Επιτυχία στις πανελλήνιες

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
"Help!I need somebody help!"Λοιπον λοιπον,3 βδομαδες πριν γραψουμε πανελληνιες κι εχω απελπιστει!Αλλα ας στο παρω απ'την αρχη!Μεχρι το γυμνασιο ημουν μαθητης του 19-20 αλλα εχοντας κουραστει απ αυτο ειχα αποφασισει οτι Α Λυκειου θα ειμαι χαλαρα!Ομως το αφησα ανεξελεγκτο και εφτασα να βγαζω 15+ ,με πεσμενο ηθικο συνεχιζω στη Β Λυκειου αλλα τα παω σχετικα καλυτερα γυρω στο 17!Ετσι τελειωνει κι η Β....σε συνδιασμο με πολλα προβληματα στο σπιτι(δεν εννοω οικονομικα)ερχεται το καλοκαιρι του 13'!Τοτε στοχευα να γραψω ωστε να περασω σε υψηλοβαθμες σχολες του πολυτεχνειου!ομως τα προβληματα στο σπιτι δεν μου επετρεπαν να διαβαζω και σε συνδιασμο με το πεσμενο ηθικο των προηγπυμενων χρονων το διαβασμα μου ηταν πολυ δυσκολο!τον φεβρουαριο του '14 τα προβληματα στο σπιτι ελλατωθηκαν εγω δυσκολευομουν να κατσω να διαβασω με τοσα κενα που ειχα!Και φτανω στο τωρα εχω αγχωθει για το τι κι αν θα γραψω αν θα περασω πουθενα!Πραγματικα τα χω χασει!Αν δεν περασω θα μαι ενα τιποτα σαυτη την κοινωνια κι ετσι θα πρεπει να ξαναδωσω και δεν θελω να επιβαρινω τους γονεις μου αλλο ενα χρονο και χανω ετσι αλλο ενα χρονο τη στιγμη που οι συμμαθητες μου θα ναι πρωτοετεις!Πιστευω οτι αξιζω περισσοτερο απο αλλους αλλα η φετινη χρονια ηταν το κατι αλλο(οχι μονο για τα αρνητικα νταξει μια παρηγορια ηταν και οι ωρες του σχολειου)!Η κατασταση μου στα μαθηματα που δινουμε ειναι η εξης:ΕΚΘΕΣΗ κανω ελαχιστα απ τις 30 εκθεσεις εχω παει 2-3(ειμαι καλος ομως στο γραπτο λογο οσο εχω γραψει ημουν αρκετα καλος και σε διαγωνισματα 75+/100 περνω),ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ:ΣΚΕΤΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ,ΦΥΣΙΚΗ:ΣΚΕΤΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ,ΑΟΔΕ:Το εχω διαβασει αποσπασματικα,ΑΝΕΦ:ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ στις ασκησεις θεωρια οχι κ τοσο,ΒΙΟΛΟΓΙΑ Γ.Π.:Αποσπασματικα αλλα οσα ξερω τα ξερω καλα!Το θεμα ειναι θα μπορεσω να γραψω πανω απο 12.000 ωστε να περασω σε ενα καλο τμημα του πολυτεχνειου;;;;Υπαρχει καποιος που ειχε παρομοια κατασταση με τη δικη μου;;;;τελευται αρχησα να διαβαζω*

Διαβασε κ καλυψε οσα περισσοτερα κενα μπορεις.Μη σκεφτεσαι αρνητικα δν κερδιζεις τπτ.Αν τυχει κ περασεις καπου που δεν θες,ξαναδωσε ουτε ο πρωτος θα σαι ουτε ο τελευταιος...κ γω την χρονια που εδινα,συνεβησαν πολλα γι'αυτο ξαναεδωσα την επομενη κ περασα εκει που ηθελα.

Αν δεν περασω θα μαι ενα τιποτα σαυτη την κοινωνία*
Η πλυση εγκεφαλου των καθηγητων του φροντιστηριου σου επιασε βλεπω...:P. Στη ζωη σου ο,τι αποφασισεις να κανεις πρεπει να το γουσταρεις για να προκοψεις!! Και σε ενα τμημα πολυτεχνειου να περασεις πως εισαι τοσο σιγουρος οτι θα σ' αρεσει? Την λογικη του "πολυτεχνειο να ναι κ οτι να ναι" δεν την καταλαβα ποτε....ειλικρινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΧΑΜΕΝΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΧΑΜΕΝΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
nPb ΕΣΥ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΤΕΙ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Μιλάω φιλε μου ότι υπάρχουν Τμήματα με χαμηλά μόρια εισαγωγής που έχουν ευελιξία και μετά με κάποιο μεταπτυχιακό. Όμως φρόντισε να γράψεις όσο καλά μπορείς για να έχει επιλογές και φυσικά κάποιες βάσεις διότι ...μπορεί να έχουν χαμηλά μόρια εισαγωγής αλλά τα Μαθηματικά, η Φυσική ή άλλα βασικά μαθήματα υποδομής διδάσκονται χωρίς εκπτώσεις σε επίπεδο δυσκολίας λόγω ακροατηρίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΧΑΜΕΝΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΧΑΜΕΝΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
transient ευχαριστω για τις συμβουλες σου γτ εστιαζεις στην εκθεση??τι ειναι το μπέρμπον που λεει ο Fast?


meetmeinmontauk πετυχαν σε παλιες εποχες τωρα πια τπτ.και εξαλλου δεν ειναι ευκολο να ξαναδωσεις τοσα φροντ!

nefi δεν μου εχουν κανει καμια πλυση εγκεφαλου στο φροντ.Και ΗΜΜΥ που ηθελα-θελω επειδη το γουσταρω το θελω !η οικογενεια μου ΣΣΕ ηθελε να παω.Και γω ηθελα δεν λεω αλλα συγκριτικα με το πολυτεχνειο το πολυτεχνειο μαρεσει πιο πολυ μπορεις να κανεις πολλα


nPb και γω καπως ετσι το σκεφτομαι ωστε να κανω και καποιο μεταπτυχιακο ωστε να αποκτησω κι αλλη ευελιξια ετσι.εσυ τι εχεις τελειωσει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
φυσικά και ΔΕΝ είσαι αποτυχημένος αν δεν τα πας καλά στις πανελλήνιες.Καλά, αφήνεις αυτές τις εξετάσεις να καθορίσουν την αξία σου; Σκέψου ότι είχες προβλήματα στο σπίτι και δεν μπορούσες να διαβάσεις όσο ήθελες. Ξέρω ανθρωπους που περασαν σε σχολες με χαμηλές βάσεις ή ΤΕΙ και τα πήγαν μια χαρά στη ζωή τους.
Kοίτα, όπως σου είπαν και παραπάνω, στην έκθεση γράψε όσο καλύτερα μπορείς, αν γίνεται φρόντισε να έχει το γραπτό σου καλή εικόνα, ώστε να το προϊδεάσει θετικά τον βαθμολογητή. Στα μαθηματικά και στη φυσική διάβασε καλά τη θεωρία [με την προυπόθεση ότι δεν είσαι εντελώς άσχετος φυσικά (δεν δείχνεις κάτι τέτοιο, απλά το λέω)γιατί αν δεν έχεις καταλάβει βασικές έννοιες, πιστεύω ότι η θεωρία δύσκολα διαβάζεται],γράψε κανέναν τύπο αν δεν μπορείς να λύσεις την άσκηση και στρώσου κάτω και διάβασε όσο καλύτερα γίνεται ΑΟΔΕ και τη βιολογία. Έχεις πολλές πιθανότητες να γράψεις καλά σ'αυτά τα δύο, ειδικά στο ΑΟΔΕ. Μην τα παρατάς, αυτές τις 3 εβδομάδες (πω πω, απίστευτο μου φαίνεται ακόμα) κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς. Επιλογές υπάρχουν. Αν θες κάτι πολύ, θα τα καταφέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

din@!!

Δραστήριο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Καταρχας,κατανοησε οτι μια αποτυχία στις πανελλήνιες ΔΕΝ ΦΕΡΝΕΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ,και σε καμία περίπτωση δεν θεωρείσαι αποτυχημένος. Ηρέμησε, διάβασε όσο μπορείς περισσότερο και συγκεντρώσου, βγες από το ischool και το ιντερνετ για τις τρεις βδομαδες που μενουν, και οταν ερθει η ώρα δωσε τον καλυτερο σου εαυτό και ό,τι γίνει. Ακόμα και αν δεν περάσεις σε κάποιο τμήμα Πολυτεχνείου (ΗΜΜΥ που θες) , ακόμα και αν δεν περάσεις πουθενά, μπορεις να ξαναδώσεις. Εαν δεν μπορείς για τον Α ή Β λόγο υπάρχει πάντα η εναλλακτική των δημόσιων ΙΕΚ (και προφανως και των ιδιωτικων αν δεν υπαρχει οικονομικο προβλημα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
transient ευχαριστω για τις συμβουλες σου γτ εστιαζεις στην εκθεση??
Γιατί είναι το μόνο μάθημα που με μεγάλη προσπάθεια μπορείς, ακόμα κι ας μην έχεις διαβάσει, να γράψεις αξιοπρεπή βαθμό (13-14)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
τωρα δεν εχει ουσια να κλαις πανω απο το χυμενο γαλα. ο καιρος περασε και δεν γυρναει. αρα αντι να στενοχωριεσαι πιασε τα βιβλια σου και κανε το καλυτερο που μπορεις. δεν σου δινω συμβουλες για μαθηματα γιατι ειμαι θεωρητικη και δεν ξερω τι μπορεις να κανεις.

μετα θα μελετησεις προσεκτικα το μηχανογραφικο σου, παρε καποιες μερες, να δεις οδηγους σπουδων κλπ και θα παρεις τις αποφασεις σου με βαση τις προτιμησεις σου και οχι με βαση τι λενε οι αλλοι και τι θεωρειται "μουρη" και "καλη σχολη" και "επιτυχια στις πανελληνιες".
η σειρα που θα βαλεις τις σχολες στο μηχανογραφικο θα ειναι η σειρα προτιμησης σου και οχι με βαση τι μορια εχουν και τι μορια εβγαλες εσυ.

τελος οι πανελληνιες δεν ειναι η αρχη και το τελος του κοσμου. το να μπεις σε μια υψηλοβαθμη σχολη δεν σου εξασφαλιζει τιποτα στην ζωη. το να μπεις σε μια σχολη με λιγοτερα μορια δεν ειναι αποτυχια. αν ομως δεν εισαι ικανοποιημενος απο την επιδοση σου ή απο την σχολη που θα μπεις να ξαναδωσεις. περα απο μαθηματικα και φυσικη δεν νομιζω οτι χρειαζεται να κανεις για κατι αλλο φροντιστηριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΧΑΜΕΝΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΧΑΜΕΝΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
methexys Ευχαριστω για τις συμβουλες σου εσυ τι θες να περασεις (αν θες λες) επειδη ειδα οτι εισαι Γ 'Λυκειου το λεω.


buffon85 ευχαριστω γι αυτα που μου πες!συμφωνω μαζι σου ...κι επισης αν δεν κανεις κατι που σαρεσει και δεν εισαι δραστηριος γενικα δεν προκειται να κανεις πολλα στη ζωη σου οχι μονο στον επαγγελματικο τομεα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Αρχιτεκτονική θέλω! Καλή σου επιτυχία, να διαλέξεις μια σχολή που να σου αρέσει πραγματικά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiannosFloyd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GiannosFloyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πόρτο Λάγος (Ξάνθη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Αν δεν περασω θα μαι ενα τιποτα σαυτη την κοινωνια
Πρώτα-πρώτα για το καλό σου πρέπει να ξεπεράσεις αυτό το σαχλό πράγμα που σε έχουν κάνει να πιστεύεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DruidAlex

Νεοφερμένος

Ο DruidAlex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Μάγκες όσοι εχετε δώσει ξέρετε πάνω κάτω τι παίζει...και ότι στα φροντιστήρια βάζουν περίεργα Θέματα.... Μπορείτε να μου κάνετε μια εκτίμηση του που θα πέσουν τα μόρια μου;
Στο φροντιστήριο έγραψα
16 μαθηματικά κατεύθυνσης
13 φυσική κατεύθυνσης
16 φυσική γενικής
14 αεππ
18 ΑΟΔΕ
15 έκθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Μάγκες όσοι εχετε δώσει ξέρετε πάνω κάτω τι παίζει...και ότι στα φροντιστήρια βάζουν περίεργα Θέματα.... Μπορείτε να μου κάνετε μια εκτίμηση του που θα πέσουν τα μόρια μου;
Στο φροντιστήριο έγραψα
16 μαθηματικά κατεύθυνσης
13 φυσική κατεύθυνσης
16 φυσική γενικής
14 αεππ
18 ΑΟΔΕ
15 έκθεση

Yπαρχει υπολογιστης μοριων στο ischool που μπορεις να δεις τα μορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DruidAlex

Νεοφερμένος

Ο DruidAlex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Yπαρχει υπολογιστης μοριων στο ischool που μπορεις να δεις τα μορια.
Το ξέρω.....απλά ήθελα να δω τι πιστεύουν ότι θα γράψω,γιατί εντάξει δεν θα γράψω μάλλον τους ίδιους βαθμούς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Το ξέρω.....απλά ήθελα να δω τι πιστεύουν ότι θα γράψω,γιατί εντάξει δεν θα γράψω μάλλον τους ίδιους βαθμούς

κανεις δεν μπορει να ξερει τι επιπεδου θα ειναι τα θεματα στο καθε μαθημα ξεχωριστα στις πανελληνιες ουτε θα σε βοηθησει καπου το να σου πει καποιος που δεν σε ξερει καν τι μορια θα βγαλεις. καταλαβαινω το αγχος σου αλλα δεν εχει νοημα να το κανεις αυτο αυτην την στιγμη. λιγες μερες εμειναν, διαβασε ο,τι μπορεις και πηγαινε και κανε το καλυτερο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Εχω σιχαθει κυριολεκτικα τις αηδιες που ακουω τοσα χρονια για το "μυστικο επιτυχιας" στις πανελληνιες...σοβαρα τωρα, να σας πω ενα μυστικο?? Δεν υπαρχει μυστικο!! Ελεος δηλαδη...ο καθενας διαβαζει με το δικο του τροπο, μαθαινει με διαφορετικο τροπο και σε διαφορετικο χρονικο διαστημα...σιγουρα ειναι σχεδον απαραιτητο να εχεις καποιες βασεις απο τα προηγουμενα χρονια...αυτο δε σημαινει ομως οτι αν δεν εχεις βασεις ειναι σιγουρο οτι θα πατωσεις..απλα θα διαβασεις περισσοτερο...μη μασατε...μπορει να διαβαζετε 2 ωρες και να ειναι υπεραεκετες ενω αλλοι διαβαζουν 7 και δε τους φτανουν..η και το αντιστροφο...απλα ψαξτε να βρειτε τωρα που ειναι νωρις ποιος τροπος διαβασματος σας "βολευει" και ολα θα πανε οσο καλυτερα γινεται:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 097071

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους! Το θέμα το οποίο με απασχολεί είναι ότι: φέτος ξεκίνησα φροντιστήριο σε μια κοντινή " πόλη " μιας και είμαι από επαρχία η οποία απέχει περίπου 20 λεπτά από την πόλη... Ξεκίνησα εκεί διότι Ήτανε καλύτερα λίγο πιο ανεβασμένο το επίπεδο κι πίστεψα ότι ίσως κατάφερνα να διεκδικήσω το όνειρο μου και να γίνω αυτό που επιθυμώ... Ο καθηγητής φυσικής μίλησε στην μαμά μου με τα καλύτερα λόγια και η μαθηματικός το ίδιο... Όμως εγώ μέσα μου αισθάνομαι πολύ μέτρια και με ελάχιστες πιθανότητες να περάσω έστω κι σε μια σχολή... Νιώθω επίσης ότι δεν έχω βελτιωθεί καθόλου και οι πανελλήνιες πλησιάζουν αν και είμαι Δευτέρα λυκείου... Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω το εξής ποιες είναι οι προϋποθέσεις για να λύσω δύσκολες ασκήσεις σε μαθηματικά φυσική χημεία πότε θα το καταφέρω αυτό δηλαδή πόσο χρόνο περνει ένα μήνα δύο μήνες τρεις τέσσερις προλαβαίνω μέχρι τις πανελλήνιες ? Έχω απελπιστεί και λυπηθει πολυυυυ :-( :'( τι πρέπει να κάνω ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • DSC_0050.JPG
    DSC_0050.JPG
    768.6 KB · Εμφανίσεις: 134

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Μην σκέφτεσαι απο τωρα τις πανελληνιες..εχεις πολυ καιρό ακομη,κοιτά να τα πας καλα φετος και αποκτηςεις γερές βάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 097071

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μέσα στις γερές βάσεις δεν περικλείεται και ή επίλυση δύσκολων ασκήσεων ? Ή μήπως εννοεις βασικών ? Ευχαριστώ για την απάντηση σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Εννοω να μην αφήσεις κενά ..καλη γνώση της θεωρίας ..εξασκήσου πολυ.λυσε εύκολες ασκησεις κ στη συνεχεια κ δύσκολες..μην αγχωθείς αν δν τα καταφέρνεις στις δύσκολες!!γενικως μην αγχωθείς φετος!απλα μην αφήσεις κενά!!του χρόνου μπορω να σ εγγυηθώ για τα μαθηματικα τουλαχιςτον πως δν θα σ χρειαστούν οι δύσκολες ασκησεις που θα λύσεις παρα μονο η γνώση βαςικων συγκεκριμένων πραγμάτων !!

Βεβαια αυτο δν σημαίνει πως δν θα λύσεις ασκησεις.απλα οι ασκησεις θα σ μάθουν τον τροπο σκέψης ο οποιος θα χρειαστεί για του χρόνου!! Ειναι πολυ νωρίς παντως να αγχώνεσαι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top