Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο)

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Επιτελους ενας για αυτο το τμημα...Για τις εστιες καλυτερα να παρεις τηλ. την γραματεια του τμματος. Οσον αφορα το forum νομιζω οτι ειναι αυτο https://www.csd.uoc.gr/forum/ Τι αλλη πληροφορια θες...;

Γενικά για τη σχολή. Δε περίμενα ότι θα περάσω σε αυτή οπότε ξέρω..χμ..τίποτα. :P Βλέπω ότι τα μαθήματα είναι όλο αλυσίδες από το site του πανεπιστημίου. Προβλέπεται δύσκολος χειμώνας. :P Είσαι από Κρήτη; ή θα πας σαν εμας τα ψαράκια; :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Γενικά για τη σχολή. Δε περίμενα ότι θα περάσω σε αυτή οπότε ξέρω..χμ..τίποτα. :P Βλέπω ότι τα μαθήματα είναι όλο αλυσίδες από το site του πανεπιστημίου. Προβλέπεται δύσκολος χειμώνας. :P Είσαι από Κρήτη; ή θα πας σαν εμας τα ψαράκια; :Ρ

Αλεξανδρα ειμαι απο το Ηρακλειο.Ψαρακι θα ειμαι κι εγω !
Λοιπον θα σου πω οτι γνωριζω και οταν με το καλο ερθεις τοτε θα κρινεια απο μονη σου τι ισχυει και τι οχι.
Ας αρχισω απο τις εγκαταστασεις.ΧΑΛΙΑ το πανεπιστημιο Κρητης εχει τα περισσοτερα ηρακλειωτικα τμηματα του στις Βουτες (περιοχη εξω απο την πολη του Ηρακλειου) , σε κατι συγχρονες εγκαταστασεις ομως εχει ξεχασει δυο με τρια τμηματα, το μαθηματικο και το εφαρμοσμενο μαθηματικο και το δικο σου πλεον τμημα.Αρα αυτα βρισκονται στα παλια κτηρια στην περιοχη της Κνωσου (μεσα στην πολη ειναι νομιζω 5 χιλιομετρα νοτια του κεντρου). Καθε χρονο λενε οτι θα τα μεταφερουν αλλα τιποτα,Αν μεταφερθουν τοτε πραγματικα το τμημα θα πεταει...
Ειναι απο τα πιο παλια τμηματα στην Ελλαδα (πληροφορικης) ,με πολυ καλη οργανωση και με καθορισμενο αντικειμενο .Απο το βιβλιο ''Παμε πανεπιστημιο 2010'' ειχα διαβασει οτι το τμημα προσφερει στους σπουδαστες του ενα πολυ υψηλο επιπεδο σπουδων στον τομεα της πληροφορικης.Εδω και δυο χρονια που ρωταω γι αυτο μονο καλα λογια ακουω γι αυτο. Προσφατα σε σχετικη ερωτηση ο Κουτρουμπελης μου ειπε οτι το ενα αρνητικο που του καταλογιζει ειναι οτι δεν εχει καλη συνδεση με την αγορα εργασιας (νομιζω μιλουσε για πρακτικη εξασκηση) γιατι η πλειοψηφια των εταιριων με πληροφορικη βρισκονται στην Αθηνα (τι μου λες :)).
Οσον αφορα την πολη σιγουρα δεν ειναι Αθηνα αλλα οχι και χωριο. Αν ειναι καλη η φοιτιτικη ζωη; Δεν ξερω , ανυπομονω να το μαθω:D
Τα εισητηρια ειναι ακριβα αν και απο οτι εμαθα μπορεις να πληρωσεις 40 ευρω και να βγαλεις μια καρτα για τα λεωφορεια (η ισχυς ειναι ή ενας μηνας ή ενας χρονος ).Παντως στη τιμη των λεωφοριων η Αθηνα ειναι πιο μπροστα (εδω ιδιωτες:/:)
Τι αλλο , τι αλλο!
Εδω λειτουργει το Ι.Τ.Ε (ιδρυμα τεχνολογιας και ερευνας και ειναι πληρως εξοπλισμενο και καταρτησμενο) .Τι μας νοιαζει εμας; Συνεργαζεται με το τμημα που περασες και αρκετοι καθηγητες του τμηματος δουλευουν και κανουν ερευνα εκει.Αν και η στροφιγκα εχει κλησει νομιζω πως ακομα δινουν την ευκαιριες σε φοιτητες (αυτο θελει ψαξιμο:hmm:0) .
Γενικα η σχολη παρα την βαση της (μην ξεχνας κακες εγκαταστασεις και βρισκεται Κρητη) ειναι πολυ καλυτερο απο αλλα πολυδιαφιμισμενα.Οποιον φοιτητη απο εκει μεσα και αν εχω ρωτησει μου λεει οτι το τμημα ειναι δυσκολο και απαιτει δουλεια και ενδιαφερον.Αν γουσταρει καποιος την πληροφορικη πιστευω πως θα τρελαθει με αυτα που θα κανει εδω μεσα (αποψη μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Ας αρχισω απο τις εγκαταστασεις.ΧΑΛΙΑ το πανεπιστημιο Κρητης εχει τα περισσοτερα ηρακλειωτικα τμηματα του στις Βουτες (περιοχη εξω απο την πολη του Ηρακλειου) , σε κατι συγχρονες εγκαταστασεις ομως εχει ξεχασει δυο με τρια τμηματα, το μαθηματικο και το εφαρμοσμενο μαθηματικο και το δικο σου πλεον τμημα.Αρα αυτα βρισκονται στα παλια κτηρια στην περιοχη της Κνωσου (μεσα στην πολη ειναι νομιζω 5 χιλιομετρα νοτια του κεντρου). Καθε χρονο λενε οτι θα τα μεταφερουν αλλα τιποτα,Αν μεταφερθουν τοτε πραγματικα το τμημα θα πεταει...

Χμ, αν δε με πάρουν στην εστία, θα ψάξω για κέντρο σπίτι. Είναι μικρή η απόσταση. (Άσε που μου είπαν τα λεωφορεία σταματάνε 10.30 :P )
Καλά και εδώ Αθήνα μην νομίζεις ότι έχουμε καλές εγκαταστάσεις στα πανεπιστήμια (την Ασοεε την λες και ερειπιο )

Τα εισητηρια ειναι ακριβα αν και απο οτι εμαθα μπορεις να πληρωσεις 40 ευρω και να βγαλεις μια καρτα για τα λεωφορεια (η ισχυς ειναι ή ενας μηνας ή ενας χρονος ).Παντως στη τιμη των λεωφοριων η Αθηνα ειναι πιο μπροστα (εδω ιδιωτες)
Τι αλλο , τι αλλο!

40 ευρά φοιτητική κάρτα; oh my fuckin god. :/:

Αν γουσταρει καποιος την πληροφορικη πιστευω πως θα τρελαθει με αυτα που θα κανει εδω μεσα (αποψη μου)

Ωραία ωραία. Άντε να καούμε λίγο. :D Αν και ήταν 5η επιλογή μου δε με χάλασε ..και δε την είχα πιο πάνω λόγω ότι είναι...Κρήτη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
40 ευρά φοιτητική κάρτα; oh my fuckin god. :/:



Ωραία ωραία. Άντε να καούμε λίγο. :D Αν και ήταν 5η επιλογή μου δε με χάλασε ..και δε την είχα πιο πάνω λόγω ότι είναι...Κρήτη. :P

Και εγω για την καρτα τωρα το εμαθα απο το θεμα ''Φοιτιτικη ζωη στο ηρακλειο''
Ετσι τους λενε εδω τους φοιτητες τοου τμηματος ...ΚΑΜΕΝΑ :)
Αυτο που σου ελγα για την Κρητη!!!
Ξεχασα κατι!ο καιρος εδω ειναι πολυ καλος ολο το χρονο και ειδικα για διακοπες...Μην περιμενεις ομως χιονι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Και εγω για την καρτα τωρα το εμαθα απο το θεμα ''Φοιτιτικη ζωη στο ηρακλειο''
Ετσι τους λενε εδω τους φοιτητες τοου τμηματος ...ΚΑΜΕΝΑ :)
Αυτο που σου ελγα για την Κρητη!!!
Ξεχασα κατι!ο καιρος εδω ειναι πολυ καλος ολο το χρονο και ειδικα για διακοπες...Μην περιμενεις ομως χιονι!

Λογικον, η πλειονοτητα των φοιτητων πληροφορικης είναι :P:P:P

Ζέστη ε; Ωραία ..νομίζω :P (είμαι fun του κρύου καιρού, δε πειράζει όμως τι να κάνουμε. :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThanosMaravel42

Νεοφερμένος

Ο ThanosMaravel42 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Επισης, 1) Καμια αλλη σχολη με αναλογο περιεχομενο που ισως να πρεπει να εχω υποψιν μου? 2) Θα ειναι προβλημα η ανορθογραφια μου με το πληκτρολογιο? :whistle: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Η σχολή είναι δύσκολη αρκετά, οι καθηγητές έχουν αρκετές απαιτήσεις, ελεύθερο χρόνο πολύ δε θα έχεις, εργασίες με το τσουβάλι , πρόοδοι στα πάντα , αν δε σε αρέσουν τα Μαθηματικά ψάξε για κάτι άλλο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.

ThanosMaravel42

Νεοφερμένος

Ο ThanosMaravel42 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μου αρεσαν, αλλα μετα καποιος ηλιθιος πεταξε μεσα την αλφαβητα...
Τελος παντων, θα την βγαλουμε.
Και κατι ακομα: θα χρειαστω laptop, ή ενα desktop με καλυπτει?

P.S.: Οσο για τις προοδους, ενταξει μου φανηκαν, αλλα ηταν μονο οι βασικες. Τι μπορει να παει στραβα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Μου αρεσαν, αλλα μετα καποιος ηλιθιος πεταξε μεσα την αλφαβητα...
Τελος παντων, θα την βγαλουμε.
Και κατι ακομα: θα χρειαστω laptop, ή ενα desktop με καλυπτει?

P.S.: Οσο για τις προοδους, ενταξει μου φανηκαν, αλλα ηταν μονο οι βασικες. Τι μπορει να παει στραβα? :P


Στα μαθηματικά, στη σχολή δε νομίζω ότι θα ξαναδείς αριθμούς. Μόνο γραμματακια. :P

Το desktop αρκεί, έχουμε αίθουσες με υπολογιστές στο πανεπιστήμιο δε χρειάζεται να ξοδευτείς αν δεν έχεις ήδη. :)
Εγώ έχω μόνο λαπτοπι πχ.

Οι πρόοδοι είναι το 20%-30% του βαθμού συνήθως. Μετά οι ασκήσεις πιάνουν μεγάλο ποσοστό. Και μετά το τελικό. Υπάρχουν και περιπτώσεις που αν δε σε συμφέρει δε μετράει η πρόοδος.

Btw, ΠΟΥ ΕΊΝΑΙ Η ΠΡΟΟΔΟΣ ΣΤΑ ΔΙΑΚΡΙΤΑ, Θέλω να δω τι έγραψα. :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Αλεξάνδρα ευχαριστημένη απο το τμήμα;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.

ThanosMaravel42

Νεοφερμένος

Ο ThanosMaravel42 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Και κατι ακομα, σημαντικακι. Οι καθηγητες πως ειναι? Καλα απαιτητικοι, αλλα πατσιζουν με την συνησφορα τους η μπα? Υπαρχουν καθηγητες που πιανουν φιλιες με τους μαθητες? Υπαρχουν καθηγητες που εμπνεουν σεβασμο? (με την αινια, "τον παραδεχομαι τον τυπο"). Και τελος, επειδη ζουμε στην χωρα που ζουμε, λιγο η πολιτικη, λιγο οι καθηγητες του λυκειου, ο μανιακος δολοφονος μεσα μου θελει να παει βολτα... Εχει πολους καθηγητες που θα προσπαθησουν να με πησουν να τον στειλω επισκεψη? :crazy:

Οχι τιποτα, στην τελικη οι καθηγητες κανουν η ξεκανουν την σχολη, και θελω να ξερω τι απο τα 2 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Και κατι ακομα, σημαντικακι. Οι καθηγητες πως ειναι? Καλα απαιτητικοι, αλλα πατσιζουν με την συνησφορα τους η μπα? Υπαρχουν καθηγητες που πιανουν φιλιες με τους μαθητες? Υπαρχουν καθηγητες που εμπνεουν σεβασμο? (με την αινια, "τον παραδεχομαι τον τυπο"). Και τελος, επειδη ζουμε στην χωρα που ζουμε, λιγο η πολιτικη, λιγο οι καθηγητες του λυκειου, ο μανιακος δολοφονος μεσα μου θελει να παει βολτα... Εχει πολους καθηγητες που θα προσπαθησουν να με πησουν να τον στειλω επισκεψη? :crazy:

Οχι τιποτα, στην τελικη οι καθηγητες κανουν η ξεκανουν την σχολη, και θελω να ξερω τι απο τα 2 :P

Μέχρις στιγμής οι καθηγητές που έχω συναντήσει είναι σε γενικές γραμμές καλοι. Υπάρχουν καθηγητές που ειναι τοπ υπάρχουν άλλοι που δεν αξιζουν σα καθηγητές ή βαριέσαι ΤΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΠΟΛΥ να πας στο μάθημα τους. :redface:

Δε μπορείς μέσα σε τόσους καθηγητές να έχεις μόνο καλούς. :P
Γενικά δεν έχω ακούσει όμως για κακιασμένους που σε κόβουν μόνιμα ή ξέρω γω που να μπαίνουν και να μην κανουν μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThanosMaravel42

Νεοφερμένος

Ο ThanosMaravel42 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ωραια, να ενα καλο :)

Πλακα πλακα, μου εφηγε ενα βαρος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Το τμήμα αυτό είναι απ' τα καλύτερα της Ελλάδας. Αρκετοί καθηγητές αυτό υποστηρίζουν. Γενικά το Ηράκλειο έχει καλό πανεπιστήμιο στις θετικές/τεχνολογικές επιστήμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntonisR21

Νεοφερμένος

Ο AntonisR21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
σκέφτομαι σοβαρά να δηλώσω το τμήμα ως πρώτη επιλογή.
Οσον αφορά το επίπεδο των σπουδών έχω ακούσει ότι είναι πολύ
καλό,όπως επίσης ότι είναι και δύσκολη.Στο θέμα της εργασίας,
το πτυχίο που σου εξασφαλίζει η σχολή,θεωρείται καλό; και έχεις
πιθανότητες εφόσον είσαι και καλός να προωθηθείς, για παραδειγμα
σε μία εταιρία πληροφορικής;
Τέλος αν θεωρείται κάποια άλλη σχολή καλύτερη να την αναφέρεται,καθώς
να εκφέρεται και την άποψη σας εφόσον γνωρίζεται για την εφαρμοσμένης πληροφορικής στο ΠΑΜΑΚ
που συνδυάζει πληροφορική με οικονομικά...
σας ευχαριστώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
.Στο θέμα της εργασίας,
το πτυχίο που σου εξασφαλίζει η σχολή,θεωρείται καλό; και έχεις
πιθανότητες εφόσον είσαι και καλός να προωθηθείς, για παραδειγμα
σε μία εταιρία πληροφορικής;
Τέλος αν θεωρείται κάποια άλλη σχολή καλύτερη να την αναφέρεται,καθώς
να εκφέρεται και την άποψη σας εφόσον γνωρίζεται για την εφαρμοσμένης πληροφορικής στο ΠΑΜΑΚ
που συνδυάζει πληροφορική με οικονομικά...

Ισως θα επρεπε να ρωτησεις καποιον μεταπτυχιακο για το αν μετρα το πτυχιο του csd στην εξευρεση εργασιας. Απο οπουδηποτε και να τελειωσεις και εισαι οπως λες αλος νομιζω οτι θα βρεις δουλεια.

Στο edu4u περσι για software (hardware και ΗΜΜΥ βγαλτα) ειναι θεωρει ο Κουτρουμπελης οτι η σειρα ειναι η εξης ΑΣΣΟΕ,παν Θεσσ/νικης και μετα Ηρακλειο.

ΨΑΞΕ ΤΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΣ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
σκέφτομαι σοβαρά να δηλώσω το τμήμα ως πρώτη επιλογή.
Οσον αφορά το επίπεδο των σπουδών έχω ακούσει ότι είναι πολύ
καλό,όπως επίσης ότι είναι και δύσκολη.Στο θέμα της εργασίας,
το πτυχίο που σου εξασφαλίζει η σχολή,θεωρείται καλό; και έχεις
πιθανότητες εφόσον είσαι και καλός να προωθηθείς, για παραδειγμα
σε μία εταιρία πληροφορικής;
Τέλος αν θεωρείται κάποια άλλη σχολή καλύτερη να την αναφέρεται,καθώς
να εκφέρεται και την άποψη σας εφόσον γνωρίζεται για την εφαρμοσμένης πληροφορικής στο ΠΑΜΑΚ
που συνδυάζει πληροφορική με οικονομικά...
σας ευχαριστώ..
AntonisR21, κατ' αρχην, σου ευχομαι καλα αποτελεσματα !
Το επιπεδο σπουδων ειναι οντως παρα πολυ καλο.Η σχολη εχει αξιολογους καθηγητες και ο πηχης ειναι σχετικα ψηλα.Η σχολη αυτη ειναι παλουκι (οχι απλα δυσκολη) γι αυτους που δεν ασχολουνται με το αντικειμενο και περιμενουν να διαβασουν 5 μερες πριν την εξεταστικη.Αν ασχολεισαι δεν εχεις απολλυτως τιποτα να φοβηθεις;).
Η σχολη εχει πολυ καλο ονομα και γενικα ολες οι σχολες θετικων επιστημων του Παν.Κρητης.Πλεον, τον εργοδοτη δεν τον ενδιαφερει το "χαρτι" αλλα το ποσο ικανος εισαι εσυ να ανταπεξελθεις σε αυτα που ζηταει.Και αυτο το χτιζεις μονος σου με τις γνωσεις που εχεις λαβει και, προπαντων, με την προσωπικη σου ενασχοληση.Ανετα δηλ μπορει ενας με πτυχιο ΤΕΙ να σου παρει μια δουλεια επειδη ειναι πιο ικανος απο εσενα.
Τωρα το ποια σχολη ειναι καλυτερη ειναι πολυ γενικο και υποκειμενικο.Καλυτερη σε τι ? Το csd θεωρειται απο τις καλυτερες (αν οχι η καλυτερη) στο software και ως ενα βαθμο πολυ καλη στο hardware.
Οσον αφορα το Εφαρμοσμενης πληροφορικης στο Πα.Μακ. δε γνωριζω πολλα πραγματα.Καλο θα ηταν να ρωτησεις ατομα που γνωριζουν καλα για το συγγεκριμενο τμημα.Παντως γνωμη μου ειναι αν θες καθαρα πληροφορικη να μην το εχεις ψηλα στις προτιμησεις σου.
Σκεψου πρωτα τι σε ενδιαφερει και ψαξε να βρεις ποια σχολη καλυπτει ολα οσα σε ενδιαφερουν.
Απ' οτι βλεπω μας γραφεις απο Ρεθυμνο.Γιατι δεν ερχεσαι μια μερα στο Ηρακλειο να περασεις απ τη σχολη μια βολτα ? Πιστευω θα σου λυθουν πολλες αποριες για το csd αν συζητησεις απο κοντα με φοιτητες του τμηματος.;):)

Στο edu4u περσι για software (hardware και ΗΜΜΥ βγαλτα) ειναι θεωρει ο Κουτρουμπελης οτι η σειρα ειναι η εξης ΑΣΣΟΕ,παν Θεσσ/νικης και μετα Ηρακλειο.
Ας ερθει ο Κουτρουμπελης να παρακολουθησει στο csd και μετα να βγαλει συμπερασματα ... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ας ερθει ο Κουτρουμπελης να παρακολουθησει στο csd και μετα να βγαλει συμπερασματα ... :whistle:

Οπ csdas, οπως εσυ εκφραζεις μια αποψη, ετσι κι αυτος το εκανε περσι στην δικια μου περιπτωση. Που κολλας.
Δεν υποστηριζω τα λεγομενα του, απλα θεωρω πως ο καθενας μπορει να εχει μια αποψη.

Αντωνη , θα συμφωνησω με το παιδι παραπανω και θα σου πω οτι εφοσον εισαι διπλα γιατι δεν ερχεσαι να ριξεις ενα βλεφαρο και να σχηματισεις μια πρωτη αποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top