Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο)

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Οπ csdas, οπως εσυ εκφραζεις μια αποψη, ετσι κι αυτος το εκανε περσι στην δικια μου περιπτωση. Που κολλας.
Δεν υποστηριζω τα λεγομενα του, απλα θεωρω πως ο καθενας μπορει να εχει μια αποψη.
Συναδελφε :P εχεις δικιο.Δεν κολλαω καπου.Απλα θεωρω οτι η αποψη του Κουτρουμπελη ειναι ελλειπης, καθως γνωριζω τη δουλεια που γινεται στο Ο.Π.Α. (απο γνωστους μου).Επειδη πολλα παιδια αυτο τον καιρο στηριζονται στις αποψεις του Κουτρουμπελη για να συμπληρωσουν σωστα το μηχανογραφικο τους, καλο θα ηταν να τεκμηριωνει τα οσα λεει.:/:
Sorry αν κανω καπου λαθος.Δεν εχω σκοπο να θιξω κανεναν.:/::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roni4

Νεοφερμένος

Ο roni4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Παιδια τι λετε για τις βασεις?Εχω 12537 και την εχω δηλωσει πρωτη...2 χρονια αυτη τη σχολη θελω,γιατι μ αρεσει ο κλαδος των Υπολογιστων και λογω οικονομικων δεν γινεται να παω αλλου,οποτε ειναι η μονη μου επιλογη και δευτερη τα ΤΕΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntonisR21

Νεοφερμένος

Ο AntonisR21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
99 τις 100 πιστεύω ότι είσαι μέσα,γιατί επαρχία δεν δηλώνουν και πολλοί φέτος
ενώ και γενικότερα θα υπάρχει πτώση βάσεων λόγω μεγαλύτερης δυσκολίας οπότε μην αγχώνεσαι ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Kαι γω την έχω τελευταία επιλογή(:P) λόγω απόστασης κυρίως αλλά δε θα με χαλάσει αν περάσω.Θέλω να πέσει 250 μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Παιδια τι λετε για τις βασεις?Εχω 12537 και την εχω δηλωσει πρωτη...2 χρονια αυτη τη σχολη θελω,γιατι μ αρεσει ο κλαδος των Υπολογιστων και λογω οικονομικων δεν γινεται να παω αλλου,οποτε ειναι η μονη μου επιλογη και δευτερη τα ΤΕΙ

Παω να δω την μαγική μου σφαιρα! :Ρ Πέρα απο την πλάκα, προβλέψεις για τις βάσεις δύσκολο να κάνουμε!
Γενικά δεν επιλέγεται πάντως η Κρήτη λόγω γεωγραφικής θέσης αλλά αν είσαι τυχερός και περάσεις μια χαρά θα σου κάτσει.
Ετοιμάσου για διάβασμα έτσι και περάσεις! :P Καλή επιτυχία!


@Ηλία και csd δήλωσες; γτφ :Ρ Γεωπονικότετχοια νόμιζα ότι ήθελες.:P

@navarhos Φώτη; Από την Πύλο Φώτης; :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Είδα τελικά το συμφέρον μου :redface:

Βέβαια φοβάμαι μηπως δε τα καταφέρω λόγω προγραμματισμού αλλά με όρεξη και υπομονή όλα γίνονται:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giogWgiog

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giogWgiog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Είδα τελικά το συμφέρον μου :redface:

Βέβαια φοβάμαι μηπως δε τα καταφέρω λόγω προγραμματισμού αλλά με όρεξη και υπομονή όλα γίνονται:)

Ναι σωστά αν και πρέπει όμως να διαβάσεις πολύ για τις γλώσσες που διδάσκεσαι στα πρώτα έτη, το καλό με αυτή τη σχολή είναι ότι στα επόμενα έτη σου δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις μεταξύ software και hardware εξειδίκευσης, οπότε καλύπτεσαι..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roni4

Νεοφερμένος

Ο roni4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ευχαριστω παιδια,ελπιζω να την πιασω και να ξεσκιστω στο διαβασμα μετα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
@navarhos Φώτη; Από την Πύλο Φώτης; :Ρ
Ναι Αλεξανδρα, ο γνωστος ;):P
Παιδια τι λετε για τις βασεις?Εχω 12537 και την εχω δηλωσει πρωτη...2 χρονια αυτη τη σχολη θελω,γιατι μ αρεσει ο κλαδος των Υπολογιστων και λογω οικονομικων δεν γινεται να παω αλλου,οποτε ειναι η μονη μου επιλογη και δευτερη τα ΤΕΙ
roni4 πιστευω οτι λογω Κρητης θα πεσει κι αλλο η βαση.Οποτε,πιστευω εισαι μεσα;)
Και το Εφαρμοσμενης Πληροφορικης στο Τει παντως ειναι πολυ καλο!
Βέβαια φοβάμαι μηπως δε τα καταφέρω λόγω προγραμματισμού αλλά με όρεξη και υπομονή όλα γίνονται:)
Αν εισαι συνεπης στις υποχρεωσεις σου δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα;)
Ορεξη να 'χεις και πολλη πολλη υπομονη :P
Ευχαριστω παιδια,ελπιζω να την πιασω και να ξεσκιστω στο διαβασμα μετα :D
Κι εμεις πεσαμε στα 40 κιλα απο το πολυ διαβασμα :P:P:P
Btw καλη επιτυχια !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eridanos

Νεοφερμένος

Ο eridanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Hi guys, για μένα προβλέπεται διδακτορικό στο ΙΤΕ του πανεπιστημίου Κρήτης από Οκτώβρη και παράλληλα με αυτό σκέφτομαι να κάνω κατακτήριες στο CSD, ώστε να το συνδυάσω με το πρώτο πτύχιο που έχω. Θα ήθελα να μάθω αν απαιτείται η συνεχής φυσική παρουσία στη σχολή για να πάρεις το πτυχίο & σε πόσα μαθήματα υπάρχουν υποχρεωτικά εργαστήρια. Επίσης στεγάζονται στην ίδια περιοχή το ΙΤΕ και CSD; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Θα ήθελα να μάθω αν απαιτείται η συνεχής φυσική παρουσία στη σχολή για να πάρεις το πτυχίο & σε πόσα μαθήματα υπάρχουν υποχρεωτικά εργαστήρια. Επίσης στεγάζονται στην ίδια περιοχή το ΙΤΕ και CSD; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!
Το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι για να παρεις σε 4 χρονια πτυχιο , η φυσικη παρουσια θα ελεγα οτι ειναι πολυ βοηθητικη.

Δεν εχω παρει πτυχιο και δεν γνωριζω για ολα τα μαθηματα κορμου. Ωστοσο γνωριζω οτι στο πρωτο ετος υπαρχει ενα μαθημα με "υποχρεωτικα " εργαστηρια. Με την εννοια υποχρεωτικα εννοω οτι ή βαθμολογια σε αυτα δεν αποτελει μπονους στο μαθημα αλλα κομματι του βαθμου. Δες καλυτερα τον επισημο ιστοτοπο .

Οχι, δεν στεγαζονται στην ιδια περιοχη. Αντιθετως απεχουν αρκετα χιλιομετρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roni4

Νεοφερμένος

Ο roni4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Λοιπον μολις εμαθα οτι δεν μπηκα στη σχολη που ηθελα τοσο καιρο και μπηκα στα ΤΕΙ Πληροφορικης στο Ηρακλειο....Δεν ξερω ακομα για τις βασεις και για το ποσο πλησιασα αλλα απηχα 246 μορια απο την περισυνη και μιλουσαν για σημαντικη πτωση,αλλα τελικα....Αυτη τη στιγμη νιωθω ο πιο αχρηστος ανθρωπος στον πλανητη,το στομαχι μου κοντευει να τριπησει...Τοσα λεφτα στα φροντιστηρια ενω δεν εχουμε λεφτα ουτε για το νοικι και εγω απετυχα........Περασα 5ος στο κολοτει....Μπορειτε να μου πειτε τι θα κανω??????Αλλη μια χρονια πανελληνιες με ψυχολογια λες και εχω κανει φονο ή ΤΕΙ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Ανέβεικε κοντά 600 μόρια η σχολή ούτε εγώ πέρασα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Λοιπον μολις εμαθα οτι δεν μπηκα στη σχολη που ηθελα τοσο καιρο και μπηκα στα ΤΕΙ Πληροφορικης στο Ηρακλειο....Δεν ξερω ακομα για τις βασεις και για το ποσο πλησιασα αλλα απηχα 246 μορια απο την περισυνη και μιλουσαν για σημαντικη πτωση,αλλα τελικα....Αυτη τη στιγμη νιωθω ο πιο αχρηστος ανθρωπος στον πλανητη,το στομαχι μου κοντευει να τριπησει...Τοσα λεφτα στα φροντιστηρια ενω δεν εχουμε λεφτα ουτε για το νοικι και εγω απετυχα........Περασα 5ος στο κολοτει....Μπορειτε να μου πειτε τι θα κανω??????Αλλη μια χρονια πανελληνιες με ψυχολογια λες και εχω κανει φονο ή ΤΕΙ?

Άμα θες να μπεις σε αυτή τη σχολή και δε σε ενδιαφέρει το ΤΕΙ ξαναδώσε.
Έδωσα 3 φορές πανελλήνιες για να μπω σε σχολή Πληροφορικής. Φαντάσου το 2010 με 17κ μόρια δε πέρασα γιατί ανέβηκαν οι βάσεις. Οπότε μην απελπίζεσαι, πείσμωσε, διάβασε και θα τα καταφέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
περασα εδωωωω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Καλως τον csda. Συγχαρρητηρια για την προσπαθεια σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Λοιπον μολις εμαθα οτι δεν μπηκα στη σχολη που ηθελα τοσο καιρο και μπηκα στα ΤΕΙ Πληροφορικης στο Ηρακλειο....Δεν ξερω ακομα για τις βασεις και για το ποσο πλησιασα αλλα απηχα 246 μορια απο την περισυνη και μιλουσαν για σημαντικη πτωση,αλλα τελικα....Αυτη τη στιγμη νιωθω ο πιο αχρηστος ανθρωπος στον πλανητη,το στομαχι μου κοντευει να τριπησει...Τοσα λεφτα στα φροντιστηρια ενω δεν εχουμε λεφτα ουτε για το νοικι και εγω απετυχα........Περασα 5ος στο κολοτει....Μπορειτε να μου πειτε τι θα κανω??????Αλλη μια χρονια πανελληνιες με ψυχολογια λες και εχω κανει φονο ή ΤΕΙ?

1) Επιβεβαιωνεται οτι δεν πρεπει να ακουτε κανενα. Κι ργω αυτο ειχα ακουσει
2) Λογικο να νοιωθεις ετσι.
3) Τιποτα εν θερμω. Δεν πρεπει να επιρεαστεις απο το ολο κλημα και να παρεις αποφαση. Ουτως ή αλλως διπλα το ΤΕΙ δεν βιαζεσαι.

Θα σου μιλησω ειλικρινα και αν θες κατι παιρνεις απο αυτα.
Ηρεμησε , ασε να περασουν 2-3 μερες και τακτοποιησε στο μυαλο σου θετικα και αρνητικα συμφωνα με τα θελω σου. Σαφως και δεν θα ηταν "σωστο" κατ' εμε να μην λαβεις υποψη την οικογενεια, ωστοσο σκεψου πως αν τωρα θεωρεις οτι ζωρισες και στεναχωρησες την οικογενεια σου, σκεψου τι θα γινει αν μπεις σε ενα τμημα που δεν το θες και κατσεις 4 χρονια εκει περα αδιαφορος. Τι θελω να πω; Οτι καλο θα ηταν να κατσεις και να σκεφτεις τις επιλογες που εχεις και προχωρας παιρνωντας μια σοβααρη αποφαση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roni4

Νεοφερμένος

Ο roni4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον!!Τωρα που δεν ειμαι εν θερμω καθως ειδα οτι ανεβηκε και 600 μορια περιπου η σχολη,σκεφτικα πιο ψυχραιμα να μεινω στα ΤΕΙ.Απλα θα ηθελα να μου πειτε αν γνωριζετε γι αυτο.Θα εχω τη δυνατοτητα για μεταπτυχιακο?Συνεργαζεται με το πανεπιστημιο?Γενικα οτι πληροφοριες εχετε για να δω αν οντως ειναι αξιολογη σχολη και αξιζει να συνεχισω.Εχω αρκετη ορεξη για τον τομεα της Πληροφορικης

Α και κατι αλλο..Αυτο με τα λαπτοπ υπαρχει πια?Για τους πρωτους 10 ή 5 ή τα εκοψαν? :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Λοιπον μολις εμαθα οτι δεν μπηκα στη σχολη που ηθελα τοσο καιρο και μπηκα στα ΤΕΙ Πληροφορικης στο Ηρακλειο....Δεν ξερω ακομα για τις βασεις και για το ποσο πλησιασα αλλα απηχα 246 μορια απο την περισυνη και μιλουσαν για σημαντικη πτωση,αλλα τελικα....Αυτη τη στιγμη νιωθω ο πιο αχρηστος ανθρωπος στον πλανητη,το στομαχι μου κοντευει να τριπησει...Τοσα λεφτα στα φροντιστηρια ενω δεν εχουμε λεφτα ουτε για το νοικι και εγω απετυχα........Περασα 5ος στο κολοτει....Μπορειτε να μου πειτε τι θα κανω??????Αλλη μια χρονια πανελληνιες με ψυχολογια λες και εχω κανει φονο ή ΤΕΙ?
Φιλε ετσι κι εγω την πρωτη φορα εχασα αυτη τη σχολη.Και τη δευτερη φορα που ξαναεδωσα την επιασα απο σποντα.Λογικο και αποδεκτο να αισθανεσαι ετσι τωρα,καθως ετσι και χειροτερα ημουν κι εγω.Οπως λεει και η συμφοιτητρια Αλεξανδρα μη το βαλεις κατω αν θες πραγματικα να μπεις σε αυτη τη σχολη.Κατσε και χαλαρωσε σημερα λιγο και απο αυριο/μεθαυριο σκεψου καθαρα τι θες να κανεις.Α, και μην αισθανεσαι αποτυχημενος.Θα εχεις αποτυχει αν σταματησεις να παλευεις για τους στοχους σου,οποιοι κι αν ειναι αυτοι.;)
Σαφως και δεν θα ηταν "σωστο" κατ' εμε να μην λαβεις υποψη την οικογενεια, ωστοσο σκεψου πως αν τωρα θεωρεις οτι ζωρισες και στεναχωρησες την οικογενεια σου, σκεψου τι θα γινει αν μπεις σε ενα τμημα που δεν το θες και κατσεις 4 χρονια εκει περα αδιαφορος.
Οπως πολυ σωστα λεει ο g1wrg0s, θα 'λεγα και εγω με τη σειρα μου οτι δεν ειναι σωστο να λαβεις και τοσο υποψιν σου την οικογενεια, οχι και καθολου βεβαια (ειδικα σε τετοιους καιρους).Εγω την πρωτη φορα που εδωσα, λαμβανοντας υποψιν καθαρα και μονο την οικογενεια μου καταφερα να ξοδεψω λεφτα που εφταναν για 2-3 χρονια φροντιστηρια.
Εννοειται οτι η αποφαση ειναι καθαρα δικια σου και οτι απο ολα αυτα που σου λεμε κρατας αυτα που θελεις εσυ να κρατησεις.Ευχομαι ο,τι καλυτερο για εσενα !
περασα εδωωωω!!
Καλως τον ! Καλωσηρθες στο club των καμμενων ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
...Συνεργαζεται με το πανεπιστημιο?Γενικα οτι πληροφοριες εχετε για να δω αν οντως ειναι αξιολογη σχολη και αξιζει να συνεχισω.Εχω αρκετη ορεξη για τον τομεα της Πληροφορικης
Τη μονη συνεργασια που εχω δει μεχρι τωρα ειναι οτι ενας καθηγητης του ΤΕΙ εκανε στο πανεπιστημιακο τμημα. Τα τμηματα του Ηρακλειου ειναι αρκετα αξιολογα στο φασμα των πληροφορικων σχολων.

Σημασια εχει οτι εχεις αρκετη ορεξη! Το τμημα θα σου δωσει τα βασικα, και απο εκει και περα στο χερι σου και στην ορεξη σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top