Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο)

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Μια εναλλακτική είναι να πάρεις 2 Ε1/Ε2 που χρειάζονται υποχρεωτικά για να πάρεις πτυχίο, έτσι ώστε να μη σε απασχολούν στα μεγαλύτερα έτη όπως τώρα εμένα :P

Don't get me wrong, η οργάνωση δεν είναι δύσκολη, απλά έχει αρκετό φόρτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ε1/Ε2 είναι μαθήματα από άλλα τμήματα έτσι;
Είναι υποχρεωτικό να πάρω άλλων τμημάτων ; Τι βλακεία είναι αυτή ;
Φυσικής δεν παίζει και μαθηματικοτέτοια έχω ήδη 3, πόσα να αντέξω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Ναι, για να πάρεις πτυχίο πρέπει να πάρεις 12 ECTS από άλλα τμήματα:

Επιτυχία σε τουλάχιστον δύο (2) μαθήματα (συνολικού φόρτου 12 ECTS) των ομάδων επιλογής Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών (Ε1) και Άλλων Επιστημών (Ε2). Μπορεί να είναι δύο μαθήματα από την Ε1 ή ένα μάθημα από την Ε1 και ένα από την Ε2.

Ναι και γω που δεν έχω μαθηματικοφυσικές, όλα απαίσια μου φαίνονται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ναι, για να πάρεις πτυχίο πρέπει να πάρεις 12 ECTS από άλλα τμήματα:



Ναι και γω που δεν έχω μαθηματικοφυσικές, όλα απαίσια μου φαίνονται :P

χαχαχα
Την τρέλα μου ! Όχι ότι δεν μου αρέσουν τα μαθηματικά αλλά θα προτιμούσα να έπαιρνα μαθήματα του τμήματος...
Ξέρεις ποια από όσα έχει στην λίστα μπορώ να διαλέξω ;
Επίσης 2 μαθήματα από την Ε2 δεν γίνεται ; Δεν αναφέρει στο απόσπασμα που έγραψες ότι γίνεται οπότε δεν την γλiτώνουμε έστω και λίγο ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Όχι δε γίνεται 2 Ε2. Νομίζω μπορείς να πάρεις όποιο θες. Δεν έχουν προαπαιτούμενα για μας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Πφφ, κάθε απάντηση σου μου δημιουργεί κιάλλα ερωτήματα :P
Πρέπει να περάσω από τη γραμματεία όπως δήποτε γιατί όσο πάει και πολλαπλασιάζονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Άμα μάθεις τίποτα για προαπαιτούμενα, πες !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Μίλησα με την γραμματεία αλλά μου είπαν να απευθυνθώ στον Ακαδ. σύμβουλο, ενώ όταν τους έστειλα e-mail πρώτα μου είπαν να περάσω από την γραμματεία !!
Ε και αφού τις δηλώσεις μας θα τις κάνει η γραμματεία για αυτό το εξάμηνο το ανέβαλα για τον σεπτέμβρη :)
Να δω πως θα κατεβάσω το Ματλαμπ τώρα που και δεν είναι δωρεάν και δεν το παρέχει η σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Γιατί αν και τόσο καλή σχολή, η βάση της είναι χαμηλή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Γιατί αν και τόσο καλή σχολή, η βάση της είναι χαμηλή;

1)Βρίσκεται στην επαρχία
2)Υπάρχει ελλειπής ενημέρωση των υποψηφίων.

Επιτέλους, ξεκολλήστε με το πόσο χαμηλή είναι η βάση ή όχι ενός τμήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Επιτέλους, το πρώτο έτος (σχεδόν) έλαβε τέλος.
Αυτή η Φυσική θα μας παιδέψει και τον Σεπτέμβριο, αλλά αν είναι η τελευταία φορά, τότε αξίζει. :P
Αρκετά ενδιαφέρον το πρώτο έτος, αλλά τα καλύτερα έπονται από το 2ο κι έπειτα.

Αυτό που θα ήθελα από τους παλιότερους, είναι να με κατατοπίσουν σχετικά με τα μαθήματα του 3ου εξαμήνου, σύμφωνα με την δική τους κρίση/εμπειρία.
Δυσκολία, φόρτος εργασίας, τι να προσέξω, που να εστιάσω περισσότερο κι ό,τι νομίζετε ότι θα με βοηθήσει.
Επίσης, θα ήθελα και κάποια πράγματα σχετικά με το μάθημα Εργαστήριο Ψηφιακών Κυκλωμάτων, μιας κι ενδιαφέρομαι να το πάρω ως επιλογής.
Ρίχνοντας μερικές ματιές με ενθουσίασε ιδιαίτερα το ΗΥ-252 - Java, με το project που πρέπει να υλοποιήσουμε και φυσικά το επιλογής από τον τρόπο διδασκαλίας κι όσα προσφέρει.Αυτού που δεν πολυκατάλαβα το νόημα είναι το ΗΥ-280, ελπίζω να είναι easy.

Κατόπιν, θα προσπαθήσω να βοηθήσω τους νεότερους φοιτητές του τμήματος μας, σύμφωνα με τα δικά μου βιώματα, πάνω στα μαθήματα του πρώτου έτους, για αρχή. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sofia95

Νεοφερμένος

Η Sofia95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Επιτέλους, το πρώτο έτος (σχεδόν) έλαβε τέλος.
Αυτή η Φυσική θα μας παιδέψει και τον Σεπτέμβριο, αλλά αν είναι η τελευταία φορά, τότε αξίζει. :P
Αρκετά ενδιαφέρον το πρώτο έτος, αλλά τα καλύτερα έπονται από το 2ο κι έπειτα.

Αυτό που θα ήθελα από τους παλιότερους, είναι να με κατατοπίσουν σχετικά με τα μαθήματα του 3ου εξαμήνου, σύμφωνα με την δική τους κρίση/εμπειρία.
Δυσκολία, φόρτος εργασίας, τι να προσέξω, που να εστιάσω περισσότερο κι ό,τι νομίζετε ότι θα με βοηθήσει.
Επίσης, θα ήθελα και κάποια πράγματα σχετικά με το μάθημα Εργαστήριο Ψηφιακών Κυκλωμάτων, μιας κι ενδιαφέρομαι να το πάρω ως επιλογής.
Ρίχνοντας μερικές ματιές με ενθουσίασε ιδιαίτερα το ΗΥ-252 - Java, με το project που πρέπει να υλοποιήσουμε και φυσικά το επιλογής από τον τρόπο διδασκαλίας κι όσα προσφέρει.Αυτού που δεν πολυκατάλαβα το νόημα είναι το ΗΥ-280, ελπίζω να είναι easy.

Κατόπιν, θα προσπαθήσω να βοηθήσω τους νεότερους φοιτητές του τμήματος μας, σύμφωνα με τα δικά μου βιώματα, πάνω στα μαθήματα του πρώτου έτους, για αρχή. :)


Γειά σου!
Εγώ φέτος ξεκινάω 3ο έτος στο τμήμα..
Για το 3ο εξαμηνο λοιπον...Είναι αρκετά δύσκολο και απαιτητικό..Πιθανότητες οκ εύκολο με διάβασμα και ασκήσεις το περνάς και με βαθμό
το 280 πολυ παράξενο μάθημα ακατανοητο λιγο αλλα στο τελικο αφηνει οσες σημειωσεις θελεις να εχεις μαζι σου οποτε θεωρειται απο τα ευκολα αν και δεν περναει πολυς κοσμος
Στα δυσκολα τωρα...Java και Δομες
Η συμβουλή μου είναι να επιλέξεις ένα απο τα 2 γιατί είναι και τα 2 απαιτητικά (εχουν προτζεκτ) και λιγο ζορικα ειδικά αν δεν έχεις παρακολουθήσει στη διάλεξη. Καλύτερα θα ήταν να πάρεις java γιατι οι δομες δινονται και στο εαρινο εξάμηνο.
Αν τελικά αποφασίσεις να πάρεις Java ξεκινα προετοιμασια γιατι θα τα βρεις λιγο σκουρα (οπως εγω :P)
Για το εργαστήριο ψηφιακών κυκλωμάτων δεν ξέρω αλλα έχω φίλους που το πηρανε στο 3ο εξαμηνο και μου εχουν πει οτι ειναι ωραιο και ευκολο σχετικα
Ότι αλλο θες ρώτα :) Happy to help :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Το καλό με τις πιθανότητες είναι πως υπάρχουν διαθέσιμες σημειώσεις στο site τους μαζί με ασκήσεις/προόδους/τελικά + τις λύσεις τους, οπότε εύκολα γίνεται μια σωστή προετοιμασία :D

Αυτό με τα java - δομές το έχω ακούσει κι από άλλους φοιτητές.
Σίγουρα δεν έχω σκοπό να χάσω -εσκεμμένα- διαλέξεις από απαιτητικά μαθήματα αλλά δεν ξέρω αν τελικά τα δηλώσω και τα δύο.
Δεν θέλω βέβαια να έχω στο 4ο εξάμηνο 6 μαθήματα κορμού μιας και μάλλον θα είναι πολλά συν του ότι δεν ξέρω αν τύχει να πέσουν μαθήματα την ίδια ώρα και απ' ότι βλέπω έχει κι αυτό το εξάμηνο κάποια "ζόρικα" μαθήματα. Πρέπει να στριμώξω και κάπου τα μαθήματα από άλλες επιστήμες(Ε1/2).
Java θα δηλώσω σίγουρα, έχω ξεκινήσει ήδη από το καλοκαίρι να διαβάζω ένα βιβλίο που έχω και να γράφω κώδικα φυσικά.
Από αυτά τα δύο πιο θεωρείς ότι είναι πιο δύσκολο; Ενδεχομένως στο project που έχουν να υλοποιήσουν, στην βαθμολόγηση, στο τελικό κλπ.

Στο Εργαστήριο Ψηφιακών Κυκλωμάτων γνωρίζεις αν το μάθημα το κάνει ο Κατεβαίνεις ή ο Καλοκαιρινός(?) με επιτηρητή τον πρώτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia95

Νεοφερμένος

Η Sofia95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Αν έπαιρνες Οργάνωση στο 2ο εξάμηνο τότε θα βόλευε να πάρεις Δομές στο 4ο.Εγώ αν το ήξερα νωρίτερα αυτό θα έκανα.
Anyway... Για τα Ε1/2 πιστεύω έχεις χρόνο γιατί έτσι και αλλιώς απο 5ο εξάμηνο προτείνονται απο το πρότυπο πρόγραμμα.Μην πάρεις πολλά μαζι εννοώ
Για μένα η Java ήταν πιο δύσκολη γιατί δεν είχα κάνει προετοιμασία και οι ασκήσεις ήταν δύσκολες για κάποιον πρωτάρη.Το πρότζεκτ είχε deadline 23/12 που ήταν μεγάλο φαουλ για μένα λόγω διακοπών.Επίσης αν πάρεις στη δευτερη φαση του προτζεκτ στη java κατω απο 5 εχεις κοπει και δεν σε αφηνει να γράψεις τελικό.Αρα με τη βαθμολόγηση εδώ έχουμε ενα θεματάκι

Στις δομές η καθηγήτρια είναι σχετικά αυστηρή με τη βαθμολογία αλλά αμα κάνεις σωστή δουλειά στο αναγνωρίζει.Το μόνο προγραμματιστικό που έχει ειναι το project που εχει επισης 2 φασεις και το γράφεις ειτε σε C είτε σε Java.Οι ασκήσεις της ειναι καθαρα θεωρητικες δηλαδη ψευδοκωδικας.

Στο Εργαστήριο τώρα ισχυει οτι το μαθημα το κανει ο Καλοκαιρινος και ο Κατεβαινης ειναι επιτηρητης.Ο Κατεβαίνης δηλαδή είναι "σε συννενόηση" με τον Καλοκαιρινό να στο πω πιο απλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Για διάφορους λόγους δεν πήρα οπότε τώρα λέω να ακολουθήσω το πρόγραμμα ως έχει και από κει και πέρα να προσθέτω εγώ εκεί που θέλω κάποια μαθήματα.
Προτεραιότητα μου θα είναι το ένα από τα δύο αν δεν μπορώ να αντεπεξέλθω και θα ασχοληθώ τον Σεπτέμβριο με το άλλο.
Το project στις Δομές είναι δύσκολο γενικά; Είδα το περσινό με κάτι γαλαξίες που είχε αλλά γενικά επειδή δεν ξέρω από Δομές δεν κατάλαβα και πολλά :P
Επίσης, το project των Δομών υλοποιείται από έναν φοιτητή ή από (μικρές) ομάδες; Στην Java είδα πως υπάρχουν ομάδες, σχετικά μεγάλες, οι οποίες δέχονται βοήθεια από τον επιβλέπων(μετ. φοιτητή μάλλον) τους, αν δεν κάνω λάθος.
Τέλος, υπάρχει κάποιο bonus στα τελικά τους ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sofia95

Νεοφερμένος

Η Sofia95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Το project στις Δομές είναι σχετικά δύσκολο αλλά άμα έχεις παρακολουθήσει τις διαλέξεις και έχεις ασχοληθεί με τις ασκήσεις (οι οποίες βοηθάνε πάρα πολύ σε κάποια σημεία του project) δεν θα έχεις κανένα θέμα.Το περσινό με τους γαλαξίες έτυχε σε μένα ήταν πολύ ενδιαφέρον...2 φάσεις είχε και ήταν ατομικό.
Οι σειρές ασκήσεων στις Δομές είναι σύνολο 4. Από αυτές οι 3 είναι υποχρεωτικές και η 4η bonus.


Στην Java δεν ξέρω που είδες ότι υπάρχουν ομάδες αλλά δεν ισχύει πλέον. Από πέρσι το project κι εκεί είναι 2 φάσεις και ατομικό.Ούτε επιβλέπων υπάρχει.
Στην αρχή σχετικά του εξαμήνου θα διαλέξεις ένα συμφοιτητή σου και θα κάνετε μια εργαστηριακή άσκηση για κανα 2ωρο στο αναγνωστήριο με επιβλέπων κάποιο βοηθό ο οποίος στο τέλος θα σας βαθμολογήσει.
Εδώ το μόνο που θυμάμαι σαν bonus είναι ότι αν πήγαινες σε όλες τις διαλέξεις σου έδινε ένα 5% στο τέλος ή κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Εγώ από την άλλη διαφωνώ, σου προτείνω αν διαλέξεις, να πάρεις πρώτα Δομές γιατί είναι προαπαιτούμενο σε *πολλά* μαθήματα. Εμένα τουλάχιστον μου είχε φανεί εύκολο με Φατούρου το προτζεκτ, οι θεωρητικές ασκήσεις ήταν λιγάκι πιο δύσκολες.
Η τζάβα προσωπικά δε μ'αρεσε ιδιαίτερα σαν μάθημα, αλλά το χα πάρει τα παλιά χρόνια, ο Τζίτζικας κάνει καλό μάθημα γενικά. :Ρ
Δεν είναι πάντως 2 μαθήματα που δε μπορείς να τα πάρεις μαζί αν δεν χρωστάς πολλά από το 1ο έτος.

Το 220 έχει εργαστηριακές ασκήσεις σε verilog οι οποίες πιάνουν ~70%. Είναι μια άσκηση ανα 1-2 βδομάδες. Αρκετός φόρτος αν παρεις δομες και τζαβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Δεν είναι πάντως 2 μαθήματα που δε μπορείς να τα πάρεις μαζί αν δεν χρωστάς πολλά από το 1ο έτος.

Το 220 έχει εργαστηριακές ασκήσεις σε verilog οι οποίες πιάνουν ~70%. Είναι μια άσκηση ανα 1-2 βδομάδες. Αρκετός φόρτος αν παρεις δομες και τζαβα.

Χρωστάω μόνο την Φυσική Ι(what strange) που αν δεν την περάσω τώρα τον Σεπτέμβριο - που δεν το νομίζω :P -, δεν νομίζω να κάτσω να ασχοληθώ μέσα στο εξάμηνο, παρά μόνο για τον άλλο Σεπτέμβριο πάλι.

Οπότε θα είναι πρόβλημα λες το 220 ; Εκτός από Δομές & Java θα έχω και τα υπόλοιπα οπότε ακόμη περισσότερη δουλειά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Ναι θα είναι βαρύ το πρόγραμμα σου με 240 και 252.
217 είναι εύκολο αν διαβάσεις όλο το εξάμηνο. Έχει σειρές ασκήσεων και η πρόοδος πιάνει 45% και άλλο 45% το τελικό.
280, είναι περίεργο μάθημα. Μην περιμένεις να καταλάβεις κάτι. Απλά θα πας με τις σημειώσεις σου και θα γράψεις :P

Άμα σε παρηγορεί η φυσική μου έχει μείνει για πτυχίο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

debbaki97

Νεοφερμένος

Η debbaki97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα εγώ εδωσα φέτος και πέρασα στην επιστήμης υπολογιστών .Μπορει κάποιος να μου πει λίγα λόγια για τη σχολή? .Επίσης μπορείτε να μου πειτε τι χρειαζεται να διβασω πριν μπω στη σχολή εφοσον ήμουν θετική κατεύθυνση?:confused::confused::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top