erionaa01

Νεοφερμένος

Η erionaa01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Οι πολιτικές επιστήμες τι προοπτικές έχουν; Όχι απαραίτητα στην Ελλάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elen45

Νεοφερμένος

Η Elen45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Μάλλον δεν πρέπει να δηλώσεις αυτή τη σχολή. Κρίμα να πάνε τα χρόνια σου χαμένα. Διάβασε εδώ https://socialpolicy.gr/2016/04/η-επαγγελματική-μου-πορεία-ως-απόφοιτ.html

Ναι και εγώ έτσι πιστεύω,ίσως η εν λόγω κοπέλα να είναι πτυχιούχος του ίδιου τμήματος αλλά σε άλλη περιοχή στην Ελλάδα.Γίνεται το τμήμα στην Θεσσαλονίκη να δίνει τα δικαιώματα ενώ το ίδιο στην Κόρινθο όχι;

Μάλλον δεν πρέπει να δηλώσεις αυτή τη σχολή. Κρίμα να πάνε τα χρόνια σου χαμένα. Διάβασε εδώ https://socialpolicy.gr/2016/04/η-επαγγελματική-μου-πορεία-ως-απόφοιτ.html

Ναι και εγώ έτσι πιστεύω,ίσως η εν λόγω κοπέλα να είναι πτυχιούχος του ίδιου τμήματος αλλά σε άλλη περιοχή στην Ελλάδα.Γίνεται το τμήμα στην π.χ Θεσσαλονίκη να δίνει τα δικαιώματα ενώ το ίδιο στην Κόρινθο όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Κατ' αρχην καλησπερα ( ειμαι καινουργιος στην ομαδα ). Εδωσα φετος πανελληνιες και ειμαι αναμεσα στο τμημα ημτυ της πατρας και στο τμημα μηχανικων υπολογιστων και πληροφορικης των Ιωαννινων . Τα ενδιαφεροντα μου ειναι σιγουρα προς τους υπολογιστες και κυριως software engineering . Το τμημα της πατρας θα ηταν η πρωτη μου επιλογη αν δεν ειχα ακουσει και γενικα αντιληφθει ( απο προγραμματα σπουδων και απο συζητησεις με φοιτητες του τμηματος ) οτι κλινει περισσοτερο προς τον τομεα της ενεργειας . Γενικα με φοβιζει το γεγονος οτι τα τρια πρωτα ετη ειναι γεματα με μαθηματα που δεν με ενδιαφερουν τοσο και αρκετα δυσκολα οπως ακουω. Παραλληλα αναρωτιεμαι μηπως η υπαρξη του τμηματος ceid στην πατρα σημαινει πως το αντικειμενο του λογισμικου δεν καλυπτεται επαρκως απο το τμημα ημτυ . Το τμημα μηχανικων υπολογιστων και πληροφορικης απο την αλλη σιγουρα θα μου επιτρεψει να εμβαθυνω περισσοτερο στο αντικειμενο που με ενδιαφερει αλλα πιθανον να μην μου δωσει τις ιδιες ευκαιριες για επιπλεον σπουδες στο εξωτερικο οπως το τμημα ημτυ . Πειτε μου την αποψη σας και διορθωστε με αν καποια απο τις σκεψεις και τα δεδομενα μου δεν στεκει .

ημτυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edouardos

Νεοφερμένος

Ο edouardos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Οσοι ειστε της θεωρητικης ειτε εχετε γνωστους σε θεωρητικες σχολες για βοηθηστε λιγο και μενα. Αναμεσα στα τμηματα: σλαβικων, φιλολογιας, αρχαιολογιας, παιδαγωγικα δημοτικης/προσχολικης, φπψ, θεατρικων, βιβλιοθηκονομιας, σε ποιο πιστευετε πως (ισως να) υπαρχει μελλον; πως καπου θα δουλεψεις και δεν πηρες το πτυχιο μονο για να το κανεις κορνιζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οσοι ειστε της θεωρητικης ειτε εχετε γνωστους σε θεωρητικες σχολες για βοηθηστε λιγο και μενα. Αναμεσα στα τμηματα: σλαβικων, φιλολογιας, αρχαιολογιας, παιδαγωγικα δημοτικης/προσχολικης, φπψ, θεατρικων, βιβλιοθηκονομιας, σε ποιο πιστευετε πως (ισως να) υπαρχει μελλον; πως καπου θα δουλεψεις και δεν πηρες το πτυχιο μονο για να το κανεις κορνιζα.

Από τις σχολές που αναφέρεις εγώ αν ήμουν στη θέση σου θα δήλωνα πρώτα, όλα τα τμήματα Ιστορίας-Αρχαιολογίας επειδή εκτός από το επάγγελμα του καθηγητή δίνουν και αρκετές άλλες επαγγελματικές διεξόδους. Τα υπόλοιπα "χλωμά" τα βλέπω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι πολιτικές επιστήμες τι προοπτικές έχουν; Όχι απαραίτητα στην Ελλάδα

΄Εχουν ειπωθεί πολλά για τις πολιτικές επιστήμες σε διάφορα θέματα του φόρουμ. Ψάξτα αν θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Οσοι ειστε της θεωρητικης ειτε εχετε γνωστους σε θεωρητικες σχολες για βοηθηστε λιγο και μενα. Αναμεσα στα τμηματα: σλαβικων, φιλολογιας, αρχαιολογιας, παιδαγωγικα δημοτικης/προσχολικης, φπψ, θεατρικων, βιβλιοθηκονομιας, σε ποιο πιστευετε πως (ισως να) υπαρχει μελλον; πως καπου θα δουλεψεις και δεν πηρες το πτυχιο μονο για να το κανεις κορνιζα.



Αν και σπουδάζω φιλολογία και την προτιμώ σαν γνωστικό αντικείμενο από όλα τα παραπάνω ρεαλιστικά πιστεύω ότι περισσότερες επιλογές έχει ένα παιδαγωγικό τμήμα.
Αρχικά προς το παρών με ορισμένα μεταπτυχιακά ειδικής αγωγής υπάρχει άμεση αποκατάσταση .Ακόμα και σαν αναπληρωτές προσλαμβάνουν περισσότερους από ότι φιλόλογους .Τέλος κάποια στιγμή θα ανοίξει ο κλάδος αναγκαστικά.Και πες ακόμα και να μη βρίσκεις δουλεία μετα πανω σε αυτό το παιδαγωγικο ειναι πιο ευκολη σχολη απο φιλολογίες και ιστορικά άρα τουλάχιστον θα τελειώσεις στα 4 χρόνια και μετά θα ψαχτείς να κανεις κατι άλλο.
Ουσιαστικά μέσω των τμημάτων φιλολογίας,ιστορικά και φπψ εντάσσεσαι στον κλάδο Εκπαιδευτικών ΠΕ02 φιλολογών.Η μόνη λύση στην Ελλάδα είναι τα ιδιαιτέρα.Ναι ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ παντα μπορεις να κανεις ενα σωροό 1000 πραματα αλλα επι της ουσιας μιλωντας για την Ελλάδα παντα ,δεν συμβαινουν αυτα.Δεν θα σε παρουν ουτε επιμελητη κειμενων μεσω της φιλολογιας ουτε σε μουσειο μεσω του ιστορικου αρχαιολογικου.Οι θεσεις ειναι απιροελαχιστες.
Αν θες να στραφεις προς το εξωτερικο αυτο ειναι μια αλλη κουβεντα.Και ακομα και αν θεωρω πως αυτα τα τμηματα δεν εχουν προοπτικες τα θεωρω πολυ πιο ενδιαφεροντα απο τα παιδαγωγικά (προσωπικη μου αποψη παντα )
Τωρα για τα τμήματα σλαβικών ,θεατρικων ,βιβλιοθηκονομικας δεν μπορώ να εκφερω αποψη καθώς δεν γνωρίζω σχετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τι γνωμη εχετε για τα ΤΕΙ/ΑΕΙ Νοσηλευτικης ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elen45

Νεοφερμένος

Η Elen45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
΄Εχουν ειπωθεί πολλά για τις πολιτικές επιστήμες σε διάφορα θέματα του φόρουμ. Ψάξτα αν θες.
Και εγω ενδιαφερομαι για αυτα τα τμηματα(συγκεκριμενα εκεινο του Ρεθυμνου).Οταν λες εχουν υπωθει πολλα εννοεις αρνητικα ή θετικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristarac

Νεοφερμένος

Ο xristarac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Τι παραπανω ξερουν οι ημμυ που δεν ξερουν οι ceidαδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Τι παραπανω ξερουν οι ημμυ που δεν ξερουν οι ceidαδες?

Τα ημμυ κανουν και μαθηματα οπως θερμοδυναμικη , σχεδιο κτλ δηλαδη μαθηματα ποιο κοντα στο αντικειμενο του μηχανολογου .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeKarag

Νεοφερμένος

Ο GeorgeKarag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η γνώμη σας για τις κάτωθι σχολές:
1) Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΤΕ, Κρήτης: https://www.teicrete.gr/el/tem/8593
2) Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΤΕ, Θεσσαλονίκη: https://www.el.teithe.gr/
3) Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ, Δυτ. Μακεδονίας· Καστοριά : https://informatics.teiwm.gr/index.php?lang=el
4) Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ, Δυτ. Ελλάδας· Ναύπακτος: https://www.cied.teiwest.gr/
5) Τμήμα Ηλεκτρονικών Μηχανικών - ΤΕΙ Αθήνας: https://www.ee.teiath.gr/
6) Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ, Θεσσαλίας· Λάρισα: https://www.teilar.gr/tmimata/tmima.php?tid=2
7) Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ, Ηπείρου· Άρτα: https://www.ce.teiep.gr/
8) Μηχανικών Αυτοματισμού ΤΕ, Στερεάς Ελλάδας· Χαλκίδα: https://www.aut.teihal.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aprosarmosti

Νεοφερμένος

Η aprosarmosti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Μεταξύ Βιοτεχνολογίας στο Γεωπονικό και Αγροτικής Οικονομίας στο Γεωπονικό τι μου προτείνεται?? Απο τη βιοτεχνολογία έχεις δικαιώματα βιολόγου??

οχι δεν εχουν.

Κατ' αρχην καλησπερα ( ειμαι καινουργιος στην ομαδα ). Εδωσα φετος πανελληνιες και ειμαι αναμεσα στο τμημα ημτυ της πατρας και στο τμημα μηχανικων υπολογιστων και πληροφορικης των Ιωαννινων . Τα ενδιαφεροντα μου ειναι σιγουρα προς τους υπολογιστες και κυριως software engineering . Το τμημα της πατρας θα ηταν η πρωτη μου επιλογη αν δεν ειχα ακουσει και γενικα αντιληφθει ( απο προγραμματα σπουδων και απο συζητησεις με φοιτητες του τμηματος ) οτι κλινει περισσοτερο προς τον τομεα της ενεργειας . Γενικα με φοβιζει το γεγονος οτι τα τρια πρωτα ετη ειναι γεματα με μαθηματα που δεν με ενδιαφερουν τοσο και αρκετα δυσκολα οπως ακουω. Παραλληλα αναρωτιεμαι μηπως η υπαρξη του τμηματος ceid στην πατρα σημαινει πως το αντικειμενο του λογισμικου δεν καλυπτεται επαρκως απο το τμημα ημτυ . Το τμημα μηχανικων υπολογιστων και πληροφορικης απο την αλλη σιγουρα θα μου επιτρεψει να εμβαθυνω περισσοτερο στο αντικειμενο που με ενδιαφερει αλλα πιθανον να μην μου δωσει τις ιδιες ευκαιριες για επιπλεον σπουδες στο εξωτερικο οπως το τμημα ημτυ . Πειτε μου την αποψη σας και διορθωστε με αν καποια απο τις σκεψεις και τα δεδομενα μου δεν στεκει .

Απ' οτι ξερω την πατρας εχουν ηδη δικαιωματα ενω το πολυτεχνειο στα γιαννενα θεσμοθετηθηκε μολις πριν λιγους μηνες. χθες ειδα στο σαιτ του uoi οτι θεσπιστηκαν τα δικαιωματα τους. ειναι πολυ καλη σχολη και πολυ γαματα παιδια αλλα αμα θες να εισαι σιγουρος-η διαλεξε αυτο που εχει ηδη δικαιωματα για καιρο γτ στην ελλαδα μεχρι η θεωρια να γινει πραξη περναει καιρος...

Ήμουν στο 3ο Επιστημονικό Πεδίο με 18.392 και θα δηλώσω όλες τις σχολές μέχρι τη Φαρμακευτική. Σκέφτομαι μετά τη Φαρμακευτική να βάλω: 1)Βιολογίας Ηράκλειο 2)Χημείας Ηράκλειο 3)Επιστήμης Διατροφής και Διατροφολογίας στο Χαροκόπειο 4)Φυσικοθεραπείας στο ΤΕΙ Αθηνών 5)Οπτικής και Οπτομετρίας στο ΤΕΙ Αθηνών επίσης. Πείτε μου σας παρακαλώ οτιδήποτε γνωρίζετε για αυτές τις σχολές, θα είμαι πραγματικά ευγνώμων. Πιθανόν η σχολή που θα βάλω μετά τη Φαρμακευτική στην Πάτρα να είναι αυτή που θα μπω τελικά, αν ανέβουν πολύ οι βάσεις. Οπότε πρέπει να αποφασίσω για να φτιάξω το μηχανογραφικό μου. Έχω σκεφτεί την Κτηνιατρική, αλλά δεν είχα ποτέ ιδιαίτερο μεράκι με τα ζώα, νομίζω ότι η Κτηνιατρική είναι για άτομα που "το'χουν".
Χημικο να βαλεις ή το χαροκοπειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Desmond

Νεοφερμένος

Ο Desmond αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
HMTY η ΗΜΜΥ ΑΠΘ ?

(Για 2η επιλογή, κατα 95% εχω περάσει αθηνα)

Απο τα προγράμματα της καθε σχολης δεν βρισκω καμια ιδιατερη διαφορα στα μαθηματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevibar

Νεοφερμένος

Η paraskevibar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Με 17933 στο 2ο, να βαλω στο μηχανογραφικο πρωτα πολιτικων μηχανικων Αθηνα ή μηχανολογων και αεροναυπηγων Πατρα? Ολοι μου λενε Πατρα, αλλα ειμαι απο Αθηνα και θελω να μεινω, και σαν αντικειμενο μου αρεσουν και οι 2, απλα πολιτικων δεν μου προτεινουν λογω της δυσκολιας για επαγγελματικη αποκατασταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Με 17933 στο 2ο, να βαλω στο μηχανογραφικο πρωτα πολιτικων μηχανικων Αθηνα ή μηχανολογων και αεροναυπηγων Πατρα? Ολοι μου λενε Πατρα, αλλα ειμαι απο Αθηνα και θελω να μεινω, και σαν αντικειμενο μου αρεσουν και οι 2, απλα πολιτικων δεν μου προτεινουν λογω της δυσκολιας για επαγγελματικη αποκατασταση.

Το θεμα ειναι εσυ με τι αντικειμενο θες να σπουδασεις γιατι αλλο πολιτικος και αλλο μηχανολογος . Νομιζω απο αυτο πρεπει να αρχισεις και οχι τοσο με την πολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevibar

Νεοφερμένος

Η paraskevibar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. Γενικα εγω σαν 'ονειρο' απο μικρη (μιλαμε δημοτικο τωρα) ειχα την αρχιτεκτονικη, την οποια ακολουθησε η πολιτικων μηχανικων, την οποια ακολουθησαν ολες οι υπολοιπες οταν ξεκινησα για πανελληνιες, γιατι λογω αποκαταστασης οπως και τωρα, ολοι μου λεγαν τι θα πας να κανεις στην πολιτικων. Γενικα κατα τη διαρκεια των πανελληνιων το ειδα πιο σφαιρικα το θεμα, και απο αποψη μαθηματων μου αρεσαν σχεδον ολες οι πολυτεχνικες σχολες (απερριψα ΗΜΜΥ λογω προγραμματισμου που δεν με εμπνεει τοσο) , ακομα και η χημικων που ειναι μεσ' την χημεια, γιατι πολυ απλα δεν μπορω να διαλεξω αγαπημενο μαθημα, πως θα διαλεξω μια μονο σχολη; Τις τελευταιες μερες που κανω πιο εκτεταμενο research, εκλεισα στο οτι θα βαλω πρωτα μηχανολογων, ασχετως οτι δεν την πιανω, και μετα ναυπηγων και χημικων μηχ, 2 σχολες που μου αρεσουν παρα πολυ, αλλα ειναι πρακτικα αρκετα διαφορετικες, αλλα ναι μου αρεσουν και οι 2 εξισου. Ωστοσο αν δεν περασω σε αυτες τις 2, οι επιλογες μου ειναι ή μηχανολογων πατρα ή πολιτικων αθηνα, και ενω πρακτικα η μηχανολογων εχει καλυτερες προοπτικες, και σαν επαγγελμα ειναι ευρυτερο απο αυτο του πολ μηχ, και σαν προγραμμα σπουδων ισως ειναι πιο ενδιαφερον, επειδη του πολιτικου γινεται πολυ συγκεκριμενο μετα απο ενα σημειο, εδω ερχεται να κατσει το παλιο μου ονειρο. Σαν σχολες μου αρεσουν ολες αρκετα, ειδικα οι μηχανολογων-ναυπηγων-χημικων, ωστοσο σαν επαγγελμα παντα θα μου αρεσει λιιγο περισσοτερο αυτο του πολιτικου μηχ, ισως επειδη ηταν παλιο κολλημα, ισως γιατι δεν ξερω ΑΚΡΙΒΩΣ τι κανουν οι υπολοιποι, καθως οι τομεις τους ειναι πιο γενικοι. Τελος παντων, νομιζω οτι καταλληγω στο να μην δηλωσω την Πατρα, παρα το γεγονος οτι καθηγητες, ακομα και οι γονεις μου, λυσσανε να παω λογω καλυτερης σχολης-καλυτερης αποκαταστασης. Γιατι δεν ειναι οτι εγω προσωπικα καιγομαι για την μηχανολογων και το επαγγελμα του μηχανολογου πολυ περισσοτερο σε συγκριση με αυτο του πολιτικου μηχανικου, πιστευω περισσοτερο χαρουμενη θα νιωσω αν εχω περασει Αθηνα και πολιτικων, παρα Πατρα και μηχανολογων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τι πιστευτετε για το τμημα νοσηλευτικης(ΑΕΙ+ΤΕΙ) ?αξιζει ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Σαν επαγγελματικη αποκατασταση ειναι πολυ καλα και τα δυο.Σαν γνωσεις το αει θα σου δωσει πολυ περισσοτερες ομως μην περιμενεις καλυτερη αντιμετωπιση απο εναν αποφοιτο τει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elen45

Νεοφερμένος

Η Elen45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Συμπληρώνοντας το μηχανογραφικό μου έχω βρεθεί αντιμέτωπη με κάποιες δύσκολες αποφάσεις και έχοντας μπεί μάλιστα και στην τελική ευθεία μου μένει ακόμα μία απόφαση η οποία με βασανίζει καιρό και για αυτό θα ήθελα μια γνώμη και μάλιστα επειγόντως γιατό χανόμαστε!Μεταξύ κοινωνιολογίας και πολιτικής επιστήμης(Ρέθυμνο)ποιό πιστεύετε ότι είναι καλύτερο από άποψη επαγγελματικής αποκατάστασης;Γνωρίζω ότι και στους δύο κλάδους υπάρχει μεγάλη ανεργία,δεν είμαι ονειροπόλα,αλλά ανάμεσα σε αυτά τα δύο πιο είναι έστω και λίγο καλύτερο;Εδώ να σημειώσω ότι κανένα από τα δύο δεν θα είναι η πρώτη μου επιλογή αλλά όπως και να'χει θα είναι αρκετά ψηλά και για αυτό βασανίζομαι.Λίγη βοήθεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top