Τεχνολογία - Εργασία τεχνολογίας Β' Γυμνασίου.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εμείς είχαμε κάνει εργοστάσιο παρασκευής υπολογιστών, ενώ η 1η ομάδα είχε κάνει εργοστάσιο παρασκευής γλυκών!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakingMirrors

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ντένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
εμας μας εβαλε να κανουμε εργοστασιο σοκολατας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

P!NK

Νεοφερμένος

Η P!NK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
εργοστασιο με μακαρονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MarakiG

Νεοφερμένος

Η MarakiG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Μια πολύ καλή ιδέα θα ήταν εργοστασιο παραγωγής ηλεκτρικού ρεύματος με εναλλακτικέπηγες ενεργειας(π.χ με φωτοβολταίκα η ανεμογεννήτριες...)
Στην τάξη μας παντως ειχαμε ελιάς και παγωτού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

/\/@t@|1@...!!!

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
εμείς πέρισυ είχαμε κάνει ένα εργοστάσιο σιδηροκατασκευών αφού ο πατέρας ενός παιδιού από την ομάδα μου ήταν ο ιδιοκτήτης κι έτσι όλες τις πληροφορίες τις είχαμε έτοιμες...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nymphadora

Νεοφερμένος

Η Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Το τμήμα μου είχε αναλάβει ένα υδροηλεκτρικό εργοστάσιο εδώ κοντά... αλλά για να πω την αμαρτία μου δεν έκανα εργασία... δεν καταλάβαινα τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michalis karami

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
ευχαριστώ παιδια οι συμβουλες σας ηταν υπεροχες. αποφασισα να κανω εργοστασιο γαλακτος;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!@%^&*(

Νεοφερμένος

Η !@%^&*( αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Γεια σας!Σας παρακαλώ να μου πείτε ιστοσελίδες με θέμα την ανακύκλωση χαρτιού γιατί χρεαζομαι επιγώντος πληροφορίες!!!:'( περιμένω απαντήσεις ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ionsokolata

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Φέτος στην τεχνολογία θα κάνουμε μια δική μας βιομηχανία. Εμένα με έκαναν μηχανικό σχεδιασμού προϊόντων. Μας ζήτησε να γράψουμε τι πρέπει να κάνουμε...Το θέμα είναι ότι το βιβλίο γράφει ότι ο μηχανικός σχεδιασμού προϊόντων (δηλαδή εγώ) σχεδιάζει τη μακέτα(το ''κτίριο") . Μήπως πρέπει να γράψω και κάτι άλλο; Είναι λίγο χαζό να γράψω ότι κάνω μόνο αυτό.

Υ.Γ. 1) θέλει να γράψουμε μόνο για το τι πρέπει να κάνουμε στην δική μας βιομηχανία.
2)έψαξα σε όλο το φόρουμ και δεν βρήκα ίδιο θέμα. Πρακαλώ μην μου το διαγράψετε πάλι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anny-airplanes

Νεοφερμένος

Η anny-airplanes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά!Πως είστε?
Έχω μια ερωτησούλα για τον διευθυντή έρευνας και ανάπτυξης..
Ξέρετε περίπου πως θα είναι η κατασκευή στο τέλοσ τησ χρονιάς?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!@%^&*(

Νεοφερμένος

Η !@%^&*( αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
για την ανακυκλωση ξερετε κανενα site γιατι οταν πατω ανακυκλωση δεν μου βγαζει τιποτα σχετικα με αυτο που ζηταω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TAZ

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
γενικα για ανακυκλωση ή κατι συγκεκριμενο ψαχνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!@%^&*(

Νεοφερμένος

Η !@%^&*( αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
για ανακυκλωση χαρτιου ψαχνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TAZ

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
https://www.oikologio.gr/component/option,com_smf/Itemid,27/topic,1279.0/
https://www.ee.teihal.gr/labs/pkoukos/PROSTASIA%20PERIBALONTOS/Anakiklosi%20Xartiou.htm
https://ecorec.gr/new/index.php?option=com_content&task=view&id=94&Itemid=29
ριξε και σ αυτο μια ματια https://gym-n-efkarp.thess.sch.gr/Ergasies/fisiki-chimia/anakiklosixartiou1.pdf
εντελως πληροφοριακα παντως ολα αυτα τα site βρισκονται στο google.
υπομονη μονο θελει και λεξεις κλειδια!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!@%^&*(

Νεοφερμένος

Η !@%^&*( αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!!!:thanks::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikoc

Νεοφερμένος

Ο Nikoc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Εργοστάσιο Σοκολατας θα σου πρότεινα εγω.....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris96

Νεοφερμένος

Ο dimitris96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Δεν είναι ανάγκη να επιλέξεις μόνο από πρωτογενή και δευτερογενή τομέα! Μπορείς να επιλέξεις και αεροδρόμιο, νοσοκομείο, εταιρείες διάφορες που δεν χρειάζεται ντε και καλά να παράγουν υλικά αγαθά, αλλά και υπηρεσίες πχ. Ρ/Τ σταθμός κα. Τωρα βέβαια οι πιο πολλοί προτιμούν το 1/2 γενή τομέα λόγω των... μηχανών κα., γιατί έχει "φάση" η κατασκευή. Αλλά αν θες να κάνεις και λίγη διαφορά.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anny-airplanes

Νεοφερμένος

Η anny-airplanes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
οπλικα συστηματα ή πολεμικα αεροπλανα? εμεις κατι τετοιο καναμε μετα απο προτροπη και επιμονη δικη μου:P


θεικό,θα το προτείνω κι εγω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λάμπρος41472

Νεοφερμένος

Ο Λάμπρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Εργοστασιο σιταριου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
εγώ είχα φτιάξει ένα εργοστάσιο-βιομηχανία αυτοκινήτων και λεγόταν ΕΒΑ (Ελληνική Βιομηχανία Αυτοκινήτων).Ήταν ξύλινη κατασκευή και πέρα από αυτό βάλαμε και αυτοκινητάκια που τα αγοράσαμε από γνωστό σούπερ μάρκετ. 20 πήραμε στο βαθμό. Η αδερφή μου έφτιαξε αρωματοποιία ή κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top