Ερωτικές σχέσεις

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι κάνω τωρα είναι το θέμα...

Αυτό που είπες... Ξεκαθαρίζεις τα πράματα και προχωράς. Είτε αυτό σημαίνει ότι θα παραμείνετε μαζί ή θα χωρίσετε.
Μην καταπιέζεσαι για τίποτα και για κανέναν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Αυτό που είπες... Ξεκαθαρίζεις τα πράματα και προχωράς. Είτε αυτό σημαίνει ότι θα παραμείνετε μαζί ή θα χωρίσετε.
Μην καταπιέζεσαι για τίποτα και για κανέναν. :)
Δεν καταπιέζομαι μάλιστα του είχα δηλώσει πως αν αυτός μπορει να αλλάξει καλώς εγώ δεν αλλάζω για κανέναν... Αλλά οκ να τα ξεκαθαρίσω της συνέπιες τις σκεφτόμαστε??
Θέλω να μιλησω με κάποιον που γνωρίζουμε και οι 2 γ να με βοηθήσει... Με ποιον θα μπορούσα να μιλήσω γι αυτό το θέμα?? Με φίλες μου που τον ξέρουν με τον κολλητό του ίσως?? με κάποιον άλλον??/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν καταπιέζομαι μάλιστα του είχα δηλώσει πως αν αυτός μπορει να αλλάξει καλώς εγώ δεν αλλάζω για κανέναν... Αλλά οκ να τα ξεκαθαρίσω της συνέπιες τις σκεφτόμαστε??
Θέλω να μιλησω με κάποιον που γνωρίζουμε και οι 2 γ να με βοηθήσει... Με ποιον θα μπορούσα να μιλήσω γι αυτό το θέμα?? Με φίλες μου που τον ξέρουν με τον κολλητό του ίσως?? με κάποιον άλλον??/

Δεν ξέρω τί μπορεί να έχει παιχτεί μεταξύ σας κι ούτε θέλω να μάθω. Αυτό αφορά εσάς...
Θα σταθώ όμως σε μία φράση σου.

"του είχα δηλώσει πως αν αυτός μπορει να αλλάξει καλώς εγώ δεν αλλάζω για κανέναν..."

Αυτό δηλώνει εγωισμό. Σε μία σχέση, οποιασδήποτε μορφής, δεν πρέπει να συμπεριφερόμαστε εγωιστικά και να προσαρμόζουμε τον άλλο στα θέλω μας. Πρέπει να υπάρχει σεβασμός και συγκατάβαση στα θέλω και των δύο. Αν βλέπεις πως οι προσπάθειες (είτε απ' της μιας πλευράς, είτε κι απ' των δύο) πέφτουν στο κενό, τότε η λύση είναι μονόδρομος.

Στο άλλο που είπες... Δε νομίζω πως είναι καλή ιδέα να αναμιχθεί τρίτος. Αφενός δεν τον αφορά κι αφετέρου τα πράματα μπορεί να περιπλεχθούν. Το πρόβλημα αφορά εσένα και το αγόρι σου. Δε νομίζω πως αν κάτσετε οι δυο σας και μιλήσετε δεν θα βγάλετε άκρη και δεν θα καταλάβετε πού πάει το πράμα. Ο τρίτος δεν θα φανεί χρησιμότερος.

Άποψή μου αυτά... Εσύ έχεις το πεπόνι, εσύ και το μαχαίρι. Αποφασίζεις και κάνεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Μάλλον ήταν κακή ιδέα να τα ξαναφτιάξετε...κάτι έσπασε όταν χώρισατε με απότελεσμα τώρα να μην νιώθεις το ίδιο...Το να είσαι μόνος έχει τα καλά του και τα κακά του...Εγώ μόλις τωρα συνηθίζω στην ιδέα:P
Αnywayz το καλύτερο θα ήταν να του μιλήσεις ξεκάθαρα. Τρίτοι δεν βοηθούν πάντα.

Αλλά ακόμα και στην σχέση πρέπει να μάθεις να συμβιβάζεσαι.Κανένας από τους 2 μέσα σε μια σχέση δεν είναι όπως ήταν πριν γιατί έχει και έναν άλλο άνθρωπο στη ζωή του. Που χρειάζεται προσοχή αγαπη γενικά πράγματα τελείως διαφορετικά από ότι είσαι με τις φίλες σου/φίλους σου.

Ένα ακόμα καλό όταν είσαι μόνος/η δεν έχεις ανάσφαλειες του τύπου ''θα τον χάσω,θα με απατήσει,με αγαπά/δεν με αγαπά''..αλλά και η μοναξιά έχει τα κακά της:whistle:
Εχεις δίκιο... Αλλά πλέον δεν με ενδιαφέρει αν του δώσω προσοχή... Αδιαφορώ μετά απο αυτά.... σο για τους τρίτους τους έδωσε το δικαίωμα αυτός...
Δεν ξέρω τί μπορεί να έχει παιχτεί μεταξύ σας κι ούτε θέλω να μάθω. Αυτό αφορά εσάς...
Θα σταθώ όμως σε μία φράση σου.

"του είχα δηλώσει πως αν αυτός μπορει να αλλάξει καλώς εγώ δεν αλλάζω για κανέναν..."

Αυτό δηλώνει εγωισμό. Σε μία σχέση, οποιασδήποτε μορφής, δεν πρέπει να συμπεριφερόμαστε εγωιστικά και να προσαρμόζουμε τον άλλο στα θέλω μας. Πρέπει να υπάρχει σεβασμός και συγκατάβαση στα θέλω και των δύο. Αν βλέπεις πως οι προσπάθειες (είτε απ' της μιας πλευράς, είτε κι απ' των δύο) πέφτουν στο κενό, τότε η λύση είναι μονόδρομος.

Στο άλλο που είπες... Δε νομίζω πως είναι καλή ιδέα να αναμιχθεί τρίτος. Αφενός δεν τον αφορά κι αφετέρου τα πράματα μπορεί να περιπλεχθούν. Το πρόβλημα αφορά εσένα και το αγόρι σου. Δε νομίζω πως αν κάτσετε οι δυο σας και μιλήσετε δεν θα βγάλετε άκρη και δεν θα καταλάβετε πού πάει το πράμα. Ο τρίτος δεν θα φανεί χρησιμότερος.

Άποψή μου αυτά... Εσύ έχεις το πεπόνι, εσύ και το μαχαίρι. Αποφασίζεις και κάνεις! :)
Συμφωνώ... Δεν ήθελα να αναμειχθεί κανένας άλλος...Αυτός του έδωσε το δικαίωμα.. Είπε στον κολλητο τουθ "μίλα της ρε, δεν θέλω να χωρίσουμε και αν τη χάσω" και τέτοιες βλακείες... Όσο για το ότι δεν αλλάζω... Δεν αλλάζω εύκολα για κάποιον... Ο συγκεκριμένος δεν νομίζω πως μ κάνει ιδιαίτερη αίσθηση πλέον ώστε να κάνω υποχωρήσεις... Έχω κάνει αρκετ σε άλλα θέματα... για κάποια μετάνιωσα και πλέον δεν κάνω εύκολα υποχωρήσεις... Μπορεί να είναι εγωιστικό αλλα ποτέ δεν αρνήθηκα ότι είμαι εγωίστρια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexis.21

Νεοφερμένος

Ο alexis.21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Λοιπόν είναι ένα κορίτσι που μ αρέσει και είπα στη φίλη της να μάθει τι παίζει και αν την ενδιαφέρω.
Εκείνη της απάντησε πως είμαι ωραίο παιδί αλλά τα έχει με άλλον
γενικά δεν μιλάμε με το κορίτσι αυτό στο σχολείο παρά μόνο δυο τρεις φορες απο msn
είμαι ντροπαλός και δεν μπορώ καν να την πλησιασω
ανταλλάζουμε στα διαλείμματα συνέχεια ματιές
τι να κάνω ?

Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
εχει σχεση,κηνυγα καμια ελευθερη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexis.21

Νεοφερμένος

Ο alexis.21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εκείνη δε θέλει όμως.


Και σταμάτα να με κοιτάς σε κάθε διάλειμμα, νιώθω άβολα. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexis.21

Νεοφερμένος

Ο alexis.21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εκείνη δε θέλει όμως.


Και σταμάτα να με κοιτάς σε κάθε διάλειμμα, νιώθω άβολα. :pfff:

Έλεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ε αφού έχει σχέση δεν μπορείς να κάνεις και πολλά.
Και σε καμία περίπτωση μη γίνεις η αιτία να χωρίσει η κοπέλα.Είναι πολύ άσχημο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Nα πας να της μιλήσεις ευθέως και να της πεις:


Οποιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα, ονόματα ή καταστάσεις είναι τυχαία και ουδεμία σχέση έχει με την πραγματικότητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Ε αφού έχει σχέση δεν μπορείς να κάνεις και πολλά.
Και σε καμία περίπτωση μη γίνεις η αιτία να χωρίσει η κοπέλα.Είναι πολύ άσχημο!
πως θα μπορούσε να γίνει αυτός η αιτία αν η κοπέλα η ίδια δε ψήνεται να κάνει κάτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notebook___ΑΡΚΑς

Νεοφερμένος

Ο ο βιολιστης της στεγης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
καταρχας θεωρω μεγαααααλη ανοησιααα το να λες οτι ενδιαφερεσαι για μια κοπελαα στην φιλη της!!!
μεγααααλη χαζομαρα!!!!
κανε εσυ κινησεις ντε.....πρεπει να ξεπερασεις την ντροπη σου αλλιως δν θα πας πολυ μπροστααα!!!
και δευτερον αφου εχει σχεση σημενει οτι δεν ενδιαφερετε για κανεναν αλλον πατα μονο τν γκομενο της!!!
βρες καμια αλλη.....τοοοοσες υπαρχουν!!!
και μην πεις οτι εισαι ερωτευμενος γιατι αυτα ειναι παπαριτσες.......!!!
καλη σου τυχη μαγκαα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
πως θα μπορούσε να γίνει αυτός η αιτία αν η κοπέλα η ίδια δε ψήνεται να κάνει κάτι

Εμένα μου έτυχε πάντως (και δεν ενδιαφερόμουν καθόλου).
Μπορεί να πάει και να πιάσει το αγόρι της και να πει διάφορα.Μπορεί να βάλει λόγια στην κοπέλα. κ.ά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Εμένα μου έτυχε πάντως (και δεν ενδιαφερόμουν καθόλου).
Μπορεί να πάει και να πιάσει το αγόρι της και να πει διάφορα.Μπορεί να βάλει λόγια στην κοπέλα. κ.ά.
τα οποία θα πετύχουν μονάχα αν ηδη δεν υπάρχει και πολύ ειλικρίνεια/κατανόηση στη σχέση,οπότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
τα οποία θα πετύχουν μονάχα αν ηδη δεν υπάρχει και πολύ ειλικρίνεια/κατανόηση στη σχέση,οπότε...

15 χρονών είναι έτσι;
Και πάλι δεν ξερεις πως μπορεί να φερθείς αν σου έρθει κάποιος και σου πει διάφορα.
Είδες όμως και αυτή;"Ωραίος είναι,αλλά έχω σχέση."
Είναι σα να του δίνει κάτι λίγες ελπίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
15 χρονών είναι έτσι;
Και πάλι δεν ξερεις πως μπορεί να φερθείς αν σου έρθει κάποιος και σου πει διάφορα.
Είδες όμως και αυτή;"Ωραίος είναι,αλλά έχω σχέση."
Είναι σα να του δίνει κάτι λίγες ελπίδες.
έπρεπε δηλαδή να πεί "είναι μπάζο το παιδί"?^^
άσχετα αν δε ψάχνεται η κοπέλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
έπρεπε δηλαδή να πεί "είναι μπάζο το παιδί"?^^
άσχετα αν δε ψάχνεται η κοπέλα

Θα μπορούσε να πει άμεσα "δεν ενδιαφέρομαι, δεν με νοιάζει .-"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Θα μπορούσε να πει άμεσα "δεν ενδιαφέρομαι, δεν με νοιάζει .-"
δηλαδή οποιοσδήποτε άνθρωπος,ασχέτως φύλου,σταματάει να "κοιτάει" και να "βαθμολογεί" όταν είναι σε σχέση...?
οπότε γιατί να μην έχει πεί απλά στη φίλη της "κοίτα αυτόν,ωραίο παιδί" ξερω γω?δε πα να πεί οτι ψάχνεται για κάτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
δηλαδή οποιοσδήποτε άνθρωπος,ασχέτως φύλου,σταματάει να "κοιτάει" και να "βαθμολογεί" όταν είναι σε σχέση...?
οπότε γιατί να μην έχει πεί απλά στη φίλη της "κοίτα αυτόν,ωραίο παιδί" ξερω γω?δε πα να πεί οτι ψάχνεται για κάτι...

Ε ναι..
Εσύ όταν ρίχνεις βλέμματα στα διαλείμματα με κάποιον άλλο και όταν σε ρωτάνε γι'αυτόν λες "ωραίο παιδί αλλά έχω σχέση" δε γουστάρεις καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top