Ερωτήσεις για ΕΒΕ με ειδικά μαθήματα

eltqt

Νεοφερμένος

Η eltqt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών, Μαθήτρια Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα! Υπαρχει τρόπος να μάθουμε ποιες ειναι οι βάσεις σχολών που απαιτούν ειδικό μαθημα, χωρις να συμπεριλαμβάνεται στο βαθμό το ειδικό μάθημα; Πχ εγώ κοιταω βάσεις αρχιτεκτονικής αλλα με τα μαθηματα των σχεδίων δεν εχω προβλημα και θελω να δω ποσο περίπου πρεπει να γραψω στα 4 βασικα της κατεύθυνσης ώστε να την πιάσω, ιδίως σε Αθήνα - Κρήτη.

Επισης, πως μπορουμε να δουμε την ΕΒΕ προηγούμενων χρόνων σε καθε μαθημα ξεχωριστά; Και για καθε περιοχή; Προσπαθω να βρω για την Αρχιτεκτονική Κρήτης αλλα δεν βρισκω.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,733 μηνύματα.
Καλησπέρα! Υπαρχει τρόπος να μάθουμε ποιες ειναι οι βάσεις σχολών που απαιτούν ειδικό μαθημα, χωρις να συμπεριλαμβάνεται στο βαθμό το ειδικό μάθημα; Πχ εγώ κοιταω βάσεις αρχιτεκτονικής αλλα με τα μαθηματα των σχεδίων δεν εχω προβλημα και θελω να δω ποσο περίπου πρεπει να γραψω στα 4 βασικα της κατεύθυνσης ώστε να την πιάσω, ιδίως σε Αθήνα - Κρήτη.

Επισης, πως μπορουμε να δουμε την ΕΒΕ προηγούμενων χρόνων σε καθε μαθημα ξεχωριστά; Και για καθε περιοχή; Προσπαθω να βρω για την Αρχιτεκτονική Κρήτης αλλα δεν βρισκω.
Για το πρωτο ερωτημα δεν υπαρχει τετοια καταγραφη... δηλαδη η βαση σχολης με τα 4 μονο μαθηματα
Για το δευτερο ερωτημα να πουμε οτι καθε κυριο μαθημα δεν εχει δικη του ΕΒΕ ...εχει συντελεστη πολλαπλασιασμου..
Αυτο που υπαρχει ανα ετος ειναι η ΕΒΕ αρχιτεκτονικης με τα 6 μαθηματα μαζι και μετα ΕΒΕ για τα σχεδια ξεχωριστα ..
Τα θες αυτα?
 

skarecrow76

Νεοφερμένος

Ο skarecrow76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Για Αθήνα, με 14,5 στα Σχέδια, χρειάζεσαι Μ.Ο. στα 4 μαθήματα γύρω στο 16,75-17
Για Κρήτη, με 13/13,5 στα Σχέδια, χρειάζεσαι Μ.Ο. στα 4 μαθήματα γύρω στο 12
Σύμφωνα με τις περσινές βάσεις πάντα...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top