Ερευνητική εργασία

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Λοιπόν σήμερα μας μίλησαν για το project και μας έδωσαν τα θέματα τα οποία είναι:
1)Αρχαία ελληνικά ευρήματα:μέθοδοι εύρεσης, χρονολόγησης, συντήρησης
2)Κινητό τηλέφωνο:οι επιπτώσεις στη ζωή
3)Μεσογειακή διατροφή-Ελληνική διατροφή
4)Τουριστικός οδηγός Πιερίας
5)Ιστορία του χρήματος και οικονομική κρίση
6)Το κάπνισμα
7)Ψυχολογία και σύγχρονος έφηβος
8Πάμε μια βόλτα στο φεγγάρι

Εγώ διάλεξα το 1:)

1) Δύσκολο και απαιτει΄πολύ ψάξιμο
2) Βλακεία (σκέφτομαι και γράφω)
3) Εύκολο
4) Έξυπνο μου αρέσει
5) Βλακεία, απαιτεί γνώσεις που δεν εχουν οι μαθητές
6) Ωραίο εγώ αυτό θα το επαιρνα
7) Χαζομάρα, δε μπορεί ένας έφηβός να ψυχολογήσει αντικειμενικά τον εαυτό του......
8) Τέλειο ίσως διάλεγα και αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
7)Ψυχολογία και σύγχρονος έφηβος
Πραγματικά πολύ ενδιαφέρον ακούγεται αυτό. ;)

@fockos
Μην βγάζεις γρήγορα και λάθος συμπεράσματα για όλα τα θέματα. Αν τα περιεργαστούμε εις βάθος, θα βγάλουμε πολύ καλό αποτέλεσμα πιστεύω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το πιο πιθανο ειναι οτι θα επαιρνα αυτο με το καπνισμα . => Πολυ υλικο και ευκολο να μοιρασεις δουλειες στους συνομαδιτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
3)Μεσογειακή διατροφή-Ελληνική διατροφή

Εγώ αυτό θα διάλεγα. Έχει πολύ υλικό και όχι τόσο δύσκολη δουλειά. Ειδικά για το λάδι έχει πολύύύύύ πράγμα.

Ένιγουειζ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Εγώ αυτό θα διάλεγα. Έχει πολύ υλικό και όχι τόσο δύσκολη δουλειά. Ειδικά για το λάδι έχει πολύύύύύ πράγμα.

Ένιγουειζ... :)

Η αλήθεια είναι ότι αυτό, το κινητό και το κάπνισμα δεν μου πολυάρεσαν. Έχουμε δει πάρα πολλές εργασίες με αυτά τα θέματα και δεν μου κινούν καθόλου το ενδιαφέρον.

@fockos Ίσως δύσκολο αλλά ενδιαφέρον. Στην εργασία θα συνηπάρξουν χημεία και αρχαία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Τελικά κάναμε ανταλλαγή με ένα αγόρι πού ήταν Διαφήμιση και ήθελε να μπει Wikipedia! :clapup:
Και η Διαφήμιση έχει πολλά θέματα να αναπτύξει κανείς, όπως για την ψυχολογία που δημιουργεί στο τηλεθεατή, τα trick για να τραβήξουν την προσοχή του και πολλά άλλα. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έχει και άφθονο υλικό. ;)
Αυτό ήθελα και εγώ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Σήμερα που είχαμε 3 ώρες Project, μας χώρισαν σε 5 ομάδες των 4 ατόμων και η δικιά μου ομάδα έχει θέμα "Μορφές και διαδικασία υλοποίησης μιας Διαφήμισης". :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Λοιπόν σήμερα μας μίλησαν για το project και μας έδωσαν τα θέματα τα οποία είναι:
1)Αρχαία ελληνικά ευρήματα:μέθοδοι εύρεσης, χρονολόγησης, συντήρησης
2)Κινητό τηλέφωνο:οι επιπτώσεις στη ζωή
3)Μεσογειακή διατροφή-Ελληνική διατροφή
4)Τουριστικός οδηγός Πιερίας
5)Ιστορία του χρήματος και οικονομική κρίση
6)Το κάπνισμα
7)Ψυχολογία και σύγχρονος έφηβος
8Πάμε μια βόλτα στο φεγγάρι

Εγώ διάλεξα το 1:)
ωραία θεματάκια! πιο πολύ μ αρέσει το 8! (και το 5 είναι ωραίο αλλά θέλει πολύ ψάξιμο! έχει όμως ενδιαφέρον)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Λοιπόν σήμερα μας μίλησαν για το project και μας έδωσαν τα θέματα τα οποία είναι:
1)Αρχαία ελληνικά ευρήματα:μέθοδοι εύρεσης, χρονολόγησης, συντήρησης
2)Κινητό τηλέφωνο:οι επιπτώσεις στη ζωή
3)Μεσογειακή διατροφή-Ελληνική διατροφή
4)Τουριστικός οδηγός Πιερίας
5)Ιστορία του χρήματος και οικονομική κρίση
6)Το κάπνισμα
7)Ψυχολογία και σύγχρονος έφηβος
8Πάμε μια βόλτα στο φεγγάρι

Εγώ διάλεξα το 1:)


Σκέφτηκα πως μπορείς να τα κάνεις όλα μαζί :confused:
πχ να γράψεις ένα προτζεκτ με τίτλο:

"Δίνοντας ψωμοτύρι ( 3 ) σε έναν άφραγκο ( 5 ) μελαγχολικό έφηβο ( 7 ) καπνιστή ( 6 ) μπακπάκερ-τουρίστα στην Πιερία ( 4 ) που μου ζήτησε να φορτίσει το κινητό του ( 2 ), ο οποίος είχε μόνο δραχμές ( 1 ):
Εξετάζοντας το γιατί ο βαθμός μου δεν θα είναι παρά ένα μικρό βήμα για την ανθρωπότητα ( 8 )".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Εμείς δν έχουμε αρχίσει ακόμα:-P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Όυτε εμείς μόνο θέματα μας δώσανε. Καλύτερα όμως κάνουμε 5ωρα:P

Σήμερα μας χώρισαν σε τμήματα. Τελικά δεν είμαι στο πρώτο καθώς είχε πολλή ζήτηση και μπήκα στο 8 Πάμε μια μια βολτα στο φεγγάρι but it's ok:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Εμείς αρχίσαμε κανονικά από την Τρίτη. Φτιάξαμε υποομάδες, μιλήσαμε και τελειοποιήσαμε το θέμα και διαμοιράσαμε καθήκοντα. Την επόμενη εβδομάδα θα πάω με λαπτοπ στο σχολείο, γιατί θα κάνουμε εκεί την εργασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
μας ειπαν τα θεματα και διαλεξαμε αλλα δεν αρχισαμε ακομη ουτε ξερουμε πως ακριβως θα ειναι οι ομαδες...τοσο καιρο καναμε κενα οταν ειχαμε project αλλα μαλλον απο δευτερα θα αρχισουμε κανονικα (μαααλλον παντα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Εμας μας δωσανε τα θεματα προχθες και απο αυριο αρχιζουμε να χωριζομαστε!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Τι γίνεται? Μόνο εμείς έχουμε αρχίσει από τη δεύτερη βδομάδα? :confused:
Τέσπα, γενικά για το πρότζεκτ, ενδιαφέρον δείχνει να είναι, αλλά και ΠΟΛΥ απαιτητικό...
Εμάς μας έχουν βάλει να φτιάξουμε ερωτηματολόγια με 40-45 ερωτήσεις για τη χρησιμότητα των μαθηματικών και της πληροφορικής στα διάφορα επαγγέλματα... :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Εγώ θα έκανα πρότζεκτ με θέμα:
''Ύπνος και Μελέτη.''
(Μήπως και σταματήσουν να διαβάζουν μέχρι τις 2 τα ξημερώματα από την Α λυκείου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ποιοι θα ελέξουν τa project;

Τι γίνεται? Μόνο εμείς έχουμε αρχίσει από τη δεύτερη βδομάδα? :confused:
Τέσπα, γενικά για το πρότζεκτ, ενδιαφέρον δείχνει να είναι, αλλά και ΠΟΛΥ απαιτητικό...
Εμάς μας έχουν βάλει να φτιάξουμε ερωτηματολόγια με 40-45 ερωτήσεις για τη χρησιμότητα των μαθηματικών και της πληροφορικής στα διάφορα επαγγέλματα... :eek:
εντάξει δεν είναι και απαιτειτικό 40 ερωτησουλες και τελος... το θέμα ειναι άθλιο φυσικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
(Μήπως και σταματήσουν να διαβάζουν μέχρι τις 2 τα ξημερώματα από την Α λυκείου).

Παλιά ίσως να μην χρειαζόταν, τώρα που κατά 70% θα μετράει και ο βαθμός της Α' λυκείου για την εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, δεν θεωρώ απίθανο τον παραπάνω ισχυρισμό σου. Και πάλι όμως, 2 τα ξημερώματα είναι λίγο υπερβολικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
ποιοι θα ελέξουν τa project;
Οι υπεύθυνοι καθηγητές της ομάδας μας.
Στο 1ο τετράμηνο θα μας βαθμολογήσουν ομαδικά, ενώ στο 2ο ατομικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top