Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο)

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
oxi, 22 ξεκιναει το διαβασμα σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
η εξεταστικη λεει τελειωνει 23 ομως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Ένα μάθημα δίνεται, το πολύ πολύ να μη γίνουν τα μαθήματα που είναι στο ΑΜΦ Β στη 1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Η τιμή του φοιτητικού εισιτηρίου είναι ίδια με αυτή του πολυτεχνικού;
Επίσης το λεωφορείο μας πάει μόνο προς το πανεπιστήμιο ή πάει και στην πόλη του Ηρακλείου; Θέλω να πω αν κάποιος έχει κάρτα θα μπορεί να την χρησιμοποιήσει μόνο για να πάει στο πανεπιστήμιο και για να επιστρέψει πίσω;
Τα εισιτήρια προς άλλες πόλεις όπως είναι η διαδρομή ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΡΕΘΥΜΝΟ είναι σε καλές τιμές; Υπάρχουν μειωμένα( πολυτεχνικό,φοιτητικό) ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Η τιμή του φοιτητικού εισιτηρίου είναι ίδια με αυτή του πολυτεχνικού;
Επίσης το λεωφορείο μας πάει μόνο προς το πανεπιστήμιο ή πάει και στην πόλη του Ηρακλείου; Θέλω να πω αν κάποιος έχει κάρτα θα μπορεί να την χρησιμοποιήσει μόνο για να πάει στο πανεπιστήμιο και για να επιστρέψει πίσω;
Τα εισιτήρια προς άλλες πόλεις όπως είναι η διαδρομή ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΡΕΘΥΜΝΟ είναι σε καλές τιμές; Υπάρχουν μειωμένα( πολυτεχνικό,φοιτητικό) ;

Για εντός Ηρακλείου υπάρχουν εισιτήρια α και β ζώνης. Για τους φοιτητές, είναι 60 και 75 λεπτά αντίστοιχα. Για το πανεπιστήμιο είναι το 75 λεπτο. Η κάρτα είναι για απεριόριστες διαδρομές οπουδήποτε, όχι μόνο στο πανεπιστήμιο. Για κάποιον παράξενο λόγο δε βγάζουν κάρτες τον Σεπτέμβρη, δε ξέρω γιατί. :hmm:

Δες εδώ που μπορείς να πας με τα αστικά: https://astiko-irakleiou.gr

Ηράκλειο- Ρέθυμνο είναι περίπου 5 ευρώ το φοιτητικό. Αν θυμάμαι καλά και ο Αγιος Νικόλας κάπου εκεί είναι. Στα Χανιά είναι 10~.
Και για θάλασσες έχει. 3,70 περίπου το Μπάλι, Γύρω στα 2 ευρώ είχα πάει στα Λιμανάκια και στο Κόκκινο Χάνι. 5~ Μάταλλα. Και από Άγιο Νικόλα γύρω στα 2 ευρώ είχα πάει Ελούντα. Γενικά, το Κτελ είναι ακριβούτσικο, οι διαδρομές είναι σχετικά μικρές 2-3 ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pavlos1908

Νεοφερμένος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Μιας και κατα 99,99% εχω περασει κι εγω σε αυτην την σχολη, και ειμαι στην αναζητηση σπιτιου τωρα, χανιωπορτα και οι παραπλευροι δρομοι ειναι καλο μερος για να μεινει ενας φοιτητης; Απ'οσο ξερω ειναι διπλα σε στασεις αφου ειναι στην καλοκαιρινου που περναει το λεωφορειο, ομως ποση αποσταση ειναι απο το κεντρο και τα μερη που βγαινουν οι φοιτητες κυριως με τα ποδια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Η Χανιώπορτα είναι κοντά στο κέντρο. Κάνα 10-15λεπτο με τα πόδια θα έλεγα από τα λιοντάρια. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Η Χανιώπορτα είναι κοντά στο κέντρο. Κάνα 10-15λεπτο με τα πόδια θα έλεγα από τα λιοντάρια. :hmm:
Α καλό αυτό..δεν είναι καθόλου μακριά..καλή περιοχή είναι γενικά για να μείνει φοιτητής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά μου φαίνεται λίγο αγριευτικά για βράδυ εκεί. Όπως και γενικά εκεί γύρω στα τείχη, δεν έχω συναντήσει και τον καλύτερο κόσμο. Αλλά επειδή δε μένω εκεί δε μπορώ να σας πω με σίγουρια αν είναι καλά εκεί. Σίγουρα μένουν πολλοί φοιτητές πάντως εκεί και είναι πολύ κοντά στο κέντρο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Μπορει να μου πει καποιος τι ακριβως χαρτια/πραγματα χρειαζομαι τοσο για την εγγραφη στο τμημα οσο και για την αιτηση για δωρεαν σιτιση;
Κοιταξα σε καποια σαιτ και αλλα λεει το ενα και αλλα λεει το αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Κανείς να απαντήσει ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Το Έντυπο Δήλωσης Ειδικών Εκπαιδευτικών Αναγκών

Αν δεν έχω κάποια τέτοια ανάγκη δεν μου χρειάζεται αυτό το έντυπο έτσι ;

Το Έντυπο της Εθνικής Στατιστικής Υπηρεσίας της Ελλάδος

Από που θα το πάρω αυτό ; Από το Δημαρχείο ή ΚΕΠ ;

Βεβαίωση Προξενείου

Τι είναι αυτό και από που μπορώ να το πάρω ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Το Έντυπο Δήλωσης Ειδικών Εκπαιδευτικών Αναγκών

Αν δεν έχω κάποια τέτοια ανάγκη δεν μου χρειάζεται αυτό το έντυπο έτσι ;

Το Έντυπο της Εθνικής Στατιστικής Υπηρεσίας της Ελλάδος

Από που θα το πάρω αυτό ; Από το Δημαρχείο ή ΚΕΠ ;

Βεβαίωση Προξενείου

Τι είναι αυτό και από που μπορώ να το πάρω ;


Τα εχει απο κατω στα "Εντυπα" μπες και εκτυπωσε τα απο εκει ολα. Και αυτο για τις ειδικες τετοιες χρειαζεται ειχα διαβασει απλα επιλεγεις οτι δεν εχεις τιποτα. Βεβαιωση προξενειου δεν ξερω καν που το ειδες η τι ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Στην σίτιση το βρήκα...

https://prntscr.com/4fdwr4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
https://www.uoc.gr/announce/proto/SitisiStegasiProptyxiakonHeraklion.html

Τα 9,10,11 είναι για τους ξένους φοιτητές . Προσέξτε τις ημερομηνίες στις φορολογικές δηλώσεις και καντε κανα τάμα να πάρετε σίτηση γιατί από τα μεγαλύτερα έτη στο πανεπιστήμιο πήραν 700 άτομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
https://www.uoc.gr/announce/proto/SitisiStegasiProptyxiakonHeraklion.html

Τα 9,10,11 είναι για τους ξένους φοιτητές . Προσέξτε τις ημερομηνίες στις φορολογικές δηλώσεις και καντε κανα τάμα να πάρετε σίτηση γιατί από τα μεγαλύτερα έτη στο πανεπιστήμιο πήραν 700 άτομα.

Β. Εκκαθαριστικό Σημείωμα Εφορίας 2014 για τον ίδιο τον φοιτητή.

Πότε ένας φοιτητής έχει εκκαθαριστικό σημείωμα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Β. Εκκαθαριστικό Σημείωμα Εφορίας 2014 για τον ίδιο τον φοιτητή.

Πότε ένας φοιτητής έχει εκκαθαριστικό σημείωμα ;

Αν θυμάμαι καλά, πας στην εφορία και σου δίνουν ένα χαρτί ότι δε κάνεις εσύ φορολογική δήλωση :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Αν θυμάμαι καλά, πας στην εφορία και σου δίνουν ένα χαρτί ότι δε κάνεις εσύ φορολογική δήλωση :hmm:

Οπότε εγώ δεν χρειάζομαι κάποιο χαρτί για αυτό που ζητείται ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top