Ερευνητική εργασία για το σχολείο - δεν έχω υπολογιστή

Mariaathens

Νεοφερμένος

Η Mariaathens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Εχω να κανω μια ερευνητικη εργασια για την θεση της γυναικας στο Ισλαμ, για το σχολειο. Το θεμα ειναι οτι δεν εχω υπολογιστη και δεν μπορω να παω σε καποια φιλη μου γιατι η μητερα μου ειναι στις ομαδες αυξημενου κινδυνου και φοβαμαι... Τι να κανω; ( το εχω πει στον καθηγητη μου αλλα μου ειπε οτι αυτη η εργασια αποτελει το 70% του βαθμου και δεν μπορω να μην την κανω ).
 

neurogirl

Νεοφερμένος

Η Ανδρονίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γεια σου !
Αν κατάλαβα καλά το πρόβλημα σου είναι ότι δεν έχεις υπολογιστή , δηλαδή δεν έχεις θέμα με το δίκτυο ,
επομένως άμα έχεις κινητό ή κάποια άλλη συσκευή θα μπορούσες να τα αξιοποιήσεις .

Ελπίζω να σε βοήθησε η σύντομη απάντηση μου

ΥΓ τι μορφή πρέπει να έχει η εργασία ; ( ηλεκτρονική ; παρουσίαση στην τάξη ; δοκίμιο )
 

Mariaathens

Νεοφερμένος

Η Mariaathens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Γεια σας, σας ευχαριστω πολυ για την απαντηση σας. Κοιταξτε εχω μεγαλο προβλημα με το δικτυο και πολλες φορες δεν μπορω να συνδεθω καν στα μαθηματα του σχολειου ( επισης εχω ενα κινητο το iphone 5, αλλα ειναι αρκετα παλιο και κολλαει ΠΟΛΥ ). Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω, γιατι η εργασια ειναι και για την επομενη πεμτη... ( επισης το κειμενο πρεπει να ειναι σε μορφη word ).
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,492 μηνύματα.
Γεια σας, σας ευχαριστω πολυ για την απαντηση σας. Κοιταξτε εχω μεγαλο προβλημα με το δικτυο και πολλες φορες δεν μπορω να συνδεθω καν στα μαθηματα του σχολειου ( επισης εχω ενα κινητο το iphone 5, αλλα ειναι αρκετα παλιο και κολλαει ΠΟΛΥ ). Πραγματικα δεν ξερω τι να κανω, γιατι η εργασια ειναι και για την επομενη πεμτη... ( επισης το κειμενο πρεπει να ειναι σε μορφη word ).
Λογικά στο κινητό σου θα υπάρχει η εφαρμογή Pages. Μπορείς να φτιάξεις εκεί το αρχείο σου και να το κάνεις εξαγωγή σε Word (τώρα είναι και το θέμα ότι κολλάει, αλλά εφόσον δεν έχεις άλλη επιλογή νομίζω είναι η μοναδική λύση).
 

neurogirl

Νεοφερμένος

Η Ανδρονίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Άμα η εργασία είναι απαραίτητο να γίνει σε word τότε σίγουρα χρειάζεσαι υπολογιστή ή ένα μέσο που θα περιέχει το αντίστοιχο πρόγραμμα....

Αντιλαμβάνομαι την ανησυχία που έχεις για την μητέρα σου , που όπως ανέφερες βρίσκεται σε ομάδα υψηλού κινδύνου , ίσως αντί να πας σε μια φίλη σου που έχει καλό δίκτυο και υπολογιστή θα μπορούσες να πας σε έναν κοντινό συγγενή σου . ή αντί να πας εκεί μπορείς να δανειστείς ίσως έναν φορητό υπολογιστή ενός κοντινού συγγενή σου

Δεν είμαι απόλυτα σίγουρη , αλλά σε μερικούς δήμους υπάρχουν βιβλιοθήκες που περιέχουν μέσα και υπολογιστές που ίσως θα μπορούσες να εκμεταλλευτείς αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στην περιοχή σου.

Ελπίζω να καταφέρεις να κάνεις την εργασία σου :)

( Δεν είναι ανάγκη να μου γράφεις στον πληθυντικό , εξάλλου είμαι μικρότερη σου :redface:)
 

EliasKr

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών Πατρών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Εαν η πρόσβαση σε υπολογιστή είναι ανέφικτη θα μπορούσες να συνθέσεις την εργασία στην εφαρμογή "Σημειώσεις" στο κινητό σου και να την στείλεις εδω να την μετατρέψει κάποιος σε αρχείο .docx, για να την αποστείλεις στον καθηγητή σου.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@Mariaathens Αν δε σε βολεύει η μικρή οθόνη του κινητού, μπορείς να γράψεις την εργασία χειρόγραφα και να μας στείλεις φωτογραφίες της ώστε να το δακτυλογραφήσουμε. Προσωπικά μπορώ να διαθέσω κάποια ώρα μέσα στη βδομάδα.

Υ.Γ. Εκτός και αν ο καθηγητής σου δέχεται χειρόγραφα σκαναρισμένα με το κινητό.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
Μπορείς να κανεις την εργασία σου χειρόγραφα, να την βγαλεις φωτογραφία και να την κάνεις σε μορφή pdf με το camscanner. Θα ΠΡΕΠΕΙ να το δεχτεί αυτο ο καθηγητής σου, δεδεμένου της κατάστασης.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Εχω να κανω μια ερευνητικη εργασια για την θεση της γυναικας στο Ισλαμ, για το σχολειο. Το θεμα ειναι οτι δεν εχω υπολογιστη και δεν μπορω να παω σε καποια φιλη μου γιατι η μητερα μου ειναι στις ομαδες αυξημενου κινδυνου και φοβαμαι... Τι να κανω; ( το εχω πει στον καθηγητη μου αλλα μου ειπε οτι αυτη η εργασια αποτελει το 70% του βαθμου και δεν μπορω να μην την κανω ).

H καλυτερη γραφη ειναι η ανθωπινη περιποιημένη γραφη . Το πρόβλημα ειναι οτι στην παρούσα κατάσταση θέλεις και ηλεκτρονικα εργαλεία για να κολλήσεις φωτο να εκτυπώσεις, σκαναρεις κλπ. Αλλα ο δασκαλος ομως το θελει δακτυλογραφημενο!!!
Αμα θελεις στειλε μου χειρογραφο και φωτο και στο γραφω εγω σε word και το οτι αλλο, ορθογραφημενο και τονισμενο με το spellchek του word
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Μπορείς να πληρώσεις και κάποια υπηρεσία από τις 100δες που υπάρχουν σε αγγελίες να σου μετατρέψει την εργασία από χειρόγραφη σε Word.
Μας φάγανε τη νεολαία τα smartphones :P
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Καλησπέρα Μαρία,
Μπορείς να γράψεις την εργασία σου σε χαρτί και να μου την στείλεις φωτογραφία να στην γράψω σε word (ίσως στην εμπλουτίσω με εικόνες κλπ, ανάλογα το θέμα). Επίσης, αν θέλεις μπορείς να μου την γράψεις σε μήνυμα στο φόρουμ προσωπικό και να στην γράψω σε ηλεκτρονική μορφή. Στείλε μου προσωπικό μήνυμα αν θέλεις 🙂

Μην ανησυχείς πάντως θα βρεθεί λύση ✌️
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Κάνε την χειρόγραφα ... και αν θέλει να σου κόψει για αυτόν τον λόγο ας σου κόψει....
αυτό θα κάνα εγώ.

Ο καθηγητής / δάσκαλος πρέπει να μειώνει τις ώρες των παιδιών στον υπολογιστή για αυτό καλή λύση για αυτόν θα ήταν το χειρόγραφο ...
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Δεν γίνεται να στείλει η κοπέλα την εργασία της με μια φωτογραφία και κάποιος να την μεταφέρει στο word; Ας δείξουμε λίγο ανθρωπισμό αυτές τις απίστευτες στιγμές του Ελληνικού κράτους. Πόσες σελίδες είναι, 2-3;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top