tasoss

Νεοφερμένος

Ο tasoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
θα ηθελα να μαθω πρωτα απο επαγγελματικη αποκατασταση,αν και πρωτο εβαλα το ναυτιλιακων σπουδων και το πιανω μαλλον,αλλα γενικα αξιζει να κανω πρωτα προπτυχιακο και μετα μεταπτυχιακο στην χρηματοοικονομικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
θα ηθελα να μαθω πρωτα απο επαγγελματικη αποκατασταση,αν και πρωτο εβαλα το ναυτιλιακων σπουδων και το πιανω μαλλον,αλλα γενικα αξιζει να κανω πρωτα προπτυχιακο και μετα μεταπτυχιακο στην χρηματοοικονομικη?
Καλά έκανες.. ο αδερφός της κολλητής μου τελείωσε φέτος το Ναυτιλιακών σπουδών.. πολύ ευχαριστημένος και από το πρόγραμμα σπουδών και από καθηγητές, οργάνωση κλπ κλπ.
Η Χρηματοοικονομική ταιριάζει με τα Ναυτιλιακά αν τα ενώσεις σωστά. Γιατί όχι;

Πιστεύετε ότι η σπουδές Κοινωνιολογίας είναι καλύτερη βάση για Εγκληματολογία, ή η Ψυχολογία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω κατι, εχω δει σε σαιτ ξενων πανεπιστημιων μια σχολη (ή course ,major κλπ οπως τα λενε εκει) που λεγεται earth sciences και μου φαινεται ενδιαφερον , ξερει μηπως κανεις αν υπαρχει καποια σχετικη σχολη στην ελλαδα? ή κατι που να το πλησιαζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HeatHen

Νεοφερμένος

Ο HeatHen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Earth sciences ή Γεωεπιστημες, στα ελληνικα, ειναι οι επιστημες της Γεωγραφιας, της Γεωλογιας, της Ηφαιστειολογιας, της Σεισμολογιας, της Ορυκτολογιας της Παλαιοντολογιας, της Μετεωρολογιας, της Κλιματολογιας, της Υδρολογιας και της Ωκεανογραφιας. Στην Ελλαδα υπαρχει σχολη Γεωγραφιας, Γεωλογιας και, αν δεν κανω λαθος, Παλαιοντολογιας. Επισης, υπαρχουν και οι σχολες Βιολογιας στις οποιες μπορεις να επιλεξεις κατευθυνση και να κανεις καποιο μεταπτυχιακο, ωστε να ασχοληθεις με καποια απο της Γεωεπιστημες. Επιπλεον, υπαρχουν και σχολες Μηχανικων που ασχολουνται με Γεωεπιστημες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Στην Ελλαδα υπαρχει σχολη Γεωγραφιας, Γεωλογιας και, αν δεν κανω λαθος, Παλαιοντολογιας.

Είσαι σίγουρος;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HeatHen

Νεοφερμένος

Ο HeatHen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Γραψε λαθος. Ειχα δει αυτο https://geopal.geol.uoa.gr και δεν θυμομουν οτι ελεγε τομεας και οχι τμημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

patourakidunato

Νεοφερμένος

Η patourakidunato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά , ψάχνω κάποιον που να ενδιαφέρεται για τα τμήματα του 4ου πεδίου!! ειναι κανεις?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Δεν είναι πλέον 4ο πεδίο :P

Πάντως ναι, ενδιαφέρομαι για τα παιδαγωγικά (δημοτικής εκπαίδευσης - τέταρτη/πέμπτη επιλογή, όχι πρώτη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

patourakidunato

Νεοφερμένος

Η patourakidunato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εχεις δικιο μαλλον του πρωην 4ου πεδιου ** :P
ειπα να ψαξω λιγο παραπανω γιατι δεν εχω βρει καποιον που να τα θελει πρωτη επιλογη :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εννοεί για αυτούς που έδωσαν φέτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

patourakidunato

Νεοφερμένος

Η patourakidunato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
οντως αλλα δεν εχω καποιο προβλημα συζήτηση να γινεται :3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Απλά είδα "ενδιαφέρεται" και όχι "δήλωσε" πχ, οπότε υπέθεσα ότι απευθύνεται σε εμάς του '18. My bad :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

patourakidunato

Νεοφερμένος

Η patourakidunato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
χαχα δεν πειράζει μαλλον επρεπε να το διευκρινίσω περισσότερο ^^ παντως καλη σου επιτυχια !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
χαχα δεν πειράζει μαλλον επρεπε να το διευκρινίσω περισσότερο ^^ παντως καλη σου επιτυχια !!

Ευχαριστώ! Για ποια παιδαγωγικά ενδιαφέρεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

patourakidunato

Νεοφερμένος

Η patourakidunato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
βασικα θελω ειδικης αγωγης αλλα δεν νομιζω να περασω εκει οποτε μαλλον νηπιαγωγων !! εσυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Το Δημοτικής Εκπαίδευσης μου αρέσει μόνο, βρίσκω πολύ ενδιαφέροντα τα μαθήματα του τμήματος και θα μου άρεσε η ιδέα να διδάξω (που ιδέα θα μείνει γιατί η επαγγελματική αποκατάσταση είναι ανύπαρκτη). Κυρίως η αποκατάσταση είναι αυτή που δε με αφήνει να δηλώσω το παιδαγωγικό ψηλότερα στη λίστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Carpe_Diem

Νεοφερμένος

Η Άλκηστις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Ισχύει ότι το τμήμα ειδικής αγωγής έχει άμεση αποκατάσταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

patourakidunato

Νεοφερμένος

Η patourakidunato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Το Δημοτικής Εκπαίδευσης μου αρέσει μόνο, βρίσκω πολύ ενδιαφέροντα τα μαθήματα του τμήματος και θα μου άρεσε η ιδέα να διδάξω (που ιδέα θα μείνει γιατί η επαγγελματική αποκατάσταση είναι ανύπαρκτη). Κυρίως η αποκατάσταση είναι αυτή που δε με αφήνει να δηλώσω το παιδαγωγικό ψηλότερα στη λίστα.
η αποκατασταση οντως αργει να ερθει, αλλα αν σκεφτεις πως θα τελειωσεις σε 4-5 χρονια απο τωρα ισως εχουν αλλαξει τα πραγματα μεχρι τοτε και η αποκατασταση ειναι πιο γρηγορη!! επισης αν θελήσεις μεταπτυχιακο ειναι αλλα τοσα χρονια οποτε θεωρω οτι δεν μπορεις να ξερεις, παρ'ολα αυτα ομως στη παρουσα φαση ναι δεν βρισκεις ευκολα δουλεια!!

Ισχύει ότι το τμήμα ειδικής αγωγής έχει άμεση αποκατάσταση;
απο φιλους γνωριζω οτι η αποκατασταση ειναι γρηγορη αλλα οπως ειπα κι παραπανω μεχρι να τελειωσουμε τα δεδομενα μπορει να εχουν αλλαξει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_melinaa88_

Νεοφερμένος

Η _melinaa88_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ενδιαφέρεται κανείς για την Παρευξινίων στη Κομοτηνή ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgiapon25

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Γεια σας, είμαι Τρίτη λυκείου και θα δώσω πανελλήνιες το πρόβλημα είναι πως έχω στο μυαλό μου μόνο μια σχολή που με ενδιαφέρει , της ψυχολογίας, για την οποία οι βάσεις νομίζω κυμαίνονται στα 17.000. Επειδή δεν μπορώ περιμένω μέχρι τελευταία στιγμή γιατί δεν ξέρω κάν αν γράψω τόσο , έχετε να προτείνετε κάποια καλή σχολή του 1ου πεδίου με επαγγελματικες προοπτικές και ενδιαφέρον περιεχόμενο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top