Ερωτικές σχέσεις

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Παιδια σχολιαστε το αρθρο που σας παρεθεσα

Ναι επίσης αν δεν έχετε γκόμενα αγοράστε από το ebay φερορμόνες και θα τρέχουν από πίσω σας... Με τέτοια μυαλά που κουβαλούν μερικοί και μερικοί...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Αμφισβητεις την επιστημη?Δεν ειναι αποψη μου ειναι μια επιστημονικη θεωρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Τελευταία φορά που απαντάω σε μήνυμά που περιέχει μόνο υποθέσεις απ' την εμπειρία σου, ό,τι σου είπε μία βιολόγος, η συγγραφέας του αγαπημένου σου βιβλίου, η γιαγιά σου, η κολλητή σου χτες στο σπίτι σου, η δασκάλα σου στο δημοτικό, ο φιλόλογος που την είδε γυναικολόγος and so on and so forth. Απλά χάνω το χρόνο μου για μαλακίες αν είναι να μιλάω μόνος μου. Έχεις κάτι να πεις που μπορώ να ελέγξω και μόνος μου; Αν όχι μην το κουράζουμε άλλο.

5χρονα όλου του κόσμου ενωθείτε για να γίνετε μάνες (αφού άλλες έγιναν)

Μιλάω για τη βιολογική ικανότητα. Ένα κι ένα μπορεί να κάνει τέσσερα, να διαβάζεις ξέρεις;

Συγνώμη που το λέω αλλά αν κάποιος πρέπει να σοβαρευτεί είσαι εσύ. Δε λέω συνέταξες ένα πολύ εμπεριστατωμένο κείμενο για να αποδείξεις τι ακριβως; Ότι υπάρχει πρώιμη εφηβεία; H πρώιμη εφηβεία είναι πρόβλημα ΟΧΙ ΤΕΚΜΗΡΙΟ για να αποδείξεις ότι ένα κορίτσι 10.5 επειδή έχει περίοδο είναι έτοιμη να κάνει σεξ.

ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ Η ΕΜΜΗΝΑΡΧΗ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΕΞ ;

Αν δε διαβάζεις τι λέω εγώ, τι λένε οι πηγές που χρησιμοποιώ κι αν δεν καταλάβεις ΤΙ ΚΡΑΤΑΩ από κάθε άρθρο, αφού όμως το διαβάσεις συνολικά για να μην κάνουμε κύκλους, δεν πρόκειται να φτάσουμε πουθενά. Γιατί όταν χάνεις τα points δύο απανωτών μηνυμάτων και ταυτόχρονα νομίζεις ότι όχι μόνο τα κατάλαβες αλλά και ότι απαντάς το μόνο που κάνεις είναι να εκνευρίζεις αυτόν που τα γράφει. Για να ξεκαθαρίσω από τώρα δεν είμαι εκνευρισμένος όσο γράφω. Έχει ζέστη βέβαια και θα αναγκαστώ να εξηγήσω ό,τι είπα, τίποτα καινούριο, αλλά εντάξει νερό κι ανεμιστήρας είναι κοντά.

Τη menarche τη χρησιμοποίησα ως το τελευταίο στάδιο της εφηβείας στα κορίτσια πράγμα που συνήθως σηματοδοτεί τη σεξουαλική τους ωριμότητα ή την αρχή της ολοκλήρωσής της αν θες. Το παράδοξο είναι ότι είπες και μόνη σου πως πυροδοτεί μια σειρά από αλλαγές (ε, εμένα μου αρέσει να τεκμηριώνω κιόλας). Ο χρόνος που απαιτούν αυτές οι αλλαγές κυμαίνεται από οργανισμό σε οργανισμό. Κι απέναντι σε αυτή την αβεβαιότητα το καλύτερο που έχεις τι είναι; Ένα στερεότυπο. Δεν ξέρω γιατί αποκλείεις τόσο εύκολα την ικανότητα, βιολογικά, ενός κοριτσιού 10 χρονών να κάνει σεξ ακόμα και αν η αιτία δεν είναι η αρχή της περιόδου. ΔΕΝ ΕΞΕΤΑΖΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΗΘΙΚΑ Η ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ, ΔΕ ΛΕΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΕΠΕΙ Η ΟΧΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΘΕΣΗ. Αλλά αν είναι κάτι που επιστημονικά στέκει το αποδέχομαι πλήρως. Αν τώρα εσύ νομίζεις ότι λέω μαλακίες prove it για να μη μείνω και με λανθασμένη αντίληψη. Δε θα χρειαστεί να μπεις στον κόπο μάλλον.

1. Most healthy, well-nourished girls, start sexual development between the ages of 8 and 13 and girls complete the secondary sexual development (that is, they are physically mature) between 1.5 and 6 years after puberty starts. For more detailed information you can consult a good obstetrics and gynecology book or an endocrinology text. I have one that I use in the course I am teaching this semester called “Basic and Clinical Endocrinology” 5th edition, by Francis S. Greenspan and Gordon J. Strewler, published by Appleton & Lange in 1997. Chapter 15 is on puberty. 2. The first event is a longitudinal growth spurt (one get taller), second the breasts start to develop (called thelarche), third, pubic hair starts to grow (called pubarche), and finally, menstrual flow begins (called menarche) when the girl starts having periods. Now, once periods start, the ovaries will start ovulating (irregularly at first) and eventually the ovaries will produce an egg once every 28 days, give or take a day or two. During this period of time, the vagina and uterus are lengthening and developing glands in their walls that will aid in intercourse and movement of sperm up the reproductive tract. 3. So, the female body becomes physically ready to engage in intercourse and produce an embryo-fetus-baby, if conception occurs, toward the end of this period of reproductive development, called puberty. 4. Given the times above this could be anywhere between the ages of 9 and 18, a rather long period of time. However, babies produced during this time of the reproductive system’s development tend to be less healthy at birth, and young girls or young ladies that begin to have intercourse with multiple partners during this developmental time have an increased incidence of STDs (sexually transmitted diseases) and UTIs (urinary tract infections). This increases the chance of infertility and reproductive tract problems later in life. It is interesting to note that studies of prostitutes show an increased sterility as a reproductive group. I suppose it might seem to you that I am trying to scare you with this information, but not so. This information is scary without me having to try. However, sex at the earliest possible reproductively competent time for the female is perfectly natural and normal and can be very enjoyable under the right circumstances but pregnancies are very hard on both the baby’s and the mother’s bodies.

Date: Mon Sep 20 [17:56:52] 1999
Posted By: R. James Swanson, Faculty, Biological Sciences, Obstetrics & Gynecology, Old Dominion University
Area of science: Medicine
ID: 936608440.Me


Τον τύπο τον παραθέτω ΜΟΝΟ επειδή αναφέρει το βιβλίο που χρησιμοποίησε κι έτσι όσα είπε μπορούν να ελεγχθούν.

1. Παίρνεις τα αριστερά άκρα και στα δύο timeframes, 8 & 1.5 that is, τα προσθέτεις και παίρνεις 9.5 πράγμα που αποδεικνύει, χρησιμοποιώντας μόνο τις πηγές που έχουν πέσει μέχρι τώρα στο θέμα, ότι ένα κορίτσι περίπου 10 χρονών ΕΙΝΑΙ σεξουαλικά ώριμο Β Ι Ο Λ Ο Γ Ι Κ Α χωρίς απαραίτητα να ισχύει ο ορισμός του βιβλίου που παρέθεσες. Interesting point ότι με όσα είχα χρησιμοποιήσει εγώ απ' τη wiki ήταν ήδη αποδεδειγμένο.

Φυσικά αυτό δεν ισχύει για όλα τα κορίτσια but still, απ' τη στιγμή που αποδεικνύει ότι υπάρχουν έστω και ελάχιστες περιπτώσεις το αρχικό μου επιχείρημα, ότι δηλαδή ένα κορίτσι 13 χρονών είναι έτοιμο για σεξ, μπορεί χαλαρά να είναι σωστό. Μπορεί η κοπέλα για την οποία συζητούσαμε πριν αρχίσει αυτή η κουβέντα να μην ξεκίνησε την ανάπτυξή της στα 8 και να μην τελειώσει σε 1.5 χρόνο αλλά και πάλι το point μου δεν αφορούσε αυτή συγκεκριμένα αλλά με αφορμή αυτή τα κορίτσια γενικότερα. Στα 13 υπάρχουν περιπτώσεις στις οποίες είναι δυνατή η σεξουαλική επαφή, period.

2. Just cross sourcing a bit απλά γιατί κάτι αναφέρθηκε πριν για την credibility της wikipedia. Και στο κειμενάκι του Swanson πάνω αλλά και στο αντίστοιχο άρθρο της wikipedia τα στάδια της εφηβείας συμφωνούν σε διαδοχή, όσα αναφέρονται εδώ τουλάχιστον γιατί η wiki έχει περισσότερα. Αυτό βέβαια δεν αποδεικνύει ότι τα στάδια είναι πραγματικά αυτά αλλά δεν πειράζει, we'll live with it. Όποιος βρει λάθος ας το αποδείξει φέρνοντας τα σωστά.

3. Με το τέλος της εφηβείας λοιπόν η ικανότητα για σεξουαλική επαφή. Όπως αποδείχτηκε πριν, επαναλαμβάνω με τη διασταύρωση ΜΟΝΟ των πηγών που χρησιμοποίησα εδώ, η ηλικία κυμαίνεται και υπάρχουν περιπτώσεις κοριτσιών των οποίων οι οργανισμοί είναι έτοιμοι για σεξ από τα 10 κιόλας χρόνια.

Να πω εδώ ότι παρ' ό,τι ήμουν εξοικειωμένος κάπως με την ιδέα ότι αρκετά κορίτσια 10-11 χρονών μπορούν βιολογικά να κάνουν σεξ --όπως είπα έχει τύχει να συζητηθεί το θέμα στην τάξη με διάφορους καθηγητές-- ψάχνοντας για τη συζήτηση που γίνεται τώρα μου φάνηκαν περίεργοι οι διάφοροι χρόνοι στους οποίους ολοκληρώνεται η σεξουαλική ανάπτυξη στους ανθρώπους. 1.5-2 χρόνια και για τα δευτερογενή σεξουαλικά χαρακτηριστικά δηλαδή μου φάνηκαν λίγα αλλά όταν συνδυαστούν με την αρχή της εφηβείας (περίπου 7-8 χρονών) τα νούμερα κι αυτά που ήξερα από πριν βγάζουν νόημα.

4. Εδώ απλά έρχεται η επικύρωση όσων είπα κι από το ίδιο το κείμενο. Φαίνεται ξεκάθαρα, η ηλικία σεξουαλικής ωριμότητας κυμαίνεται μεταξύ 9-18 και η σεξουαλική επαφή είναι δυνατή από τη στιγμή που αυτή επέλθει.

Φυσικά αυτό δε σημαίνει ότι το σεξ σε μικρή ηλικία δεν προκαλεί προβλήματα. Από βασικά που συναντώνται και σε μεγαλύτερες ηλικίες (STDs or sexually transmitted diseases) μέχρι και διαταραχές στον οργανισμό του κοριτσιού σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Αυτά ωστόσο δεν αναιρούν το γεγονός ότι Β Ι Ο Λ Ο Γ Ι Κ Α σεξ μπορεί να γίνει.

Όσον αφορά τη Lina Medina τώρα την ανέφερα απλά ως μέτρο σύγκρισης. Με την υπόθεση ότι η εφηβεία διαρκεί γύρω στα 6 χρόνια for the sake of this example η Lina Medina δε θα την είχε ολοκληρώσει ακόμα κι αν σ' αυτή ξεκινούσε από την ημέρα που γεννήθηκε. Αυτό σημαίνει ότι έκανε σεξ και παιδί ενώ ήταν ακόμα στην εφηβεία και, κατά πάσα πιθανότητα, στα πρώτα στάδιά της ακόμα και για την περίπτωση της πρώιμης εφηβείας. Whatever the case κακώς έμεινε μόνο αυτό από το μήνυμά μου, ένα απλό παράδειγμα.

Όπως είπα και πριν απ' την αρχή αυτής της κουβέντας ΔΕ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ Η ΟΧΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΔΕ ΛΕΩ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΓΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΟΧΙ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΘΕΣΗ. Απλά ψάχνω κι εξηγώ ό,τι βρίσκω χωρίς συναισθηματικά ή στερεοτυπικά κολλήματα. That's all folks.

ps. Αστερόσκονη κόψε τις μαλακίες και συζητάμε μετά αν δε βαριέμαι. Αφού βλέπεις δεν το σηκώνεις το γαμημένο, τι πίνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Εχει δικιο ο shadow σαν επιχειρημα οι προσωπικες μαρτυριες του δασκαλου σου του βιολογου σου κλπ δεν ευσταθουν μπροστα σε πορισμα επισημονικης ερευνας αν θες απαντησε με γεγονοτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ναι επίσης αν δεν έχετε γκόμενα αγοράστε από το ebay φερορμόνες και θα τρέχουν από πίσω σας...
Γίνεται και με πιο απλά υλικά (ΚΛΙΚ στην εικόνα):

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asteroskoni

Νεοφερμένος

Η asteroskoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
ps. Αστερόσκονη κόψε τις μαλακίες και συζητάμε μετά αν δε βαριέμαι. Αφού βλέπεις δεν το σηκώνεις το γαμημένο, τι πίνεις;

Κοψε τις μαλακιες ρε φιλε...

Βρες μου ενα αντιεπηχειρημα σε αυτο που ειπα και μετα απηυθυνε μου το λογο...

Το οτι αντιγραφεις μερικες επιστημονικες αποψεις σχετικα με το θεμα προσπαθωντας να αντιεπιχειρησεις το θεωρω τουλαχιστον χαζαμαρα...Ολοι ξερουμε (οσοι βρισκονται στον επιστημονικο κοσμο) οτι οι αποψεις και οι θεωριες διιστανται...

Εγω σου ανεφερα για ΕΡΕΥΝΑ...ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ...Η οποια δειχνει το ποσο αφυσικη και κακη για τον οργανισμο ειναι μια τετοια πραξη σε μικρη ηλικια (BIΟΛΟΓΙΚΑ)...

Γκε γκε τωρα???

Βαριεμαι να γραφω τα αυτονοητα...




υ.γ. shadow ειλικρινα σκασιλα μου που βαριεσαι να συζητησεις μαζι μου...Προσωπικα με αποτραβουν οι ανθρωποι ''ξερολες'' που κανουν copy paste κειμενα, χωρις να εχουν καμια αποψη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ολοι ξερουμε (οσοι βρισκονται στον επιστημονικο κοσμο) οτι οι αποψεις και οι θεωριες διιστανται...

Προφανώς but your point is... γιατί όλοι στον επιστημονικό κόσμο βρίσκονται τελευταία.

Εγω σου ανεφερα για ΕΡΕΥΝΑ...ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ...Η οποια δειχνει το ποσο αφυσικη και κακη για τον οργανισμο ειναι μια τετοια πραξη σε μικρη ηλικια (BIΟΛΟΓΙΚΑ)...

Εσύ μου ανέφερες ΤΙΠΟΤΑ. Απ' το μήνυμά σου θυμάμαι μόνο μια βρισιά, δυο out of place emoticons και κάτι μαλακίες για mods. Και μέχρι να μπορέσω με κάποιον τρόπο να ελέγξω την έρευνα και το αποτέλεσμα που χρησιμοποιείς δεν πρόκειται να μου μείνει τίποτα παραπάνω από μηνύματά σου.

Το αστείο ξέρεις ποιο είναι; Ότι ο κόσμος είναι τόσο ηλίθιος που θα βιαστεί να κρίνει τι λέει κάποιος ΧΩΡΙΣ να έχει διαβάσει τι γράφει αυτός. Δεν ξέρω πόσο δύσκολο σου φάνηκε να καταλάβεις ότι το παράδειγμα της πεντάχρονης ήταν ακριβώς αυτό, ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ, ότι στο κειμενάκι του Swanson στο τελευταίο μήνυμα αναφέρονται τα προβλήματα που προκαλούνται στον οργανισμό μικρών κοριτσιών που κάνουν σεξ, τα ΙΔΙΑ προβλήματα που υποτίθεται εσύ παίρνεις από έρευνες κι εγώ αγνοώ, κι ότι τελικά ΔΕΝ εκφράζω μέσα από ΟΛΑ όσα ΔΕΝ διαβάζεις την άποψή μου. Και για να ακριβολογούμε,

υ.γ. shadow ειλικρινα σκασιλα μου που βαριεσαι να συζητησεις μαζι μου...Προσωπικα με αποτραβουν οι ανθρωποι ''ξερολες'' που κανουν copy paste κειμενα, χωρις να εχουν καμια αποψη..

άποψη έχω προφανώς και είμαι σε θέση να την τεκμηριώσω πολύ καλύτερα από εσένα. Απλά δεν έχει νόημα ούτε να πω τι πιστεύω εγώ σε ένα θέμα που προσπαθώ να το προσεγγίσω επιστημονικά αλλά ούτε και να μάθω τι πιστεύετε εσείς για ό,τι πιστεύω εγώ, ειδικά όταν το μόνο που απ' ό,τι φαίνεται μπορείτε να συμπεράνετε είναι ότι υποστήριξα το σεξ από 5 χρονών.

Δε χρειάζονται τρελά πράγματα για να γίνει συζήτηση και σε διαβεβαιώνω ότι θα είμαι ο πρώτος που θα παραδεχτεί ότι έκανε λάθος αν προκύψει αυτό απ' την κουβέντα. Το θέμα όμως είναι ότι εσείς δε συζητάτε, απλά μιλάτε στην καλύτερη περίπτωση. Δε μ' ενδιαφέρει τι σας έχει πει οποιοσδήποτε απ' τη στιγμή που δεν είναι ελέγξιμο από όλους όσους διαβάζουν το thread. Καθένας μπορεί να μπει εδώ μέσα και ν' αρχίσει να βαφτίζει τις μαλακίες που πετάει επιστημονικά τεκμήρια. Well guess what, ΔΕ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. Ή τουλάχιστον εγώ δε γουστάρω να συμμετέχω σε κάτι τέτοιο. Όπως είπα και πριν έχεις κάτι ουσιαστικό να πεις; Πες το. Αν όχι μη σπαταλάς το χρόνο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Πάντως ειλικρινά, αν ο οργανισμός ενός κοριτσιού είναι έτοιμος για να κάνει σεξ από πολύ μικρή ηλικία, πραγματικά έχω πάθει σοκ!!! Εγώ μέχρι πρότινος ήξερα (εντάξει από γυναικείο περιοδικό:P) ότι ο οργανισμός είναι έτοιμος και ολοκληρωμένος στα 18!!! Και γενικά ότι μπορεί να προκληθούν διάφορα προβλήματα!!!
Ουφ! δύσκολο θέμα πάντως!! Μπερδεύτηκα... δεν ξέρεις τ να πιστέψεις.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
Πάντως ειλικρινά, αν ο οργανισμός ενός κοριτσιού είναι έτοιμος για να κάνει σεξ από πολύ μικρή ηλικία, πραγματικά έχω πάθει σοκ!!! Εγώ μέχρι πρότινος ήξερα (εντάξει από γυναικείο περιοδικό:P) ότι ο οργανισμός είναι έτοιμος και ολοκληρωμένος στα 18!!! Και γενικά ότι μπορεί να προκληθούν διάφορα προβλήματα!!!
Ουφ! δύσκολο θέμα πάντως!! Μπερδεύτηκα... δεν ξέρεις τ να πιστέψεις.......

Σήμερα το σεξ έχει γίνει περισσότερο μόδα και ένδειξη ενηλικίωσης παρά συστατικό του έρωτα. :) Έχει εκφυλιστεί ως έννοια και βρίσκεται παντού και με εύκολο τρόπο. Πιο εύκολα θα συναντήσεις τον Παπαντρέου στο δρόμο παρά μια παρθένα κοπέλα στο ηλικιακό φάσμα 15-17. Μάλιστα σε περίπτωση που ο ένας εκ των δυο "συντρόφων" δεν έχει εμπειρίες στο σεξ ή δεν ξέρει να κάνει σεξ, μπορεί να απορριφθεί ερωτικά από τον-η άλλο-η. Φτάσαμε στο σημείο λόγω προτύπων ο έρωτας να μετριέται μόνο σε ποιοτική σεξουαλική απόδοση. Στο facebook υπάρχουν πολλές 14-15χρονες που με τις ενδυματολογικές προτιμήσεις τους και τον τρόπο ομιλίας τους, ψάχνουν απεγνωσμένα για σεξ με συνομιλήκους τους. Ψάχνουν να αυτοεπιβεβαιωθούν σεξουαλικά στα μάτια των αγοριών ή και μεγαλύτερων αγοριών..:/: Aνεβάζουν μια «picoula» ερωτικής πόζας (με ερωτικούς μορφασμούς προσώπου) και από κάτω γίνεται στριπτίζ από ερωτικά υπονοούμενα, likes,..κ.α. από αγόρια και κοπέλες (συμμαθητές). Χαρακτηριστικά ονόματα «popitsa h treliara, h zouzounitsa h agriogata, to trelomwroulini pou dagkwnei,...κ.α.». Πραγματικά το όλο υπερθέαμα είναι γελοίο..

Δυστυχώς ζούμε στην εποχή της εικόνας και της φράσης «κάνω σεξ για είμαι αποδεχτός από το κοινωνικό σύνολο». Απορώ κάποιες κοπέλες γιατί κατηρείτε τους άντρες ότι σκέφτονται μόνο το σεξ, όταν οι ίδιες οι κοπέλες (σε μεγάλο αριθμό) σκέφτονται το σεξ από πιο μικρή ηλικία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PRG

Νεοφερμένος

Η PRG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Αν και καθυστερημένα πολύ σωστά το θέτεις!! Ακριβώς έτσι είναι τα πράγματα, για να τα βλέπουμε και λίγο αντικειμενικά. Είτε άντρας είτε γυναίκα όλοι είμαστε άνθρωποι κι έχουμε λίγο πολύ τις ίδιες ανάγκες και τους ίδιους στόχους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
1. Most healthy, well-nourished girls, start sexual development between the ages of 8 and 13 and girls complete the secondary sexual development (that is, they are physically mature) between 1.5 and 6 years after puberty starts. For more detailed information you can consult a good obstetrics and gynecology book or an endocrinology text. I have one that I use in the course I am teaching this semester called “Basic and Clinical Endocrinology” 5th edition, by Francis S. Greenspan and Gordon J. Strewler, published by Appleton & Lange in 1997. Chapter 15 is on puberty. 2. The first event is a longitudinal growth spurt (one get taller), second the breasts start to develop (called thelarche), third, pubic hair starts to grow (called pubarche), and finally, menstrual flow begins (called menarche) when the girl starts having periods. Now, once periods start, the ovaries will start ovulating (irregularly at first) and eventually the ovaries will produce an egg once every 28 days, give or take a day or two. During this period of time, the vagina and uterus are lengthening and developing glands in their walls that will aid in intercourse and movement of sperm up the reproductive tract. 3. So, the female body becomes physically ready to engage in intercourse and produce an embryo-fetus-baby, if conception occurs, toward the end of this period of reproductive development, called puberty. 4. Given the times above this could be anywhere between the ages of 9 and 18, a rather long period of time. However, babies produced during this time of the reproductive system’s development tend to be less healthy at birth, and young girls or young ladies that begin to have intercourse with multiple partners during this developmental time have an increased incidence of STDs (sexually transmitted diseases) and UTIs (urinary tract infections). This increases the chance of infertility and reproductive tract problems later in life. It is interesting to note that studies of prostitutes show an increased sterility as a reproductive group. I suppose it might seem to you that I am trying to scare you with this information, but not so. This information is scary without me having to try. However, sex at the earliest possible reproductively competent time for the female is perfectly natural and normal and can be very enjoyable under the right circumstances but pregnancies are very hard on both the baby’s and the mother’s bodies.

Date: Mon Sep 20 [17:56:52] 1999
Posted By: R. James Swanson, Faculty, Biological Sciences, Obstetrics & Gynecology, Old Dominion University
Area of science: Medicine
ID: 936608440.Me

[...] However, babies produced during this time of the reproductive system’s development tend to be less healthy at birth, and young girls or young ladies that begin to have intercourse with multiple partners during this developmental time have an increased incidence of STDs (sexually transmitted diseases) and UTIs (urinary tract infections). This increases the chance of infertility and reproductive tract problems later in life. It is interesting to note that studies of prostitutes show an increased sterility as a reproductive group. I suppose it might seem to you that I am trying to scare you with this information, but not so. This information is scary without me having to try. [...] but pregnancies are very hard on both the baby’s and the mother’s bodies.

Date: Mon Sep 20 [17:56:52] 1999
Posted By: R. James Swanson, Faculty, Biological Sciences, Obstetrics & Gynecology, Old Dominion University
Area of science: Medicine
ID: 936608440.Me

[...] However, babies produced during this time of the reproductive system’s development tend to be less healthy at birth, and young girls or young ladies that begin to have intercourse with multiple partners during this developmental time have an increased incidence of STDs (sexually transmitted diseases) and UTIs (urinary tract infections). This increases the chance of infertility and reproductive tract problems later in life. It is interesting to note that studies of prostitutes show an increased sterility as a reproductive group. I suppose it might seem to you that I am trying to scare you with this information, but not so. This information is scary without me having to try. [...] but pregnancies are very hard on both the baby’s and the mother’s bodies.

Φυσικά αυτό δε σημαίνει ότι το σεξ σε μικρή ηλικία δεν προκαλεί προβλήματα. Από βασικά που συναντώνται και σε μεγαλύτερες ηλικίες (STDs or sexually transmitted diseases) μέχρι και διαταραχές στον οργανισμό του κοριτσιού σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Αυτά ωστόσο δεν αναιρούν το γεγονός ότι Β Ι Ο Λ Ο Γ Ι Κ Α σεξ μπορεί να γίνει.

Θέλετε να κάνουμε κύκλους; My guests.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Χαλαρά!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
και το παράξενο είναι ότι σήμερα (πριν λίγες ώρες) ακριβώς για αυτό το θέμα συζητούσα με κάτι φίλες μου..........
Τόσο για καταστάσεις μέσα στο facebook αλλά και έξω από αυτό!
Στο facebook υπάρχουν πολλές 14-15χρονες που με τις ενδυματολογικές προτιμήσεις τους και τον τρόπο ομιλίας τους, ψάχνουν απεγνωσμένα για σεξ με συνομιλήκους τους. Ψάχνουν να αυτοεπιβεβαιωθούν σεξουαλικά στα μάτια των αγοριών ή και μεγαλύτερων αγοριών
συμφωνώ απόλυτα!!!! Με όλα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
και το παράξενο είναι ότι σήμερα (πριν λίγες ώρες) ακριβώς για αυτό το θέμα συζητούσα με κάτι φίλες μου..........
Τόσο για καταστάσεις μέσα στο facebook αλλά και έξω από αυτό!

συμφωνώ απόλυτα!!!! Με όλα....

Το θέμα είναι τι γίνεται από κεί και πέρα. Και που το λέμε, πολλές κοπέλες ζούν στον δικό τους κόσμο..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αυτο που κανουν ομως αυτες οι κοπελες ειναι από απελπισια ή ορεξη που δε συμμαζευεται..? Ειλικρινά ήξερα μια κοπέλα που το έκανε αυτό (τωρα με επιτυχια ή οχι δεν ξερω) αλλα δεν καταλαβαινα για ποιον απο τους 2 λογους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
Για αυτοεπιβεβαίωση..Θέλουν να "παίζουν" με τα αγόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ναι οκ, αλλα αυτη η αναγκη για την αυτοεπιβεβαιωση απο πού πηγαζει..? Θελουν απλα να αποδειξουν στον εαυτο τους και στις κολλητες τους οτι μπορουν να κανουν σεξ απο τα 15, ή το θελουν πραγματικα και οποιον παρει ο χαρος? (και τα 2 βεβαια ειναι ανοητοι λογοι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,850 μηνύματα.
Ναι οκ, αλλα αυτη η αναγκη για την αυτοεπιβεβαιωση απο πού πηγαζει..? Θελουν απλα να αποδειξουν στον εαυτο τους και στις κολλητες τους οτι μπορουν να κανουν σεξ απο τα 15, ή το θελουν πραγματικα και οποιον παρει ο χαρος? (και τα 2 βεβαια ειναι ανοητοι λογοι)

Θέλουν
(α). να δείξουν στον εαυτό τους και στις κολλητές τους ότι μπορούν και κάνουν σεξ από τα 15
(β). να κάνουν σεξ με οποιοδήποτε αγόρι για να "σβήσουν" τις ορέξεις τους

πού ζεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μαλλον σε εναν κοσμο που δεν υπαρχουν ολα αυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Είναι η αυτοεπιβεβαίωση που πηγάζει ίσως από την γυναικεία ματαιοδοξία αλλά είναι και θέμα ανασφάλειας!!!!Θέλουν να καλύψουν τα δικά τους κενά με το να νιώθουν ότι είναι "ποθητές"... απλώς ίσως λόγω ανωριμότητας επιλέγουν τον λάθος δρόμο!!!
Δεν νομίζω δλδ ότι το κάνουν συνειδητά, το να παίζουν με τα αγόρια εννοώ....
Και φυσικά δεν φταίνε μόνο τα κορίτσια για αυτήν την κατάσταση!!! Τα αγόρια δίνουν συνέχεια επειδή τους αρέσει όλο αυτό! τους συμφέρει πώς να το πω διαφορετικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top