Εργαζόμενος, πανελλήνιες και φροντιστήριο

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, είμαι εργαζόμενος και σκοπεύω να δώσω πανελλήνιες κάνοντας φροντιστήριο! Πολύπλοκος συνδυασμός όπως καταλαβαίνετε..Υπάρχει έστω και ένα φροντιστήριο που τα θερινά του μαθήματα να μην είναι πρωινές ώρες? Επίσης, ως απόφοιτος, έχω το δικαίωμα να κάνω σε τμήμα με μαθητές λυκείου μιας και έχουν περάσει 4 χρόνια από τότε που έδωσα πανελλήνιες και δεν βρίσκομαι στο ίδιο επίπεδο με απόφοιτους της προηγούμενης χρονιάς?

ps : Κάθε πληροφορία είναι σημαντική και θα αναμένω για απαντήσεις σας!! ;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Βλέπω η απήχηση ξεπερνάει κάθε προηγούμενο!!:worry::worry: anyway... Ελπίζω να κοιμάστε ακόμα (μιας και καλοκαιράκι και είναι νωρίς σχετικά), οπότε και θα αναμένω λοιπόν τις χρήσιμες πληροφορίες σας! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Αυτό με τις ώρες το φροντιστηρίων εξαρτάται. Πιθανότατα να υπάρχει κάποιο στην περιοχή σου, οπότε ρώτα για να μάθεις.
Όσο για το αν επιτρέπεται να κάνεις μάθημα με μαθητές λυκείου, εννοείται πως ναι. Στο φροντιστήριο μου, σε ένα τμήμα 5 παιδιών ήταν 2 απόφοιτοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Από όσο ξέρω στα φροντιστήρια γίνονται τμήματα αποφοίτων. Νομίζω τέτοιο τμήμα θα σου ταίριαζε καλύτερα. Τα τμήματα αυτά λογικά ξεκινάνε από Σεπτέμβριο. Τα μεγάλα φροντιστήρια θα πρέπει να έχουν τμήματα σε διάφορα ωράρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
DIAS Παραλείπεις όμως το γεγονός πως έχω αποφοιτήσει εδώ και 4 χρόνια πλέον, κάτι που σημαίνει πως το επίπεδο μου δεν είναι εφάμιλο με έναν απόφοιτο προηγούμενου έτους.Μιας και είστε από αθήνα παιδιά ποια θεωρούνται τα "καλύτερα" φροντιστήρια στο κέντρο?Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το θετικό που βρίσκεται στην κάνιγγος.Επίσης, αν για τα φροντιστήρια που θα αναφέρετε γνωρίζετε κάτι όσων αφορά και το κόστος! ευχαριστώ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
DIAS Παραλείπεις όμως το γεγονός πως έχω αποφοιτήσει εδώ και 4 χρόνια πλέον, κάτι που σημαίνει πως το επίπεδο μου δεν είναι εφάμιλο με έναν απόφοιτο προηγούμενου έτους.Μιας και είστε από αθήνα παιδιά ποια θεωρούνται τα "καλύτερα" φροντιστήρια στο κέντρο?Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το θετικό που βρίσκεται στην κάνιγγος.Επίσης, αν για τα φροντιστήρια που θα αναφέρετε γνωρίζετε κάτι όσων αφορά και το κόστος! ευχαριστώ! ;)
Το τελευταίο για το οποίο χρειάζεται να ανησυχείς είναι για το επίπεδο των άλλων απόφοιτων.

Δεν σημαίνει ότι επειδή έχουν τελειώσει πρόσφατα το Λύκειο,ότι διάβαζαν κιόλας. :P
Δηλαδή μην το βλέπεις καθόλου έτσι.
Και εκτός των άλλων όταν θα πας στο φροντιστήριο,θα τους πείς όλα αυτά που λές και σε εμάς τώρα.
Δηλαδή ότι εργάζεσαι και ότι έχεις αποφοιτήσει εδώ και 4 χρόνια.
Οπότε ενδεχομένως θα σε βάλουν και σε τμήμα με απόφοιτους,που δεν έχουν τόσο καλό επίπεδο,για αρχή τουλάχιστον.

Τώρα για Αθήνα που ρωτάς,εγώ δεν έχω ιδέα γιατί δεν είμαι από εκεί. :P
Κάποιος θα βρεθεί και θα σου απαντήσει όμως λογικά. =/

Καλή επιτυχία σου εύχομαι! =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Ευχαριστώ Έλενα.Το επίπεδο μιας τάξης όμως προσδιορίζει, κατά τη γνώμη τουλάχιστον, και άλλα στοιχεία όπως τον ανταγωνισμό μεταξύ των εξεταζόμενων αλλά και το επίπεδο του καθηγητή που διδάσκει ενδεχομένως.Η διεύθυνση ενός φροντιστηρίου ή καλύτερα το κάθε φροντιστήριο προορίζει τους αποδεδειγμένα καλούς καθηγητές για μαθητές με υψηλές βλέψεις που έχουν στόχο το καλύτερο, έτσι ώστε να "επιδεικνυεται" μέσω αυτού μετέπειτα για τις υψηλές επιδόσεις που πηγάζουν υποτίθεται από αυτό(το φροντιστήριο).
Εκτός βέβαια αν το δω από την οπτική ότι θα κάνω μια μορφή ιδιαιτέρων σε φροντιστήριο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Λογικά και άλλα παιδιά που είτε δίνουν πρώτη φορά, ή είναι απόφοιτοι δεν θα μπορούν πρωινές ώρες...Αν πας να ρωτήσεις δεν νομίζω να μη βρεις τέτοιο τμήμα.
Συμφωνώ με _elena_ ότι και οι άλλοι απόφοιτοι δεν σημαίνει ότι είναι σε καλύτερο επίπεδο από εσένα. ;)

Από τη στιγμή που ξαναμπαίνεις στο τρυπάκι των Πανελλαδικών μπορείς να μπεις και σε τμήμα τελειόφοιτων φυσικά! Βρες έναν κατάλογο με τα φροντιστήρια και ξεκίνα να παίρνεις τηλέφωνα για να ρωτήσεις για τις ώρες αν είναι και για τα τμήματα που θα μπορούσες να μπεις... :/
Από κέντρο δεν ξέρω κάτι, μόνο από αυτά που έχει ο Πειραιάς και μπορεί να έχουν κάποιο παράρτημα και Αθήνα... Πουκαμισάς, Στόχος,Δημόκριτος...
Στο πρώτο πήγα εγώ, δεν ξέρω αν θα στο συνιστούσα βέβαια. :P

Το Θετικό το έχω ακούσει και εγώ ως καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
DIAS Παραλείπεις όμως το γεγονός πως έχω αποφοιτήσει εδώ και 4 χρόνια πλέον, κάτι που σημαίνει πως το επίπεδο μου δεν είναι εφάμιλο με έναν απόφοιτο προηγούμενου έτους.Μιας και είστε από αθήνα παιδιά ποια θεωρούνται τα "καλύτερα" φροντιστήρια στο κέντρο?Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το θετικό που βρίσκεται στην κάνιγγος.Επίσης, αν για τα φροντιστήρια που θα αναφέρετε γνωρίζετε κάτι όσων αφορά και το κόστος! ευχαριστώ! ;)

Δεν μας έχεις δώσει αρκετές πληροφορίες συνεπώς οι απαντήσεις που θα παίρνεις θα είναι πολύ γενικές. Πρώτα πρέπει να μας πεις σε πια κατεύθυνση θα δώσεις (κάθε κατεύθυνση είναι διαφορετική). Μετά τον στόχο σου.. (δηλαδή ποιο βαθμό θέλεις για να περάσεις εκεί που θέλεις. Αν και έχουν περάσει 4 χρόνια από τοτε που έδινες θα έχεις και πλεονέκτηματα σε σχέση με τους άλλους (αρχικά θα έχεις μεγαλύτερη ωριμότητα (δε θα διαβάζεις από αγγαρία όπως κάνουν πολλά παιδιά του λυκείου αλλά επειδή το ΘΕΛΕΙΣ). Επίσης τα μαθήματα αυτά τά έχεις ξαναδιδαχθεί συνεπώς θα είναι πιο εύκολο για σένα να τα ξαναθυμηθείς (αφού δε θα τα ακούς πρώτη φορά). Μαθήματα όπως π.χη έκθεση θα έχεις μεγαλύτερη επιχειρηματολογία από τον μέσο όρο των μικρότερων ηλικιακά διαγωνιζόμενων.

Το αρνητικό που θα έχεις είναι ο λίγος χρόνος (αφού θα έχεις την δουλειά η οποία είναι πιθανόν κουραστική και απαιτητική).

Αυτό που σε συμβουλεύω είναι να αποφύγεις τα φρονιστήρια (ειδικά αυτά στο κέντρο). Προσωπικά πιστεύω πως αυτά τα φροντιστήρια στοχεύουν στην διαφήμιση και όχι τόσο στην απόδοση που θα έχουν οι μαθητες. (οι φροντιστές σε αυτά τα φροντστήρια είναι υπάλληλοι οι οποίοι ανανεώνονται κάθε 2 χρόνια). Συνεπώς ένας φροντιστής -ιδιοκτήτης μικρότερου φροντιστηρίου που πονάει το φροντιστήριου θα σου προσφέρει πολύ παραπάνω από έναν που διδάσκει και ξέρει ότι σε 2 χρόνια θα απολυθεί.

Γνώμη μου είναι ότι τα καλύτερα φροντιστήρια είναι τα μικρότερα που δε πολυδιαφημίζονται και αποτελούνται από φροντιστές που είναι και ιδιοκτήτες. Αυτοί οι φροντιστές στοχεύουν παραπάνω στην απόδοση των μαθητών για να αυξήσουν την πελατία σους και όχι στην διαφήμιση.

Να ξέρεις ότι τα φροντιστήρια (τα ομαδικά εφαρμόζουν μεθόδους που απευθύνονται σε μικρότερες ηλικίες +οτι θα έχεις πολύ δουλειά στο σπίτι που πιθανόν δε θα μπορείς να κάνεις).

Συμβουλή μου είναι να επενδύσεις λίγο παραπάνω λεφτά και να κάνεις ιδιαιτέρα. Έτσι θα γλιτώνεις χρόνο, θα μπορείς να καθορίζεις εσύ το ωράριο (τις ώρες που σε βολεύουν) και θα έχεις πολυ παραπάνω χρόνο για προσωπικό διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Παρέλειψα να πω πως είμαι τεχνολογική κατεύθυνση... Για τα ιδιαίτερα που προανέφερες φίλε FOCKO απαιτούν περίπου τριπλάσια χρήματα σε σύγκριση με το φροντιστήριο.Έχεις δίκιο όσων αφορά τα συνοικιακά φροντιστήρια όμως δεν έχω κάποια πηγή για να διαπιστώσω αν όντως λειτουργούν με σωστό τρόπο.Βέβαια, το σημαντικότερο είναι να υπάρχει χημεία μεταξύ μαθητή και δασκάλου αλλά δεν έχω χρόνο να το ψάξω ιδιαίτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
ΔΕΣΠΟΙΝΑ εσύ δίνεις τη χρονιά που έρχεται πανελλήνιες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Έδωσα φέτος, αλλά θα ξαναδώσω για να πιάσω κάπου καλύτερα.
Έχω ήδη αρχίσει μαθήματα, αλλά ιδιαίτερα... :/: Από το φροντιστήριο έχω ΠΟΛΥ κακές εντυπώσεις.:P

Πάντως αν αποφασίσεις για ιδιαίτερα και ψάχνεις, θα μπορούσα να σου συστήσω.Είμαι απόλυτα ικανοποιημένη...Πιστεύω ότι θα μπορούν να έρχονται κέντρο. =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Ευχαρ'ιστως...Αν μπορείς σε παρακαλώ στείλε μου σε προσωπικό μνμ ή εδώ εάν επιτρέπεται τις ώρες ανά εβδομάδα, την ηλικία αυτών που σου κάνουν μάθημα και το κόστος ανά ωρα.Μόνο για τα μαθημτικά κατεύθυνσης και τη φυσική κατεύθυνσης.Ευχαριστώ!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Παιδιά κάποιος άλλος τη γνώμη του για φροντιστήριο στο κέντρο??Επίσης αν γνωρίζετε και τιμές πολύ καλύτερα!
Θα περιμένω λοιπόν τις αποκρίσεις σας! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loobs

Νεοφερμένος

Η μελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Δεν μπορώ να σου απαντήσω συγκεκριμένα για φροντιστήριο, μπορώ όμως να σου απαντήσω ότι οι τιμές ενός καλού φρονιστηρίου δεν απέχουν τόσο από τα ιδιαίτερα, ειδικά αν επιλέξεις να κάνεις λίγες ώρες και συγκεκριμένα μαθήματα.. Το φροντιστήριο είναι πάρα πολλές ώρες και δεν νομίζω να έχεις χρόνο, αφού δουλέυεις, για να ανταπεξέλθεις... με λίγες -και καλές!- ώρες σε ιδιαίτερα θα τα καταφέρεις πολύ καλύτερα... αφού λες ότι θες μόνο μαθηματικά κ φυσική κατεύθυνσης, δεν θα βγαίνει μεγάλο το ποσό, ενώ στα φροντιστήρια δεν μπορείς εύκολα να επιλέξεις τα μαθήματα που θες, πάνε όλα σε 'πακέτο': τα 6 μαθήματα Πανελληνίων, με 18ωρα κ 20ωρα την εβδομαδα, και πολύ πολύ διάβασμα για το σπίτι! αφου εχεις ξαναδώσει, δεν το χρειάζεσαι αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
το μόνο που έχω να σου προτείνω είναι να κάνεις φροντιστήριο με αποφοίτους...θα είναι όντως (όπως αναφέρεις) σαν να κάνεις ιδιαίτερα...Δυστυχώς κάποια άλλη πληροφορία δν μπορώ να σου δώσω γιατί με χωρίζουν μερικές εκατοντάδες χιλιόμετρα από την πρωτεύουσα..θα ήταν χρήσιμο όμως να έλεγε και τον στόχο σου...

ΥΓ: συγχαρητήρια για το κουράγιο και τη θέλησή σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kon077

Νεοφερμένος

Ο kon077 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλημέρα

Θα ήθελα τη γνώμη σας για το πως πρέπει να διαβάζει κάποιος για πανελλαδικές ενώ εργάζεται τις πρωινές ώρες. Περίπου ποσές ώρες χρείαζεται και πότε χρονικά είναι κλύτερα να μελεταει? Ενδιαφέρεται για θεωρητική κατεύθυνση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
καλημερα και εγω θεωρητικη ειμαι...εαν δουλευεις τα πρωινα θα μελετας το μεσημερι και το απογευμα....και εμεις απο την αλλη εβδομαδα θα εχουμε σχολειο τα πρωινα....:P δεν παιζει ρολο το ποσες ωρες θα διαβασεις αλλα το ποσες ωρες θα εισαι συγκεντρωμενος στο διαβασμα σου....Παντως η χειροτερη ωρα για διαβασμα ειναι η βραδυνες ωρες...εκεινη την στιγμη το μυαλο ειναι κουρασμενο..και δεν μπορει να αποθηκευσει πληροφοριες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gkm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gkm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Οι ώρες που απαιτούνται διαφέρουν απο άτομο σε άτομο, αυτό πρέπει να το κοιταξεις εσύ.
Χρονικα καλύτερα είναι μολις ξυπνάς το πρωί που θα είσαι φρέσκος και όχι μετά την δουλειά, όμως αν δεν γίνεται αυτό τότε οταν γυρνάς απο τι δουλειά, ξάπλωσε/κοιμήσου για καμια ωρα να καθαρίσει το μυαλο σου και μετα διαβασε.
Επίσης τις μέρες που δεν θα έχεις δουλειά πρέπει να τις εκμεταλλεύεσαι στο έπακρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Η χειρότερη ώρα να διαβάζεις είναι 14:00-15:00.;)

Όσο για το ποια είναι η καλύτερη ώρα να διαβάζεις, συνήθως και για τους περισσότερους ανθρώπους είναι το πρωί.Βέβαια είχα διαβάσει σε ένα βιβλίο σχετικά με τον εγκέφαλο μας, ότι υπάρχουν διάφοροι τύποι ανθρώπων ανάλογα με το πότε είναι περισσότερο αποδοτικοί.Υπήρχαν 2 ή 3 κατηγορίες(τουλάχιστον σύμφωνα με το συγγραφέα) οπότε, νταξ, δε μπορείς να βρεις πότε είναι καλύτερα να μελετάς via internet.Σου προτείνω να αποφύγεις τις ώρες 2-3 το μεσημέρι, όπως και να'χει.

Για το πως, κάποιος/α θεωρητικός/η.

Καλή επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top