Ερευνητική εργασία

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Oι εμπειρίες που έχω από τις ερευνητικές εργασίες δεν ήταν και πολύ καλές! :P Δεν υπήρχε ομαδικό πνέυμα, έτρεχα σαν τον ηλίθιο να προλάβω να παραδώσω την εργασία της ομάδας μου αφού κανείς δεν είχε την όρεξη να ασχοληθεί. Έλεγαν "έλα ρε,θα βρούμε όλοι από λίγες πληροφορίες,θα συνταξουμε ένα κείμενο, θα φτιαξουμε ενα power point,λιγα ερωτηματολογια και είμαστε κομπλέ". Όχι μόνο δεν βοήθησαν,αλλά δεν ήξεραν καν το θέμα που είχε αναλάβει η ομάδα μας.Δεν ήταν εφικτό να γίνεται η "δουλειά" στο σπίτι και έπρεπε να γίνει στο σχολείο όπου οι υπολογιστες μας έχουν windows 95 ( αίσχος) και μέχρι να ανοίξει ο υπολογιστής, είχε ήδη τελειώσει η μια ώρα.Βασικά θεωρώ ότι ήταν λαθος που θυμήθηκαν τώρα να εντάξουν αυτό το μάθημα στην τάξη της α και β λυκείου.Έπρεπε να'χε ξεκινήσει σε προηγούμενη τάξη..Στην δε παρουσίαση,η ομάδα μου δεν συμμετέιχε καν :P Εγώ τα παρουσίασα όλα (power point,αποτελέσματα πιλοτικής έρευνας,βίντεο σχετικό με το θέμα,έγγραφο excel με στατιστικά στοιχεια κτλ) Ευελπιστώ, οι μελλοντικοί συμφοιτητές μου να είναι εντελώς διαφορετικοί

P.S Στην α λυκείου θέμα είχαμε "Διατροφή" (πιο Ευέλικτη Ζώνη δευτέρας δημοτικού πεθαίνεις :P ) και στην β είχαμε "Tην τέχνη και την τεχνική της φωτογραφίας"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monster Hunter

Νεοφερμένος

Ο Monster Hunter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Παιδιά Καλησπέρα. Πάω α λυκείου και ακόμα δεν έχω βρει θέμα για την εργασία μου . Μπορείτε να με βοηθήσετε. Είναι επείγον πρέπει να βρω το ερευνητικό ερώτημα μέχρι τη Δευτέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Παιδιά Καλησπέρα. Πάω α λυκείου και ακόμα δεν έχω βρει θέμα για την εργασία μου . Μπορείτε να με βοηθήσετε. Είναι επείγον πρέπει να βρω το ερευνητικό ερώτημα μέχρι τη Δευτέρα.

Πάνω σε ποιον γενικότερο τομέα;
Αν κατάλαβα καλά αναφέρεσαι στο πρότζεκτ της α λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Παιδιά Καλησπέρα. Πάω α λυκείου και ακόμα δεν έχω βρει θέμα για την εργασία μου . Μπορείτε να με βοηθήσετε. Είναι επείγον πρέπει να βρω το ερευνητικό ερώτημα μέχρι τη Δευτέρα.
Εφαρμογή στο android για το σχολείο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monster Hunter

Νεοφερμένος

Ο Monster Hunter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Θα προτιμούσα και σχετικό με τη βιολογία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Θα προτιμούσα και σχετικό με τη βιολογία

Ανθρώπινος εγκέφαλος-μνήμη-τμήματα εγκεφάλου και λειτουργίες που ρυθμίζουν (το πρώτο που μου ήρθε:P). Θα σε βοηθήσει και η βιολογία της α λυκείου, είναι σχετική. Αλλά ρε παιδί μου βιολογία; Κάτι πιο απλό και κατανοητό δεν σκέφτεσαι (πολύ επιστημονικό το βρίσκω για την ηλικία σου:P);

Προσθέτω και την αξία της καλής διατροφής-τροφές ωφέλιμες για τον οργανισμό-πού βοηθούν-επιπτώσεις έλλειψής τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Εγώ θα έγραφα για τον κερατόκωνο μία πάθηση που είναι συχνή στην εφηβεία και πλέον αντιμετωπίζεται...

αλλιώς θα έγραφα για το Alzheimer πιο κοινό θέμα.

___

Αν ήμουν παιδάκι σαν και εσένα θα έγραφα ένα θέμα τέτοιο στυλ

Υποσιτισμός και Τρίτος κόσμος.... (:) ) φοβερή εργασία και ευκολη αφού τα αρχειάκια της unicef έχουν όλες τις απαραίτητες πληροφορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Πρώτες Βοήθειες(First-Aid), εγώ(+ η ομαδα μου) έκανα και διάλεξα 3 κατηγορίες , α)Κατάγματα β)Αιμοραγία γ)Καρδιολογικες πάθησης ....αυτά τα αναλυης 1) τον ορισμο τους 2)Αιτια 3) συμπτοματα 4)Αν θες γραψε και πως αντιμετωπιζεται .

Σου προτινω αυτο που ειπα να κανεις διοτι εμενα η Κυρια μου μου το προτεινε !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top