν, δεν το κάνω και εγώ και ούτε προτρέπω άλλους να το κάνουν :/:

Τι να σας πω, μπορεί να βρωμάω συντηρητούκλα :worry:

Όχι, είσαι πολύ σωστή σε αυτά που γράφεις! Ακόμα και αν στο έκαναν κάποτε, ποτέ μην πεις στον πειρασμό να υιοθετήσεις τέτοιες συμπεριφορές. Όπως λες, καλό είναι το παλικάρι να μην κάνει κίνηση στην κοπέλα που είναι ήδη σε σχέση. Στη θέση του θα άφηνα να κυλήσει η σχέση της και αν λήξει κάποια στιγμή και έχει ακόμα τα ίδια συναισθήματα γι' αυτήν, τότε να προχωρήσει. Με βάση τα όσα έχω ζήσει, τέτοιες σχέσεις (που διακόπτεις δηλαδή τη σχέση ενός άλλου για να κάνεις εσύ σχέση με αυτή/όν που ενδιαφέρεσαι) δεν έχουν καλό φινάλε. Μετά από λίγο καιρό αρχίζουν οι καχυποψίες και από τις δύο πλευρές. Από την αρχή υπάρχουν οι αμφιβολίες για το ποιόν του ατόμου που είσαι μαζί. Σκέφτεσαι ότι αφού τα έφτιαξε μαζί μου ενώ είχε σχέση, ποιος μου λέει ότι δε θα το κάνει με κάποιον/α άλλο/η στο μέλλον. Από την αρχή η εμπιστοσύνη έχει αρχίσει να εμφανίζει ρωγμές...Λείπουν οι σχέσεις εμπιστοσύνης και αμοιβαίου σεβασμού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

deardem

Νεοφερμένος

Η deardem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπερα σας!εδω και πολυ καιρο μου αρεσει ενα αγορι με το οποιο τωρα το καλοκαιρι βγαιναμε συχνα γιατι εχουμε κοινους φιλους..πανω που ελεγα πως θα κανω καποια κινηση για να καταλαβει οτι μου αρεσει, ενας φιλος του μαθαινω οτι με γουσταρει..εχω απογοητευτει γιατι πιστευω πως δεν προκειται να γινει τιποτα γιατι υπαρχει ο φιλος του στη μεση..αα!ημουν ο πρωτος ερωτας αυτου του παιδιου που μου αρεσει και ξερω απο μια φιλη μου οτι του αρεσω σαν κοπελα και οτι θα εκανε κατι μαζι αλλα φοβαται μην με πληγωσει (αυτα της τα ειχε πει το χειμωνα)..περιμενω τις γνωμες σας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Αφού τον θέλεις και σε θέλει...τι περιμένεις;Μίλα του συνέχεια,δώστου θάρρος κι ό,τι είναι να γίνει θα γίνει.Άσε τον φίλο στην άκρη....δεν θα σε περιμένει μια ζωή ο δικός σου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top