Επιτρέπονται πένες γραφής στις πανελλαδικές;

Ντούπανο

Νεοφερμένος

Ο Ντούπανο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μου έχουν πεί οτι οι πένες δεν επιτρέπονται στις εξετάσεις. Ισχύει αυτό; Τι θα προτείνατε εσείς;
 

Φωτεινη Τζα.

Νεοφερμένος

Η Φωτεινη Τζα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
εγω που ειμαι 3η και γραφω με μολυβι :(
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,830 μηνύματα.
Παιδιά μην πονοκεφαλιάζετε και για το στυλό.
Πάρτε έναν μπλε, έστω και καλής ποιότητας για όσους δεν θέλετε BIC και πηγαίνετε γράψτε :P
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Σε κάποιους ναούς μοιράζονται στους υποψηφίους ...αγιασμένα στυλό.

1640111416515.png
1640111453936.png
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,569 μηνύματα.
Μόνο με φτερό και μελάνι επιτρέπεται, αλλιώς το γραπτό απορρίπτεται. :P

Δε νομίζω ότι επιτρέπονται πάντως, καλού κακού πάρε ένα κανονικό στυλό. Δεν είναι και να ρισκάρεις.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,830 μηνύματα.

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Εχεις ορεξη να φλεξαρεις εν ωρα πανελληνιων εξετασεων;
 

Ντούπανο

Νεοφερμένος

Ο Ντούπανο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μόνο με φτερό και μελάνι επιτρέπεται, αλλιώς το γραπτό απορρίπτεται. :P

Δε νομίζω ότι επιτρέπονται πάντως, καλού κακού πάρε ένα κανονικό στυλό. Δεν είναι και να ρισκάρεις.
Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Κανονικά στυλό χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση, όμως με την πένα καταφέρνω να γράφω non-stop την έκθεση και γι'αυτό ρώτησα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εχεις ορεξη να φλεξαρεις εν ωρα πανελληνιων εξετασεων;
Δεν καταλαβαίνω πως φλεξάρω με κάτι που κοστίζει λιγότερο από βρόμικο..
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
Καλό είναι να χρησιμοποιούνται απλά στυλο και ίδιου χρώματος (όχι το μισό γραπτό με μπλε κ επειδή τελείωσε το στυλο χρησιμοποίησα μαύρο) και ποτε τζελ ή στυλο που θα μπορούσαν να αφήσουν μουτζούρα κ να θεωρηθεί σημάδι
 
Top